Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 02-08-2008, 04:46
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
szerintem már elég sokszor leírtam..

500k pontig bárki fel tud menni, ha játszik kicsit, tehát semmi szükség ez alatt a fedezés könnyítésére.
Utána vannak szakadékok amiket a jelenlegi szabályokkal nehéz áthidalni.
tehát 10k heki fölött adnék némi kedvezményt (mondjuk 1000 katona/heki) a felfedezésre, de csak limitált mennyiségben (pl max 5000 hekit fedezhet összesenn ennyiért), és mivel nem lenne cél a topp eltávolodása, ezért ezt az 5000 hekit a mostani toppig (30k) el kellene használnia, a fölött már ennyiért nem fedezhetne.

megjegyzem a probléma összetett, nem csak fedezve lehet haladni hanem harcolva is, az előrejutást nem lehet elvonatkoztatni a harcrendszertől
tehát azt is ki kell könnyíteni.
jó példa erre a másik topic , hogy ne kelljen brutális mennyiségű földet leadni gyakorlatilag 1-2 ütésért.
vagy amit valahogy mindenki elvet, hogy klánban az örtornyok +védőértékére nincs semmi "ellenszer"

és igenis 1/A-ban topp 1 helyre ne fedezve jussanak az emberek hanem harccal.
Amikor nem kezded el a személyeskedést lám vannak jó ötleteid is ,ez a 10k felett kedvezményes 5k heki tetszik is bár 500k pont felett nem 5k heki fogja megváltani a világot mégis könnyítés a mostanihoz képest mert bár 10k hekinél járok és a felfedezési arány nulla mégis 1 hektár föld felfedezéséhez kell 1.645 katona és 164.500 arany ami szerintem nem reális.Köthetnénk ezt a kedvezményt a felfedezési arányhoz csak bizonyos százalék alatt lehetne igénybe venni.
Az őrtornyos részre meg csak annyit mondok hogy aki akarja megoldja aki meg nem az meg itt sír a fórumon(mindenből nem lehet jó valaki ha sok a torony barakk akkor toli vari érzékeny,de ezt Te is pontosan tudod)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #152  
Old 02-08-2008, 08:15
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Nekem teccene kifejezetten, hogy nem a fedezgetős oriknak lenne exponenciálisan drágább, hanem aki üt annak kedvezményesebb.
Ez szépen hangzik, de mit csináljon az, aki alatt és fölött is szakadék van?
Ütni nem tud, mert nincs ellenfél a közelében, kedvezményesen fedezni nem tud, mert nincs ütése.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #153  
Old 02-08-2008, 08:24
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
szerintem már elég sokszor leírtam..

500k pontig bárki fel tud menni, ha játszik kicsit, tehát semmi szükség ez alatt a fedezés könnyítésére.
Utána vannak szakadékok amiket a jelenlegi szabályokkal nehéz áthidalni.
tehát 10k heki fölött adnék némi kedvezményt (mondjuk 1000 katona/heki) a felfedezésre, de csak limitált mennyiségben (pl max 5000 hekit fedezhet összesenn ennyiért), és mivel nem lenne cél a topp eltávolodása, ezért ezt az 5000 hekit a mostani toppig (30k) el kellene használnia, a fölött már ennyiért nem fedezhetne.
Akkor én is beidézem az ötletedre adott válaszomat:

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ez a javaslat tényleg sokkal jobb helyzetet eredményezne, mint a jelenlegi helyzet. Át lehetne hidalni a nagy szakadékokat, nem alakulna ki felfedezési verseny, stb. Felsorolom, hogy mi nem tetszik benne:
- 3 olyan paraméter van benne, ami a konkrét helyzetre kitalált paraméter. (10000 heki feletti könnyítés, kb 39000 hekis abszolút korlát, 5000 hektáros kedvezmény) Ha tehát változik a helyzet, akkor ezen paramétereket is változtatni kell. Ez nagyon olyan kézi vezérlés jellegű.
- Úgy tűnik, a nemzetközi 1A-kban, valamint az anarch legfelső szintjén is probléma a jelenlegi felfedezés. Vajon ki talál ki ilyen paramétereket minden nemzetközi 1A-ra, ami konkrétan oda jó? Szerintem ez így nem megy. Egységesen kellene kezelni az összes 1A-t.
- Téged nem tudtalak meggyőzni arról, hogy probléma egy csoportban, ha a csoport összes földterülete folyamatosan csökken, de én úgy gondolom, hogy ez probléma.(Egyre lejjebb kerül a top30%, az átlag egyre messzebb kerül a toptól, stb)
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #154  
Old 02-08-2008, 08:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ez szépen hangzik, de mit csináljon az, aki alatt és fölött is szakadék van?
Ütni nem tud, mert nincs ellenfél a közelében, kedvezményesen fedezni nem tud, mert nincs ütése.
És soha nem is volt neki, amióta fellépett az A-ba? Hát ha egész életében csak felfedezéssel jutott fel, akkor maradna e szerint a javaslat szerint neki a drága fedezés ilyenkor is.

Ha valaha volt neki sikeres ütése, és az az után járó kedvezményes fedezést még nem használta fel, akkor ilyen esetben ez ideális lehetne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #155  
Old 02-08-2008, 08:48
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És soha nem is volt neki, amióta fellépett az A-ba? Hát ha egész életében csak felfedezéssel jutott fel, akkor maradna e szerint a javaslat szerint neki a drága fedezés ilyenkor is.

Ha valaha volt neki sikeres ütése, és az az után járó kedvezményes fedezést még nem használta fel, akkor ilyen esetben ez ideális lehetne.
Természetesen volt neki sikeres ütése, de úgy gondolom, hogy nincs nyilvántartva, hogy mennyit ütött sikeresen.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #156  
Old 02-08-2008, 08:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Természetesen volt neki sikeres ütése, de úgy gondolom, hogy nincs nyilvántartva, hogy mennyit ütött sikeresen.
Persze, hogy nincs. Erről szólt az újonnan felhozott javaslat, hogy legyen.

A már most fentlevő országok esetében a felfedezési százalék bevezetéséig vissza lehet ezt követni. Azt hiszem, hogy ez elég régen volt ahhoz, hogy a többség kapjon egy jó adag könnyebb felfedezést. Aki nem fog kapni, az nyilván azok az országok, akik egy maghatározott top% fölött voltak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #157  
Old 02-08-2008, 09:15
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Persze, hogy nincs. Erről szólt az újonnan felhozott javaslat, hogy legyen.

A már most fentlevő országok esetében a felfedezési százalék bevezetéséig vissza lehet ezt követni. Azt hiszem, hogy ez elég régen volt ahhoz, hogy a többség kapjon egy jó adag könnyebb felfedezést. Aki nem fog kapni, az nyilván azok az országok, akik egy maghatározott top% fölött voltak.
Az 1A-ban pillanatnyilag fölöttem van a legnagyobb szakadék. kb 400000 pont. Nagyrészt egyéni és klánütésekkel jöttem fel idáig, de az ütéseim zöme közvetlenül a felfedezési ráta számolása előtt volt.
De nem bánom, ha én személy szerint rosszul járok, de kialakul egy jó megoldás a felfedezésre.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #158  
Old 02-09-2008, 08:53
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Nem személyeskedj mert sorolhatnák hogy Te vagy Ti hogy ütöttetek:egyik klán felmér és a barakkos üt és volt hogy mindkét klánban volt orid szal inkább ne feszegesd
upsz... es ilyet lehet?
Reply With Quote
  #159  
Old 02-09-2008, 10:15
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
upsz... es ilyet lehet?
csinálni?
bizonyítani?
állítani?

szerintem mindegyikre kéne tudnod a választ. ha nem, akkor csukott szemmel játszol, és mellesleg a fórumot is meglehetősen szelektíven olvasod.

de összefoglalom csak a te kedvedért:
lehet úgy csinálni, hogy ne lehessen bizonyítani, tehát ilyennel vádolni butaság, csinálni meg alapból csúnya dolog.

most elégedett vagy?

tudod az élet már csak ilyen igazságtalan. és ezért szeretjük a hódítot, mert olyan jó kis modellje az életnek.
Reply With Quote
  #160  
Old 02-09-2008, 15:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A téma ismételt szétoffolása után esetleg ha visszakanyarodnánk a javaslatokhoz...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
17. Felfedezés Ati Hódító Kézikönyv 3 07-11-2007 17:11
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 14:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu