Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Megszüntessük-e a klánlétszám maluszt egyéni csatákban?
igen 4 8.33%
Nem,de legyen malusz a toli vari akciókra is 19 39.58%
Nem 20 41.67%
További megbeszélést igényel 1 2.08%
Nem tudom 4 8.33%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 01-27-2008, 22:40
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Azért azt nem mondanám, hogy jól működik a mostani rendszer. Nagyobb létszámú klánoknál egyáltalán nem jó, hogy attól is függ a foglalás nagysága, hogy hány fős klánban vannak a harcoló felek.
Az 1-2 fős klánokat sokszor védi a klánmálusz és ez jó nekik. De az 1-2 fős klánok tagjai sokszor azért nem tudnak egyénileg támadni, mert nem éri meg nekik a támadás a klánmálusz miatt. Ez viszont rossz nekik.
A klánmálusz eltörlése esetén szerintem több lenne az egyéni csata és ez a játék szempontjából jó. Viszont nehéz helyzetbe kerül(het)nek a kis létszámú klánok. Megitélés kérdése, hogy ez a játék szempontjából jó-e vagy rossz.
egyet értek....
én még mindig jobbnak tartom a defensivebb verziot azaz a klánmaluszt...
2 okból , mer lehet picit szűkít a lehetőségeken , de igazságosabb mint most...
és mivel a hadi malusz is azért lett h a kisklánoknak adjon némi védelmet, ez ahoz képest kissebb jelentőségű sztem..

úgy gondolom ez jobb megoldás mint a hadi malusz eltörlése, mer nem mindenki talál alkalmas 4-5 fős klánt ami megfelel számára, Ati ezt tesztelte is , másképp meg nincs lehetősége, mer azt már megbeszéltük h az 1 fősöknek akkor lényeges hátránya lenne...
Sztem akik a maluszok mellett is aktívan akarnak játszani 1 fősben, azoktól picit több ügyességet és figyelmet stbstb igényel így a játék mintha leltörölnénk a maluszt, de cserébe kapnak varitoli malusz védelmet...

szal nem kéne visszafelé fejlődnünk...

A lényeg szűkít picit a játékon de lényegében már a hadi malusznál eldőlt ez a dolog...
mostmár csak az igazságosság kedvéért , vagy az egyenlőség kedvéért kellene varitoli maluszt bevezetni...
Mer jelenleg nem tartom fairnek azt h az 1 fős üt egy többfős klántagot (nincs más 2 körre, fokozni meg elég drága dolog neki) és a malusz miatt alig foglal, tehát lazán 2-3 körre marad a klántag felett és ha a klán többi tagja együtt van, akkor varival és tolival ellenbe sulyos károkat tudnak okozni....
__________________
LotR

Last edited by LotR; 01-27-2008 at 22:43..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #142  
Old 01-28-2008, 05:48
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
sok mindent nem értel még akkor aki fennt gubaszt az nem 1 elffel fedezgette magát oda
szal tuti h csatáznia kellett, nem ugy mint az elfeknek
Ennek semmi köze a témához... Nem arról szól ki hogy jutott oda fel, ezért nem is értettem korában se, miért hozza fel Serg hogy bezzeg én fenn vagyok az A tetején.
Na meg azt se fogadom el érvnek, hogy igazságtalan töröljük el... Pff itt sok minden igazságtalan...
Quote:
Originally Posted by LotR View Post
grat neked sikerült megint igazolni a saját kis elméletedet amit előre megkreáltál magadnak...
mivel sajnos felfogni és megérteni nem tudod miről szól ez a topik és másoktól probálsz infot gyüjteni és szimpátia alapján megitélni a helyzetet majd dönteni a sok provokációd után..
Gratula...
Én nem sértegettem senkit, nem provokáltam senkit... (úgy látszik már az is provokáció, ha nem értek egyet a topklán 3tagjával)
Quote:
Originally Posted by LotR View Post
egyet értek....
én még mindig jobbnak tartom a defensivebb verziot azaz a klánmaluszt...
2 okból , mer lehet picit szűkít a lehetőségeken , de igazságosabb mint most...
és mivel a hadi malusz is azért lett h a kisklánoknak adjon némi védelmet, ez ahoz képest kissebb jelentőségű sztem..

úgy gondolom ez jobb megoldás mint a hadi malusz eltörlése, mer nem mindenki talál alkalmas 4-5 fős klánt ami megfelel számára, Ati ezt tesztelte is , másképp meg nincs lehetősége, mer azt már megbeszéltük h az 1 fősöknek akkor lényeges hátránya lenne...
Sztem akik a maluszok mellett is aktívan akarnak játszani 1 fősben, azoktól picit több ügyességet és figyelmet stbstb igényel így a játék mintha leltörölnénk a maluszt, de cserébe kapnak varitoli malusz védelmet...

szal nem kéne visszafelé fejlődnünk...

A lényeg szűkít picit a játékon de lényegében már a hadi malusznál eldőlt ez a dolog...
mostmár csak az igazságosság kedvéért , vagy az egyenlőség kedvéért kellene varitoli maluszt bevezetni...
Mer jelenleg nem tartom fairnek azt h az 1 fős üt egy többfős klántagot (nincs más 2 körre, fokozni meg elég drága dolog neki) és a malusz miatt alig foglal, tehát lazán 2-3 körre marad a klántag felett és ha a klán többi tagja együtt van, akkor varival és tolival ellenbe sulyos károkat tudnak okozni....
Itt viszont már olvashattam érveket.
Elég lett volna csak ezt beírnod.

De a leadott szavazatok alapján, nem hiszem hogy csak én akadékoskodnék ezzel a javaslattal kapcsolatban. És mivel titkos a szavazás... (grat) Nem lehet tudni ki mire szavazott...
Max mások nem mernek megnyilvánulni, pontosan azért mert rögtön le lesz oltva a feje, ha már nem követi bambán egyesek érdekeit.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #143  
Old 01-28-2008, 09:02
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
és mivel a hadi malusz is azért lett h a kisklánoknak adjon némi védelmet, ez ahoz képest kissebb jelentőségű sztem..
jól jön, ha egy pénzesebb oritól tudsz lopni, akinek a szövetségesei nincsenek a környéken.

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
(...)
mostmár csak az igazságosság kedvéért , vagy az egyenlőség kedvéért kellene varitoli maluszt bevezetni...
Mer jelenleg nem tartom fairnek azt h az 1 fős üt egy többfős klántagot (nincs más 2 körre, fokozni meg elég drága dolog neki) és a malusz miatt alig foglal, tehát lazán 2-3 körre marad a klántag felett és ha a klán többi tagja együtt van, akkor varival és tolival ellenbe sulyos károkat tudnak okozni....
egy ilyen egyfős saját felelősségre üti meg az előtte levő többfős klán tagját... egyébként akkor sem sokkal másabb a helyzet, ha a támadó sokfős klán tagja, viszont a társai máshol vannak. támad, visszafoglalják tőle a földet, majd varikkal és tolikkal szétszedik.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #144  
Old 01-28-2008, 13:22
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én vagyok a kis egyke aki a "további megbeszélést igényel"-re szavazott anno, de semmilyen jó érvet nem láttam továbbra sem ami eltántorítana az első benyomásomtól.

így módosítom az álláspontomat:
szerintem szüntessük meg a maluszt az egyéni hadi akciókra is (, de legrosszabb esetben is hagyjuk így ahogyan van).

indokaim:
- az egységesítés mellett szól az, hogy úgy lenne logikus
- a toli/vari malusz bevezetése túlságosan megfojtaná a játékot, már így is leginkább információszerzés a szerepük
- tehát marad az egységesítés a másik irányba, azaz a hadi malusz eltörlése
- ráadásul a hadi malusz eltörlése szerintem felpezsdítené a játékot

ezzel az egyetlen "probléma", hogy hátrányba hozza a kis klánokat. ez azonban szerintem nem baj, nagyon kis klánok létezése szerintem ne legyen cél, az A nem erről kéne hogy szóljon, nagyobb klánok esetén pedig már nem számít annyira a létszámkülönbség. (sőt nagyobb klánok esetén már bejön az a faktor, hogy nehezebb őket összeszervezni, összetartani, tehát az effektív különbség - tapasztalatom szerint - kisebb, mint ami a létszámból következne)
Reply With Quote
  #145  
Old 01-28-2008, 15:18
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default Best of Kubbi

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
nem indulok neki egyedül. Illetve ha nekiindulok,akkor bevállalom ezt a kockázatot, és nem szabályt akarok módosítani.
Te nagyon ügyes játékos vagy, köszi hogy tudtunkra adtad hogy Serg nem az,és ezért szabályt akar módósítani

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Serg ne kezdj el kicsinyeskedni. (vagy ez már sértegetés???)
köszönöm
A hsz nem hozzád szólt, de te már kötekedsz.

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Hát nem! Nem fog mind a 10tag több 100hekit átépíteni csak a te kedvedért. Tudom most csalódott vagy, de ez van.
További személyeskedés.

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Mondja ezt valaki, aki ott gubbaszt a lista tetején, és unásig termel.

Érvnek kevés, hogy te fenn kuporogsz... Vagy nem is értem ezt a mondatbeli közbevetésed... Mi köze a témához?
ha nem érted mit ír, azon nem segíthetünk sajnos...
(esetleg többszöri elolvasás javallott)

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
De gondolom ennek a szabálymódosító ötletnek, nincs köze ahoz hogy Te hamarosan, gondolom egyedül vagy max 2 fős klánban nekiindulsz a csúcsot újból meghódítani... Mert azért lássuk be, sok "ismerős" orra elött kell elszáguldanod, hogy újra feljuss... És egy esetleges +málusz jól is jöhetne.
Bár nincs kétségem hogy újra feljutsz, vagy csatával vagy inkább fedezéssel...
ha szerinted nincs köze a javaslathoz, minek írtad le a butaságod? gondolom...


Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ha már a top klánból ennyien állítják, én lassan elhiszem.
A véleményeknek nincs köze a hovatartozáshoz, szerencsére tudunk önállóan gondolkodni.


Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Szerintem teljesen mindegy hogy jutottatok oda. Persze nem tudom hogy mennyit fedeztetek, de akár az egészet is fedezhettétek nekem teljesen mindegy. A javaslat szempontjából is lényegtelen.
Neked ugyan mindegy, de pár sorral fentebbi idézetben emelted ki az INKÁBB szóval a fedezést. és most is ezen lovagolsz. Persze mindegy...

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Tessék megint ezt kapom. Serg elhiszem, hogy gazdag vagy tudom, hogy mennyi munkád van benne hogy gazdag legyél, elismerésem! Én valószínű nem fogok olyan gazdag lenni mint te. DE a javaslat szempontjából ez, szintén lényegtelen...
Ha lényegtelen a javaslattal kapcsolatban, a sokadik eset után inkább foglalkoztál volna a lényeges dolgokkal, nem pedig a topp klánnal, és főleg Serggel.

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
1.Az nem érv hogy téged nem érdekel egyik málusz sem, mert akkor miért lett hozva a javaslat?
Hagy idézzem a saját szavaid:

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Bár belegondolva az itteni hsz-eket, nekem mind1 hogy mi lesz. Annak megfelelően, legfeljebb én se tartok majd kocsmát. Lesz helyette barakk, és torony.
Ha téged nem érdekel a javaslat, akkor a rengeteg hozzászólásod vajon mi indokolja?
Az idézetek alapján inkább kötekedés, rosszindulatú megjegyzések.

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Tamagocsi játékot kreálnál...
Legalább megtudtam, mit akartok.
Ha nem tudod mit akar Serg olvasd el a topic nyitót, nem nehéz megtalálni, de ide idézem neked:
"Javaslom hogy szüntessük meg a klánlétszám maluszt az egyéni csatákban "

igazi tamagocsi játék

Végezetül az igazság bajnoka:

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Én nem sértegettem senkit, nem provokáltam senkit... (úgy látszik már az is provokáció, ha nem értek egyet a topklán 3tagjával)
A mondat állítását megcáfolni a zárójeles részben...

mekkora

jöhet a piros meg stb tőled miért venném fel???

fáj az igazság, nekem meg a gazság
manapság divatos fényes nappal a másik szemébe mondani, hogy éjjel van, csak az a baj vele, hogy az embereknek 50% eszi csak meg.


ui: Lotr !!
Új moderátor születőben...


Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Elég lett volna csak ezt beírnod.
De nehogy azt mond, hogy csak olyant írok ami neked nem tetszik megpróbálom én is az éjszakát nappal kiabálni:

Támogatom a javaslatot, mert a topp klán tagja vagyok, és ugyan semmi rálátásom sincs semmire, mert az 1 millió pontkülönbség elvette az eszem, de támogatom !!!


Last edited by Hóhér; 01-28-2008 at 15:20..
Reply With Quote
  #146  
Old 01-28-2008, 15:27
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
Te nagyon ügyes játékos vagy, köszi hogy tudtunkra adtad hogy Serg nem az,és ezért szabályt akar módósítani
Te nagyon ügyes ügyvéd vagy. Itt ott kivágni részleteket az már nem is fontos mire, milyen beírásokra írtam ezeket.

Én is összeállíthatnék egy ilyen válogatást de megkímélem a többieket ettől.
A személyeskedésed, pedig igyekszem nem felvenni.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #147  
Old 01-28-2008, 20:57
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ennek semmi köze a témához... Nem arról szól ki hogy jutott oda fel, ezért nem is értettem korában se, miért hozza fel Serg hogy bezzeg én fenn vagyok az A tetején.
Na meg azt se fogadom el érvnek, hogy igazságtalan töröljük el... Pff itt sok minden igazságtalan...

Én nem sértegettem senkit, nem provokáltam senkit... (úgy látszik már az is provokáció, ha nem értek egyet a topklán 3tagjával)

Itt viszont már olvashattam érveket.
Elég lett volna csak ezt beírnod.

De a leadott szavazatok alapján, nem hiszem hogy csak én akadékoskodnék ezzel a javaslattal kapcsolatban. És mivel titkos a szavazás... (grat) Nem lehet tudni ki mire szavazott...
Max mások nem mernek megnyilvánulni, pontosan azért mert rögtön le lesz oltva a feje, ha már nem követi bambán egyesek érdekeit.
1.Van köze a témához mer pont rólad szól h 1 elf vagy akinek köze sincs olyan dolgokhoz mint felmenni 200k pont fölé, pláne nem harccal fős klánba
köze van mer te tettél érdekes megjegyzéseket SErgre, aki nem fedezéssel jutott oda ahova jutott...

2. csunya lenne ha sértegetésbe torkolna a dolog...

3. igen ez megint érv h sokan belátják a szükségességét a hadi malusznak, de érdekük ugykivánja ( mer többen ücsörögnek többfős klánba egymás mellett, akiknek az érdekes h ne legyen tolivari malusz, hisz ez ad védelmet nekik , emiatt nem merik megütni őket az 1 fősök mer több lenne utána a kár mint a haszon.... ha így názzük nem is áll rosszul a javaslat...

Én részedről ahogy te jól mondod , csupán akadékoskodást , de egyetlen egy ésszerú érvet nem hallottam a javaslat ellen..
__________________
LotR
Reply With Quote
  #148  
Old 01-28-2008, 21:00
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
jól jön, ha egy pénzesebb oritól tudsz lopni, akinek a szövetségesei nincsenek a környéken.



egy ilyen egyfős saját felelősségre üti meg az előtte levő többfős klán tagját... egyébként akkor sem sokkal másabb a helyzet, ha a támadó sokfős klán tagja, viszont a társai máshol vannak. támad, visszafoglalják tőle a földet, majd varikkal és tolikkal szétszedik.
az első gondolatod számomra elég fogalmatlannak tűnik, mivel egy vmire való 1-2 fős haladni akaró klántól , az általad említett többfős klántag 1 fillért se ellopni, se semmi mást....

Ahogy mondod saját felelőséggre üti meg akkoris ha van malusz, mer akkoris tudnak neki ártani a töbfősek utána csupán igazságos mértékbe...
MEr jelenleg ő kevés földet hoz a hadi malusz miatt, de a többfős klán rendes mértékbe malusz nélkül ártozhatja végig...
nem beszélve h a fős már támadáskor nay kockázatot válal h a többfős bekísérheti...
remélem kezdik felfogni egyesek miről szól ez a javaslat...
__________________
LotR

Last edited by LotR; 01-28-2008 at 21:02..
Reply With Quote
  #149  
Old 01-28-2008, 21:11
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Te nagyon ügyes ügyvéd vagy. Itt ott kivágni részleteket az már nem is fontos mire, milyen beírásokra írtam ezeket.

Én is összeállíthatnék egy ilyen válogatást de megkímélem a többieket ettől.
A személyeskedésed, pedig igyekszem nem felvenni.
-örülök h újabb érveket és javaslatot olvashatok tőled a témában, imádom olvasni a HSZeidet..

A top klánt megkérném arra, h máskor ne fejtsék ki az álláspontjukat v csak 1 tegye, (a többiek csak szavazzanak) , mer a sötét középkorban élünk ahol a tudatlan barbár hordák hajlamosak azt hinni h a Panonniaiak alattomos modon önző érdekeik szerint kényük, kedvükre akarják alakítgatni a játékot a szegény kis gyámoltalan, pici barbárokkal szembe...
ijesztő számomra az efajta sötétség...
__________________
LotR
Reply With Quote
  #150  
Old 01-28-2008, 22:02
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Ezt birom...
Beindult az öngerjesztés. Egyik felbátorodik a másik beírásán, és jön a primitív duma.
Grat.

Kérlek folytassátok a megbeszélését a javaslatotoknak! És a hangulatkeltést mindenki mellőze lehetőleg.
A szavazás állása egyre "érdekesebb"...
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.

Last edited by Kubbi; 01-28-2008 at 22:04..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Az 1A ban a klánlétszám malusz kiterjesztése vagy megszüntetése Serg Megbeszélések 24 01-13-2008 09:45
Akkor vagy igazi alkoholista ha szekely Viccek 17 08-22-2007 22:39


All times are GMT +1. The time now is 14:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu