Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-12-2014, 19:13
Barracuda Barracuda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Location: Monor
Posts: 52
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default Miért ilyen gyengék a varászlóim?

Óriás vagyok, 4. szinten. 600 hekin vagyok, kb 15000 varázslóval, 40% tekercs, 90% katmorál, és 100% készültség volt amikor a következő történt.
Volt a közelemben egy törpe, 0 toli/ 0 vari, éppen annyi toronyij, amit nem tudtam átütni kb 6000. Varázsoltam rá egy tűzgolyót, hogy egy kicsit megpuhitsam, erre 36 ij halt meg! Másodjára csak 34... Ez mitől van? Lehet ezt egy kicsit nagyobbra növelni?
Törpe nem volt túlélő, kereskedő volt (én is)
A törpe 2 körre volt tőlem.

Last edited by Barracuda; 08-12-2014 at 19:22.. Reason: Mert elfelejtettem néhány dologgal kiegésziteni.
Sponsored Links
  #2  
Old 08-12-2014, 20:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Barracuda View Post
Óriás vagyok, 4. szinten. 600 hekin vagyok, kb 15000 varázslóval, 40% tekercs, 90% katmorál, és 100% készültség volt amikor a következő történt.
Volt a közelemben egy törpe, 0 toli/ 0 vari, éppen annyi toronyij, amit nem tudtam átütni kb 6000. Varázsoltam rá egy tűzgolyót, hogy egy kicsit megpuhitsam, erre 36 ij halt meg! Másodjára csak 34... Ez mitől van? Lehet ezt egy kicsit nagyobbra növelni?
Törpe nem volt túlélő, kereskedő volt (én is)
A törpe 2 körre volt tőlem.
A varázslóknak nincs "erejük". Két dolog lehetséges:

- sikerül
- nem sikerül

Ezeken belül nincsenek erősségi fokozatok.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 08-12-2014, 22:40
Mr.H Mr.H is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 52%
Default

A varázslatok súgónál fel van tüntetve, hogy a sikeresség után a mértékre nincs ráhatás. Mivel automatikus védelmet élveznek bizonyos események ,így nem kizárt, h az ország kapott már ilyen ártást és ezért volt kis hatásfokú a te varázslatod...
  #4  
Old 08-13-2014, 15:29
Barracuda Barracuda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Location: Monor
Posts: 52
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

Quote:
Originally Posted by Mr.H View Post
A varázslatok súgónál fel van tüntetve, hogy a sikeresség után a mértékre nincs ráhatás. Mivel automatikus védelmet élveznek bizonyos események ,így nem kizárt, h az ország kapott már ilyen ártást és ezért volt kis hatásfokú a te varázslatod...
Mekkora a hatásfoka egy ilyen varázslatnak, ha előttem senki sem varázsolt az adott országra semmi, a varázslat természetesen sikerült?
  #5  
Old 08-17-2014, 19:03
Mr.H Mr.H is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 52%
Default

A súgóból ennyi derül ki. Idővel saját magad is rájössz, hogy pl. egy élőholtat simán le lehet lopni, mert nincs tolvaja. Neked hiába van több ezer, ettől nem fogod egyetlen akcióval az összes raktárbeli dolgait ellopni. Ezekre nincs rálátásunk...
  #6  
Old 08-23-2014, 21:03
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Mr.H View Post
A súgóból ennyi derül ki. Idővel saját magad is rájössz, hogy pl. egy élőholtat simán le lehet lopni, mert nincs tolvaja. Neked hiába van több ezer, ettől nem fogod egyetlen akcióval az összes raktárbeli dolgait ellopni. Ezekre nincs rálátásunk...
Ennyire azért nem rossz a helyzet. Haszonszerző tolvajakciók pl. nagyon hamar kiderül, mennyit visznek el. Gömb előtte, lopsz egyet (ami látszik is és nem védi semmi, pl. rúna), gömb utána.

Ártó varázslatok/tolvajlások már más tészta, azt általában eleve kevesebbszer végzi az ember.
Saját emlékeim szerint pont a tűzgolyó a legrosszabb hatásfokú, mivel válogatás nélkül mindenkit megperzsel (cserébe hullára is dobható, a tüzet ők se bírják).

Ártó akciók "kicsi" sebzésébe ráadásul az is belejátszik, hogy közben a katonai védelmed nem gyengül meg, nem kockáztattál "szinte semmit".
Variknál vagy sikerül, vagy nem.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Lehet ilyen? LuciFero Segítség 18 10-20-2011 19:50
1 böngésző 1 ori Miért? caca73 Segítség 20 10-28-2008 08:00
Miért??? attila1988 Általános beszélgetés Hódítós témákban 83 10-01-2007 19:06
Miért van itt ilyen sok lezárt téma? Ati Segítség 0 06-16-2007 14:30
Ilyen esetben mi a teendő? Tsobi Segítség 1 05-03-2007 20:26


All times are GMT +1. The time now is 10:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu