Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-31-2008, 10:36
BigPi BigPi is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 204
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default Több funkciós épületek müködése ember hiány esetén

A játékban előfordulnak általam több feladatúnak nevezet épületek. Melyek rendelkeznek elsődleges és másodlagos feladatokkal az én értelmezésem szerint.

Eddig úgy gondoltam, ha ezek az épületek nem működnek, akkor az elsődleges tevékenységüket nem végzik el, ahogy a súgó is utal rá. Ellenben a másodlagos feladatukat tovább folytatják. Ebben az elképzelésemben tovább erősített a bankokról szóló állásfoglalás.

Most kétségeim támadtak egy másik topick miatt, ezért úgy döntöttem, hogy tisztázom a helyzetet. (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2710)

A következőkben felsorolom a több feladatú épületeket. Az 1-es számmal mindig az alap feladat lesz jelölve a másodlagost 2-essel, jelölöm. Mindegyik mellé oda írom, hogy ember hiány esetén szerintem melyik funkciója működik, vagy nem.

Bank: -1 (megfelelő pénzmennyiség esetén a kereskedő személyiségnél kamatozzon) emberhiány "emh" esetén nem működik "0"
-2 (a bankok számától függően védi a bent lévő pénz bizonyos százalékát) emh működik "I"

Kocsma:-1 (tolvajok lakhelye- ha nem működik elmennek a tolvajok-) emh "0"
-2 ( a köz és katonai morál javítása) eddig úgy gondoltam, hogy emh "I" . Egy másik topic szerint pedig emh "0".(http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2710)

Templom:-1 (varázslók lakhelye- ha nem működik elmennek-) emh "0"
-2 (rúnatermelés- a súgó szerint mind kettő elsődleges feladat hát nem tudom) még nem volt nem működő templomom, ezért emh "0"
???

Kórház: -1 (300 emberenként +1%-os népesség növekedés) emh "0"
-2 (betegség gyógyítása) emh "0" . Bár reménykedek, hogy ebben tévedek.
???

Őrtorony:-1 ( torony bonusz adása) emh "0" ??? Ilyen kor úgy kell tekinteni a tornyokra mint egy nem működő bányára ???, vagy csak 2*-es, vagy 3*-os szorzót nem szabad figyelembe venni?
-2 (védelem során az íjászoknak lőpozíciót biztosít) emh "0"

Komoly kétségeim támadtak. A másodlagos feladatokról szóló elképzelésem bár logikusnak tűnik, ha bizonyos épületeknek nem rendelkeznének két elsődleges feladattal.
Remélem közösen végérvényesen tisztázni tudjuk ezeket a dolgokat!
Sponsored Links
  #2  
Old 01-31-2008, 10:48
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

a templomot nem tudom, mert sose figyeltem erre.
a kórháznak, és a kocsmának egyik "szerepe" sem müködik emberhiány esetén tudtommal.
toronynál a toronybónuszt a nem müködö tornyok után nem kapod meg
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #3  
Old 01-31-2008, 10:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ha a templomok nem működnek, akkor se a varázslók nem maradnak meg bennük, se rúnát nem termelnek.

Ha a kórházak nem működnek, akkor se a bevándorlást nem segítik elő, se a gyógyulást.

Ha a kocsmák nem működnek, akkor se a tolvajok nem maradnak meg bennük, se a morálra nincsenek hatással.

Ha a tornyok nem működnek, akkor nem adnak plusz védelmi bónuszt.
__________________
Hódító * Queosia
  #4  
Old 01-31-2008, 13:44
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha a templomok nem működnek, akkor se a varázslók nem maradnak meg bennük, se rúnát nem termelnek.

Ha a kórházak nem működnek, akkor se a bevándorlást nem segítik elő, se a gyógyulást.

Ha a kocsmák nem működnek, akkor se a tolvajok nem maradnak meg bennük, se a morálra nincsenek hatással.

Ha a tornyok nem működnek, akkor nem adnak plusz védelmi bónuszt.

Akkor viszont nem az lenne a logikus, ha a bankok se védenék a pénzt ha nem működnek? Így a nem kereskedőknél is szerepet kapna a bank, nem az figyelne legalul az intézőben, mondván tökmindegy, hogy működik-e vagy sem. Ráadásul a tolisok kapnának egy esélyt pl az óriások ellen.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #5  
Old 02-01-2008, 13:49
Ferenc5259 Ferenc5259 is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Akkor viszont nem az lenne a logikus, ha a bankok se védenék a pénzt ha nem működnek? Így a nem kereskedőknél is szerepet kapna a bank, nem az figyelne legalul az intézőben, mondván tökmindegy, hogy működik-e vagy sem. Ráadásul a tolisok kapnának egy esélyt pl az óriások ellen.
Maximálisan egyett tudok érteni a felvetéssel, a bank csak akkor védjen ha müködik is. Ha az OTP-ben sincs senki mikor nyitva van én is vinném a kasszát. És ne gyere azzal Admin, hogy a páncélszekrény akkor is véd, a tolvaj tudja kinyitni a macit, ha nincs a bankban senki. K.M.U.
  #6  
Old 02-01-2008, 13:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ferenc5259 View Post
Maximálisan egyett tudok érteni a felvetéssel, a bank csak akkor védjen ha müködik is. Ha az OTP-ben sincs senki mikor nyitva van én is vinném a kasszát. És ne gyere azzal Admin, hogy a páncélszekrény akkor is véd, a tolvaj tudja kinyitni a macit, ha nincs a bankban senki. K.M.U.
Mert éjjel ezek szerint ott áll sok-sok ember minden egyes páncélszekrény előtt? Mutass egy ilyen bankot nekem légyszíves.

Ettől függetlenül, már leírtam, hogy milyen elv alapján működik ez így, ez az álláspont nem változott.
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 02-01-2008, 14:02
Ferenc5259 Ferenc5259 is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Ezek a bankok nem üresek, figyelik öket kamerával, biztonsági őr is akadhat benne, De, amikor lázadás van egy országban (pl: Argentina, Kenya) akkor azért elég sok mindent elvisznek az emberek. És a tolvaj tudja kinyitni a macit, különben csak zsebes. És kösz a gyors reagálást, még ha nem is értek vele egyet teljesen.
  #8  
Old 02-01-2008, 16:30
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ferenc5259 View Post
Ezek a bankok nem üresek, figyelik öket kamerával, biztonsági őr is akadhat benne, De, amikor lázadás van egy országban (pl: Argentina, Kenya) akkor azért elég sok mindent elvisznek az emberek. És a tolvaj tudja kinyitni a macit, különben csak zsebes. És kösz a gyors reagálást, még ha nem is értek vele egyet teljesen.
ezek szerint ha valaki már túl sok időt töltött a toppban, onnantól ne védjék a pénzt a bankok?


  #9  
Old 02-01-2008, 16:33
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
ezek szerint ha valaki már túl sok időt töltött a toppban, onnantól ne védjék a pénzt a bankok?


Jó ötlet:-)
És akár 1000 körről is lehessen hatékonyan lopni:-)))
  #10  
Old 02-01-2008, 16:37
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Rebellis View Post
Jó ötlet:-)
És akár 1000 körről is lehessen hatékonyan lopni:-)))
Most is lehet, ha az 1000kör belefér a 10K pontba
__________________
A szenvedélyem
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu