Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1421  
Old 07-24-2007, 16:34
naramis naramis is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bcs
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Ha a lovak nincs hely az istállóban, megkérem a minket kisérő katonát, mutassa meg hol szállásolhatjuk el a lovainkat, meg megkérdem azt is, hogy egyszerre kell mennünk mindenhova? A lovaknak csak az udvaron mered hely. A másik kérdésedre azt a választ kapod, hogy nem muszáj mindenhova együtt mennetek, de két csoportnál többre ne váljatok szét. Viszek mindent ami a hátasoknak kellhet, amelyiket kell, megetetem, lecsutakolom. ha egyszerre kell "közlekednünk", javaslom keressük meg az étkezőt , s kérek - persze normálisan, mindenféle fellengzés nélkül - valami vacsorát. A titeket kísérő katona, ad nektek némi hideg sültet és cipót. Ha visszatértünk a szálláshelyünkre, megvárom míg mindenki lepakolja holmiját, majd mindenkinek a figyelmét kérem:
- Ismerem valamennyire a környéket, gondoltam elmondom, amit tudok. Régebben be lehetett menni a lezárt területre, de néhány éve, volt valaki aki aki bemenve az élőholtakból "toborzott" sereget, s valahogy sikerült kitörnie onnan. Néhány hónap után ugyan visszaüzték a zombikat a helyükre, de azóta nem lehet bemenni. Számomra furcsa ezek után a helyiek, hmm, kedvessége, én biztos nem engednék senkit a közelbe, pláne nem lennék ennyire "barátságos" -ejtem furcsán - a bemenni akarókkal. De szerencsénkre az itteniek másként gondolkodnak. Az lenne a javaslatom, ma ne örködjünk, inkább aludjon mindenki. Szükség lesz az erőnkre. Ha beengednek azért, ha nem engednek be, akkor meg méginkább. Én biztos aludni fogok! - mondom
Attól függetlenül, hogy a többiek örködnek vagy sem, én alszok. Korán lefekszem. Nem aludtam túl jól az elmúlt este, fáradt vagyok.

Last edited by Chris; 07-24-2007 at 18:57..
Sponsored Links
  #1422  
Old 07-25-2007, 14:06
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quintar-ral tartok az "étkezőbe" és szótlanul eszegetek. Aztán miután elmondta amit a környékről tud némán rágódom a hallotakon. Jó fertályóráig gondolkodom valamin, aztán a velünk lévő katonához fordulok:
-Már bocsásson meg a kérdésért, de törpék nem jártak erre esetleg az elmúlt években? Mármint a terület körül-benne amit őriznek, mert gondolom nem ez az egy erődítés van a környéken.
- Van több erőd is a terület határa mentén, de úgy tudom törpék nem jártak egyikben sem.

Halkat mordulok a katona válasza hallatán:
-Köszönöm. Gyakoriak az olyanok akik be akarnak menni a lezárt részre? Sajnálom, de nem jártam még erre és csak homályos pletykákat hallottam a történtekről. Csak nemrég tudtam meg hogy itt mi történt - biccentek Quintar felé.
- Szerencsére nem gyakori az ilyesmi, de azért félévente mindig erre téved valaki.

Last edited by Chris; 07-25-2007 at 14:15..
  #1423  
Old 07-26-2007, 06:44
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Reggeli és készülődés után másnap reggel elindultok északi irányba két katona kíséretében. Körülbelül két napos út után éritek el a grófság központját. A városba értkeztetekkor a két kísérőtök visszafordul, és távozik.
A város közepesen nagy és egészen átlagos. Megfelelő fogadót hamar találtok.

Hogyan fogtok hozzá az engedély megszerzéséhez? (akit érint a kérdés...)
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 07-26-2007 at 08:02..
  #1424  
Old 07-26-2007, 07:43
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Eszek egy kiadósat és leöblítem pár korsó sörrel. Kísérgetem a Nagyúrat, vagy a Nagyasszonyt, örködöm.

A Nagyúrék kivételével mindenkitől kérdem, amikor úgy van helyzet:

- Harcútá má ilyön hultakkal? Mit tudcc róluk?
  #1425  
Old 07-26-2007, 08:19
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kicsit morcos vagyok az út alatt és gyakran nézek körbe (igyekszem pontosan megjegyezni az utat, hogy visszataláljak.
A városban körbenézek mikor megérkezünk és próbálom megállapítani, hogy a katonáknál látott fegyvereket itt készítették-e vagy máshonnan hozták (gyüjtötték apránként) össze azt a rengeteg fegyvert. Abból, hogy egyszer keresztül haladtatok a váron nem tudod megállapítani itt készültek-e a fegyverek.
Ha a fogadóba érkezésünk után van "szabadidőnk" akkor ellátom a lovam és a pónim (az utolsó málháslovat Stancil-al együtt a "faluban" hagytam), aztán elindulok körbenézni a városban, fegyverkovácsot, fegyverkereskedőket keresve. Több műhelyt is találsz.

Farkas kérdésére megvonom a vállam:
-Pár félével találkoztam már. a legtöbbjének a leveréséhez nem kellett mágia sem, csak erősen kilapítani, szétszabdalni őket. Fej, nyak, mellkas széthasít. és a lehető legapróbbra aprítani. A komiszabbakat csak mágikus fegyverrel lehet "megölni" azoknak minél több "mély" sebet kell okozni, hogy az őket mozgató szentségtelen erők feloszoljanak. Ha megsebeznek vigyázz, mert a legtöbbjük hullamérget izzad és a sebek elfertőződnek. Ha elszúrod akkor hamarost te is egy leszel közülük. Szerintem a legjobb a széles, nehéz penge - paskolom meg a bárdom - némi mágiával. Az biztos hat ellenük. Amelyik ellen meg nem azzal szemben úgysincs esélye a fegyverforgatónak.

Last edited by Chris; 07-26-2007 at 08:30..
  #1426  
Old 07-26-2007, 10:51
naramis naramis is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bcs
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Farkasnak:
- még nem találkoztam "élőben" élőholtakkal, varázslataim se nagyon vannak ellenük, de mindent meg fogok tenni hogy segítselek benneteket a harcban. Remélem, a megszentelt dolgok fájdalmat okoznak a zombiknak. Ha a városba értünk, talán tudok némi segítőeszközt kreálni.

Mikor már a városban vagyunk a Nagyúrhoz fordulok:
- Ha az időnk és vagyonunk engedi, és a városban megkaphatók a szükséges kellékek, készítenék pár hasznos segítőeszközt a holtak ellen. Arra gondoltam segíthet némi gyógyital, vagy szenteltvizes flaska, akiknek hite engedi megáldhatom felszerelésük, fegyverüket is. Bocsásd meg kíváncsiságom, megkérdezném, tudod-e hol kell az engedélyt intézni, és ha nem kapjuk meg a belépési engedélyt, akkor mit csinálunk? Továbbá lesz-e szükséged a szolgálatomra, vagy készíthetem a segédeszközöket.

Amennyiben maradunk több napot, s a nagyúr "elenged", bejárom a várost, keresek üveg vagy cseráp ledugaszolható kis "üvegcséket", megnézem mennyibe kerülene fejenként 5 (7x5 = 35) ezekből. Üvegcséket találsz, 60 réz darabja.

A nap folyamán, amikor tudom mondom mindenkinek:
- Megáldhatom fegyvereidet, és felszerelésed ha szükségesnek tartod, talán hatásabbak lehetünk így a máaszkáló holtak ellen.

Last edited by Chris; 07-26-2007 at 11:04..
  #1427  
Old 07-26-2007, 12:11
naramis naramis is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bcs
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Veszek 40 üvegcsét a biztonság kedvéért. Ha a gyógyitalhoz szükséges valami összetevő, azt is keresek, és veszek. (Ha most van könyv nálad légyszi nézd meg, nálam itt nincs, és írd meg mi kell az italhoz, én meg megírom találtál-e, és ha igen mennyiért)

Last edited by Chris; 07-26-2007 at 12:14..
  #1428  
Old 07-26-2007, 12:37
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Farkasnak:
- A határőrségben tett éveim alatt én sem találkoztam még élőholtakkal, de szerintem a papi dolgok hatásosak ellenük.

Quintarnak:
- Ha időd engedi én szívesen megáldatnám veled fegyvereim, amik nem mágikusak. Ha egy isten áldása van rajta, csak nem lehet rossz, persze csak, ha nem terhel le ez téged.

Last edited by Chris; 07-26-2007 at 13:10..
  #1429  
Old 07-26-2007, 19:43
naramis naramis is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bcs
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Alysiumnak:
- Felajánlottam a lehetőséget, nekem teljesen mindegy ki veti alá magát a "procedúrának". Csak egyszer akarok próbálkozni, aki kimarad az lemarad. Szívesen segítek, márcsak azértis mert ez a feladat engem is közvetlenül érint, Nem közömbös számomra sem a feladat végkimenetele. Neked egyébbként is szívesen segítek. Ha bármikor szükséged lenne segítségre, vagy bármire, szólj nyugodtan - veregetem meg elismerően a vállát. Ma estére tervezek egy kis kirándulást, lenne kedved velem jönni?

Last edited by Chris; 07-26-2007 at 20:14..
  #1430  
Old 07-26-2007, 22:47
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kissé bizonytalanul nézek Quintar-ra:
-Ez a rámondott papi áldásod kötelez is valamire? Egyáltalán, már megbocsáss a kérdésért, de milyen az istened? Harcos? Csak mert Te nem nagyon látszol annak.

A városban bóklászva betérek annyi kovácsműhelybe amenyibe csak tudok és fél szemmel rápillantok a templomokra is.
A műhelyekben a mesterek félkész-kész munkáit nézem meg és próbálom felmérni a képességeiket. Több tehetséges mesterembert is találsz, de törpéket nem.
A templomoknál az istenjleket keresem és ha valahol nyitot tetejű vagy Tharr jeleivel terhes templomot látok akkor onnan gyorsan elfelé.
Sem nyitott tetejű, sem Tharr templomot nem látsz. Viszont találsz egy Antoh és egy Dreina templomot.

Last edited by Chris; 07-27-2007 at 06:50..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu