Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Megszüntessük-e a klánlétszám maluszt egyéni csatákban?
igen 4 8.33%
Nem,de legyen malusz a toli vari akciókra is 19 39.58%
Nem 20 41.67%
További megbeszélést igényel 1 2.08%
Nem tudom 4 8.33%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-12-2008, 20:19
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem gondoltam semmire, csak azt akartam megkerdezni, hogy olyan maluszra gondoltal, mint pl az alvilagi modosito (minden akciora), vagy csak sima hatekonysag csokkentore. De ezzel mar valaszoltal is, a masodik.

Igy tippre gondolom olyanra, hogy tagletszamkulonbsegenkent 10-%al csokkenjen a hatekonysag. (pl 1 vs 8 fos klannal, ha egy renges eddig dontott 30 epuletet, most 9 boruljon)

Viszont picit tovabbgondolva erdekes, ugyanennel a peldanal maradva... varazsolok 20 kor vihart, es 6 korre megy fel?
Ebből a példából kiindulva viszont azt mondom a klánmalusz egyéniben szünjön meg ellenkező esetben ugyanis nem kicsit lesz nehéz leprogramozni
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 01-12-2008, 20:32
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Szeríntem ennek a témának semmi értelme nincs, mert egy egyszemes klánban lévő orit egy 10 fős klán nem ártóz le csak úgy semmi indok nélkül, ütni nem fogják mert semmi földet nem hoznak tőle. Pár lopásért meg nem fognak szétrengetni senkit se, hacsak nem mrd-kat tartasz bent kp-ben. Az ártózásnak egy oka lehet, hogy elötte belopta az egyik klántagot, de aki egyszemes klánban belop egy olyan klánba amelyiknek 3-4 tagja is 3-4 körön belül van, akkor az megérdemel egy kis regulázást Aki mfbe békésen akarja vinni az oriját a topba, legyen elf, s olyanokat lopkodjon akiknek nincs közelben klántagja vagy nem tudja varikkal ártani.
Az elfet elég szépen fellehet építeni úgy hogy ne lehessen nagyon sokat ártani se tolival se varival. Ha meg rádszál egy klán indok nélkül akkor javaslom az üzenetek pontot s ott kérd meg hogy hagyjanak békén.
Reply With Quote
  #13  
Old 01-12-2008, 20:34
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Nem érzed úgy hogy ez nem kicsit igazságtalan?Ha átépül tolis varissá akkor a morálját zuzzák rommá a falkába verődött orik ha meg marad hadis szétgyujtják ártózzák és nincs mivel visszaütni...
Vagy te is abba a csapatba tartozol akik ujjongva gyujtogatnak ártóznak egy egyedül lévő orit csak azért mert nem tud hatékonyan visszaütni?(na meg persze mert büntetlenül megtehetik)
Még soha nem gyujtogattam.

De ez az eset, hogy 5-6 ori rászáll egyre milyen gyakori? Mert az, hogy szökőévente 1x valakit legyujtanak, azért nem hiszem hogy gyorsan szabálymódosítást kell javasolni.

Az, hogy a sok ország legyőz egy országot, az már arra visszavezethető, hogy a 4tagú szövi a 3tagú szövi ellen miért van előnyben. Azért mert jobban tud specializálódni. A sok szegény kislétszámú klánt mi akadályozza meg, hogy felkeressék egymást, és alkossanak egy szép nagy klánt?
Mivel ez a lehetőség az összes ország számára adott, nem érzem hogy módosítani kellene, illetve hogy igazságtalan lenne.
Mivel a lehetőség az összes játékosnak adott. Tenni is tud ellene, nem 0 kocsmával szaladgál, más fajt választ, keres magamellé egy klántagot, ez egy stratégiai játék. Ne az legyen már hogy az nyer aki 24órát a gép elött van, és akinek 1el több a barakkja.
Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Szeríntem ennek a témának semmi értelme nincs, mert egy egyszemes klánban lévő orit egy 10 fős klán nem ártóz le csak úgy semmi indok nélkül, ütni nem fogják mert semmi földet nem hoznak tőle.
Ezek az ork orik általában végigütik a csopit, majd csodálkoznak hogy a páciensek megjegyezték őket.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.

Last edited by Kubbi; 01-12-2008 at 20:39..
Reply With Quote
  #14  
Old 01-12-2008, 20:57
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Nagyon sokan nem tudnak nagyklánba kerülni és itt nem a területvédelemről van szó.
Javaslom próbáld ki egyszer egyedül.
megvolt, s semmi gond nem volt
nemmel szavaztam
már valaki említette, hogy semmi akadálya, hogy ezek együtt alkossanak klánt
aki egyedül, vagy kis klánba megy,annak jó oka van
az kerülje a nagyobbakat
Reply With Quote
  #15  
Old 01-12-2008, 21:02
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Szeríntem ennek a témának semmi értelme nincs, mert egy egyszemes klánban lévő orit egy 10 fős klán nem ártóz le csak úgy semmi indok nélkül, ütni nem fogják mert semmi földet nem hoznak tőle. Pár lopásért meg nem fognak szétrengetni senkit se, hacsak nem mrd-kat tartasz bent kp-ben. Az ártózásnak egy oka lehet, hogy elötte belopta az egyik klántagot, de aki egyszemes klánban belop egy olyan klánba amelyiknek 3-4 tagja is 3-4 körön belül van, akkor az megérdemel egy kis regulázást Aki mfbe békésen akarja vinni az oriját a topba, legyen elf, s olyanokat lopkodjon akiknek nincs közelben klántagja vagy nem tudja varikkal ártani.
Az ártózásnak más oka is lehet. Engem például azért rengettek napokig, hogy kiessek a topból és így a rengetők kerüljenek a topba.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #16  
Old 01-12-2008, 21:03
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Ebből a példából kiindulva viszont azt mondom a klánmalusz egyéniben szünjön meg ellenkező esetben ugyanis nem kicsit lesz nehéz leprogramozni
Én is erre hajlok, de még meggondolom.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #17  
Old 01-12-2008, 21:07
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Arra szavaztam, hogy legyen malus a toli/variakciókra is. Egyszerűen azért, mert értelmetlennek tartom ezt kizárólag a hadi megmozdulásokra korlátozni.

Egy egyszerű példa: az orkomnak kevés bankja van, vagy nincs is bankja esetleg, a 10 fős klán meg szétlop. A 4 mrd-met elviszik simán, nem is kell hozzá 10 ori. Ezzel szemben ha fosztani megyek hozzá hozok egy nagy semmit.

Korábban Norb is javasolt valami ilyesmit, akkor elsikkadt a javaslat, most hátha nem fog.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #18  
Old 01-12-2008, 21:09
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Az ártózásnak más oka is lehet. Engem például azért rengettek napokig, hogy kiessek a topból és így a rengetők kerüljenek a topba.
ilyen esetekre gondoltam az üzi írását, ha normálisan ír valaki egy másiknak s nem anyáz akkor általában nem süket fülekre talál, célszerü az összesnek írni, mert vannak olyanok is akik megse hallgatják, de a többsége ha megkérik valamire nem cseszteti az embert
Reply With Quote
  #19  
Old 01-12-2008, 21:10
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by merlin View Post
megvolt, s semmi gond nem volt
nemmel szavaztam
már valaki említette, hogy semmi akadálya, hogy ezek együtt alkossanak klánt
aki egyedül, vagy kis klánba megy,annak jó oka van
az kerülje a nagyobbakat
Én inkább csatáznék velük,de a mostani formában nem lehet és már bocs ha az elfet mint fajt el lehetett igy baszni csak azért mert pár embernek problémája volt velük akkor ez nem más csak a játék igazságosabbá tétele >>ha te ártózhatsz gyujtogathatsz akkor én hagy vághassak már vissza és ehhez ne kelljen egy 10 fős klánba lépnem a te kedvedért
Reply With Quote
  #20  
Old 01-12-2008, 21:12
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
ilyen esetekre gondoltam az üzi írását, ha normálisan ír valaki egy másiknak s nem anyáz akkor általában nem süket fülekre talál, célszerü az összesnek írni, mert vannak olyanok is akik megse hallgatják, de a többsége ha megkérik valamire nem cseszteti az embert
Te most viccelsz?Vagy átkerültünk a nagy üzengető játékba???
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Az 1A ban a klánlétszám malusz kiterjesztése vagy megszüntetése Serg Megbeszélések 24 01-13-2008 09:45
Akkor vagy igazi alkoholista ha szekely Viccek 17 08-22-2007 22:39


All times are GMT +1. The time now is 00:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu