Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 01-03-2014, 23:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
De ez nem változtat azon, hogy szerencsejáték jellegű, mikor ki bukik és mekkorát. Sokszor olyanok miatt, akik nem kívánnak már játszani tovább.
Ezek azok a megjegyzések, amik a segítség témában elmennek, mert szeretnéd megtudni, hogy hogyan működik a piac, oké. De a megbeszélésekben arra kérek mindenkit, hogy csak olyan témához szóljon hozzá, amiről van valami tapasztalata, és nem csak hallott valakit, aki már látott olyan valakit, ami mintha egyszer olvasott volna valami hasonlóról.

Ha a segítség témában nyitsz egy késdést arról, hogy vajon elveszíted-e a piacra tett áruidat azért, mert valaki más olcsón eladja az országának a javait, akkor nagyon szívesen megírom, hogy nem, nem veszted el emiatt a normál áron kitett áruidat. De ne a megbeszélésekben beszélgessünk arról, hogy hogyan működik a játék. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 01-03-2014 at 23:06..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #112  
Old 01-03-2014, 23:20
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Óriási dilemmám van.

Egyfelől örülök, hogy friss szemmel új szempontok merülnek fel egy-egy régi támában.

Másfelől viszont amíg nem tudjátok, hogy hogyan működik a piac, addig miért akarjátok rögtön megváltoztatni?
Van kinn a piacon egy vagon tekercsem. Sott, neha az egysegeket is ott tartom. Gondolom erre lett kitalalva mert kb mindenki ezt csinalja. Igen, a maximum ertekeket csak az egysegeknel tudom. leirtam miert.

Nezd, ha azt meg tudnad akadalyozni h en, kis semmirevalo 5odik szintes rohangasszak annyi penzzel amivel siman kivasarolom a szintemen achemdet, meg Juszufot, meg a teljesen elszalt fegyo es ko arakkal, en megteszem ha ez kell ahhoz h erzekeltessem rohejes ami Baphianal megy. Imadom a strategiat, es ne hidd hogy a nyelvem lejjebb van mint a derekad, de hogy ez a jatekotlet tetszik eddig a legjobban az biztos. Pedig egy ev alatt siman elszorok 1000 dollart egy akarmi startegiai jatekra. Aztan rajovok h unalmas, es otthagyom. (Azert a dollar, mert foleg abban van megadva a fizetoeszkoz). De az botorsag lenne, ha nem vilagitanek ra, miert hagyom itt a kedvencet mindig. Az meg degeneraltsag lenne, ha nem tudtam volna osszelopni par otletet.

Vegyunk egy peldat:

Epitkezos strategiai jatek:
Van egy epulet amit nevezzunk kereskedoboltnak (Azert se piac)
Ha a kereskedoboltban van kereskedod, az el tud szallitani x mennyisegu arut.
Azert h kitegyem arulni, azert nekem adot kell fizetni. Az aru mennyisegenek (es nem ertekenek) az x%-at
Forditsuk le Baphiara:
Tegyuk fel:
Egy kereskedo kepes elszallitani 100 egyseget, 1000 tekercset, vagy 500 termeket (juszufhoz)
Nos, nekem van ugye ez a laza fel millio tekercsem. Ebbol en ki tudok tenni 10000-et. 10000 Tekercs ugye eleg egy teljes tudomanynak h majdnem 50% legyen (Kerekitsunk mar kicsit a javamra jo? )
Ahoz h en kitegyem ezt Baphia elkeri az arat: teszem azt 1%ot.
Hat ez egesz jo nekem, mert ugye a tekercskopasom regen nagyobb 19 koronkent. De ALLLJ! Uristen! ahoz h kitegyem nem eleg 10 piac. Igaz nekem eppen semmi szuksegem fel millio tekercsre...
Nos...
Akkor inkabb eladogatom olcson csak ne kopjanak el.
Ebbol nekem penzem lesz.
Amit lelop a feles, lefoszt az ork.
A gazdasagnak pedig az a lenyege h a penz forogjon.
Hat innentol kezdve nem is lehetne beraktarozni.
Es a raktarozas igazabol nem is az elso 1000 korben van, hanem vegyunk egy tukrot, es valljuk be oszinten: Az elso 72 korben van.
Onnan kezdve, h az ork fosztogatni is fog, szuksege lesz infokra (Paran temetni kezdtek az oriast mas topicokban ugye)
Igaz nem lesznek 0-ra meszarolt orszagok, mert tul sok katona hullik el a haboruban meg a gyoztes felnek is, de legalabb nem hagyja itt a jatekot aki elszurta, csak megtanulja a lecket.
Mert ugye ezek utan senki nem fog mokabol meszarozni csak egy ket agyament, de azokon apoloknak kell segiteni nem nekunk.
Azonkivul, a tolvajok vegre kieelhetik magukat, es lophatnak.
Mert meg fognak jelenni a banyak az orszagokban, megjelennek a konyvtarak, es megjelennek olyan epuletek amik eddig teljesen elfogadhatatlanok voltak egy profibb jatekosnal.
Ez nem hinnem h rossz, igy is lesznek olyanok, akik megprobaljak az elezett orszagukat vinni. Es mivel lesznek termelok, igy menni is fog nekik. Nem fognak 1000 koronkent szintet lepni, de legalabb meg kell kuzdeni azert, h nem allhat senki az utjukba.

Ha ezt bevezetik ket dolog fog azonnal tortenni: Olyan nevetseges aron fog menni a tekercs, h akinek van belole fel milla az meggondolja h most ezert epuljon-e at, mig eladja. Mert lesznek olyanok akik at fognak.
Aztan bekoszont a gazdasagi valsag, a fold-nyersanyag-tekercs eltorzult haromszoge ujra szabalyos lesz. Igenis lesz erteke egy banyanak is, bar soha nem nagy. Igenis lesz erteke a konyvtarnak meg magasabb szinteken is.
EGy olyan orszag mint PL az enyem elkepzelhetetlen lesz, h se piaca, se konyvtara, es tart fel milla tekercset.
Nem az fogja eldonteni a haborukat hany yardod van, mert meg ha van is, nem tudsz gyorsan hozzajutni, h az elso csapas utan 6-8 oraval, meg 12 meszarral kesobb ujjra 100%os legyen az egyseged szama, es vigyorogva intsel fityiszt a masiknak.
Es most itt mindket felre gondolok. Mert aki mar meszarolt 0ra orszagot az tudja, h nagyon sok egysege elhullott ugy, h minden csatat nyert.
Jelenleg nincs meghuzva semmi hatar.
Nincsen olyan h "nem eri meg". Olyan van h "nincs csak 1 yardom" mert mondjuk ha lenne neki 5 nem erdekelne az elotte allo 2-3 esetleg 4 szint.

Es nekem ez a yard dolog miota bejott azota nem tetszik. Elvesztette az oldal mind a ket jelzojet szamomra. Se nem strategia, se nem jatek.
Ez az en banatom. Meg akkor is, ha ez mindenkinek fajna szukseges lepes lenne, mert az igazat megvalva ez igy mar senkinek se a gondolkodasrol szol, csak a szamolasrol. Befer-e vagy nem fer a hadsereg.

Hianyoznak a napi szinten ketszer muvelt lopasok. Hianyoznak h ettol fuggetlen engem is loptak. Es hianyoznak azok az uzenetek h "megadom magam! kuldok egy oldalu MNT-t csak ne bantsatok tovabb!"
Ilyet most kar kuldeni. Yardom van, nem kell az MNTd. Pusztulj szen alapu! Es addig megyek meszarral amig egy elo szemely tartozkodik a vihar sulytotta orszagaban. Bar lehet, h az embereknek inkabb ez tetszik. En valahogy kompromisszumkeszebb vagyok. Leszoltak mar miatta sokszor. Akarmeik oldalon is alltam, legyen az gyoztes, vagy vesztes. De egyet tudok. CSAK a gyoztes oldaltol hallottam Petofi szavait: Nem alkuszunk! Mert a gyoztesnek mindig megmarad a yardja. A vesztesnek meg eselye se jelen korulmenyek kozt.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to olvastar For This Useful Post:
  #113  
Old 01-03-2014, 23:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Azt nem állítom, hogy nem adtál egy érdekes ötletet. Még ha pont ellentétes is azzal, amit hangoztatni szoktam. Szóval csak hangos gondolkodás.

Az nem tetszik, hogy fizetni kelljen azért, hogy eladjam az árut. Termelek piacra, aztán vagy megveszik, vagy nem, nincs felesleges pénzem, amit előre ki akarnék fizetni azért, hogy eladhassam az árumat.

Sokaknak az nem tetszik, hogy kiszámíthatatlan, hogy mikor veszik el a visszatérő áru, és mikor nem.

Nekem az nem tetszik, hogy túl ritkán veszik el a visszatérő áru. Tudom, hogy ezek ellentétes érdekek, de ez az igazság.

A három sarok között középen van egy olyan, hogy az áru értékének X%-áért biztosítani lehessen az áru visszatértét eladatlanság esetén.

Ezzel persze a legnagyobb probléma, hogy kvázi legalizálva van vele a piac raktár szerepe, ami kifejezetten ellentétes a mostani álláspontommal. Még ha ezért naponta fizetni is kell.

Egy random 5. szintű csoportot nézve ha 1% a biztosítás, és feltételezzük, hogy mondjuk az áruk felére kötnek ilyet, akkor az a piacoló országok között átlagosan napi 350.000 aranyba kerül.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #114  
Old 01-04-2014, 00:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Saját magamnak válaszolva: ez viszont a piaci kínálat visszaesését jelentené, hiszen sokkal bátortalanabbul piacozna az átlag ember, és a piac irányítása 1-2 játékos kezébe kerülne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #115  
Old 01-04-2014, 00:29
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az nem tetszik, hogy fizetni kelljen azért, hogy eladjam az árut. Termelek piacra, aztán vagy megveszik, vagy nem, nincs felesleges pénzem, amit előre ki akarnék fizetni azért, hogy eladhassam az árumat.
Kicsit elotte irtam igy valszeg elveszett az info, igy konnyu volt felreerteni:

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
. Az aru mennyisegenek (es nem ertekenek) az x%-at
Azaz a megtermelt javakbol fizeted az egy szazalekot. Szoval ha 0 penzed van, es 1010 felesleges tekercsed akkor 1000 megy a piacra 10 Baphianak.

Ha 100 piacra dobas utan (ami joval tobb mint 1000 kor) meg mindig nem sikerult eladnod azt az 1000 tekercset, az mar neked 1000 masik tekercsbe fajt.
Penzedbe meg mindig nem.

A masik amiben viszont hasonloan gondolkodunk csak maskeppen:
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nekem az nem tetszik, hogy túl ritkán veszik el a visszatérő áru. Tudom, hogy ezek ellentétes érdekek, de ez az igazság.
Nekem meg az nem tetszik, hogy minden retorzio nelkul, 0 kor raforditassal lesznek yardjaim, meg meg itt jo par ezer orszagnak. Ez annyira ellentetes erdek h a sajat erdekeimmel is utkozik ugyanis nekem is van.

Viszont ez igy akkor sem jatek. Csak horcsog uzemmod. Utni mar csak sikerul valakit. Egy szovibe megoldodik valahogy.

Az MF meg mar eleve herelt, mert ugye az MF tobbseg (es a tobbsegrol beszelek) az azert MF mert nincsen neki haverja 5. szinten aki betolna neki a vedelem alatt par yardot.

Vegyunk egy masik peldat:
Quote:
Originally Posted by Sirankozo
elveszik az aru a piacrol hazajovet es az rossz!
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én pedig erre azt mondom, hogy ez teljesen normális, hiszen a piac nem raktár.
Van egy otletem! (szarkazmus betoltese....)
Csinaljunk az A/1 peldajara ha nem is Klnaraktart hanem Szoviraktart! Najo, lehet MFeknek is! Az a lenyeg, h oda buntetlenul betehetem az anyagi javaimat! Aranyat, tekercset, akar meg egyseget is! nem szamit! Es akkor tok jo lenne!
Most ne mond h nem lenne hulyeseg! Ugyan ezt csinalom most a piacon, csak jelenleg 3 perc helyett 5-ot toltok rajta, h csekkoljam az arakat.

(szarkazmus kikapcsolasa)

Szeretned ha ellopnak azarukat a piacrol?
Akkor azt kell elerned h az aruknak alacsony erteke legyen, mert egy-et mindossze eggyel kell novelni h a duplaja legyen. Jelen pillanatban ha extrem spekulacio nem tortenik el se lehet veszteni az egysegeket Ahmednel. Fizikai keptelenseg. Ha megis sikerul az valami orult spekulans, es 24 ora figyelmetlen csoportot jelent. Meg a katonak is a max limit fele felett mennek. Persze ha nem lenne nalam yard, valszeg arra se jarnek ha nem lenne szamjegyu a katona ara.

Szeretned ha ellopnak az arukat? A %ot kinevezheted biztositasnak is. Es akkor meg is lenne a kerek sztori. 1%aert a kitett arunak a piac tulajdonosa biztositja neked h addig nem lopjak el az arut amig el nem indul hazafele.

Mar csak a kitett aru mennyiseget kell valami szinten kordaba terelni es maris megszunnek a jardok, megjelennek a rablobandak a piacrol hazatero arukra is, meg a pontlistaban is. Utobbira azert lenne szukseg, mert aki ugye 3-4 yardot osszetarhal, az nyogve nyelve ugyan de 12ot is osszefog (bar nekem neha az egy is sok) Raadasul ilyen se lenne:
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
a piac irányítása 1-2 játékos kezébe kerülne.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to olvastar For This Useful Post:
  #116  
Old 01-04-2014, 02:23
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Hany idezeted szeretned h bemasoljam ahol szinesebb hoditora vagysz?
Szivanal ha bejonne a valtozas? Igen.
En szivnak? Igen.
Mas szivna? Igen.

A kerdes h miert. Az ok egyszeru. Sok a yard 5. szinten, de kitart 2. szintig. Tulajdonkeppen az ember mast se csinal 4. szinttol, csak azt szamolja befer-e es h akit beut vissza tud-e harapni.

Mast nem.

Azt nem szamolja senki, h fel tudja-e ra huzni az epuleteket. Azt nem szamolja senki, h mennyi ido amig telepakolja a szerzett hekiket egysegekkel.

Hany yardod van? Ne mond meg, csak gondolj bele. En belegondolok a sajatomba es nagyobb eredmenyt kapok mint 1.

Te mennyit szenvedtel azert a yardert? Semmi kozom hozza. Jogos. De nem nekem kell tovabbra se valaszolnod hanem magadnak. Ismeros az a pontertek h 9510? 5. szinten talalsz egy rahedli gnomot ekkora pontszammal. Ok mit csinalnak? Mert nem hoditoznak. VIP-t fizetnek ugyan, de mennyire aktiv jatekosok? Es vajon miattuk mennyi olyan uj jatekos hagyta mar itt a jatekot mert neki fogalma sem volt arrol, h itt akinek nincs par yardja az semmire se jo. Ok "csak" jatszani szerettek volna.

Szeretnek en is "csak" jatszani. Mit csinalok? Tulajdonkeppen semmit, megvan a tartalekom, gond nelkul kihuzom addig mig 2bol fordulni tudok. Kiszamolom beferek-e, ha befertem 9 kor mulva visszanezek fullra pakolom egysegekkel az orszagot es keresek masik szerencsetlent.

Ez valoban elvezetes, csak szerintem egyre kevesbe jatek.

Tudom h ezzel ki lennel szolgaltatva olyan dolgoknak mint hogy "jajj nincs senki akit lefosszak" es akkor bamulnad az atepitesre varo 50 frissen szerzett hekidet h hogyan fogod atepiteni.

Jelenleg gazdalkodj okosant jatszunk. Csak itt az a cel h legyen egy haverod aki attol neked 1-2 yardot 200on 9510 pontjaval. Ennek szamodra termeszetesen nincs sok erteke. Miert is lenne? Ezt mindenki latja h nincs erteke. nem csak neked, nekem se, es masnak se. Mivel ezt el lehet dugni tolvajok elol, igy minden egyes faj aki nem harci beallitottsagu az ugy jar mint a feles. Reform kell neki. De a feles csak tunet volt. A betegseg megmaradt. Tudom h le fogsz szolni, es tudom, h ez szamomra mivel jar, leven nem voltam aktiv sose, de most azt latom h kezd a tarsasag a fejehez kapkodni. Csak nem latjak at a dolgokat.

Mivel mindenkinek jo ez a yardos dolog igy mindenkinek rossz lenne. De ez nem azt jelenti h jatekelmenyt vesztenel. Eppen ellenkezoleg. Megkapnad azt amire vagysz. Egy szinesebb jatekot. Ezert be kellene aldozni par haver orszagat mert tok feleslegesse valnak ott 9510 ponttal. Viszont esetleg az ujak megmaradnanak. Meg talan en is talalnek par baratot koztuk, mert en szivesen bokom az ujjam oda ahol az faj. Marpedig az igazsag az nagyon tud.

Addig meg marad az, h amint megvan a szamomra elegendo osszeg, es szenvedek utana par honapot kapok erte egy szemet. Mert most yardra osztjak Nem tul elvezetes, jo par szemem banta mar, de azert a jatek van olyan jo otlet, hogy valahogy mindig vissza esz a fene.

Igerem ha legkozelebb regizek ezzel a nevvel fogok regizni, h megmutathasd, mekkora ereje van a yardoknak. Nem mintha nem tudnam, nem egy orszag jott ra, h kar volt haboruba kezdeni mert tobb yardom van. Es persze volt amikor csunyan szivtam. De olyan meg nem volt mar tobb mint egy evtizede, h az dontott volna, h milyen stabilra terveztem meg az orszagom. Az mar nem lenyeg.

Sajnalom h csalodast okoztam neked, plane h beleszoltam masnak feltett kerdesedbe. De mivel az enyembe nem kotottel bele csak leszavaztad, gondoltam kifejtem az erveim, hatha meglatod benne a gondolatmenetet.




Hasznalja a halal. Aki harom honapnal tobbet toltott itt nem h nem hasznalja, hanem el is feleljtette mar a piacot. Plane most, h ha nincs kereskedo szemelysegem meg minuszba is fogok futni...

Amugy ha mar ennyire segitokesz vagy had segitsek en is neked:
A piacrol az az aru veszik el aminek az ara a tobbszorose az aktualisnak mikor visszajon. Ergo ha ha PL 5K a ko es te mondjuk hozzajutottal egy vagonhoz kiteszed 2501ert akkor az 5000es nem lesz lelpova csak ami folotte van, es ha te kiteszed 9999ert es nem jon olcsobb cucc a piacra te is visszakapod. Am azt tudom h az egysegeknek mi a max erteke a piacon ami felett nem lehet oket kitenni, gondolom a nyersanyagoknal is van ilyen csk eppen banyam nem volt meg ebben az evezredvben max ha utottem.
Játszottál valaha kis csoportban/lassúban/nem magyar hódban?
Baromi nagy játékélményt nyújt üres piaccal játszani.. hihetetlen jó szórakozás.. töredéke lehetőséged van stratégiák terén..
Nem is beszélve anarchról, gondolom aki még ott van baromira értékelné a piac szétcseszését..
Nem az az árú veszik el, ami az aktuális többszöröse.. frissítsd az ismereteidet.. elég poén lenne kiteszek 1 aranyra 1 valamit és valakinek jön haza a hónapok óta megtermelt pénze és elmegy 1 nap alatt úsztatná valaki a full piacot..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #117  
Old 01-04-2014, 03:10
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Nojó vegyük sorba amik csak így néhány perc alatt eszembe jutottak miután elolvastam az ötleted..
Ugye azt írtad így minden oriban kell majd bánya könyvtár stb..
és akkor 1/Aban nincs több klánütés.. 10 fős klánban van 2 darab betonelf(védelem miatt simán lehet pénzelni) és már büdös életben be nem ütöd a jó kis ötleteddel.. (ha megvalósul a piac korlátozása kb érdektelen lesz számomra a játék..) 1/Aban egy klánütéshez milliós nagyságú ló kell még kisebb hekin is.. de ugye ezt nem tarthatom piacon, mert elkopik.. oriban tartom elszáll a morál.. tehát még ennyi ütés sem lesz, mint most.. pedig most is alig van pár..
Következő.. megvalósul a javaslat.. akik eddig termeltek hatalmas előnyben lesznek azokkal szemben, akik ezután kezdenek el..
Mivel lesz több stratégia, ha kiürülnek a piacok? Mert a javaslatod, ahhoz vezet, hogy érdemben nem lesz semmi a piacon..(most arról ne beszéljünk, hogy lecsökkenne a játékosok száma)
Játszottál már külföldi hódban/lassúban/kis csoportban? Mert én igen, és nem azt tapasztaltam, hogy mennyire színes játék volt.. Játszottam nagy csoportban is amikor 2-3szor ennyi ori volt.. ott volt pörgés.. az ha te jelen pillanatban nem tudsz semmi stratégiát vinni a játékban, az a te hiányosságod és nem a játéké..
Ha van piac elég sok mindent meg lehet tenni amit piac nélkül nem.. az, hogy valaki valakit 0-ra mészárol, az az ő hibája, az ilyet ki kell rakni a játékból, de nem a piacot módosítani, mert az ígyis úgyis megteszi.. max tolikkal fog 0-ra gyújtani és vihar-szárazság mellett kilopni az embereid, az eredmény ugyanaz, a módszer változik..

Szerintem a hiba benned van, és ugyan úgy a játékosokban.. szimplán a többség már nem akar komolyan játszani.. (ha akarnál te sem tekit írtanál, hanem pl tolival törnéd fel őket) én sem akarok már lent erőlködni, mert szerintem elég jókat játszottam pár éve és már hasonlóra sem lenne esély.. pl én régen simán játszottam olyan ellen, akinek több nagyság renddel volt nagyobb tartaléka.. nem a győzelem miatt, hanem a kihívás és szórakozás miatt.. és sztem elég jól helyt is álltam.. de ha nem, az sem érdekel, mert én jól szórakoztam..(és sztem ez a játék célja) viszont ha nem lett volna náluk a full piac ez a harc kb semmit nem nyújtott volna..
Lehet rossz dolog a sok tartalék, de ha nincs biztos nem lesznek igazi harcok, amik akár hónapokig(!) tartanak.. szimplán mert mindkét fél pillanatok alatt tönkre megy

Régen sokkal jobb volt a játékosok mentalitása.. szerintem a túlzott mészárlások is sokkal ritkábbak voltak.. én pl nem emlékszem ilyen mértékű hiénázásokra, mint a mi az utóbbi időben megy.. régen, ha két szövi komolyan harcolt egy kívülálló nem pofátlankodott bele a harcba.. Bár már pár éve nem voltam anygobb 5ös csoportokban így nem tudom most milyen a helyzet.. csak g-bről nyilatkozhatok, meg A-ról..

Amúgy, ha ennyire zavarnak a tekiírók egyszerű a képlet.. tekizd ki őket.. kell hozzá gondolkozni, kell hozzá aktivitás, mindjárt meglesz a játékélmény.. vagy ehhez már valamit tenni is kéne?
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #118  
Old 01-04-2014, 07:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Nekem meg az nem tetszik, hogy minden retorzio nelkul, 0 kor raforditassal lesznek yardjaim, meg meg itt jo par ezer orszagnak.
Attól, hogy a piacra teszel árukat, még nem lesz pénzed. Ahhoz, hogy pénzed legyen, azt az árut valakinek meg is kell vennie. Tehát ki kell elégítenie egy keresletet. Ha nincs kereslet, akkor hiába a 600millió tekercs, egy árva filléred se lesz belőle. 600millió mezőgazdasági tekerccsel pedig nem fogsz tudni csatát nyerni.

Szóval ezt ne egy öncélú termelgetésnek álltsd be, ami automatikusan pénzzé változik. Csakis akkor változik pénzzé, amikor azt valaki megveszi.

Ezt a részt nem szabad korlátozni, hiszen ezzel az egész csoportnak jót tesz. Ettől tud pörögni a játék. Ha nem tudsz építkezni, mert nem jutsz nyersanyaghoz, akkor nem fogsz támadni, mert egyfelől óriási rizikó, másfelől minek a plusz föld, amikor úgyse tudod beépíteni?

Kell a piac, és kell, hogy onnan áruhoz juthass. És kell, hogy ott egy jól piacozó ember meggazdagodhasson.

Az egyetlen dolog, ami nem kell, hogy ne azért tegye valaki piacra az árut, hogy azt más megvegye. Találkoztam már olyannal, hogy milyen szemét dolog ez, az összes árumat megvette valaki. Na ez az, ami nonszensz számomra.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #119  
Old 01-04-2014, 08:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Sőt, még egy olyan kijelentést is tenni mernék, hogy ha ehhez érdemben hozzányúlunk, akkor lesz igazán az, hogy ha piacra termelsz, akkor automatikusan meggazdagodsz.

Miért?

A termelők életébe nem szabad beleszólni, hiszen tőlük működik a piac.

Ha valamibe beleszólunk, akkor csakis a "raktározók" életébe szabad beleszólni. (Ami egyébként önmagában is veszélyes, mert a piaci kínálat csökkenését vonja magával!) A raktározót abban tudjuk a piacolótól megkülönböztetni, hogy nem adja el az áruját.

Tehát ha valamihez hozzányúlunk, az az eladatlan áru kell, hogy legyen.

És akkor már járjon mindenki jól, az eladatlan áru mindig érjen haza. De X% veszteséggel. Így nincsenek váratlan teljes áruvesztések.

Hogy lesz ebből automatikus meggazdagodás? Úgy, hogy a piacon "tőzsdéző" országok a saját áruikat felvásárolják a veszteségek elkerülése érdekében. Ehhez minden alatta lévő árut is fel kell vásárolniuk. Ha kiteszed olcsóbban, mint ami nagytételben kint van, akkor garantált, hogy megveszik.

Ez egyben a piaci irányítást néhány ember kezébe adja, akik saját belátásuk szerint szabhatják meg a piaci árakat. Tegyük fel, hogy úgy döntenek, hogy 1000 arany legyen a gabona. Te ez alatt bármennyiért adhatod, tuti meg lesz vásárolva. Adhatod 100 aranyért, megveszik. Adhatod 999 aranyért, megveszik. Miért adnád hát 100 aranyért, amikor szinte garantált, hogy 999 aranyért is meg fogják venni?

Ez emiatt nem tetszik nekem. A rögtön piacra pakoláskor levonódó rész ez ellen megoldás ugyan, de az meg a normál termelőket sújtja, és amiatt nem túl szimpatikus.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #120  
Old 01-04-2014, 11:01
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
..
Tehát ha valamihez hozzányúlunk, az az eladatlan áru kell, hogy legyen.

És akkor már járjon mindenki jól, az eladatlan áru mindig érjen haza. De X% veszteséggel. Így nincsenek váratlan teljes áruvesztések.

Hogy lesz ebből automatikus meggazdagodás? Úgy, hogy a piacon "tőzsdéző" országok a saját áruikat felvásárolják a veszteségek elkerülése érdekében. Ehhez minden alatta lévő árut is fel kell vásárolniuk. Ha kiteszed olcsóbban, mint ami nagytételben kint van, akkor garantált, hogy megveszik.

Ez egyben a piaci irányítást néhány ember kezébe adja, akik saját belátásuk szerint szabhatják meg a piaci árakat. Tegyük fel, hogy úgy döntenek, hogy 1000 arany legyen a gabona. Te ez alatt bármennyiért adhatod, tuti meg lesz vásárolva. Adhatod 100 aranyért, megveszik. Adhatod 999 aranyért, megveszik. Miért adnád hát 100 aranyért, amikor szinte garantált, hogy 999 aranyért is meg fogják venni?

Ez emiatt nem tetszik nekem. A rögtön piacra pakoláskor levonódó rész ez ellen megoldás ugyan, de az meg a normál termelőket sújtja, és amiatt nem túl szimpatikus.
Ez összességében hova vezetne? Egyáltalán mi célja lenne?
Persze nyersi piacot fel lehet vásárolni és egy valakinek vinni, de teki piacot most nem.. irtó sok ember bukna el tekit folyamatosan.. ez jó eséllyel kb 0-ig verné a teki árát mindenhol, illetve, aki nem akarja eladni, vagy szabin vár pár hetet, vagy abbahagyja.. szerintem elég erősen leredukálná a tekipiacot..
nézzük a katipiacot.. alsóbb szinteken talán át lehet venne 1-1 fajta egységet, esetleg több idő ráfordítással a katipiacot is.. ez talán bben kicsit nehezebb a többit meg lehet oldani.. viszont ott van az 1/A.. egy klántámadáshoz több millió egység szükséges, minden olyan nagyobb klánnak, aki ütni akar valaha.. kb értelmetlen lenne 1/A-ban a játék, ha napi szinten 1%-al kopik a klánvagyon..
Ezen felül felmerül a kérdés bennem lenne-e olyan valaki, aki átveszi a piacokat minden szinten? Mert, ha nem akkor ott vagyunk, hogy kb üresek a piacok, ami igencsak lekorlátozza a játékot..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 21:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu