Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Melyiket támogatnád?
Megnövelt lépéshatárok az alsóbb csoportokban 2 4.17%
1/A teljesen kihagyható 3 6.25%
1/A az első fordulás után kihagyható 3 6.25%
Nehezített fordulás B-ből 4 8.33%
Könnyített fordulás A-ból 12 25.00%
Maradjon ahogy van 15 31.25%
Valami más megoldást kell keresni 9 18.75%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 11-26-2009, 21:57
Kics Kics is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default Elfek

Kissé frusztráló számomra, hogy elf-ellenes lett az egész, miközben a kékszámosok kényelmes forgása miatt van annyi elf. (mert kétlem, több időhiányos lenne, mint számmániás forgatókönyvíró...)

Régebben el lett törölve az A-ból a magasabb top% követelmény, hogy tudjon mindenki fordulni. A top30 miatt pedig egyértelműen könnyebb nekik fenn dekkolni.

Azt javasolnám, hogy ha A-ban kevesebb személyiséggel rendelkező országa van, mint B-ben, akkor az A-s országának is magasabb top% követelménye legyen (nem ragaszkodnék ezekhez a %-okhoz). Ezzel valamennyire közelebb is kerülnénk Xeper által írtakhoz (nem idő érdeme az extra személyiség, hanem tetté)

Hosszú távon a magas számosok inkább felmennek A-ban játszani vagy az ottani országukkal érnek el olyan érdemeket, ami miatt B-ből is fordulhatnak.

Rövid távon pedig, lehet hirtelen felgyorsulna az elfek fedezése. Aminek a vége kényszerszerű fordulás lenne.

(a másik témába is illik kicsit, de anélkül, hogy lekező választásként a vipes fedezést választanám...)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kics For This Useful Post:
Sponsored Links
  #142  
Old 11-26-2009, 22:15
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Kissé frusztráló számomra, hogy elf-ellenes lett az egész, miközben a kékszámosok kényelmes forgása miatt van annyi elf. (mert kétlem, több időhiányos lenne, mint számmániás forgatókönyvíró...)

Régebben el lett törölve az A-ból a magasabb top% követelmény, hogy tudjon mindenki fordulni. A top30 miatt pedig egyértelműen könnyebb nekik fenn dekkolni.

Azt javasolnám, hogy ha A-ban kevesebb személyiséggel rendelkező országa van, mint B-ben, akkor az A-s országának is magasabb top% követelménye legyen (nem ragaszkodnék ezekhez a %-okhoz). Ezzel valamennyire közelebb is kerülnénk Xeper által írtakhoz (nem idő érdeme az extra személyiség, hanem tetté)

Hosszú távon a magas számosok inkább felmennek A-ban játszani vagy az ottani országukkal érnek el olyan érdemeket, ami miatt B-ből is fordulhatnak.

Rövid távon pedig, lehet hirtelen felgyorsulna az elfek fedezése. Aminek a vége kényszerszerű fordulás lenne.

(a másik témába is illik kicsit, de anélkül, hogy lekező választásként a vipes fedezést választanám...)
Első ránézésre egészen teccetős az ötlet. elvileg ez a már tapasztalt nagy kékszámos orik tulajait késztetni aktivabb A-s játékra, ami sztem nem rossz ötlet. ha pedig nincs idejük, akkor kénytelenek lefordulni A-ból és akkor a nagykékszámossal csak a top30% vonatkozna rá,ha jól értem.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #143  
Old 11-27-2009, 09:48
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Szerinted mit fogunk választani, 3k kör ücsörgést B-ben, vagy 8 ori tápolását A-ban? Mert tegyük fel, hogy ennyi klántársunk van most 2/B-ben. A földleadásról, szk alatt lepergő topkörökről, tartalék seregben tartásának lehetetlenségéről nem is beszélve.
A B-ből való fordulás szerintem most tökéletes.

Amit el tudok képzelni, hogy azok, akik bejelölik, hogy hosszútávon szeretnének A-ban játszani, azok nem számítanak bele a top30-ba. Ezt bejelölni pedig azért érdemes, mert ha valaki nem jelöli be, az a fordulásért játszik, tehát 2000 top kör után a nép morálja elkezd csökkenni, és így rákényszerül, hogy vagy leforduljon, vagy bejelölje, hogy maradni szeretne hosszabb távon. A jelölés visszavonható, de ekkor életbe lép a morálromlás, szóval aki hosszabb távon tervezett maradni, mégis úgy dönt, hogy lefordulna, az megteheti.

Így kétféleképpen is ki lenne írva a helyezés (összes játékos/helyezés, lefordulásért játszó játékos/köztük való helyezés)
A több személyiséges játékosoknak pedig így A-ban is a személyiségük számának megfelelő top%-t kell teljesítenie.

De meglehet, hogy ennek az ötletnek is van bőven buktatója, nekem úgy tetszik az egész rendszer, ahogy most van.
Sztem is hiába lesz 3k kör a B-ban, attól még az inaktív elfek továbbra is a biztos ücsörgést választják majd.

Talán ez járható út, amit írtál, hogy szét kellene választani azokat akik hosszú távon vannak 1A-ban és akik csak fordulni szeretnének. Az önkéntes bejelölés nem jó, mivel ha mindenki bejelöli akkor 0 heki lesz a top határa.

Egy kicsit módosítottam az ötletedet. A hódító rendszere számolná ki, hogy aktív A-s játékos vagy-e vagy sem. Az számítana aktív játékosnak akinek a legutolsó sikeres kláncsatája kevesebb, mint X kör ideje volt. És B-ből csak az fordulhatna, akinek van A-ban aktív országa.

Tehát a B-ből forgás feltétele lenne, hogy legyen aktív A-s országod, végül is a B-ből forgás azért lett bevezetve, hogy akik hosszú távon szeretnének A-ban tartózkodni, azok is játszhassanak több országgal.

Egyelőre csak az ötletet vetem fel, hogy elfogadható-e!? Mert van itt sok részletkérdés: csak kláncsata számít, vagy egyéni is. Csak a támadó-kláncsata számít, vagy bármilyen kláncsata -- mivel az elf szövik is tudnak védeni. X értéke...

Már látom előre mit fogok kapni az inaktív elfektől, de nekem ez ennyit megér, ha normalizálódik a top határa...
Reply With Quote
  #144  
Old 11-27-2009, 18:38
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Egy kicsit továbbfejlesztettem, bár nem tudom érdemes volt-e, mivel még senki se reagált az előzőre sem!?

-Sikeres kláncsata után kapnának aktív pontokat (AP) a klántagok. pl 2000-et.
-Viszont minden körben 1-el csökkenne az értéke.
-B-ből csak az fordulhat, akinek az A-s országa rendelkezik AP ponttal (>0)

Ez talán azért lenne jobb, mivel egy csendes, kláncsata mentes időszak, a korábban összegyűjtött pontokkal áthidalható lenne. Mivel több kláncsatával halmozódik a pontok száma.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RicsiPi For This Useful Post:
  #145  
Old 11-27-2009, 20:28
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by RicsiPi View Post
Sztem is hiába lesz 3k kör a B-ban, attól még az inaktív elfek továbbra is a biztos ücsörgést választják majd.

Talán ez járható út, amit írtál, hogy szét kellene választani azokat akik hosszú távon vannak 1A-ban és akik csak fordulni szeretnének. Az önkéntes bejelölés nem jó, mivel ha mindenki bejelöli akkor 0 heki lesz a top határa.

Egy kicsit módosítottam az ötletedet. A hódító rendszere számolná ki, hogy aktív A-s játékos vagy-e vagy sem. Az számítana aktív játékosnak akinek a legutolsó sikeres kláncsatája kevesebb, mint X kör ideje volt. És B-ből csak az fordulhatna, akinek van A-ban aktív országa.

Tehát a B-ből forgás feltétele lenne, hogy legyen aktív A-s országod, végül is a B-ből forgás azért lett bevezetve, hogy akik hosszú távon szeretnének A-ban tartózkodni, azok is játszhassanak több országgal.

Egyelőre csak az ötletet vetem fel, hogy elfogadható-e!? Mert van itt sok részletkérdés: csak kláncsata számít, vagy egyéni is. Csak a támadó-kláncsata számít, vagy bármilyen kláncsata -- mivel az elf szövik is tudnak védeni. X értéke...

Már látom előre mit fogok kapni az inaktív elfektől, de nekem ez ennyit megér, ha normalizálódik a top határa...
egy személyes klán vagyok, elf. Hogy üssek szerinted? hiénázni nem fogok, akkor inkább sosem kell egy hülye kettes normálban
Reply With Quote
  #146  
Old 11-27-2009, 20:45
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
egy személyes klán vagyok, elf. Hogy üssek szerinted? hiénázni nem fogok, akkor inkább sosem kell egy hülye kettes normálban
Amit írtam, abban ott a logika, hogy így minden inaktív klán csak az A-ból tudna fordulni. Nagyon rövid idő után eltűnne az "elf mocsár", és a top határ is rögtön elérhető távolságban lenne. Így aki fellép A-ba, és csak elf-fel van lehetősége játszani belátható időn belül feljuthatna a topba.

Szóval neked és nekem is (mivel én is elf vagyok) megvan a kis kék szám szerzés lehetősége, annyi különbséggel hogy minden országunkkal fel kellene menni az A-ba(csak sokkal alacsonyabb lenne a top). Ellenben a mostani rendszerrel, hogyha nem vagy az 1A-ban topban az elfeddel, akkor a többi országodat küldheted szabira.
Reply With Quote
  #147  
Old 11-27-2009, 20:54
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by RicsiPi View Post
Amit írtam, abban ott a logika, hogy így minden inaktív klán csak az A-ból tudna fordulni. Nagyon rövid idő után eltűnne az "elf mocsár", és a top határ is rögtön elérhető távolságban lenne. Így aki fellép A-ba, és csak elf-fel van lehetősége játszani belátható időn belül feljuthatna a topba.
Most belegondoltam egy kicsit... Ha lefordulnának onnan azok az orik, oké, hogy lejjebb kerülne a top30, viszont akkor lenne egy HATALMAS szakadék is a top, és a többiek között. Ami annak a hibája, hogy régen olcsó volt a felfedezés.
Ennek a megoldására viszont lenne egy ötletem, ami tudom, hogy sokaknak nem tetszene, pedig nem változtatna az erőviszonyokon - csak nem tudnának néhányan gyönyörködni, hogy hány csillióbillió hekis az orijuk
Az A-ban lévő teljes földmennyiség megfelezése. Egyedül az újonnan fellépőknél lenne érezhető a különbség, mert ők kerülnének sokkal magasabbra, mint azok, akik régebben léptek föl. Mondjuk ezt is lehetne orvosolni, hogy ideiglenesen kevesebb földet lehetne fölvinni A-ba.
Reply With Quote
  #148  
Old 11-27-2009, 20:56
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Most belegondoltam egy kicsit... Ha lefordulnának onnan azok az orik, oké, hogy lejjebb kerülne a top30, viszont akkor lenne egy HATALMAS szakadék is a top, és a többiek között. Ami annak a hibája, hogy régen olcsó volt a felfedezés.
Ennek a megoldására viszont lenne egy ötletem, ami tudom, hogy sokaknak nem tetszene, pedig nem változtatna az erőviszonyokon - csak nem tudnának néhányan gyönyörködni, hogy hány csillióbillió hekis az orijuk
Az A-ban lévő teljes földmennyiség megfelezése. Egyedül az újonnan fellépőknél lenne érezhető a különbség, mert ők kerülnének sokkal magasabbra, mint azok, akik régebben léptek föl. Mondjuk ezt is lehetne orvosolni, hogy ideiglenesen kevesebb földet lehetne fölvinni A-ba.
Latom megirigyelted az "inditsuk ujra az egesz 1/A"-szeru otleteket. Ez majdnem akkora hulyeseg...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #149  
Old 11-27-2009, 21:15
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Latom megirigyelted az "inditsuk ujra az egesz 1/A"-szeru otleteket. Ez majdnem akkora hulyeseg...
21:57-re tippeltem a választ
Nem újraindítás, a sorrend és minden egyéb is megmaradna (lehetne kombinálni a javak megfelezésével is).
Persze kézenfekvő lehülyeségezni valamit, de ha jól tudom ez egy bevett szokás a gazdaságban a megszaladt inflációs folyamatok kezelésére - pl a román pénzreform.
Ezért gondoltam erre.

Amúgy kíváncsi vagyok egy bővebb válaszra is, hogy milyen hatásai lennének.
Reply With Quote
  #150  
Old 11-27-2009, 21:18
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
21:57-re tippeltem a választ
Nem újraindítás, a sorrend és minden egyéb is megmaradna (lehetne kombinálni a javak megfelezésével is).
Persze kézenfekvő lehülyeségezni valamit, de ha jól tudom ez egy bevett szokás a gazdaságban a megszaladt inflációs folyamatok kezelésére - pl a román pénzreform.
Ezért gondoltam erre.

Amúgy kíváncsi vagyok egy bővebb válaszra is, hogy milyen hatásai lennének.
attól, hogy csóró vagyok A-ban és nincs tartalékom, attól még elég hülye ötletnek tartom, hogy az orik vagyonát megfelezd azért nem vagyok ennyire irígy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu