Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-26-2009, 03:30
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default Személyiségek egymásra hatása

Most hogy unalmamban elkezdtem böngészgetni a témákat,felvetödött az,a gondolat, hogy újabb erős személyiség a jelen helyzetben nem kerülhet be a játékba, mert nagyon nagy elönyt jelentene a sok szemes országokra nézve. ez egyfelöl jó, mert nem boritja fel az erő egyensúlyt, másfelöl, viszont igazán hasznos új személyiség nem kerülhet a játékba.
Viszont,ha a felvett személyiségeknek lenne egy egymásra ható gyengitése, akkor már olyan személyiségek is szóba jöhetnének amik önmagukban is elég erősek és hasznosak. ez ugyan minimálisan bonyolitaná a játékot, de az új játékosoknak nem. nekik elönyös lenne,hogy tudnak több hasznos személyiség közül választani. a több szemes oriknál meg nem jelentene nagy kunsztot ez az egy plusz az elmúlt 5k körhöz képest, hiszen addigra a többi szabályt már illik ismerni.

Jelen elképzelésem szerint 5csoportba lenne sorolható a dolog
1.hadi
2.toli
3.vari
4.ellenálló
5.termelő
(a tudóst ezen kivül helyezve mindegyikre hatóra gondoltam, mert hát túlajdonképpen mind az 5 területet erősiti)
úgy képzeltem,hogy csak az azonos csoportba tartozok gyengitenék egymást 2hasonló személyiség után. így bekerülhetnének olyan személyiségek is, amik kifejezetten erőteljesek.
Ha erre pozitivan reagál a közvélemény, és esetleg Ati is meggyözhetőnek bizonyul, akkor jóval több és extrémebb új ötlet is születhetne, mert véleményem szerint a játékot szinesitené csak, és több másképpen erős ország jöhetne létre.
pl ha bekerülne egy olyan személyiség, ami a szövetségi csatákat erősitené, akkor máris nem minden 2szemes ork lenne A-ban tudós tábi, mert elgondolkodna melyik is a jobb neki.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-26-2009, 05:04
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ezt mondjuk úgy érted, hogy a tudós, tábornok, vándor, harcos 4-es kombó gyengítené egymást kicsit?
Pl a tudós adná a szokásos 5%-ot, a tábornok mondjuk 1%-kal kevesebbet, a vándor nem variálható, a harcos meg mondjuk egy fél %-kal kevesebb földet hozna?
Ezt kicsit nehéz lenne így kivitelezni szerintem, mert mint látjuk, itt vannak olyan személyiségek, amikkel igazán nem lehet gyengíteni.

Vagy akkor termelő szinten: egy kereskedő, gazdálkodó, tudós... Pár %-kal kevesebbet termelne, mint pénzből, mind nyersanyagból? Tehát pl A-ban többet termelne egy 1 személyiséges ország, mint egy több személyiséges? Ezt egy kicsit furcsának tartom...

Hát nem tom... ez így még nagyon nyers, ha tudunk valami egyszerű, mégis jó megoldást találni, amit a többség elfogad, akkor lehet belőle valami. Én nem zárkózom el előle!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #3  
Old 11-26-2009, 08:25
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Most hogy unalmamban elkezdtem böngészgetni a témákat,felvetödött az,a gondolat, hogy újabb erős személyiség a jelen helyzetben nem kerülhet be a játékba, mert nagyon nagy elönyt jelentene a sok szemes országokra nézve. ez egyfelöl jó, mert nem boritja fel az erő egyensúlyt, másfelöl, viszont igazán hasznos új személyiség nem kerülhet a játékba.
Viszont,ha a felvett személyiségeknek lenne egy egymásra ható gyengitése, akkor már olyan személyiségek is szóba jöhetnének amik önmagukban is elég erősek és hasznosak. ez ugyan minimálisan bonyolitaná a játékot, de az új játékosoknak nem. nekik elönyös lenne,hogy tudnak több hasznos személyiség közül választani. a több szemes oriknál meg nem jelentene nagy kunsztot ez az egy plusz az elmúlt 5k körhöz képest, hiszen addigra a többi szabályt már illik ismerni.

Jelen elképzelésem szerint 5csoportba lenne sorolható a dolog
1.hadi
2.toli
3.vari
4.ellenálló
5.termelő
(a tudóst ezen kivül helyezve mindegyikre hatóra gondoltam, mert hát túlajdonképpen mind az 5 területet erősiti)
úgy képzeltem,hogy csak az azonos csoportba tartozok gyengitenék egymást 2hasonló személyiség után. így bekerülhetnének olyan személyiségek is, amik kifejezetten erőteljesek.
Ha erre pozitivan reagál a közvélemény, és esetleg Ati is meggyözhetőnek bizonyul, akkor jóval több és extrémebb új ötlet is születhetne, mert véleményem szerint a játékot szinesitené csak, és több másképpen erős ország jöhetne létre.
pl ha bekerülne egy olyan személyiség, ami a szövetségi csatákat erősitené, akkor máris nem minden 2szemes ork lenne A-ban tudós tábi, mert elgondolkodna melyik is a jobb neki.

Mielőtt azt gondolnád, azért írok, mert nekem jó pár személyiségem van, megkérdezem: Miért kell büntetni azokat, akik hosszú ideje játszanak és ezzel több személyiséget gyűjtöttek?
Az új játékos nem amiatt gyenge, mert pl. ork tolvajjal játszik, ezen nem segítene egy ork superman személyiség sem...
én nem emléxem rá, de asszem volt régen malus a körbeforgásra, valószínű nem véletlen lett kiszedve...
Én nem támogatom...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #4  
Old 11-26-2009, 08:27
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Mielőtt azt gondolnád, azért írok, mert nekem jó pár személyiségem van, megkérdezem: Miért kell büntetni azokat, akik hosszú ideje játszanak és ezzel több személyiséget gyűjtöttek?
Az új játékos nem amiatt gyenge, mert pl. ork tolvajjal játszik, ezen nem segítene egy ork superman személyiség sem...
én nem emléxem rá, de asszem volt régen malus a körbeforgásra, valószínű nem véletlen lett kiszedve...
Én nem támogatom...
Pool nem tartozik a nagy barátaim közé, ritkán ír olyat aminek van komoly mondanivalója, de most egyetértek minden sorával.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
  #5  
Old 11-26-2009, 08:35
Ga'briii Ga'briii is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

minnél többet játszol, annál gyengébb leszel, ez télleg korrekt gondolat

NEM TÁMOGATOM!!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ga'briii For This Useful Post:
  #6  
Old 11-26-2009, 08:36
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

én sem hiszem, hogy a min 5k kör alatt összeszedett plussz személyiségeket gyengíteni kell.
egyébként komolyan gondolod, hogyha pl. az ork tudós-tábin gyengítesz pár százalékot akkor nem fog átvinni ugyanúgy egy bármilyen orit?
max kicsit jobban hegyez...
Reply With Quote
  #7  
Old 11-26-2009, 09:12
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Mielőtt azt gondolnád, azért írok, mert nekem jó pár személyiségem van, megkérdezem: Miért kell büntetni azokat, akik hosszú ideje játszanak és ezzel több személyiséget gyűjtöttek?
Az új játékos nem amiatt gyenge, mert pl. ork tolvajjal játszik, ezen nem segítene egy ork superman személyiség sem...
én nem emléxem rá, de asszem volt régen malus a körbeforgásra, valószínű nem véletlen lett kiszedve...
Én nem támogatom...
Ez így elég felületes értelmezés.
Nem büntetné őket senki, mert valszeg azért lenne ez így, hogy bekerülhessen pár erősebb személyiség is, mert szerintem az egyáltalán nem színesíti a játékot (kivéve a nagyon sok személyiségesek számára), hogy bekerül 1-2 személyiség, amit majd a tudós, vándor, tábornok, meg a harcos után föl lehet majd venni.
Annyi lenne talán a különbség, hogy megérné a tudóson kívül más is első személyiségnek, és mégsem lennének emiatt utolérhetetlenül erősek a többszemélyiséges orik.
Én legalábbis így látom a javaslat értelmét és lényegét.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #8  
Old 11-26-2009, 09:23
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ga'briii View Post
minnél többet játszol, annál gyengébb leszel, ez télleg korrekt gondolat

NEM TÁMOGATOM!!
hát vmit nagyon nem értesz. ajánlom Andrew hozzászólását, mert ő érti mire gondolok. ezt úgy gondoltam,hogy bekerülhetne, pár tényleg erős új személyiség is. emmellett nem leszel gyengébb, csak a személyiségek erősitése fog gyengülni, ha csak egy irányba veszed fel őket.jellenleg nincs szükség ilyenre, de ha pl bekerülne még1 vmit is érő hadi személyiség, akkor az már sok lenne együttesen egy országnak és akkor már lenne értelme egy ilyennek.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #9  
Old 11-26-2009, 10:35
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
hát vmit nagyon nem értesz. ajánlom Andrew hozzászólását, mert ő érti mire gondolok. ezt úgy gondoltam,hogy bekerülhetne, pár tényleg erős új személyiség is. emmellett nem leszel gyengébb, csak a személyiségek erősitése fog gyengülni, ha csak egy irányba veszed fel őket.jellenleg nincs szükség ilyenre, de ha pl bekerülne még1 vmit is érő hadi személyiség, akkor az már sok lenne együttesen egy országnak és akkor már lenne értelme egy ilyennek.
és mi van, ha csak simán összeférhetetlenség lenne pár személyiség közt amiket erősnek tartotok? mondjuk lenne 3-4 tudós szintű és azokat együtt nem lehet használni..?
Reply With Quote
  #10  
Old 11-26-2009, 10:37
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
és mi van, ha csak simán összeférhetetlenség lenne pár személyiség közt amiket erősnek tartotok? mondjuk lenne 3-4 tudós szintű és azokat együtt nem lehet használni..?
Lennének fő személyiségek és mellékszemélyiségek?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
vihar, szárazság varázslat készültésg rontó hatása wand Megbeszélések 137 03-09-2008 19:41
09. Személyiségek Ati Hódító Kézikönyv 2 07-16-2007 11:12
A kórházak bevándorlást növelő hatása Hunor a sirály Stratégia & Tippek 4 04-04-2007 13:37
A drágakő hatása vonos82 Segítség 67 07-23-2006 21:07
Személyiségek Colony Elvetett javaslatok 59 04-25-2006 10:42


All times are GMT +1. The time now is 15:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu