Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-07-2009, 17:36
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post

De szerintem 90%, hogy orkot támadtál, olyan, amelyik kitámadott. És a h5tools nem számolja bele a kitámadási bónuszt, azt magadnak kell hozzáadni a védelemhez!
Szerintem ezt nem így akartad írni Vityu. Az ork kitámadási bónuszt beleszámolja a h5, viszont a védelmi bónuszt nem.
Sponsored Links
  #12  
Old 02-07-2009, 17:37
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Akkor viszont nem értem, hogy mire kellett a belső és a külső fórumon is egy halom embert megmozgatni miatta... Ha mindent jól csinálsz, akkor nem lehet más az eredmény -ahogy a többiek mondták- 10k hektárig!
10k hektár felett mit számol rosszul h5?
  #13  
Old 02-07-2009, 17:58
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Szerintem ezt nem így akartad írni Vityu. Az ork kitámadási bónuszt beleszámolja a h5, viszont a védelmi bónuszt nem.
Quote:
Originally Posted by Reni View Post
10k hektár felett mit számol rosszul h5?
1. Nem szamolja bele a kitambonuszt sem, rosszul tudod, jol irta a vityu.

2. Egyszeruen nem irhatsz bele 10knal nagyobb orszagteruletet a toronyvedoertek kiszamolasanal, mindig visszaall 10.000-re. Probald ki! (ergo a tornyok teruletaranyos bonuszat szamolja rosszul)
__________________
Remedy
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #14  
Old 02-07-2009, 18:13
l.o.s.t l.o.s.t is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Akkor viszont nem értem, hogy mire kellett a belső és a külső fórumon is egy halom embert megmozgatni miatta... Ha mindent jól csinálsz, akkor nem lehet más az eredmény -ahogy a többiek mondták- 10k hektárig!
kőszőnőm a segitséget mindazoknak akik a segitségemre voltak.mostmár legalább tudom hogy a program jol számol es rábizhatom a dőntést.
  #15  
Old 02-07-2009, 18:57
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
1. Nem szamolja bele a kitambonuszt sem, rosszul tudod, jol irta a vityu

támadó ork:

10.000 paci = 60.000 pont

x 1,3 vérszomj
x 1,3 kitámadási bónusz
x 1,4 teki
x 1,1 - 7 tábornok
x 1,1 felfele
x 1 kat.morál

= 171.771,6 számológéppel


h5-ben: 171.771


Nekem úgy tűnik beleszámolja. Mit számoltam rosszul?



Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
2. Egyszeruen nem irhatsz bele 10knal nagyobb orszagteruletet a toronyvedoertek kiszamolasanal, mindig visszaall 10.000-re. Probald ki! (ergo a tornyok teruletaranyos bonuszat szamolja rosszul)
Aham, valóban visszaáll, köszi ...
  #16  
Old 02-07-2009, 19:11
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
támadó ork:

Nekem úgy tűnik beleszámolja. Mit számoltam rosszul?
Ezekszerint csak siman felreertetted a kifejezest. Kitambonusznak az ork 20%-os faji (kitamadaskori, megfelelo feltetelek melletti) _vedelmi_ bonuszat hivjak altalaban, ezt nem szamolja bele.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 02-07-2009 at 19:13..
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #17  
Old 02-07-2009, 19:43
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezekszerint csak siman felreertetted a kifejezest. Kitambonusznak az ork 20%-os faji (kitamadaskori, megfelelo feltetelek melletti) _vedelmi_ bonuszat hivjak altalaban, ezt nem szamolja bele.
Szerintem meg csak kötekedni akartál, direkt kiemeltem mellette a védelmi bónuszát is az orknak.
  #18  
Old 02-07-2009, 20:03
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Szerintem meg csak kötekedni akartál, direkt kiemeltem mellette a védelmi bónuszát is az orknak.
Nem, egyaltalan nem akartam kotekedni, sot, a Tied tunt annak, vityueval szemben(ami tok egyertelmu volt, nem is ertem miert kotottel bele). A beirasodban pedig a vedelmi bonuszt en szemely szerint az elotte 1-2 beirassal levo szabis szovik vedelmi bonuszanak ertelmeztem. (amit szinten nem szamol a tools, valoban)

A kitambonuszt eddig csak es kizarolag erre az egy dologra lattam eddig hasznalni, amit Vityu emlitett. Az oriasnal sem hivjuk a 15% katonai bonuszt semminek...

(Ps: bizonyos emberekkel ellentetben, nekem nem letelemem a kotozkodes, nem kell minden beirasomnal ezt feltetelezni)
__________________
Remedy
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #19  
Old 02-07-2009, 20:07
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Quote:
Originally Posted by vityu View Post
De szerintem 90%, hogy orkot támadtál, olyan, amelyik kitámadott. És a h5tools nem számolja bele a kitámadási bónuszt, azt magadnak kell hozzáadni a védelemhez!
Szerintem ezt nem így akartad írni Vityu. Az ork kitámadási bónuszt beleszámolja a h5, viszont a védelmi bónuszt nem.
Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Szerintem meg csak kötekedni akartál, direkt kiemeltem mellette a védelmi bónuszát is az orknak.
Ha már a kötekedésnél tartunk
The Following 3 Users Say Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #20  
Old 02-07-2009, 23:28
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nagyon jó volt amit Vityu írt és udvariasan kiigazítottam, hogy a kezdők számára se legyen félreérthető a beírása. Ezuton kérek tőle elnézést ha ez nem így jött le.



Kitámadási bónusz szerintem az, amit a támadáskor kap fajibónuszt az ork, a 30% -ot.
A védelmi bónusz pedig az, amit a védelemre kap bónuszt az ork. 20% -ot, a súgóban leírt feltételek alapján.


Óriásnál azért nem választjuk szét kitámadásira és védelmire mert ott egységes faji bónuszt kap mind két változatra, itt elég csak faji bónuszról beszélni. Szerintem így a logikus.


OFF

Ellentétben azzal amit te művelsz Remedy én nem bántani akartam Vityut! Viszont te minden lehetőséget megragadva kötekedni próbálsz velem a játékban elszenvedett személyes sértettséged miatt (sajnálom ha nem tudod feldolgozni) Gondolom majd ide jön a magyarázat hogy nem ezért. Dehogynem ezért.

On
Elnézést kérek a többiektől is az offolásért.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 04:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu