Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #4381  
Old 07-08-2011, 21:00
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Na igen, és pedig valószínűleg létezik a világban megoldás az ilyen problémákra. De sajnos Magyarországon már semmin sem lehet meglepődni, ha már a dühöngőben vagyunk, megemlíteném azt a momentumot ami nem kicsit háborított fel: Valamelyik rendőri szakszervezet vezetője vagy szóvivője azt találta nyilatkozni, hogy a rendőrök azért korruptak, mert sok hiteltartozásuk van és ezért kell nekik a pénz. Komolyan ennyire legalja hely ez hogy fejvesztés terhe nélkül lehet a nyilvánosság előtt ilyet mondani??? Rendőrnek???
Pont mint Bucinál a színészek, hogy mentsék fel, "mert csak". Manapság ezek szerint itt van sok olyan ember, aki ilyenekre hallgat, ami minimum annyit jelent, hogy ezekkel nem szeretnék közösséget vállalni...
ezzel egyet értek
Reply With Quote
Sponsored Links
  #4382  
Old 07-23-2011, 12:02
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Szeretem, mikor valaki azt mondja, hogy a jelentős tartozását nem tudja megadni, miközben vidékre tud menni kikapcsolódni, hétvégente el tud menni szórakozni és még vásárolgatásra is 'fussa' neki.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #4383  
Old 07-25-2011, 10:28
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Szeretem, mikor valaki azt mondja, hogy a jelentős tartozását nem tudja megadni, miközben vidékre tud menni kikapcsolódni, hétvégente el tud menni szórakozni és még vásárolgatásra is 'fussa' neki.
nem kell jelentős kölcsönt adni senkinek papír nélkül ha tudod, hogy nincs befolyásod behajtani rajta
Reply With Quote
  #4384  
Old 07-25-2011, 16:15
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Szeretem, mikor valaki azt mondja, hogy a jelentős tartozását nem tudja megadni, miközben vidékre tud menni kikapcsolódni, hétvégente el tud menni szórakozni és még vásárolgatásra is 'fussa' neki.
Márpedig az ország kb fele ezt csinálja. Sőt, bónuszban még hitelből spekulál majd bukó után az állam bácsihoz fordul segítségért. Fritz Tamás, amúgy nem túl nagy formátumú politológus mondta egyszer, hogy Magyarország egy következmények nélküli ország. Szerencsére egyre kevésbé van így, de még mindig borzasztó sokan élnek ennek szellemében.

Amúgy sose adj kölcsön senkinek, hacsak nem vagy felkészülve az érzelmi következményeire. És itt elsősorban nem arra gondolok, hogy bebukod a pénzed, mert azt máshol is be lehet, hanem az ilyen helyzetekből adódó kellemetlenségre, mert ha van is papírod róla, a végrehajtás akkor is emberileg problémás lehet. Ha meg fel vagy rá készülve, akkor van klasszikus kockázatminimalizáló megoldás, az, amikor 1 milliót adsz valakinek, 4ről írsz papírt és a családi házára is bejegyzed a Földhivatalnál a jelzálogot. De ezt nem tőlem hallottad
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #4385  
Old 07-26-2011, 12:49
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Az az igazság, hogy mikor egy közeli hódítós ismerősöm követett el önmaga ellen hasonló merényletet, akkor én is feltettem neki a kérdést, hogy miért nem írtak papírt róla. Ha most olvassa ezt, akkor ezúton megkövetem. Barátok közt csak nem fogok zsidóskodni papírokkal és egyebekkel.. Arra fel voltam készülve, hogy esetleg nem kapom vissza, de az ezzel járó érzelmi hatásokra nem annyira..

Hülye póker, hogy ilyen helyzeteket teremt..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #4386  
Old 07-26-2011, 12:57
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Az az igazság, hogy mikor egy közeli hódítós ismerősöm követett el önmaga ellen hasonló merényletet, akkor én is feltettem neki a kérdést, hogy miért nem írtak papírt róla. Ha most olvassa ezt, akkor ezúton megkövetem. Barátok közt csak nem fogok zsidóskodni papírokkal és egyebekkel.. Arra fel voltam készülve, hogy esetleg nem kapom vissza, de az ezzel járó érzelmi hatásokra nem annyira..

Hülye póker, hogy ilyen helyzeteket teremt..
Szerintem nem a pokert kell okolni, hanem a "barat" szot atertekelni ennel a kapcsolatnal.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #4387  
Old 07-26-2011, 14:34
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

No igen. Ha már átértékelés, egy szövetségessel való kapcsolatot át kéne gondolnom. Vagy erősen keresni a mentséget arra, ha a klánból frissen kilépett tagunk átadja vkinek az oriját, aki meg azonnal belép a rivális klánba.
__________________

Reply With Quote
  #4388  
Old 07-26-2011, 15:01
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
No igen. Ha már átértékelés, egy szövetségessel való kapcsolatot át kéne gondolnom. Vagy erősen keresni a mentséget arra, ha a klánból frissen kilépett tagunk átadja vkinek az oriját, aki meg azonnal belép a rivális klánba.
Annak inkabb anarchba kellene lepnie.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #4389  
Old 07-26-2011, 20:42
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Annak inkabb anarchba kellene lepnie.
Ha olyan kapta meg, aki eddig nem játszott, akkor sztem nem...
Reply With Quote
  #4390  
Old 07-26-2011, 20:43
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ha olyan kapta meg, aki eddig nem játszott, akkor sztem nem...
szerintem de
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu