Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-13-2014, 03:34
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face Nemzetkozi hodito maskeppen

Sziasztok,

Ha fel volt vetve az otlet mar, akkor szoljatok. Meg akkor targytalan a poszt.

Szoval ahelyett ahogyan most van, lehetne egy verzio, ahol lehet valtani a nyelvet. Angolt, Romant, etc. megkene szuntetni/ athozni az orszagokat.

Es akkor egyutt tudnanak jatszani mindenfele nyelvu emberek. Az angol nyelv csoportot megcelozva szerintem sokkal tobb jatekos lenne.

Szoval a lenyeg, hogy barmelyik oldalon egy zaszlo kivalasztasaval atlehessen valtani a nyelvet.

Tudom, hogy ez sok fejlesztest jelent, de hosszu tavon ez hozna a legtobb jatekost.

Udv,
Half
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Half For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 04-13-2014, 08:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Half View Post
Sziasztok,

Ha fel volt vetve az otlet mar, akkor szoljatok. Meg akkor targytalan a poszt.

Szoval ahelyett ahogyan most van, lehetne egy verzio, ahol lehet valtani a nyelvet. Angolt, Romant, etc. megkene szuntetni/ athozni az orszagokat.

Es akkor egyutt tudnanak jatszani mindenfele nyelvu emberek. Az angol nyelv csoportot megcelozva szerintem sokkal tobb jatekos lenne.

Szoval a lenyeg, hogy barmelyik oldalon egy zaszlo kivalasztasaval atlehessen valtani a nyelvet.

Tudom, hogy ez sok fejlesztest jelent, de hosszu tavon ez hozna a legtobb jatekost.

Udv,
Half
A Hódító egyik nagyon fontos eleme a diplomácia. Ha nem tudod megbeszélni az ellenfeleddel, hogy miért támad, akkor ennek lőttek. Márpedig egy német és egy román ezt nem fogja tudni megbeszélni a nyelvi különbségek miatt. Ha valaki ír németül, akkor egy németül nem tudó nem tudja eldönteni, hogy szövetségest keres a másik, vagy anyázik, vagy valami szabálytalanságra kéri, esetleg csak segítséget szeretne kapni valamiben.

Mivel itt fontos a játékon belüli kommunikáció, ezért ez nem tud ömlesztve működni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 04-13-2014, 11:52
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A Hódító egyik nagyon fontos eleme a diplomácia. Ha nem tudod megbeszélni az ellenfeleddel, hogy miért támad, akkor ennek lőttek. Márpedig egy német és egy román ezt nem fogja tudni megbeszélni a nyelvi különbségek miatt. Ha valaki ír németül, akkor egy németül nem tudó nem tudja eldönteni, hogy szövetségest keres a másik, vagy anyázik, vagy valami szabálytalanságra kéri, esetleg csak segítséget szeretne kapni valamiben.

Mivel itt fontos a játékon belüli kommunikáció, ezért ez nem tud ömlesztve működni.
S mi lenne, ha a Pontlistá-ban az infó fülecskében benne lenne egy olyan info, amit nem kellene felmérni sem: egy piciny zászló, ami megmutatja, hogy milyen nemzetiségű hód is van kiválasztva az illetőnek? Így el lehetne kerülni a félreértéseket.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #4  
Old 04-13-2014, 15:03
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
S mi lenne, ha a Pontlistá-ban az infó fülecskében benne lenne egy olyan info, amit nem kellene felmérni sem: egy piciny zászló, ami megmutatja, hogy milyen nemzetiségű hód is van kiválasztva az illetőnek? Így el lehetne kerülni a félreértéseket.
Ezzel csak annyi a gond, hogy én sem románul, sem angolul, sem németül nem tudok, így hiába látom, ki ki, de attól még nem fogom érteni...
Reply With Quote
  #5  
Old 04-13-2014, 16:47
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

maximum ilyen sablonüzeneteket tudnék elképzelni. "csá kötünk békét?"
Reply With Quote
  #6  
Old 04-13-2014, 17:40
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A Hódító egyik nagyon fontos eleme a diplomácia. Ha nem tudod megbeszélni az ellenfeleddel, hogy miért támad, akkor ennek lőttek. Márpedig egy német és egy román ezt nem fogja tudni megbeszélni a nyelvi különbségek miatt. Ha valaki ír németül, akkor egy németül nem tudó nem tudja eldönteni, hogy szövetségest keres a másik, vagy anyázik, vagy valami szabálytalanságra kéri, esetleg csak segítséget szeretne kapni valamiben.

Mivel itt fontos a játékon belüli kommunikáció, ezért ez nem tud ömlesztve működni.
Egyik, nem tul jo ervem, hogy szerintem angolul minimalis alap szinten mindenkinek illik tudnia.

Masik jobb erv, hogy akkor lesznek angol, magyar, roman szovik. Etc.

De szerintem ha angol lenne, meg magyar az mar eleg is lenne.

Nem akarom a hoditot WoW, LoL, meg ilyenekhez hasonlitani, de mind angolul van.

Amugy meg a diplomacia tobbnyire kimerul abbol, hogy: handabandzsa majd meg visszaverlek
Szerintem a diplomacia nem annyira fontos. Ha akarjak megertik egymast az emberek -> google translate
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #7  
Old 07-21-2014, 08:50
Barracuda Barracuda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Location: Monor
Posts: 52
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

Quote:
Originally Posted by Half View Post
Egyik, nem tul jo ervem, hogy szerintem angolul minimalis alap szinten mindenkinek illik tudnia.

Masik jobb erv, hogy akkor lesznek angol, magyar, roman szovik. Etc.

De szerintem ha angol lenne, meg magyar az mar eleg is lenne.

Nem akarom a hoditot WoW, LoL, meg ilyenekhez hasonlitani, de mind angolul van.

Amugy meg a diplomacia tobbnyire kimerul abbol, hogy: handabandzsa majd meg visszaverlek
Szerintem a diplomacia nem annyira fontos. Ha akarjak megertik egymast az emberek -> google translate
Vannak olyan játékosok is, akik már igencsak felnőttek, 40en felül vannak, azoknak jó része még köszönni sem tud angolul, mert régen oroszt tanultak, és most meg nincs arra idejük vagy energiájuk, vagy csak simán van jobb dolguk a nyelvtanulásnál.

Egy nemzetközi szöviben elég nagy angoltudás kell mindegyik tagnak, hogy megértsék egymást, és megbeszéljék az ügyes-bajos dolgokat.

A diplomácia nem csak a zöldre vontakozik, hanem a szövikeresés, az MNT kötés, és a szövetségen belüli megbeszélés, 1/A csoportban még nem voltam, de gondolom ott több van a "handabandzsánál"

És igy elveszne a hóditós szleng is

Szerintem az lenne a jó megoldás, ha megmaradna a mostani hód, és hozzátennének egy nemzetközit is, viszont azzal az a baj, hogy nagyon kihalt lenne...
Reply With Quote
  #8  
Old 07-21-2014, 19:24
jampi jampi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

en nem nagyon irogattam senkinek, csak tamadtam.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to jampi For This Useful Post:
  #9  
Old 07-21-2014, 22:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Barracuda View Post
Szerintem az lenne a jó megoldás, ha megmaradna a mostani hód, és hozzátennének egy nemzetközit is
Jelentem ez évek óta így működik!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Katonai morál, mégegyszer, kicsit másképpen Vili Elvetett javaslatok 5 03-04-2007 22:39


All times are GMT +1. The time now is 20:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu