Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #181  
Old 11-23-2013, 08:14
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Szóval: a grafikusabb, látvány elemekkel turbózott felület választható lenne. Regisztrációt követően az alapbeállítás ez lenne, később egyszerűen kikapcsolod.

A különböző menükhöz tartoznának képek ahol egyértelműen látszana, hogy éppen mi történik. Nem minden menüponthoz kellene cselekmény mutató kép v. videó. Amikhez viszont igen, szerintem ezek: országod, intéző, pénzügy, hadsereg, építés, felfedezés, piac, háború, alvilág, varázslatok, pontok és a tanácsadók ahol az országodhoz tartozó kép lenne részletezve.

A felfedezés példánál maradva, amikor erre a menüpontra kattintasz akkor látnád, hogy az embereid felfedező ruhában baktatnak, a hívogatóan gazdag táj felé... Előtérben az idő peregne akár folyamatosan, akár csak a körváltáshoz kapcsolódó időt mutatva (bazi nagy számmal): még 10 kör a megérkezésig. Úgy is el tudom ezt képzelni, hogy a kép v. videó alatt ott maradna a táblázatos felület. Amikor megérkeznek: öröm, boldogság, koccintás, sapi hajigálás kép v. videó stb.

A pontok menünél térképen jelennének meg az országok (pl. fajok szerinti országképpel, szürke sziluettel amit még nem ismersz) a körtávolságok szerinti távolságban a térképen.

Minden menüponthoz ki lehetne dolgozni a látványát.
Lehetne egy összesítő oldal ahol a történéseket látod: kép a felfedezőkről, kép arról, hogy mész az ellenség felé, kép arról, hogy a tolvajod abban a körben mennyit lopott és elégedett pofával vigyorog stb.
Ebből látná a kezdő, hogy csinált valamit és a jövőben is lesznek érdekes események.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #182  
Old 11-27-2013, 17:06
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Pacsi View Post
A felfedezés példánál maradva, amikor erre a menüpontra kattintasz akkor látnád, hogy az embereid felfedező ruhában baktatnak, a hívogatóan gazdag táj felé... Előtérben az idő peregne akár folyamatosan, akár csak a körváltáshoz kapcsolódó időt mutatva (bazi nagy számmal): még 10 kör a megérkezésig. Úgy is el tudom ezt képzelni, hogy a kép v. videó alatt ott maradna a táblázatos felület. Amikor megérkeznek: öröm, boldogság, koccintás, sapi hajigálás kép v. videó stb.
Jo nagy a fantaziad

Quote:
A pontok menünél térképen jelennének meg az országok (pl. fajok szerinti országképpel, szürke sziluettel amit még nem ismersz) a körtávolságok szerinti távolságban a térképen..
Fajok szerinti orszagkepek nem lehetnek, hiszen a faj mind addig nem ismerheto amig meg nem gomboz valaki. Mondjuk ha van rola info akkor mar lehetne, de nem tudom...

Quote:
Minden menüponthoz ki lehetne dolgozni a látványát.
Lehetne egy összesítő oldal ahol a történéseket látod: kép a felfedezőkről, kép arról, hogy mész az ellenség felé, kép arról, hogy a tolvajod abban a körben mennyit lopott és elégedett pofával vigyorog stb.
Ebből látná a kezdő, hogy csinált valamit és a jövőben is lesznek érdekes események.
Es mi lenne a kep ha teged lopnak? Teged sikeresen utnek stb?
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #183  
Old 11-28-2013, 07:53
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Ha éppen lopnak akkor piros villogás, katt (természetesen: csak ha van helytartód ) és már látod is, ahogy a sunyi (félelf) tolvaj, enyvtől csöpögő mancsában szorongatja a pénzedet vagy a nyersanyagoddal teli zsákot, vagy a csalódott arcú sipkás varázslóid előtt eloson a rúnával (azt nem tudom, hogy néz ki)...
Reply With Quote
  #184  
Old 11-30-2013, 22:59
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Pacsi View Post
Ha éppen lopnak akkor piros villogás, katt (természetesen: csak ha van helytartód ) és már látod is, ahogy a sunyi (félelf) tolvaj, enyvtől csöpögő mancsában szorongatja a pénzedet vagy a nyersanyagoddal teli zsákot, vagy a csalódott arcú sipkás varázslóid előtt eloson a rúnával (azt nem tudom, hogy néz ki)...
Nem eleg hogy megloptak meg lassam is hogy viszi, meg vigyorogjon is vissza ram, mi? Na de megadom jo a fantaziad
Es ha elviszik a foldemet majd latom a megcsonkult orszagomat? Jobb ha nem latok semmit

De meg ha meg is oldhato a mozgo kepes dolog, teged nem zavarna? Meg ugye mindenkinek kellene legyen uj gep meg progi, hogy lassa is. Mert ugye kell hozza flash meg ez az. Ha mar be van teve ilyesmi akkor tudjon mindenki jatszani is vele, szervert se lassitja le stb.. erre gondoltok?
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #185  
Old 12-02-2013, 08:47
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Nem eleg hogy megloptak meg lassam is hogy viszi, meg vigyorogjon is vissza ram, mi? Na de megadom jo a fantaziad
Es ha elviszik a foldemet majd latom a megcsonkult orszagomat? Jobb ha nem latok semmit

De meg ha meg is oldhato a mozgo kepes dolog, teged nem zavarna? Meg ugye mindenkinek kellene legyen uj gep meg progi, hogy lassa is. Mert ugye kell hozza flash meg ez az. Ha mar be van teve ilyesmi akkor tudjon mindenki jatszani is vele, szervert se lassitja le stb.. erre gondoltok?
A vigyorgás látványa szítja a harci kedvet azért jó...

A mozgóképes dolog kikapcsolható lenne, csak az újak kedvének fokozására gondoltam, nekem nem hiányzik. Ők meg lássák, hogy történik valami!

Nem gondolok szerverre, lassulásra, meg ilyen dolgokra, mert tök hülye vagyok hozzá.
Reply With Quote
  #186  
Old 01-22-2014, 12:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Már csak néhány nap, és elkészül a tutorial első változata. Ennek a tesztelése élesben fog zajlani, talán sűrű finomításokkal.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #187  
Old 01-23-2014, 10:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Kellemes 20+ perces, bármikor félbehagyható, és tovább folytatható bemutató lett.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #188  
Old 01-24-2014, 11:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

A tervek szerint a bemutatót holnap fogom beélesíteni, de csak új országoknak. Aki meglévő országával ki szeretné próbálni, az írja meg nekem az országának a sorszámát és csoportját. (Új országgal -- például anarchista csoportba regisztrálva -- bárki ki fogja tudni próbálni.)

Eredetileg arra gondoltam, hogy egy kvíz zárná a bemutatót, de ekkorra még nem kell olyasmiket tudnia. Bőven elég, ha tisztában van a kezdő játékos azzal, hogy milyen lehetőségei vannak, és mit hol talál.

Viszont a kvízt nem vetettem el teljesen. Arra gondoltam, hogy később lehetne egy teljesen fakultatív "bizonyítsd az elméleti tudásod" jellegű tesztsor sok-sok kérdéssel, és aki ezen sikeresen átmegy, azt akár külön is lehetne jelezni, hogy igen, sikeresen teljesítette a tesztet. Szövibe bevételkor például hasznos lehet.

A teszt csak X ideig lenne érvényes (fél év?), utána újra ki kellene tölteni, hogy ne csak egy egyszeri kipuskázás legyen.

Lenne, aki ezt nyilvánosan mutatná másoknak? Te például örülnél, ha jelezve lenne, hogy teljesítetted ezt a tesztet?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #189  
Old 01-24-2014, 12:44
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A tervek szerint a bemutatót holnap fogom beélesíteni, de csak új országoknak. Aki meglévő országával ki szeretné próbálni, az írja meg nekem az országának a sorszámát és csoportját. (Új országgal -- például anarchista csoportba regisztrálva -- bárki ki fogja tudni próbálni.)

Eredetileg arra gondoltam, hogy egy kvíz zárná a bemutatót, de ekkorra még nem kell olyasmiket tudnia. Bőven elég, ha tisztában van a kezdő játékos azzal, hogy milyen lehetőségei vannak, és mit hol talál.

Viszont a kvízt nem vetettem el teljesen. Arra gondoltam, hogy később lehetne egy teljesen fakultatív "bizonyítsd az elméleti tudásod" jellegű tesztsor sok-sok kérdéssel, és aki ezen sikeresen átmegy, azt akár külön is lehetne jelezni, hogy igen, sikeresen teljesítette a tesztet. Szövibe bevételkor például hasznos lehet.

A teszt csak X ideig lenne érvényes (fél év?), utána újra ki kellene tölteni, hogy ne csak egy egyszeri kipuskázás legyen.

Lenne, aki ezt nyilvánosan mutatná másoknak? Te például örülnél, ha jelezve lenne, hogy teljesítetted ezt a tesztet?
En szemely szerint nem nagyon foglalkoznak vele, de ha most jatszanak eloszor biztosan meg akarnam csinalni. Szerintem jo otlet
Reply With Quote
  #190  
Old 01-24-2014, 13:08
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A tervek szerint a bemutatót holnap fogom beélesíteni, de csak új országoknak. Aki meglévő országával ki szeretné próbálni, az írja meg nekem az országának a sorszámát és csoportját. (Új országgal -- például anarchista csoportba regisztrálva -- bárki ki fogja tudni próbálni.)

Eredetileg arra gondoltam, hogy egy kvíz zárná a bemutatót, de ekkorra még nem kell olyasmiket tudnia. Bőven elég, ha tisztában van a kezdő játékos azzal, hogy milyen lehetőségei vannak, és mit hol talál.

Viszont a kvízt nem vetettem el teljesen. Arra gondoltam, hogy később lehetne egy teljesen fakultatív "bizonyítsd az elméleti tudásod" jellegű tesztsor sok-sok kérdéssel, és aki ezen sikeresen átmegy, azt akár külön is lehetne jelezni, hogy igen, sikeresen teljesítette a tesztet. Szövibe bevételkor például hasznos lehet.

A teszt csak X ideig lenne érvényes (fél év?), utána újra ki kellene tölteni, hogy ne csak egy egyszeri kipuskázás legyen.

Lenne, aki ezt nyilvánosan mutatná másoknak? Te például örülnél, ha jelezve lenne, hogy teljesítetted ezt a tesztet?
Hm de jó hogy begépeltem fél oldalt és frissítettem az oldalt
No még egyszer..
Szerintem ez szövi kereséskor nem segítene, mivel ez elméleti vagy súgóból összeollózott tudást jelentene.. utóbbit nagyjából ki lehetne kerülni azzal, ha minden kérdésre fix idő lenne válaszolni(pl 30 sec).. viszont lehetne olyat, hogy pl a top 10 legjobban és leggyorsabban válaszoló játékos felkerül a legsikeresebb hódítósok listára.. ez jelenthetne néhány embernek motivációt, csak akkor nem félévente kéne elérhető legyen, hanem sűrűbben.. persze nem fixen ugyan azokkal a kérdésekkel, hanem véletlenszerűen sok kérdésből néhány darab.. de elégé elkanyarodtam a témától..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu