Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #751  
Old 01-26-2014, 21:49
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezért zárjuk ki a sok játékos sok ország lehetőséget is?!
Nem tudom, ki hogy van vele, de saját példámból kiindulva, egy is leköt, pedig van szabadidőm és munka közben is rá tudok nézni. Másodikon gondolkodom. Azért írtam ötöt, ha valakinek tényleg sok szabadideje van. Akkor kb. ennyit lehet szívvel csinálni. De többnek mi értelme?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #752  
Old 01-26-2014, 22:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Nem tudom, ki hogy van vele, de saját példámból kiindulva, egy is leköt, pedig van szabadidőm és munka közben is rá tudok nézni. Másodikon gondolkodom. Azért írtam ötöt, ha valakinek tényleg sok szabadideje van. Akkor kb. ennyit lehet szívvel csinálni. De többnek mi értelme?
Értem, hogy nem tudsz többre figyelni a normál életviteled mellett. Akkor Neked annyi a max, amennyit nyugodt szívvel bevállalsz. De ezért nem hiszem, hogy mást korlátozni kellene. Másnak más az életvitele, több országot be tud vállalni. Vagy éppen csak egyet, és azt is csak a lassú csoportban. Ezt mindenki el tudja dönteni saját magának.

A meglátásod szerint ennek bármiféle korlátozása milyen pozitív változást jelentene?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #753  
Old 01-26-2014, 22:34
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Artista View Post
nehogy már ez szempont legyen... olyanra kellene a játékot fejleszteni, hogy ne két tucat országgal játszon az ember, hanem egy darab is elég legyen.

a "lefordulás"-t, a szabályos multizást én továbbra is az A csoport "játékélményén csődjelzőnek" tekintem. (mivel pontosan az unatkozó A-sok elharapózó "kisorizó" multizásai után lett bevezetve, legalizálva...)

Inkább azon kellene "agyalni" hogy az A-ban olyan legyen a játék, hogy mindenki oda "akarjon" menni és ott akarjon maradni játszani.
Lehet játszani kellene A-ban Neked is kicsit, nem hónapok óta 100k-n SZK-zni és lenne élményed...
Reply With Quote
  #754  
Old 01-26-2014, 22:38
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Értem, hogy nem tudsz többre figyelni a normál életviteled mellett. Akkor Neked annyi a max, amennyit nyugodt szívvel bevállalsz. De ezért nem hiszem, hogy mást korlátozni kellene. Másnak más az életvitele, több országot be tud vállalni. Vagy éppen csak egyet, és azt is csak a lassú csoportban. Ezt mindenki el tudja dönteni saját magának.

A meglátásod szerint ennek bármiféle korlátozása milyen pozitív változást jelentene?
Szerintem az 5 mindenkinek elég lenne. Ha esetleg valamelyik még szöviben is van, akkor meg pláne. Mindenki válassza ki, melyik 5 orija kell neki, a többit törölném. A csoportokat pedig esetleg összevonnám, hogy legyen több célpont.

Pozitív hatás... Nem lenne annyi szabis. Felszabadulna egy csomó sorszám . A megmaradt orik aktívabbak lennének. Több lenne a célpont. Ennyi jutott eszembe .

Még valami, ami elgondolkodtató.
Épp most láttam egy ütést a teljes eseményekben, de a célpontot már nem találtam meg. Törölte magát. Előző szinten én loptam le valakit, aki aztán törölte magát. Sajnálatos, de feltételezem az állandó kudarc miatt. Megunták.
(Majd ha nyithatok neki topikot a megbeszélésekben, lenne egy nyers ötletem ez ellen.)
Reply With Quote
  #755  
Old 01-26-2014, 22:38
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Ez a pár oldal egyébként nem ötletekről szólt, hanem arról, hogy pár játékosnak mi nem jó, mert bibíííííí.
Ha ezt elolvassa vki kivülálló, no, az aztán majd kedvet kap játszani...

inkább arról írnátok, mi tetszik és azt erősíteni, nem csak fikázni...

minden játékban vannak szar dolgok, sőt az életben is, mégis "játszunk"...
Reply With Quote
  #756  
Old 01-26-2014, 22:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Pozitív hatás... Nem lenne annyi szabis. Felszabadulna egy csomó sorszám . A megmaradt orik aktívabbak lennének. Több lenne a célpont. Ennyi jutott eszembe .


Tehát szerinted ha a mostaninál kevesebb ország lehetne, akkor több lenne a célpont?

Nem értem a logikádat.

Szerintem ennek nincs köze az új játékosokhoz, csak a régieket korlátozná. Mint ilyen, se nem tartozik ide, se máshol nem támogatom, hogy ilyen módon csökkentsük az aktív országok számát.

Úgyhogy ezen lépjünk túl.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #757  
Old 01-26-2014, 23:06
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem első körben arra kellene rájönni, hogy miért is csökken a játékoslétszám, azaz az újak miért nem jönnek, vagy ha jönnek, akkor miért nem maradnak.

Ha a sok színes-szagos-pörgős játék miatt a hódító kiment a divatból, mint mondjuk a jojó, akkor persze nem tehetünk sokat, csak sajnálkozhatunk...

De hogy nem a tartalékok miatt megy el innen bárki, az tuti. Aki már átlátja annyira a játékot, hogy kell tartalék, az nem fog elmenni, mert már tetszik neki a játék. Az egy teljesen más dolog, ha valaki megunja, feladja, stb..

Szerintem a cél nem feltétlen a régieknek való kedveskedés kellene legyen, vagy a szabisok visszacsábítása bármilyen módon, hanem az aktív játékosállomány valamilyen módon való növelése, ha ez lehetséges.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #758  
Old 01-26-2014, 23:19
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem első körben arra kellene rájönni, hogy miért is csökken a játékoslétszám, azaz az újak miért nem jönnek, vagy ha jönnek, akkor miért nem maradnak.

Ha a sok színes-szagos-pörgős játék miatt a hódító kiment a divatból, mint mondjuk a jojó, akkor persze nem tehetünk sokat, csak sajnálkozhatunk...

De hogy nem a tartalékok miatt megy el innen bárki, az tuti. Aki már átlátja annyira a játékot, hogy kell tartalék, az nem fog elmenni, mert már tetszik neki a játék. Az egy teljesen más dolog, ha valaki megunja, feladja, stb..

Szerintem a cél nem feltétlen a régieknek való kedveskedés kellene legyen, vagy a szabisok visszacsábítása bármilyen módon, hanem az aktív játékosállomány valamilyen módon való növelése, ha ez lehetséges.
Én csak ezt ismerem, annak idején egy haverom mutatta meg. Más játékot nem ismerek. Nem is szoktam mással játszani. (interneten)
Kiment volna a divatból? Ezt nem tudom. Tény, hogy nincs grafikai felület, de nem is nagyon lehet neki csinálni, szerintem. Ez a játék jellegéből fakad. De szerintem nem is kell neki. Arra ott vannak a konzolok. Bár egy kis frissítés ráférne, mert így tényleg olyan, mint egy excel-táblázat.
Az aktív játékos állomány növelésével egyetértek.
Reply With Quote
  #759  
Old 01-27-2014, 18:34
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem első körben arra kellene rájönni, hogy miért is csökken a játékoslétszám, azaz az újak miért nem jönnek, vagy ha jönnek, akkor miért nem maradnak.
Hogy miért nem maradnak, azt szerintem pofonegyszerű megválaszolni, csak nem mi fogjuk, nem egymással kéne megbeszélnünk, hanem megkérdezni azokat, akik abbahagyják.

Aki töröl, az kaphatna automatikusan egy üzenetet az e-mail címére, hogy "köszönjük, hogy velünk játszottál, kár, hogy ilyen hamar abbahagytad, azon vagyunk, hogy a játék érdekesebb, élvezhetőbb legyen, kérünk, segítsd ezt egyetlen kattintással, jelöld be az alábbi listán, miért hagytad abba.
- mert szar
- mert folyton elvertek
- mert unalmas stb."

6-8 átgondolt, értelmes lehetőséggel persze, nem ilyen baromságokkal, mint amit kapásból írtam.

Ha csak egy tizede visszaküldi, már lehetne valami képet kapni arról, mi nem tetszett egy újnak.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #760  
Old 01-27-2014, 18:59
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Hogy miért nem maradnak, azt szerintem pofonegyszerű megválaszolni, csak nem mi fogjuk, nem egymással kéne megbeszélnünk, hanem megkérdezni azokat, akik abbahagyják.

Aki töröl, az kaphatna automatikusan egy üzenetet az e-mail címére, hogy "köszönjük, hogy velünk játszottál, kár, hogy ilyen hamar abbahagytad, azon vagyunk, hogy a játék érdekesebb, élvezhetőbb legyen, kérünk, segítsd ezt egyetlen kattintással, jelöld be az alábbi listán, miért hagytad abba.
- mert szar
- mert folyton elvertek
- mert unalmas stb."

6-8 átgondolt, értelmes lehetőséggel persze, nem ilyen baromságokkal, mint amit kapásból írtam.

Ha csak egy tizede visszaküldi, már lehetne valami képet kapni arról, mi nem tetszett egy újnak.

Ez jó ötlet, de szerintem rögtön törléskor jöjjön fel egy form, ki tudja, mikor olvassa a leveleit, szerintem nagyobb a hajlandóság egy azonnali válaszra, mint egy késleltetettre, amikor már esetleg azt sem tudja, mi a a hód.
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 17:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu