Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #741  
Old 01-26-2014, 22:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Ha rajtam múlna, max. 5 orija lehetne valakinek, anarchot is beleértve, szabisokat is beleértve. (Sőt, én azt, aki nem anarchba regisztrál, nem helyezném át oda szabályszegés esetén, hanem törölném.) Minek több? Szerintem... Ha valaki szívvel csinálja, akkor egy is elég. A csoportokba meg létszám kell, hogy legyen ellenség.
A két kiemelt mondatod közül válassz egyet, mert ezek szöges ellentétben vannak egymással.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #742  
Old 01-26-2014, 22:25
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
121 darab többszemélyiségű ország van, akinek van BÁRMILYE a piacon. Ebbe beletartozik az is, hogy eladott 3 fegyvert. Ebből 75 a harmadik szinten és fölötte.
Azt gondoltam volna, jóval több a több szemes.
Nagyon nem értjük egymás gondolatait. Én csak azt mondtam, hogy gyakorlatilag aranyban egyforma lehet a 15éves és a 3 hónapos ori vagyona, amit látunk, de a 15 évesnek még sokkal több tartaléka lehet a piacon tartva. Tehát van különbség. De mindegy. Egy kezdő a legritkább esetben szed össze annyit.
Reply With Quote
  #743  
Old 01-26-2014, 22:29
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Feléleszteném kicsit ezt a topicot.

A játék bonyolult, nem lehet úgy belevágni, hogy haver mondott róla pár tippet, aztán go. Még a súgó és a kézikönyv végigböngészése is csak arra jó, hogy elrettentse a jelentkezőt. Belevág tehát "kioróbálom, aztán meglátjuk" alapon, aztán meg abbahagyja. Ezen nemigen lehet segíteni, ez a játék ilyen és kész, legfeljebb a régóta feldobott tutorial segíthetne esetleg.

Ellenben a másik ok, amiért kezdő játékos hamar abbahagyja, mikor szembesül azzal, hogy behozhatatlan hátrányban van sokakkal szemben. És itt nem a játéktudásra gondolok, hanem a pénzre és a szemekre. A reakciókat előre tudom: ő is tud pénzt termelni/fosztani/lopni, éljen vele, ő is szerezhet sok szemet, csak rajta áll, stb. Ez mind igaz, de kezdő játékos nem ezt gondolja, hanem azt, hogy esélyem sincs ilyenek ellen, abbahagyom.

Ezen viszont lehetne segíteni, drasztikusan is, finomabban is.

1. Zandagort. Másik topicban már utaltam rá, hogy volt egy online stratégiai játék, amivel játszottam anno, annak az volt az érdekessége, hogy bármeddig eljuthattál, alig voltak határok (pl. szövetség korlátlan tagból állhatott), de időnként (kb évenként, de nem pontosan) váratlanul lenullázódott minden. Mindenki mindent elölről kezdett.
Előnyei: a) nagy javak felhalmozása felesleges volt, (úgyis elveszik) a termelt/szerzett pénzt mindenki befektette, nem ült rajta,
b) kezdő játékos sem került behozhatatlan hátrányba, kiderülhetett, hogy azonos feltételek mellett ki a jobb játékos.
Hátrányok: Hódítóban bevezethetetlen a régiek ellenállása miatt, de egyébként nem is lenne igazságos, ott ugyanis mindenki tudta, hogy mi az ábra, míg itt abban a tudatban halmozunk, hogy az meg is marad.

2. Leforduló játékosok a 4. szintre forduljanak.
Előnyei: kezdő játékosoknak az 5. szint lenne a sandbox, vagy akár a tutorial maga, hozzá hasonló játéktudással és főleg anyagiakkal rendelkezők között játszhatna.
Hátrányai: a) gyakorlottabb játékosoknak kiesne egy szint (ezt szerintem túlélnék azért)
b) előfordulhatna, hogy régi gyakorlott játékos azért regisztrál új országot, hogy a kezdők között vigéckedjen (de ezt nem feltételezem senkiről)
c) kezdők az 5. szintről egyből a mélyvízbe esnek, (de ez most is így van,az 5. szint nekik mélyvíz), és addig is végigvisz egy szintet, gyakorlatot szerez, kicsit halmoz is, kedvet kap, nehezebben töröl remélhetőleg.

Az 1. inkább gondolatkísérlet (azért érdemes eljátszani vele, mert ugye hányszor merül fel pl. klánszinten, hogy behozhatatlan előny az x éve nyugodt termeléssel összeszedett háttér, nullázással egyből kiderülne, mi az igazság), a 2.-ben én speciel látnék fantáziát, bár nem gondoltam végig minden oldalról az esetleges hatásokat, csak felvetettem ötletként, mint új játékosokat megtartó lehetőséget.
Ez nem reális.. mert régen nem volt ilyen? Én 2005-ben kezdtem újra a játékot.. előtte nem volt rendes netem és kicsit játszottam majd abba is hagytam.. tehát kb 0 tudással.. akkor már voltak régi játékosok, és mégis növekedett a létszám.. amikor én kezdtem még voltak 5.en 5-6k hekis orik jó pár évig.. egy kezdőnek fogalma sincs arról milyen tartalékok vannak másnál.. én kb 1,2 mrd kpval (és max 20-30k katival az oriban) léptem 1/Aba először, és lövésem nem volt arról, hogy melyik klánnak mennyi egysége van piacon..(bár sztem a többségnek most sincs) őszintén szólva nem is számított, mert nem nagyon kerültünk egymással szembe..
Szerintem a probléma sokkal inkább abban rejlik, hogy 8-10-15 éve nem volt a "szuperszámítógép" átlagos, sem a szuper internet, sőt nem is volt ennyi online játék.. egyszerűen a hódító egy új játékos szemével először nem szórakoztató.. őszintén szólva egy réginek is néha iszonyat lassú, nemhogy egy újnak.. (gondolok itt pl arra, hogy egy klánütéshez heteket kell termelni..)
plusz a videojátékok is nagyon sokat változtak az elmúlt 15 évben..
Ha kivennénk a tartalékokat/nagy orikat újra indítjuk, a régi játékosok jelentős része is eltűnne a tartalékokkal együtt..
Második fele.. ha 5.-en csak új orik lehetnének és a régi játékos 4.re fordulna.. Volt szó arról korábban a külön csoportnak milyen hátulütői vannak.. leginkább, hogy lépés után nagyon elverhetnék, mert életképtelen éplistával lép, ami kezdők között még jó volt..
Én még mindig a valamilyen jellegű grafikában látnám a lehetőséget.. bár lehet rosszul látom

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
121 darab többszemélyiségű ország van, akinek van BÁRMILYE a piacon. Ebbe beletartozik az is, hogy eladott 3 fegyvert. Ebből 75 a harmadik szinten és fölötte.
122 most, hogy szóltál eszembe jutott, hogy bent a tekim
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #744  
Old 01-26-2014, 22:31
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A két kiemelt mondatod közül válassz egyet, mert ezek szöges ellentétben vannak egymással.
Nincsenek. Sok új játékos kell kevés országgal, nem kevés sok országgal.
Reply With Quote
  #745  
Old 01-26-2014, 22:32
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
121 darab többszemélyiségű ország van, akinek van BÁRMILYE a piacon. Ebbe beletartozik az is, hogy eladott 3 fegyvert. Ebből 75 a harmadik szinten és fölötte.
Es hany nemszabis tobbszemes orszag van osszesen jatekban?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #746  
Old 01-26-2014, 22:37
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy 15 éves országban pont ugyanannyi pénz lehet, mint amit egy kis szerencsével 3 hónap alatt összeszedsz.
Mondtam előre, hogy ez lesz a reakció. Azt képzeld el, mikor egy új játékos játszani kezd, aki mellesleg játszani akar, nem gyűjtögetni, merthogy azt olvasta, hogy ez nem városépítő játék. Lát valahol egy kis pénzt, arra nyomban kimegy. Még sikerélmények is jönnek. Aztán két hét múlva lát egy szövit, amiben százmilliók vannak. Nem is érti, hogy lehet ennyi pénzt összeszedni. Meg hogy egyáltalán minek. Azért kimegy rá, mert csábító, utána meg a földdel teszik egyenlővé. Gyorsan belátja, hogy itt ő nem rúg labdába.

Ne abból indulj ki, hogy megfontolt, a játékot ismerő újak regisztrálnak.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #747  
Old 01-26-2014, 22:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Azt gondoltam volna, jóval több a több szemes.
Jóval több a többszemes, de nem ez volt a téma, hanem a piaci tartalék.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #748  
Old 01-26-2014, 22:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Nincsenek. Sok új játékos kell kevés országgal, nem kevés sok országgal.
Ezért zárjuk ki a sok játékos sok ország lehetőséget is?!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #749  
Old 01-26-2014, 22:45
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Mondtam előre, hogy ez lesz a reakció. Azt képzeld el, mikor egy új játékos játszani kezd, aki mellesleg játszani akar, nem gyűjtögetni, merthogy azt olvasta, hogy ez nem városépítő játék. Lát valahol egy kis pénzt, arra nyomban kimegy. Még sikerélmények is jönnek. Aztán két hét múlva lát egy szövit, amiben százmilliók vannak. Nem is érti, hogy lehet ennyi pénzt összeszedni. Meg hogy egyáltalán minek. Azért kimegy rá, mert csábító, utána meg a földdel teszik egyenlővé. Gyorsan belátja, hogy itt ő nem rúg labdába.

Ne abból indulj ki, hogy megfontolt, a játékot ismerő újak regisztrálnak.
Hm.. pár száz millát összeszedni nem kerül túl sok időbe, ha újra is indul a játék évente, akkor se.. Sőt, ha maradna jobb játékos valószínűleg ugyan úgy pár 100 millával szaladozna ezután is, max nem lenne x milla tekije a piacon (amit ugye egy kezdő piszkosul nem sejt, kinek mennyi tartaléka lehet..) viszont ugyan úgy látná, hogy mennyi pénz, és befosztaná/megpróbálná fosztani, és ugyan úgy elverné, aki most is elveri.. pl engem nem motivál egy kezdő szétütése, de aki most megteszi, az ezután is meg fogja.. Egy kezdőnek nincs esélye egy rutinos, jó játékos ellen tartalék ide vagy oda..
Tehát nem értem mi változna ezzel, azon túl, hogy jó pár ember abbahagyná..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #750  
Old 01-26-2014, 22:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Es hany nemszabis tobbszemes orszag van osszesen jatekban?
Ebben a pillanatban, vasárnap este 365.

Az ebben a pillanatban aktív többszemélyiségű országok több mint kétharmada SEMMIVEL nem rendelkezik a piacon. Még egy bála gabonával se. Nemhogy milliárdos tartalékokkal.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 18:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu