Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #671  
Old 09-07-2012, 08:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Én most az "új játékos" fogalmát az 5., de maximum a 4. szintben határoznám meg. Aki feljut az A-ba, az nem az a kategória, akin azzal kell segíteni, hogy "figyelj, így építs házat, és az azért jó neked, mert több lakosod lehet tőle".
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #672  
Old 09-07-2012, 09:30
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Sarki View Post
Kössz, Pool.
A B-ből fordulás nagy találmány volt akkor, amikor azt bevezette Ati, de most már jól látható, hogy ez igazából zsákutca volt: arra ösztönzi a népet, hogy a seggüket növesszék ott, ahol éppen vannak. Ha A-ban, akkor ott, ha B-ben, akkor dettó.
nem értem ez miért fáj neked.. ha azok a nagy orik nem lennének zabálhatnád 10szer ennyiért a gabonát meg építhetnél 20szor ennyiért mint most.. meg nem értem mi köze a nagyoknak a kezdők megtartásában..
Reply With Quote
  #673  
Old 09-07-2012, 17:58
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sarki View Post
Kössz, Pool.
A B-ből fordulás nagy találmány volt akkor, amikor azt bevezette Ati, de most már jól látható, hogy ez igazából zsákutca volt: arra ösztönzi a népet, hogy a seggüket növesszék ott, ahol éppen vannak. Ha A-ban, akkor ott, ha B-ben, akkor dettó.
Nem akartalak ezzel megbántani, de néha már tényleg azt gondolom, hogy picit hülye vagy, mikor rád jön és fosod a szót fórumon. Pont olyan dologról, ami nem is teljesen igaz, mert senki nem tiltja senkinek, hogy B-ből A-ba lépjen és úgy forgassa országait. Vityu tegnapi írásának teljesen igazat adok, miért kelljen valakinek csak azért pár 1000 körre tervezni A-ban, aki nem akar és nem csak a lefordulás lebeg a szeme előtt, hanem egy "vég nélküli" játék A-ban?

Az meg kifejezetten sértő sztem, hogy belső kört, meg egyenlőbb játékosokat emlegetsz olyan helyen, amit egy 1 napja játszó is elér, így valótlan infókkal akár te is elijeszted őket, mert azt hiszik, hogy valóban vannak olyanok, akiknek a játék jobban kedvez és előnyben vannak...

Last edited by Pool; 09-07-2012 at 18:01..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #674  
Old 09-28-2012, 23:58
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Üdv!

Eleve úgy írok ide, hogy nincs fentebbi csoportokban játéktapasztalatom (4.ig), de emiatt szerintem talán kissé más szemszögből közelíthetem meg a dolgokat. Nem rég reggeltem újra, jó pár év kihagyás után, és elég szörnyű a mostani látvány.

A fő probléma véleményem szerint a 200 hekin elszaporodott, feltörhetetlen gnóm orik. Emiatt a játék hihetetlenül statikussá vált a lenti csoportban, és talán a legtöbb kezdő/fiatal ezért nem marad meg sokáig. Ez hihetetlenül leszűkíti a játéklehetőségeket, ugyanis vagy gnóm leszel és ontod a tekiket, hogy felfele legyen tartalékod, vagy unatkozol a sok gnóm közt, esetleg ütöd őket lényegesebb haszon nélkül.

Jelenleg 2 ötletnek nevezhető gondolat fordult meg a fejemben, aztán kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére.

1. A gnóm faji varázslat feltevésének nehezítése. Pl. rúna, varimennyiség, stb. Ennek a hátulütője ugyebár, hogy csak egy fajt érintene.

vagy

2. Egy maximális körszám bevezetése, pl. 2000 kör. Aminek az elérésekor az illető vagy fellép, vagy újrázik, esetleg töröl. Ez szerintem dinamikusabbá tenné a játékot, nem is változtatná meg olyan eget rengetően, csak visszafogná ezt az elfajult tartalékolást és valószínűleg vonzóbb lenne az újak számára is.
Reply With Quote
  #675  
Old 09-29-2012, 10:17
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

A földfoglalás miért nem számít lényegesebb haszonnak?
Ha 200 hekin sok a gnóm ori, felmész 300 hektárra, ott jóval kevesebb van
Nem kötelező 200 hekin ácsorogni.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #676  
Old 09-29-2012, 10:38
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
A földfoglalás miért nem számít lényegesebb haszonnak?
Ha 200 hekin sok a gnóm ori, felmész 300 hektárra, ott jóval kevesebb van
Nem kötelező 200 hekin ácsorogni.
Itt az új játékosok nagyobb arányú megtartásáról van szó. Egy újdonsült játékos azt látja, hogy a csoport 90%hoz hiába piszkál hozza, mert a másikban túl nagy kárt sem tesz, és magának hasznot még annyit sem hoz. Ha sereggel megy rá egy gnómra, kipakolja a tekiket a piacra, alábont és kész. Tolikkal még annyira sincs haszon. Csak tartja a sereget, ami viszi el a kaját és a pénzt. Erre mondtam, hogy nagyon leszűkülnek a lehetőségek.

A másik, hogyha fennebb megy, feljut, stb. Egy idő után ezekhez a tekiíró országokhoz képest tartalék nélkül marad és teljesen ellehetetlenedik a továbbhaladása.

Én tudom, hogy itt a régi motorosoknak ez nem okoz akkora problémát, mert több csoportban foglalkoznak az országaikkal, de egy kezdőnek, aki élete első oriját csinálja, és csak arra kell energiát fordítson, hihetetlenül statikussá válik a játék és nem csoda, hogy megunja.

Olvastam a látányjavitási terveket a 8as hódra, ami már egy jó kezdeményezés, de talán még ennél is fontosabb lenne dinamikusabbá tenni az alsó csoportokat.
Reply With Quote
  #677  
Old 09-29-2012, 10:46
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem meg direkt jo egy kezdonek, hogy van sok konnyen beutheto orszag, es konnyebben van sikerelmenye. Az a par milla, meg ami egy tekiiroban van, egy kezdonek igenis nagy penz, es orul neki. A tekiirok meg amugysem arrol hiresek, hogy koronkent tavoloznak...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #678  
Old 09-29-2012, 10:53
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem meg direkt jo egy kezdonek, hogy van sok konnyen beutheto orszag, es konnyebben van sikerelmenye. Az a par milla, meg ami egy tekiiroban van, egy kezdonek igenis nagy penz, es orul neki. A tekiirok meg amugysem arrol hiresek, hogy koronkent tavoloznak...
Remy épp az ellenkezője. Nincs sok könnyen beüthető ori. Egy gnómnak elég tartania pár ijjat, pár varit, esetleg egy kevés tolit. Felpakolja a fajit, max. napi kétszer belép és nem lehet ártani neki. Ha sereggel méssz rá max fosztassz, aminek csekély értéke van ahhoz képest, hogy te azt a sereget fenntartsd amivel beütöd. És mivel ott vannak a tekijei semmi perc alatt újjáépül, meg sem érzi. Amíg te egy esetleges más taktikával tengődsz a sok gnóm közt és gondolkozol, hogy mi az izgi abban a játékstilusban...

Tolikkal meg ugyanúgy lehetetnel bármit is tenni. Hiába számolod ki, hogy 20 körre ment fel a faji, ha az illető 16 körönként újrarakja... Kész nincs amit csinálj, és mindenki csak tengődik.

A támadó országnak csekély a haszon és egy tekiiróval pedig könnyen pótolhatók a károk.
Reply With Quote
  #679  
Old 09-29-2012, 11:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Nincs sok könnyen beüthető ori.


Egy tekiíró minden, csak nem nehezen beüthető ország. Szerintem nagyon hamar lehet akár egyszerre 5 sereggel is beüthető országokat találni 5. szinten. Nem célszerű persze rögtön ezt tenni, de ha beüthető célpontok kellenek, azokkal tele az 5. szint.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #680  
Old 09-29-2012, 11:12
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post


Egy tekiíró minden, csak nem nehezen beüthető ország. Szerintem nagyon hamar lehet akár egyszerre 5 sereggel is beüthető országokat találni 5. szinten. Nem célszerű persze rögtön ezt tenni, de ha beüthető célpontok kellenek, azokkal tele az 5. szint.
Oké én fogalmaztam rosszul. Szóval beütni beütöd, de az égvilágán semmi hasznod nincs belőle. A sereg fenttartása kb ottvan mint a haszon, ha nem több...

Jelenleg ez van, ha kezdő orit reggelsz. Vagy írod hónapokig a tekiket vagy méssz felfele és tartalék híján megfingatnak. Arról van szó, hogy a tekercsírás annyira pofátlanul előnyös más tartalékgyűjtési formákhoz képest, hogy kibillenti a játékot az egyensúlyából. És a könyvtárkulccsal mindezzel szépen vissza is lehet élni...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 02:55.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu