Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #261  
Old 02-22-2011, 20:40
Linx Linx is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 74%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
amugy nem értem ezeket a nagy vitákat
hargmor javaslata nem hulyeség
ha havi 2 embert veszit a játék mert képtelen a haverjaival 1 csoportba regizni az 12 év alatt tobbszáz játékos elvesztését jelenti
nem értem hogy mit problémáztok ezen
és azt sem hogy miért kell zerozni ha azt akarod hogy a kezdő orid a haverokkal legyen szoviben 5os szinten
és hogy mi a francnak kéne 6 hetet várnia még fel tud lépni a 4es szintre ahol csatlakozhat a barátaihoz akik a játékba hivták "mert ott már kozos csoportba tudnak kerulni"
szerintem ha nem is választhato csopi
de annyi alap kéne legyen hogy ha meghivsz valakit a játékba
akkor azzal a meghivóval egy csopiba tudjatok kerulni
mert ez igy elég vicces hogy meghivni tudsz valakit de ha nem tud abba a csopiba regizni akkor dogoljon meg azt várjon 1000kort rá vagy fizessen érte
ez ugy oszintén elég gyenge marketingfogás hogy helyezd el a bannerunket kapsz 1havi vipet ha A_ba felér
de amugy egy csopiba a meghivot kuldovel nem tudsz kerulni ha épp telitett a csopija :P


ati is ha belegondol hogy meghivják valamilyen játékba
és nem tud szovizni a haverjával majd azt mondják várjon rá 6 hetet
akkor ott marad e abban a játékban vagy hagyja a francba
és keres másikat néhány káromkodás kiséretében


a 72 ora alatt probafeladatok és probalopkodás és egyébb szárnyprobálgatási lehetoség az uj regisztráloknak felvetés az teccik és jó otlet
azon a vonalon érdemes elindulni


totya otlete hogy kulon csopiba keruljenek elég rossz otlet
sose tanulnának meg jáccani
es a 3as szinten nem 30 hekit fog bukni elso nagy pofonként hanem mondjuk 300at
szoval azt semmiképp nem javaslom
azért egy 20-30hekis pofon is elveszi a kedvet sok kezdőnek
nincs szukséguk tobbszáz hekis pofonokra mert azonnal abbahagyják

Ez bizony így van! Engem is barátok beszéltek rá a játékra és csak a véletlen műve h pont oda kerültem és segítettek a játékban, ha nem így történik szerintem már 1 hét után már nem is játszom! És megjegyezném h a barátok elég régóta játszanak és minden eddigi szövítársam és klántársam rendes és segítő volt velem....ezúton is köszi mindenkinek. Visszatérve igen én is reggeltem rengeteget h barátokkal lehessek és nem sikerült 1 csopiba kerülni, azóta sem léptem be azokba az országokba!...vagy mesélek a hódról én is barátoknak, mi az első szava h lehetnénk-e 1 csopiban?! És a zéró startról meg csak annyit h próbáljon már valaki csak 1 sms-t küldeni Romániából h vipje legyen, 1 nem hogy 15 vagy 20 hogy 1 csoportba kerülhessen a barátaival vagy épen a mentorával aki tanította!(és kérlek ne gyertek a bankkártyával). És ugye tudjuk h minél több ország annál több a vip is!
Ati még 1x szeretnék rákérdezni h volna e rá lehetőség h az ember oda reggeljen ahová szeretne?..mert szerintem igen is köze van a játékosok eltűnésének, sőt újoncok sem sokan fognak reggelni a fent leírtak alapján.
Üdv, Zsolt
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Linx For This Useful Post:
Sponsored Links
  #262  
Old 02-24-2011, 17:27
penge bácsi penge bácsi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Avesz !

Végigolvastam az egész brainstormingot, sztem is voltak benne életképes ötletek, össze is foglaltátok őket jól.

Egy-két megjegyzést elejtenék, hátha lesz vmi haszna:

1. Már pár hozzászólásban feltünt, ami sztem is generális probléma, mégpedig, hogy túl sok a játékban a passzív idő sajna. Bár ez inkább a játékosok számának lecsokkenésének eredménye, de véleményem szerint további játékosok elvándorlását okozza. (3 nap szintkezdéskor, túl hamar el lehet érni a topot; B-ben a 2K kör maga a végítélet.)

2. Nagyon nehézkes (személyes vélemény, nem kell rá szájkaratézni) kisebb stiklik nélkül értelmes tartalékot csinálni. Ennek fő oka a piac, én itt változtatnék egy cseppet. Kellene lenni egy hatósági áras terméknek, pl. a teki. Azt mindenki tud írni, tolik jól tudnak lopni, talán visszatérnének a játékba a tolvajok, mert életképesek lehetnének. A kezdők, vagy nem annyira aktívak is tudnának maguknak egy kis tarcsit csinálni.

3. Vissza kell hozni a tolikat, varikat a játékba, mert momentán ezek teljesen eltüntek a felsőbb szinteken. Sajnos életképtelen is most, mert az ütőgépek ellen nem elég hatékonyak a toli-, variakciók. Pár évvel ezelőtt alig lehetett orkot látni lenti szinteken, csak a függők tolták vele, most meg már tömegesen vannak jelen. Nem lehet őket már se tolival, se varival gallyra vágni. Egyrészt túl olcsó a piacon a teki, alapbaka stb (most). Másrészt túl sokat védenek a bankok, nem lehet lopni pénzt, ezért rengeteg lóvéval lehet mászkálni. Én is így közlekedek, tévedés ne essék, de ez nem jó. Profiknak kedvez, kezdőknek halálos. Nem lehet kard ki kard menni, mert az ellennek nem kell tanya, hisz nem nagyon van bent egység, Így csak ütőgépek jöttek létre, hisz nem kell toli, nem kell vari mert nem kellenek semmire. Lopni nem tud senki, gyújtani nagyon nem mert, mert széjjelvágják pár pillanat alatt az 50% körüli barakkal galoppozó orkok, gnómok, óriások. Ha nem tudna bent sok pénzt tartani, kénytelen lenne visszavenni a barakkokból, védeni a pénzt, tekit stb.

4. A legfőbb: nem itt kell megkérdezni, ezt a pár itt felbukkanó gémert, hogy milyen változtatások legyenek, hiszen itt a fanatikusok vannak csak. Mezei játékos itt nem nagyon bukkan fel. A játékban, saját országukban kell őket megszavaztatni, hogy nekik melyik javaslat szinpatikus, melyik nem.
Jópár változtatás rossz irányba vitte a hódot, nem az átlagos játékosok számára lett kedvezőbb, hanem a profiknak. Gondolom nem ez lenne a cél, mert így, ahogy már többen is megírták, lassan elfogy az ellen, mert mindenki mindenkinek ismerőse, volt szövije, klántársa lesz és itt véget is ért a Hódító.


Röviden ennyi, lesz még időm (mostanában nem nagyon vagyok aktív már én sem, pedig 2000 óta nyomom, kisebb-nagyobb megszakításokkal) folytatom az írást, már ha vkit érdekel és nem lesz a véleményem széjjeldorongolva.
Ez csak egy pár sor, arról, ahogy én gondolom. Ahogy végigolvastam, van itt egy pár játékos, aki semmilyen más véleményt nem fogad el, ami nem illeszkedik az ő elképzeléseibe...

Ati, talán azt a kérdést is fel lehetne vetni, hogy nekik akarod a Hódítót csinálni vagy sok-sok más játékosnak, mert ha nekik, akkor pár éven belül meg fog szünni a játék...


Most jöhetnek a mínusz jelek, lebarmozások, irónikus megjegyzések, de ha jól belegondoltok, akkor ezzel magatok alatt is vágjátok a fát, hiszen szép lassan kihal alólatok kedvenc játékotok (játékunk), mert ilyen közegbe nem jön be senki, nem akarja magát kitenni ilyen atrocitásoknak, mint amilyeneket olvastam.

blade

azaz:
parajkaland
Green Eyed Monster
Bimbike nem bánt...
Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to penge bácsi For This Useful Post:
  #263  
Old 02-24-2011, 20:27
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by penge bácsi View Post
Avesz !

Végigolvastam az egész brainstormingot, sztem is voltak benne életképes ötletek, össze is foglaltátok őket jól.......
1. Nem sok a 3 nap védelem, mert nem csak arra lehet használni, hogy punnyadj. Mi használjuk átépülésre, ha ott olcsóbb a nyers, használjuk morálhúzásra, mert a morál nem az igazi, használjuk gömbözésre, hogy tolunk jópár templomot és ha már nem kell átépítjük, használjuk krónikázásra, hogy mennyire aktív a környék, használjuk pihenésre, amikor nem kell állandóan figyelni... Soroljam még? Nekem meg a top sem olyan egyszerű már, mint másoknak és egyre több ilyen ori lesz...
A B-s 2000 kört meg el lehet tölteni tartalmasan is, nem kell rohanni, van másféle harc is, mint a földelés..

2. Kisebb stiklik nélkül, teljesen szabályosan is lehet tartalékot képezni, ha már ilyen régen játszol, kár, hogy stiklizned kell érte...
A piaci árakat meg ne a "hatóság" szabja már meg, hanem a kereslet-kínálat

3. Vmi ötlet, hogy mivel lehetne több vari és toli a játékban, vagy letudtad azzal, hogy kell?
Nem azok játszanak orkkal, akik függők, hanem akik tudnak vele játszani...
"Egyrészt túl olcsó a piacon a teki, alapbaka stb (most)." -Ez butaság, ahol most van egyik orim, minden egység 50k, teki is 4k felett...
De van bőven ilyen csoport...

4. Azzal, hogy belső fórumról egy idő után eltűnnek az írások, nem igazán lehet megbeszélni semmit. Itt minden megmarad (ha Ati nem törli)...
Ne legyen már országokból szavazás...
Ati szokta írni, hogy azért ne KisPistike döntsön már valamiről, amikor fingja nincs hozzá, legyen egy "előképzettség" a véleményalkotásra...
"Jópár változtatás rossz irányba vitte a hódot, nem az átlagos játékosok számára lett kedvezőbb, hanem a profiknak." -Ezeket ha lennél kedves leírni, mert szívesen vitatkoznék el Veled, hogy mik is azok? Mert nekem kapásból jut 20-30 olyan eszembe, ami csak segíti a játékot, a kezdőkét meg főleg...

Remélem, nem dorongoltam szét az írásod, csak nem igazán látom értelmét a sok üres frázisnak benne. Semmi konkrétumot nem olvastam ki belőle...
Reply With Quote
  #264  
Old 02-24-2011, 20:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
"Jópár változtatás rossz irányba vitte a hódot, nem az átlagos játékosok számára lett kedvezőbb, hanem a profiknak." -Ezeket ha lennél kedves leírni, mert szívesen vitatkoznék el Veled, hogy mik is azok? Mert nekem kapásból jut 20-30 olyan eszembe, ami csak segíti a játékot, a kezdőkét meg főleg...
Engem ezzel kapcsolatban az a hozzáállás bosszant, hogy "nem, nem vagyok hajlandó írni a fórumra! azért sem! max utólag megyek majd reklamálni! ha addig szétrobbanok, és utána is szétrobbanok, mert tök más lett, mint amit akartam, akkor se írok oda!" Oké, hogy sponsored by gyomorgörcs-klinika, de azért.........
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #265  
Old 02-24-2011, 21:37
Nyírbátor Nyírbátor is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

hát ha új grafikáról beszélünk akkor tudom ajánlani az új travián szervert
jó lehet mondani h nem tömeg játékot akarunk csinálni a hódból, h csirivirri játék legyen, de egy ilyen változás vonzza a játékosokat az biztos
aki meg attól fél h a színes környezet miatt lassulna a játékmenet annak csak annyit h körváltás előtt akkor is lesz 1 fix utolsó másodperc, csak lehet h kicsit előbbre húzódna, de az utolsó maradna
a bevezető segítségnek meg nem értem minek kéne külön csoport vagy bármi különcség, szerintem meg simán el lehetnének az 5ös csoportokba, csak tényleg az alap dolgokat magyarázná el és jutalmazná azt aki élne ezzel a lehetőséggel (mindenképp kikapcsolható legyen)
a mentorozás meg szerintem nem lenne az igazi
a legtöbb profinak meg már régen megvan a kialakult 4es szövije, nemhiszem h ezért különválnának, azt meg h a félszeműek vezessék a vakokat nincs értelme
a tolvajok meg varázslók visszatérése meg mindenképp pozítívum lehetne csak, de amíg ennyire kevés kárt tudnak okozni addig tényleg értelmetlenek
mert míg a tolvajokat le lehet fedni, az ártó varázslatokat meg alig lehet használni készültség miatt, míg a 4 órénkénti mészár hamar elveszi a tolvajok és varázslók kedvét
és a kezdő játékosok nem 6-7-8-9 körre fognak lopni
a bankok is irreálisan sokat védenek, de ez már régen át lett beszélve és a "profik" kényelme érdekébe nem lett visszavéve a hatékonysága
Reply With Quote
  #266  
Old 02-24-2011, 21:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Nyírbátor View Post
hát ha új grafikáról beszélünk akkor tudom ajánlani az új travián szervert
Nem cél más játék koppintása.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #267  
Old 02-24-2011, 21:46
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem cél más játék koppintása.
Amúgy is szar, van két meleg is a kezdőlapjukon, egymást ölelgetik...
Ha lesz is grafika, remélem, be lehet majd állítani a régi (mostani) kinézetet is...
Reply With Quote
  #268  
Old 02-24-2011, 21:49
Nyírbátor Nyírbátor is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

nem is aztmodntam h 1 az 1be tedd át erre azt a grafikát, csak h egy új, modernebb grafika mindenképp megnyerőbb mint a "régi"
tehát magyarul aztmondtam amit már Te Ati amúgy is elkezdtél, h nem árt 1 modernebb környezet
Reply With Quote
  #269  
Old 02-24-2011, 21:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ha lesz is grafika, remélem, be lehet majd állítani a régi (mostani) kinézetet is...
A mostani mindenképp marad.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #270  
Old 02-24-2011, 22:18
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
1. Nem sok a 3 nap védelem, mert nem csak arra lehet használni, hogy punnyadj. Mi használjuk átépülésre, ha ott olcsóbb a nyers, használjuk morálhúzásra, mert a morál nem az igazi, használjuk gömbözésre, hogy tolunk jópár templomot és ha már nem kell átépítjük, használjuk krónikázásra, hogy mennyire aktív a környék, használjuk pihenésre, amikor nem kell állandóan figyelni... Soroljam még?
Jelenleg ami elfogadott problémának tűnik (számomra), hogy a kezdők eltűnnek 2nap után.
Az 5. csoport védelmi ideje alatt. Már a legelején.
Ezen kellene változtatni, nem a szintlépéskori védelmen. Az jó úgy ahogy van (szerintem)
Quote:
Originally Posted by Pool View Post
3. Vmi ötlet, hogy mivel lehetne több vari és toli a játékban, vagy letudtad azzal, hogy kell?
csökkenteni a tolvajlásnál a pontkülönbség miatti hatékonyság romlását.
Kicsit ütőképesebbé tenni a tolizást, több tekit vinne el egy lopásra, vagy akármi.
Kevesebb megszerezhető föld, hogy közelebb maradjanak egymáshoz a támadott és támadó orik, kevesebb aranyat fogjon a bank, hogy magasabb hekin is lehessen lopni (nem hinném hogy sokat kéne rontani rajta, de annyit mindenképp lehetne hogy ne 15-20bank fogjon le minden kp-t.
kevesebb nyersi igénye legyen az építkezésnek (most is egy két pusztítás 2-3-400mill kárt képes okozni. (talán ez is visszafogja a szöviharcokat.)
Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nem azok játszanak orkkal, akik függők, hanem akik tudnak vele játszani...
"Egyrészt túl olcsó a piacon a teki, alapbaka stb (most)." -Ez butaság, ahol most van egyik orim, minden egység 50k, teki is 4k felett...
De van bőven ilyen csoport...
Igen, de korábban sok tartalék kellett hozzá. Ma ezt nem mondanám hogy különösebb költséget jelentene 1-2 ork. Szóval hiába volt esetleg sok ember aki tudott orkkal játszani, a kevesebb tartalék is szórta az ork jelentkezőket.
Quote:
Originally Posted by Pool View Post
4. Ne legyen már országokból szavazás...
Ati szokta írni, hogy azért ne KisPistike döntsön már valamiről, amikor fingja nincs hozzá, legyen egy "előképzettség" a véleményalkotásra...
egyet értek
Quote:
Originally Posted by Pool View Post
"Jópár változtatás rossz irányba vitte a hódot, nem az átlagos játékosok számára lett kedvezőbb, hanem a profiknak." -Ezeket ha lennél kedves leírni, mert szívesen vitatkoznék el Veled, hogy mik is azok? Mert nekem kapásból jut 20-30 olyan eszembe, ami csak segíti a játékot, a kezdőkét meg főleg...
1. szerintem a szövi részesedés változtathatósága nagyon meggyorsítja a szövik feljutását
2. az elf nem tud gyújtani
Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Remélem, nem dorongoltam szét az írásod, csak nem igazán látom értelmét a sok üres frázisnak benne. Semmi konkrétumot nem olvastam ki belőle...
Szerintem nincs gond az üres fárázisokkal. A problémákat néha elég nehéz megnevezni.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kubbi For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 12:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu