Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #161  
Old 02-15-2011, 19:22
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
tény hogy sose szerettem a tolikat
és ahogy en szeretnék szuperszonikus hadi lenni akit nem tudnak beverni
nyilván a tolvajkodást kedvelok szeretnének betonvédelmu lopkodogépet maguknak
ettol fuggetlen jopár kleptománnal osszebarátkoztam az évek alatt
pl gee-t is havernak tekintem
de ettol még nem fogok bologatni ha nem ertunk eggyet
főleg ha olyan erveket hoz fel ami a vicc kategoria
ha valaki tolis fajt választ az lopni akar nem éplistázgatni ez 100%
az hogy egy lopkodosra valaki megelozo csapást mér azt nyilvánvaloan nem ok nélkul teszi
hanem rossz tapasztalatbol
Hát igen, ez sajnos igaz.
Ugyanakkor a friss orikat is éri atrocitás, akik még semmit nem tettek, még TK-t se nyitottak, ezért ragadtam meg Gee fonalát, mert szerintem nem vicces
Mondjuk azon meg a javaslatom nem segít
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
Sponsored Links
  #162  
Old 02-15-2011, 21:34
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
Hát igen, ez sajnos igaz.
Ugyanakkor a friss orikat is éri atrocitás, akik még semmit nem tettek, még TK-t se nyitottak, ezért ragadtam meg Gee fonalát, mert szerintem nem vicces
Mondjuk azon meg a javaslatom nem segít
Rühellem a feleseket,ez tény. anno csak azért volt barakk/torony nélküli Elfem, hogy feleseket lopkodjak vele. nem igazán volt ellenfél mert a 42%kocsmának és 24% templomnak nem sok tudott ellenállni, akit nem vittem át elsőre azt felfedtem, azt utána kitekiztem most is ha látunk egy felest leföldeljük 2-3sereggel, elötte felfedjük, és szépen kiütjük magunkat a vonzásköréből.
Amellett hogy nagyon nem szeretem őket, ok nélkül mészárolni/tolit gyilkolni nem szokásom. viszont 1 lopást is már komolyan megtorlok ellenük. emellett hogy nem szeretem a felest, most én vagyok a szöviben tolisabbra kiépülve. és azt kell mondjam azért annyira nem kell félteni a tolis játékmodort.
az óriáson kivül minden faj megsinyli rendesen,ha kihúzza a gyufát. az erősebb hadisokhoz varival is beférek. és a mostanság oly megszokott hadivarik sem nagyon fednek fel a mágikus pajzssal.
nem hiszem hogy egy feles ne tudná ezt megtenni.
Főleg, hogy a klasszikus varis és tolis országok kihaltak így nem kell már a 30+% kocsma se neki, meg 20% templom, hogy csak a full varik basztassák.
sztem most 18%templom,20% kocsmával már mindenkit átlop, és az életben nem tudják meg róla,hogy feles, ha nem férnek be hozzá tolival és varival. akkor 98% hogy gnómnak,vagy elfnek nézik...


Lehet nem nekem kéne tolisoknak az észt osztani, bár volt 1-2 tolis országom. de legutobb én gnómmal hasonló felépítéssel befértem mindenkihez tolival,varival. márpedig ha én befértem tolival mindenhova, akkor bőven elég egy felesnek, mert ugyanennyi kocsmával még engem is átlop
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 02-15-2011 at 21:37..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #163  
Old 10-18-2012, 16:28
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nem tudom, mennyire jók, de ezeket ötleteltem:

1. A tanyatermelés -10% helyett adnék +15%-ot inkább neki, így kevesebb tanya kell ---> több terület jut más épületeknek (főleg a védelemre). A-ban nem használható, de alsó szinteken jól jöhet

2. A "Meggyilkolják a katonákat" tolvajakció erősítése +10%-kal az íjász/védő és +20%-kal a támadó/elit/lovas egységekre. Így újra megérné a felest szövibe venni, komoly károkat okozhatna egy jó kis szöviharc esetére.

3. A kocsmák (csak a kocsmák) + 20% férőhelyet kapnának, ergo kevesebb kocsma elég lenne ugyanannyi tolvajnak, megint jutna másnak terület

4. A támadóerejét a -10%-ról szintenként +5, +10, +15, +20, +25%-ra növelném, de csak a földszerző támadásoknál. A feles inkább fedezős faj, ha nincs szövije és már nem alsó szinten van, ahol sok az üres/gyenge ori, ezzel könnyíteni lehetne a haladásán. A-ban viszont ez csak egyéni ütéseknél lenne megemelve, de klánütésnél is eltűnne a -10%, csak nem lenne +%

5. 1/A-ban Tolvajaimat a 999999 számú országba küldöm, hogy "Felmérje a szövetségébe tartozó országok épületeit" (picit hosszú) tolvajakció bevezetése. Így egy készüvel egy klán leéplistázható egy kapun keresztül. Az akció viszont csak azt mutatná meg, hogy klánszinten összesen mennyi ház/barakk/torony stb van, nem országra lebontva (arra külön kellene kapuzni és mérni), illetve csak akkor sikerülne, ha a felesnek a tolvajereje legalább 1.5*-ese a felmérendő klánban levő legnagyobb tolvajerejű országénál. Vmit vmiért, ugye?

6. Ha rá (vagy ha nem MF) vagy szövetsége bármely tagja felé támadósereg tart, akkor "A felmérjék a seregeket" tolvajakciót annyival bővíteném ki, hogy pl. " A következőket sikerült megtudnod: Összesen 0 katona, 0 védő, 0 támadó, 0 íjász, 10.000 lovas és 0 elit van most távol, földszerző akció miatt"
Tehát meg tudná nézni, hogy a felé(jük) tartó sereg éppen milyen akciót tervez, így jobban lehetne reagálni (pl. fosztásnál lé eltüntetése).

7. Nem 5, hanem 10 tolvaja enne meg 1 bála ételet, ezzel is az alsóbb szinteken levő feleseken lehetne segíteni, kevesebb tanyával, több másra fordítható területtel

8. El tudná lopni az ellenfél varázslóinak a készültségét, így gyengítve azt, kivédve a feléje/szövije felé irányuló ártókat, de csak maximum a tolvajkészüje 80%-áig tudna ilyet tenni és az ellopható kész 0-5% közötti érték lehetne (a szieszta viszont ezt nem tudná gyengíteni).

9. Az ellenféltől lopott tekercsek 10-10-10%-át (attól függ mennyi a létszám) a szövitagok automatikusan megkapnák, de ez a felestől levonódna (tehát 90-80-70% jutna neki). A szövitagok azokból a tekercsekből is megkapnák a 10%-ot, ami nekik egyáltalán nincs. Ez A-ban nem lenne.

10. A kocsmákhoz nem 15, csak 5 ember kellene, hogy működjön, tehát megint kevesebb ház, több másra fordítható terület.

Kb. ennyi, lehet sok butaság, de ha már Gee-nek megígértem, írtam pár ötletet

Ha már a bankreformnál elő lettek szedve a felesek, akár itt is lehetne, hogy ne folyjon egybe a két téma...
Korábban ilyeneket ötleteltem nekik, mi a vélemény 2 év elteltével erről? (a témáról)
Reply With Quote
  #164  
Old 10-18-2012, 16:39
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

A +15%os tanya olyan szempontból lenne logikus, hogy elvileg a feles elf és ember. Errefel a +30%os termelésből és +0ásból kisült egy -10

Ezen felül a kocsmákra vonatkózó dolgok is életképesek lehetnek. De a katigyiloknál szerintem vagy a földszerzés vagy a gyilok erősödjön. Ha mindkettő, akkor az már túlerősítené a felest.
Reply With Quote
  #165  
Old 10-18-2012, 19:13
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Jómagam a 2,4,8,9-es pontokat nagyon jó, és hasznos ötletnek tartom.

Habár még mindig nem tudna kitől lopni, de legalább már hasznos tag lenne egy szövetségben, ami pont elegendő ahhoz, hogy hasznos, és sikeresen játszható faj legyen belőle ismét.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RastArtist For This Useful Post:
  #166  
Old 10-18-2012, 20:52
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Ha mind a 10 egyszerre megvalósulna, még akkor is gyenge lenne.

Az 5-ös pont elég borzasztó ötlet, a 8-as lenne az ami tényleg hasznos, de kétlem, hogy ilyen bekerülne a játékba.

Lehet foltozgatni a félelfet, de csak akkor volt játszható, amikor sok lóvét tudott lopni (tekercset). Összelopott egy csomót, amivel fedezte, ha néha szétmészárolták.
Mióta nincs kitől tekit lopni, nincsenek félelfek sem.

A tolisok életre keltésének nem az szerintem a kulcsa, hogy kétszer annyi tolit adunk neki, vagy +25% támadóerőt. A sok tolit a hajára kenheti, a plusz hadierővel pedig tolisból átmenne hadisba.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #167  
Old 10-18-2012, 21:14
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

-Csempének abban igaza van, hogy lopni még mindig nem fog tudni, ez ellen tenni kéne.
(Viszont ahogy én látom, ezt egész egyszerűen nem fogják hagyni. Miért? Mivel a tolvaj és varázsló országokat fokozatosan lebutították, szinte eltűntek a játékból. Így alig maradt valaki, aki szólna az érdekükben. Akik szólnának, azoknak meg leharapják a fejét....)

-Ettől függetlenül a felsorolt ötletek között vannak nagyon hasznosak, amik előre lendítenék a félelfeket. (És hát...ha már lopni nem tudok, legalább oda tudok csapni egy jót.)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RastArtist For This Useful Post:
  #168  
Old 10-18-2012, 21:21
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Mivel a tolvaj és varázsló országokat fokozatosan lebutították
melyik változtatással lett lebutítva?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #169  
Old 10-18-2012, 21:49
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
melyik változtatással lett lebutítva?
Nem változtatásra gondoltam elsősorban, hanem a játékmenet alakulására/alakítására. De ezt már több helyen is kifejtették, ha akarod összecsipegetem neked az összes elhangzott érvet, és privátban elküldöm neked. Ne egy javaslatot szemeteljünk tele egyértelmű dolgokkal.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RastArtist For This Useful Post:
  #170  
Old 10-19-2012, 17:14
Lacqds Lacqds is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Rob View Post
a félelfeket a piac ölte meg. a teki semmit nem ér, holott pár éve még 1800-2000 körül ment mindenhol. a nyersanyagok ára általában röhejes minden szinten. a rúnát ingyen dobják az ember után. most a legjobb piaci áru maga a pénz, a pénztermelő kereskedőktől meg a félelf nem fog lopni. gyakorlatilag a félelf nem képes hasznot termelni. felmérésre, gyilkolásra ma már a szövi törpéje vagy gnómja tökéletesen elég.
a félelf létjogosultsága gyakorlatilag megszűnt, sőt ezáltal az óriásállomány is megtizedelődött. ezen nem fog változtatni semmilyen haderőbónusz, a probléma sokkal mélyebb

Valahogy egyet értünk mivel feles barátunk kleptomán ne várjuk azt hogy 10-20 aranyas nyersi árakkal majd nagy pénzekhez fog jutni, ugye nem fognak az országok hatalmas raktárakat csinálni (jó van azért ilyen törpe) , tartalék meg akárhogyan tárolják piacon van szinte mindig! Másrészről a felsőbb szinteken inkább hadi-toli országok vannak előnybe nem a teljesen tolikra specializálódott ori. Bankokat se érdemes nagyon befolyásolni mivel akkor nem fognak olyan vagyont benn tartani ennyi. Azonban egy szöviben fontos az is hogy együtt tudjanak mozogni a pontlistán esetleg besegíteni a támadásoknál. Eddig egy toli-hadi gnómnál ha volt 30% körüli kocsma elég volt (persze nem 200 hekire akarok most levetíteni!) arra h a környéket végigtolizza. Mivel univerzális ezért szépen tud ütni is ha arra kerül a sor persze nem úgy mint egy ork de azért lehet szépeket ütni. De semmiképpen nincs szükségünk egy elfhez hasonló országhoz mert az lassan az lenne!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 11:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu