Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1151  
Old 01-10-2014, 14:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ati: csinálnál egy szimulációt, hogy egy full készülis(17db) egységgyilkolás a módosítások után mondjuk azonos pontról egy hadisnak hány % seregét öli meg összesen? Mert ha mondjuk 15-20% körül lenne, ahogy saccolom, akkor az egységhiányos piacokon egyenesen halálosnak tűnik.

Tudom, lehetne mondani, hogy a mostani 2xese, de nekem nem teljesen lineárisnak tűnik a dolog.
Közel azonos értéken 17% félelf esetén 100% készültségről és nulla automata védelemről indulva.

Faj nélkül ugyanebben a felállásban kb 7%.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1152  
Old 01-13-2014, 17:52
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Köszi, szerintem nem gyenge pusztítást lehet így véghezvinni, pláne megbújva a pontlista sűrűségében.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1153  
Old 01-13-2014, 18:50
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Köszi, szerintem nem gyenge pusztítást lehet így véghezvinni, pláne megbújva a pontlista sűrűségében.
Közel azonos értéken annyi. Messzebbről akkor kevesebb. Egy hadi vándor keze pedig sokáig elér. Ki pazarolná erre a készültségét, hacsak nem megtorol valamit? Mészárlással kiszámoltad már, előre támadva a katonai egységek hány %-át lehet lenyomni egyszerre? És az 4 körönként ismételhető. Hátra támadva se rossz az arány szerintem. Általában egyszerre 2 sereg befér. Ja és te automatikus védelmet kapsz, míg a félelf a mészárok ellen semmit. Pedig ott se ártana valami kis automata védelem vagy hatás csökkenés.

Egy másik topikban, ahol arról volt szó, hogy egy területben erősebb szövi nagy hátrányban van az alatta levővel szemben, a következőt írtad:
"Ezer es ezer lehetosege van a felso szovinek nyerni... Ezert ez egy strategiai jatek...."

Ha a félelf ellen forgóba küldöd a sereged, nincs is otthon egység, akit gyilkolni lehet. Szóval ez nem akkora probléma. Ráadásul a te morálod meg az övé ellenkező irányba fog mozogni.

Bocsi az OFFért, de ha már a durva dolgokról van szó, nemrég 1 körben nem figyeltem a pénzt, nem volt elég a zsoldra, erre egy nyilas zöld 100%-os emelkedésből két nyilas pirosra váltott egy kör alatt és le is esett 1%al. Zuhant egészen 90%-ig, amíg egy körben pár nyertes csatával vissza nem fordítottam. Ez volt durva . A katonák, akiket minden körben fizetek, hogy legyen mit hazavinni a családnak, 1 kör kieséstől kicsit durván demoralizálódtak. 1%-ot esik, az rendben van. De legalább az irányát ne befolyásolja, pár ezer arany hiánya.

A módosítást én már várom.
Reply With Quote
  #1154  
Old 01-13-2014, 19:05
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Remedy, a varigyilkolást óriáson kívül nem számoltad még ki, hogy mennyit lehet egyszerre? Úgy saccolom, jóval többet, mint 17%. Az miért nem probléma? Mert az nem érint?
Reply With Quote
  #1155  
Old 01-13-2014, 19:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Személyeskedések kuka... Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1156  
Old 01-13-2014, 20:31
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Remedy, a varigyilkolást óriáson kívül nem számoltad még ki, hogy mennyit lehet egyszerre? Úgy saccolom, jóval többet, mint 17%. Az miért nem probléma? Mert az nem érint?
Mert tudtommal a varázsló nem "katona", kedves Bumburnyák, ezért az nem erősödik, de javíts ki, ha tévedek.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1157  
Old 01-13-2014, 20:47
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mert tudtommal a varázsló nem "katona", kedves Bumburnyák, ezért az nem erősödik, de javíts ki, ha tévedek.
Minden varázsló katonaként kezdi. A tanácsadók oldalon is úgy van megnevezve, hogy x civil és y katona élelmezése, amibe minden nem civil is beletartozik. De javíts ki, ha tévedek. Csak a tolvaj akció van szétszedve varikra és (védő-támadó) katonákra.
Ha nem volt világos, akkor úgy értettem, hogy az már alapból több, mint 17%. És arra nem emelted fel a szavad korábban, hogy csökkenteni kéne. Így értettem.
Reply With Quote
  #1158  
Old 01-14-2014, 11:00
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez most teljesen komoly kérdés, hogy egy _félelf_ _erősítésére_ szóló topicban kérdezed azt, hogy miért is nem szólalok fel egy olyan akció ellen, ami

1. nem is lesz erősítve
2. nem is félelf specifikus
3. csak ésszerűtlen felépítés ellen zavaró (nem óriás/félelf varis)

Kicsit unom már a szalmabáb érvelési hibákat ezekben a megbeszélésekben, amikor írok valamit.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1159  
Old 01-14-2014, 11:12
Marcus atya Marcus atya is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Szerintem is indokolatlanul sok a 17% főleg mikor egy támadás sikeressége néha azon múlik, hogy tudós-e az ellenfél (5%) vagy épp sikerül-e alábontani (10%)

Friss példa... egy nap eseménye: feles elvisz napi 10-12k tekercset, még akkor is ha csak laki teki van bent. Ennek pótlása kb 20-24milla. Ha leszedi 17% íjam-lovam azt már, jelen piacárak mellett napi 200 millióból tudnám pótolni. Képezni 10%-ot lehet tehát idő kérdése és kicsinál :S

Nem tetszik félelf katonagyilkolás erősítése.
Reply With Quote
  #1160  
Old 01-14-2014, 11:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Marcus atya View Post
Szerintem is indokolatlanul sok a 17% főleg mikor egy támadás sikeressége néha azon múlik, hogy tudós-e az ellenfél (5%) vagy épp sikerül-e alábontani (10%)
Tegyük fel, hogy egyszerre csak 2 sereg fér be mészárolni a félelfhez. 7 kör alatt befér akkor 4 darab. Seregenbként 6-8% veszteségből vegyük most csak az alját, a 6%-ot. Az összességében 22%-os veszteség, ami ráadásul visz a tolvajokból, a varázslókból és a civil lakosságból is, szemben a félelf katonagyilkolásával, ami ezekből nem visz. Ha a 8%-ot számolod, akkor 4 sereggel az már több mint 28%-os veszteség olyan egységekből is, amit a katonagyilkolás nem érint.

Ha összehasonlítjuk a 28%-os veszteséget MINDEN egységre, a 17%-os veszteséggel, amiben nincsenek benne a lakosok, tolvajok és varázslók, akkor én még mindig úgy látom, hogy a félelf meg se közelíti a hadis által ugyannyi idő alatt végezhető károkozás mértékét.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 00:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu