Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1111  
Old 12-18-2013, 22:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Az első lépcsőből (szabadság) már csak tesztelés, szövegezés és mobilfelületre átvitel van hátra. Egy pár nappal előre bejelentés után ez szerintem az ünnepek alatt valamikor életbe is léphet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1112  
Old 12-19-2013, 21:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Az első lépcsőben tervezett változásokról csináltam egy bejelentést: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4815
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1113  
Old 12-22-2013, 07:00
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Vagyis egy hadis szabizhat 3 kör múlva, a tolis meg 7 kör múlva (már ha 49%-ra csökkenti a készülijét)... egy újabb ok amiért senki nem fog feles lenni.
Reply With Quote
  #1114  
Old 12-22-2013, 13:56
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Ati, közzé tudnád tenni, hogy a félelfet érintő változások közül melyik konkrétan számszerűleg mondjuk a területarányos bankvédelem hogy nézne ki, illetve melyik pontokon elképzelhető még finomhangolás.

Azaz az árnyak +40%-t, vagy +50%-t adna-e, vagy a tanyamalusz eltörlése mellett van-e esély egy 10%-os tanyabónuszra.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #1115  
Old 12-22-2013, 15:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ati, közzé tudnád tenni, hogy a félelfet érintő változások közül melyik konkrétan számszerűleg mondjuk a területarányos bankvédelem hogy nézne ki, illetve melyik pontokon elképzelhető még finomhangolás.

Azaz az árnyak +40%-t, vagy +50%-t adna-e, vagy a tanyamalusz eltörlése mellett van-e esély egy 10%-os tanyabónuszra.
A szabadság változása életbe lépett. Ezt mindenképp szem előtt kell tartani, amikor félelfről beszélünk.

Most itt tartunk ezen túl, és ez eléggé véglegesnek látszik, ami minden eddig felmerült aggodalmat és felvetést magába foglal:

Erősítés:
  • faji varázslat a mostani lakos 40%, tolvaj 30% helyett több tolvajerőt jelentsen: lakos 40%, tolvaj 50%
  • katonagyilkolás erősítése a mostani kétszeresére

Új tolvajakció a (szövetség bármely tagját) támadó sereg szándékának jelzésére. Az adott körben történt sikeres távolbalátás varázslatot igényel (a szövetség bármely tagja által).

Ésszerűsítések:
  • tanyatermelési malusz eltörlése
  • bányatalálási bónusz eltörlése
Speciális faji tulajdonságok:
  • Haszonszerző tolvajakciókkal 50% alá is használhassa a készültségét, egészen 0%-ig (minimum 3% szükséges az indításhoz)
  • bankok jobb átlopása a félelf-fel szembeni területarányos védelemmel: 5% területarány esetén véd egy darab bank 10%-ot a pénzedből. Nagyobb területarány esetén ennyi a maximum, kisebb területarány esetén egy bank védelme egyenes arányban csökken a területarány csökkenésével.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1116  
Old 12-23-2013, 09:31
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A szabadság változása életbe lépett. Ezt mindenképp szem előtt kell tartani, amikor félelfről beszélünk.

Most itt tartunk ezen túl, és ez eléggé véglegesnek látszik, ami minden eddig felmerült aggodalmat és felvetést magába foglal:

Erősítés:
  • faji varázslat a mostani lakos 40%, tolvaj 30% helyett több tolvajerőt jelentsen: lakos 40%, tolvaj 50%
  • katonagyilkolás erősítése a mostani kétszeresére

Új tolvajakció a (szövetség bármely tagját) támadó sereg szándékának jelzésére. Az adott körben történt sikeres távolbalátás varázslatot igényel (a szövetség bármely tagja által).

Ésszerűsítések:
  • tanyatermelési malusz eltörlése
  • bányatalálási bónusz eltörlése
Speciális faji tulajdonságok:
  • Haszonszerző tolvajakciókkal 50% alá is használhassa a készültségét, egészen 0%-ig (minimum 3% szükséges az indításhoz)
  • bankok jobb átlopása a félelf-fel szembeni területarányos védelemmel: 5% területarány esetén véd egy darab bank 10%-ot a pénzedből. Nagyobb területarány esetén ennyi a maximum, kisebb területarány esetén egy bank védelme egyenes arányban csökken a területarány csökkenésével.
Hurrá-hurrá. Talán most már a csupán a katmorál szintentartása végett mészárolgató hadisok is kapnak az arcukba. Van mit behozni. Jó pár évnyi szivatást kell megtorolni a félelfeknek ))
Reply With Quote
  #1117  
Old 12-23-2013, 10:27
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Engem kicsit zavar ez a készülihez kötött szabizás, kíváncsi lennék másokat is vagy csak engem.
Lassan kezdem megint az egyik 5. szintet és ha életbe lépne az erősítés megpróbálnám végig csinálni egy felessel.
Mf-be kezdeném, ezért engem pont érintene a szabi (mivel egyedül tuti nem leszek mindig gépnél)
Jelenleg úgy érzem nagyon nem fair módon működik a kényelmi célból beindult szabadságolás.

Értem én, hogy védtelenebb egy hadis ha ki van támadva, de ez sose volt máshogy, mint ahogy az sem, hogy a toli ha akciózik is otthon van. De ez egy ilyen játék, viszont most az egyik többet kapott mint a másik.

Azaz, ahhoz, hogy a toli is el tudjon menni szabira 3 kör után, az azt jelenti nem használhatja el a teljes készültségét.
Mivel gusztustalanabb módszer az (már ha valaki így használja a szabit) hogy beverek valakit, majd le is szabizok 3 kör múlva, mint az ha lelopok valakit és úgy megyek szabira 3 kör múlva?
Szóval tényleg nem értem miért kellett ez a készülis feltétel.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to For This Useful Post:
  #1118  
Old 12-27-2013, 13:09
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
bankok jobb átlopása a félelf-fel szembeni területarányos védelemmel: 5% területarány esetén véd egy darab bank 10%-ot a pénzedből. Nagyobb területarány esetén ennyi a maximum, kisebb területarány esetén egy bank védelme egyenes arányban csökken a területarány csökkenésével.
nem biztos hogy jól értem..

például

100 hekin van 5 bankom, akkor
- a pénzem 90%-a lopható és ennél jobban nem is védhetem
- bankonként 90% lopható marad, tehát 0,9^5=59%... tehát kvázi a mostani bank csak fele hatékonysággal (0,9 a 0,8 helyett), és hozzákötve egy változó terület faktorral?
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #1119  
Old 12-27-2013, 13:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
nem biztos hogy jól értem..

például

100 hekin van 5 bankom, akkor
Ez a verzió:

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post

- bankonként 90% lopható marad, tehát 0,9^5=59%... tehát kvázi a mostani bank csak fele hatékonysággal (0,9 a 0,8 helyett), és hozzákötve egy változó terület faktorral?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1120  
Old 12-28-2013, 03:42
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

köszi a választ, akkor szerintem nem fog megborulni a balansz, persze kérdés mennyire lesz erős. de mindenesete a félelf sokkal vonzóbb lesz
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 06:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu