Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #13861  
Old 11-27-2013, 22:35
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Így a dolog (vagy első felvonás, nem tudom) végére érdekelne a pékek szemszöge is. Hogy játszódott bennük le ez az egész kezdve a klántámadás ötletétől egészen idáig, hogy mi zajlott náluk.
A klántámadás szerintem elég jól szervezett volt, sajnos sikerült kivédeni, lehet egy utolsó pillanatban lévő rögtönzés miatt amit meg kellett lépnünk, vagy szimplán a piac alakulása (ez a valószínűbb).
Sajnos sok embernek más dolga van, klántámadás azért felszította a tüzet (bár még az sem mindenkiben..). Viszont én úgy gondolom hogy a pattanással sokaknál elfogyott a nafta, pedig egy játék nem egy támadásból áll, ez nem single player, korlátlan ideig mehet kvázi a dolog...

Részemről... egyedüli orinak pedig nem hagyom ott, mindenki más úgy döntött leforog, így ennyi.
Én máshogy terveztem, hisz egyetlen ország volt ütőzónában 4-5 ellen.., aztán.. ez van.
Akikért eredtileg ezt a klánt választottam már nem játszanak, így nincsen meg az az erős kötelék amiért ott álljak egyedül míg a többiek még L-ben vannak.. Alapból nem érdekel A túlzottan, hanem a lejjebbi szinteket tartom érdekesebbnek, így akár SZK-n is lehet az orim ^^

A revans támadás jól szervezett volt, és látszik, hogy rengeteg pénzt beleöltetek az 5k-s építésekkel meg a 120k-s fokozásokkal ahogy az kell, érdekes lehetett volna ha vállalható. Orsi ütése az új szabi miatt indulhatott mondjuk el egyáltalán... egy váratlan játéktechnikai dolog közbeszólt amit nem vettem figyelembe

Amúgy meg nem nagyon követem külsőt egy ideje, így részemről a téma kb ennyi.

UI.: a többi dolog pedig nem hiszem hogy túlzottan publikus lenne
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.

Last edited by Surranohalal; 11-27-2013 at 22:37..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #13862  
Old 11-27-2013, 22:54
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
A klántámadás szerintem elég jól szervezett volt, sajnos sikerült kivédeni, lehet egy utolsó pillanatban lévő rögtönzés miatt amit meg kellett lépnünk, vagy szimplán a piac alakulása (ez a valószínűbb).
Ez most inkább több tényezőből állt, és a felkészültségünknek volt betudható, a piac nem volt köztük. Bőven voltak még tartalékaink a védésre, annyit elárulok, hogy a pattintás pillanatában több mint 10 milliárd maradt még a klánban, és millión felüli üres barakkhely. (és a segélyekről nem is beszélek, amik szintén nem elhanyagolhatóak ebben a magasságban) Azonban ennyivel is úgy fogtuk a seregeteket, mintha mind 100% katmorálú csupa ork ló lett volna, ami mint ugye tudjuk, közel sem az volt.

Ezt csak azért írtam, hogy ne képzeljétek, hogy csak egy hajszálon múlott.

PS: nemtom mi az az 5k építés, de olyanjaink nem nagyon voltak, alig vettünk piacon nyerset, mondjuk Peti rendesen szaladgált a bányába, az tuti.

Viszont abban igazat adok, hogy Zolit annyira feldühítette a klánütés próbálkozás, hogy a spórolás most huszadlagos szempont volt a megtorlásnál.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 11-27-2013 at 23:00..
Reply With Quote
  #13863  
Old 11-28-2013, 00:28
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
PS: nemtom mi az az 5k építés, de olyanjaink nem nagyon voltak, alig vettünk piacon nyerset, mondjuk Peti rendesen szaladgált a bányába, az tuti.
Angel amikor rámjött akkor olyan 4k volt építés alatt ezért sem mentem rá vissza.
Sajnos bár észrevettem még 2 körösen, de nem volt elég időm összerakni egy idnítható sereget (kaján bukott egészen pontosan). Később meg az építés miatt nem volt már értelme menni ^^
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #13864  
Old 11-28-2013, 01:06
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
Angel amikor rámjött akkor olyan 4k volt építés alatt ezért sem mentem rá vissza.
Sajnos bár észrevettem még 2 körösen, de nem volt elég időm összerakni egy idnítható sereget (kaján bukott egészen pontosan). Később meg az építés miatt nem volt már értelme menni ^^
Na, ha már ilyen támadó és harcos szelleműnek akarod beállítani magad, akkor elmondanám, hogy azóta sem akarom elhinni, hogy ez után az ellened való támadás után, amikor 1,5 héttel azelőtt klánnal be akartatok ütni minket, és 1,5 hete harcolunk egyéniben, képes voltál egyéni mnt-t kérni és küldeni Hegének. Egyszerűen elképzelni nem tudom, hogy fordul meg ilyen bárki fejében is, jelzőket most direkt nem is használnék, a történet magáért beszél. Persze azt is hozzátenném, hogy igencsak örültünk volna, ha visszatámadsz, de ezt már megmagyarázni nem tudom az országodról való infókiadás nélkül, maradjunk annyiban, hogy szerintem erősen koncepcióhibás a felépítése, mondjuk úgy, hogy ránézésre faji identitászavarokban szenved.

Az meg külön vicces, hogy kb az előbb azt írtad, hogy Orsi csak azért tudott beütni, mert nem tudtál azonnal visszaszabizni a benézésed után... Nagyszerű taktika.

Igazából nem tartottam a külsőre valónak ezeket, de egész egyszerűen akkora szöges ellentét van a tetteid és mások irányába mutatott kép között, hogy az elképesztő.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #13865  
Old 11-28-2013, 20:18
Yoma Yoma is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 1
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Megmondom őszintén egy kicsit csalódott vagyok. Végre jött egy klántámadás, megindult egy kis mozgás az Aban, erre mikor elkezdődhetett volna a tényleges játék már nincs senki. Még csak érdemben kapcsolódni sem volt időm, kissé tényleg lehangoló.
Reply With Quote
  #13866  
Old 12-03-2013, 13:07
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Remy kérésére, és visszaolvasva, kommentálni támadt kedvem pár dologban. Kedves Dani ex klántársam és még lehet jövőbeli elmondta, már a klán szemszögéből történteket, egyéb általa fontosnak tartott észrevétellel.

Nyulas dologra rátérve, csak annyit, hogy sokáig termeltünk, hogy egyáltalán fel tudjunk fokozni hozzátok és meglegyen a kellő ütésre szánt ló. Összesen 3.5 milla egységet fokoztunk be akkor, az addigi termelésünk jó felét. Úgy éreztük, minek játszunk, ha nem próbálhatjuk meg? Más csak vegetál, síránkozik, mi termeltünk és megpróbáltuk amit más nem mer, vagy nem tehet meg. Szépen összedolgoztunk, és hibátlanúl ráálltunk a klánra nem kevés pontértéket belőve, éhezést, mindent belekalkulálva 50 pontkülönbségre belőttük a gun klánt. Ezután már könnyebb volt a helyzet csak ki kellett támadni. Kitámadtunk, az utolsó 10 percben elkezdték venni az ijjaink és sikerült megfogniuk a sereget, utána jöttek az egyéni akciók. Persze mindenki letört, mert azért bíztunk a sikerben, mint mindenki aki hisz valamiben. Az egyéni ütésekről röviden csak annyit, hogy Mikor Angel ráfokozott Megtekintésre 50k érték körül (nem pontos csak hozzávetőlegesen, mielőtt kiokosítanának) akkor Megtekintés visszatámadt, hogy azért nah, ne hagyjuk már annyiban. Persze a Gun mindig épült, hogy nehezebb legyen beütni őket, és ezt jól is alkalmazták, de ezt fordított esetben nem igen lehetett megjátszani. Mikor kitámadtunk Angelra, akkor gondoltuk jön vissza egy kis föld, de bebuktuk, és arra nem számoltunk hogy előző körben Mad átfokozza az elf klán 10 oriját, hogy a következőben fokozótávra lehessen, erre mondok valamt, elfokozott 300k egységet, majd a következőben, mikor ráfokozott a kitámadt orinkra ismét 400-500k egységet Remy orijával együtt. Persze itt az orink bukott nem keveset, de ezután még mindig Mad és Remy alatta voltak 50k érték körül. Ismét lehetett próbálkozni. Igy lett volna sorban és ehhez nem volt kedvünk és inkább azt választottuk, hogy feladjuk a harcot és lefordulunk, de semmiképp sem gondolom azt, hogy sunyin tettük volna, egyszerűen semmi értelmét nem láttam/láttuk, hogy végigverjenek ezen módon és még a minföldből is kiessünk.

Majd egyszer talán változik a helyzet, de jelenleg ilyen mennyiségű egység mellett ami a piacon mindig elérhető a gun számára addig a kesztyű nem felvehető. Ide-oda jó játékos....nem ez a fő szempont. Nálunk is vannak remek játékosok, csak az a 30-100 milla egység hiányzik amit mindig baj esetén bevehetnénk. Más dolog, hogy én őszintén leirom, és van aki inkább búrkoltan körülírja a történteket, és nem azt irja le, hogy hát igen, elfokoztuk, mert különben sok hekit bukunk. Tették ezt Madnál és itt leirva más ürügy lett írva. Ezt egyik kedves játékostársam fel is vetette, jogosan és egyértelműen. Persze mindenre van, és lesz is ellenérv, és csupán azért, mert azért is, nehogy már a Pékeknek igazuk legyen, vagy úgy lássanak valamit ahogy a másik. Én ebbe már beletörődtem, és így könyvelem el a dolgokat. Ha fordított helyzet lett volna, akkor a gun esik le mint a nyárfalevél, de ők megteremtették azt az anyagi bőséget mikor még éppen lehetett, hogy a hasonló helyzet ne alakulhasson ki. Én abszolúlt nem bántom őket, ügyesek, de én tudom értékelni azt is, akinek nincs és próbálkozik. Ez ugyanolyan mint ha a real madrid focicsapatot kihívja a Dunakeszi. Valószínűleg 1% esély sincs arra, hogy a Dunakeszi nyerjen, de miért ne? Elindúlnak felvértezve, de a busz lerobban, ugyebár nem telik magánrepülőre, de odaérnek és lejátszák a meccset ami egyértelműen real győzelem, de nem ez számít. DE aligha hiszem, hogy a real játékosai fikázni kezdték volna az ellen csapatot, hanem gratuláltak volna nekik és örültek volna, hogy egy meccset lejátszottak. Játékszellem, közösség, sportszeretet, ennyiről szól, ahogy itt is hasonlókról. Kicsit viccesre próbáltam a végét, de itt minden le van írva. További jót!
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B

Last edited by Iron; 12-03-2013 at 13:13..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Iron For This Useful Post:
  #13867  
Old 12-03-2013, 13:48
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
és arra nem számoltunk hogy előző körben Mad átfokozza az elf klán 10 oriját, hogy a következőben fokozótávra lehessen,


és nem azt irja le, hogy hát igen, elfokoztuk, mert különben sok hekit bukunk. Tették ezt Madnál és itt leirva más ürügy lett írva. Ezt egyik kedves játékostársam fel is vetette, jogosan és egyértelműen. Persze mindenre van, és lesz is ellenérv, és csupán azért, mert azért is, nehogy már a Pékeknek igazuk legyen, vagy úgy lássanak valamit ahogy a másik.
Érdekes módon, a lentebbi dologra már a saját hszed is választ ad. Erről egy egyszerű logikai észrevétel és tanúságot tud adni, amit persze nem figyelt meg senki: ha simán elfokozni akartuk volna, helytartóval tesszük, nem kézzel, hiszen úgy feleannyiba került volna, és feleslegesen nem pazarlunk. Csak most a cél az országok pontlistában való megelőzése volt, amit nem lehet ht-val megtenni. Remélem ez az eset most már teljesen világos, hiszen nagyon fontos lehet, ha képes voltál itt is megemlíteni. Azt az apróságot azért kifelejtetted, hogy egy nekünk köszönhető taktikai húzás + valószínű kapkodás vagy figyelmetlenség miatt a ti részetekről a Megtekintés 3 körre jött ki, ami lehetővé tette a szépen kidolgozott ellencsapást.

A hszed nagy részével meg nem értek egyet, úgyhogy csak egy dolog: ha megtámadsz valakit, számolj arra, hogy nem fogja annyiban hagyni.


Ps: nagyon unalmas már ez a "mi is kurva jó játékosok vagyunk, ti csak a pénz miatt tudtok nyerni" duma....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #13868  
Old 12-03-2013, 14:13
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Köszi a hozzászólást, kb ennyit vártam.

ui: Azért mikor elkezdtünk többször is belevenni az egységeitekbe, azonnal írtatok vagy 3 klánnak, hogy helló, ti csorgattok, helló ti csorgattok? Ha nem az egység számítana, akkor valszeg nem érdekelt volna téged ki fogyasztja őket. Más dolog, hogy 100 millió akármennyi egység után valszeg ha megcsorgatnak 1-2 millát nem kezdek el irogatni. Nah teljesen a ti dolgotok, csak ismét bebizonyosodott, hogy csak az egység számít.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B

Last edited by Iron; 12-03-2013 at 14:16..
Reply With Quote
  #13869  
Old 12-03-2013, 16:07
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Köszi a hozzászólást, kb ennyit vártam.

ui: Azért mikor elkezdtünk többször is belevenni az egységeitekbe, azonnal írtatok vagy 3 klánnak, hogy helló, ti csorgattok, helló ti csorgattok? Ha nem az egység számítana, akkor valszeg nem érdekelt volna téged ki fogyasztja őket. Más dolog, hogy 100 millió akármennyi egység után valszeg ha megcsorgatnak 1-2 millát nem kezdek el irogatni. Nah teljesen a ti dolgotok, csak ismét bebizonyosodott, hogy csak az egység számít.
Mondjuk most már értem a hozzáállást, ha a vezér ennyit lát át a dolgokból...

Én meg ennél többet vártam, bevallom.

De meg is hagynálak ebbeni hitedben, és még a hazugságot sem javítom ki.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #13870  
Old 12-03-2013, 17:12
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Azoknak, akik már unják a témát:

Legnagyobb egyéni foglalás tegnapról az 1. szinten:
2013-09-30 10:00:38 ProPhecy (#553942) elfoglalt 84 hektárt Atombunker (#173218) országától.



Gondolom, másolok valami klánütést is, de nem találtam még 500 felettit sem...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 21 (0 members and 21 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu