Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-20-2009, 16:24
Liza itt is...'s Avatar
Liza itt is... Liza itt is... is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Budapest
Posts: 349
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Kötelező haladás

Az alsó csoportok alján gyakran előfordulnak olyan országok, akik 200 vagy kevesebb hektárra berendezkednek, hogy ott biztonságban megszedhessék magukat. Van példa arra is, hogy valaki egyáltalán nem megy felfelé, viszont több száz millió aranyat összeharácsol, így az alsó csoportos olcsó piacokat egyedül képes befolyásolni (felvásárolni minden nyersanyagot, többszörös áron adva). Ezzel a magatartással a normálisan játszó országok játékélményét lerontva.

Ha jól gondolom, akkor a hódító nem tőzsdejáték, viszont egy ország építése, a fejlődés és a terjeszkedés a játék része. Ezért jó lenne, ha a csoport legalján huzamosabb ideig tartózkodó országok lakossága egy idő után elégedetlenkedjen uralkodójának ambícióhiánya miatt.
__________________
"Ha a helyzet értelmetlennek látszik, próbálj legalább te értelmesnek látszani:” Kant
The Following User Says Thank You to Liza itt is... For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 04-20-2009, 16:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Liza itt is... View Post
Ezzel a magatartással a normálisan játszó országok játékélményét lerontva.
Úgy érted javítva? Hiszen tele a piac, olcsón kapható minden, nem kell a többieknek saját erőből termelni.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 04-20-2009, 16:46
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Ha már ennél a témánál járunk akkor én az úgy nevezett maffiát kritizálnám.
Mert szerintem akik a piacot kézben tartják azok nem a 200on tartalékot gyűjtögetők, hanem a csoport legfelső játékosai, akik pl 1000 bankot tartanak, semmi védelem mellett, vagy ennyi könyvtárt.
Ne is beszéljünk az utalásokról...

És nem értem miért baj az ha valaki mondjuk nagy türelemmel, 200on próbálja az 1/a-ra összegyűjteni a pénzét
  #4  
Old 04-20-2009, 16:47
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

Quote:
Originally Posted by Liza itt is... View Post
Az alsó csoportok alján gyakran előfordulnak olyan országok, akik 200 vagy kevesebb hektárra berendezkednek, hogy ott biztonságban megszedhessék magukat. Van példa arra is, hogy valaki egyáltalán nem megy felfelé, viszont több száz millió aranyat összeharácsol, így az alsó csoportos olcsó piacokat egyedül képes befolyásolni (felvásárolni minden nyersanyagot, többszörös áron adva). Ezzel a magatartással a normálisan játszó országok játékélményét lerontva.

Ha jól gondolom, akkor a hódító nem tőzsdejáték, viszont egy ország építése, a fejlődés és a terjeszkedés a játék része. Ezért jó lenne, ha a csoport legalján huzamosabb ideig tartózkodó országok lakossága egy idő után elégedetlenkedjen uralkodójának ambícióhiánya miatt.
miért nem állsz be termelni? jaaa, mert hogy lusta vagy. Inkább írok 2 hónapig tekit, de utána g-ig semmi gondom sem lesz. ez számomra szimpla irígység tőled, semmi több
  #5  
Old 04-20-2009, 16:50
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Liza itt is... View Post
Az alsó csoportok alján gyakran előfordulnak olyan országok, akik 200 vagy kevesebb hektárra berendezkednek, hogy ott biztonságban megszedhessék magukat. Van példa arra is, hogy valaki egyáltalán nem megy felfelé, viszont több száz millió aranyat összeharácsol, így az alsó csoportos olcsó piacokat egyedül képes befolyásolni (felvásárolni minden nyersanyagot, többszörös áron adva). Ezzel a magatartással a normálisan játszó országok játékélményét lerontva.

Ha jól gondolom, akkor a hódító nem tőzsdejáték, viszont egy ország építése, a fejlődés és a terjeszkedés a játék része. Ezért jó lenne, ha a csoport legalján huzamosabb ideig tartózkodó országok lakossága egy idő után elégedetlenkedjen uralkodójának ambícióhiánya miatt.
Engem nem szoktak zavarni az ilyen orik.
Ha nagyon zavarna, akkor rájuk gyúrnék és megpróbálnám felvenni velük a harcot.
Aki 200 hektáron sok-sok hónapig gyűjtöget, annak csak gratulálni tudok, hogy erre áldozza a drága idejét.
Részemről nem támogatom ezt a javaslatot.
  #6  
Old 04-20-2009, 16:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Ha már ennél a témánál járunk akkor én az úgy nevezett maffiát kritizálnám.
Mert szerintem akik a piacot kézben tartják azok nem a 200on tartalékot gyűjtögetők, hanem a csoport legfelső játékosai, akik pl 1000 bankot tartanak, semmi védelem mellett, vagy ennyi könyvtárt.
Ne is beszéljünk az utalásokról...

És nem értem miért baj az ha valaki mondjuk nagy türelemmel, 200on próbálja az 1/a-ra összegyűjteni a pénzét
A felsőbb régiókban nem lehet "nyugodtan" termelni, ott már tényleg lépésre vannak kényszerítve az országok. És ez kellett is, hogy ne egy felső régió uralja a csoportok egészét. Aki 200 hektáron meg tudja oldani, hogy piacozik, az szerintem tegye nyugodtan.
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 04-20-2009, 16:58
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

nekem semmi bajom a termelőkkel, v gyüjtögetőkkel 200 hektáron. sokkal jobban zavar, ha full kiépülve a frissen védelemalól kijövőket vadássza valaki, ugyanitt, ezzel ténylegessen elveszi a játékkedvet..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
The Following User Says Thank You to csabi For This Useful Post:
  #8  
Old 04-20-2009, 16:59
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A felsőbb régiókban nem lehet "nyugodtan" termelni, ott már tényleg lépésre vannak kényszerítve az országok. És ez kellett is, hogy ne egy felső régió uralja a csoportok egészét. Aki 200 hektáron meg tudja oldani, hogy piacozik, az szerintem tegye nyugodtan.
Érdekes, én láttam épületlistát 1000 bankkal, semmi védelemmel
Szóval, Ati ne is tagadjuk vannak ilyenek is, és megtehetik mert nem bántja őket senki.

Visszatérve Liza gondolataira, ha bárkinek ennyi pénze lenne 200on, gyanítom hogy a környező hadis orik gyorsan elvinnék a pénzt.
  #9  
Old 04-20-2009, 17:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Érdekes, én láttam épületlistát 1000 bankkal, semmi védelemmel
5. szinten fizikai lehetetlenség ilyen országot csinálni (és most nem arról beszélek, hogy egyszer valaha voltak-e ilyen országok, hanem arról, hogy ma lehet-e ilyet csinálni).

Semmilyen módszerrel nem fogsz tudni összesen 900 hektár fölé menni 5. szinten.

Ha ez a 900 hektár mind bank, és a csoportból senki nem támadja meg, akkor.........
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #10  
Old 04-20-2009, 17:33
Dartagnanx Dartagnanx is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default nos

Egy kicsit éhező ország már szív, ha a csoport alján lévő 200 hektáros ország felvásárolja az összes gabonát és 1000 aranyért adja. Amikor a normál piaci viszonyok (normálisan fejlődő, nem direkt piacozásra berendezkedett országok) lehetővé tennék, hogy az adott csoportban akár napi sokezer bála gabonát vásároljon.
És relatíve nehéz 30 körről felvenni valakivel a harcot.
Ezzel az erővel felesleges fellépésre kényszeríteni a topban lévő országokat.

A szimpla irígységes megjegyzés pedig szimpla személyeskedés (ráadásul nem igazán lehet senki irígy egy 200 hektáron fél éve dekkoló országra), talán nem kéne egy olyan topikban személyeskedni, ahol egy javaslatot beszélünk meg. Ráadásul akkor ismét felvethetem, hogy a topban lévő országokban miért elégedetlenkednek a népek, ha nem lépnek fel? Miért nem veszik fel az alattuk lévők a küzdelmet velük? Én inkább harcolok olyannal aki fölöttem van néhány körrel, mint olyannal aki alattam 30 körrel és csak őrtornya és bankja van. És 500 milliója. Amit persze a körülötte lévők nem is látnak, hiszen nem tudják meggömbözni.

Tehát hogyan vegyem fel vele a harcot?

Régebben az ilyen országok a multisok vagy a JKSZ-esek lenti raktárországai voltak. Most feltételezem, hogy mindenki becsületesen játszik ezért nincs szüksége ilyesmire.

Amúgy én kértem meg Lizát, hogy postolja ezt a témát, mert eléggé zavar a dolog. Viszont nem fórumozok itt állandóan és felesleges hozzászólásokkal nem akartam növelni a hozzászólásaim számát.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
szabi után kötelező körök dath Elvetett javaslatok 8 01-06-2007 14:50


All times are GMT +1. The time now is 12:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu