Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #201  
Old 04-29-2015, 17:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Azon kívül, hogy megfordul az "Országod", történt még vmi?
Az országod aktuális felépítésétől függő térképes megjelenítést látsz, és ahogy fejlődik az ország, úgy fejlődik a látott térképen is az ország. Ugyanez igaz akkor is, ha területet vesztesz, vagy épületeket rombolnak le.

Funkcionális változást nem jelent.

Ez a modul a februárban előzetesen bemutatottak szerint működik. Ott még csak egy országfelépítést láttál, mostanra ez a saját országodtól függ, és rengetegféleképpen változhat.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #202  
Old 04-29-2015, 18:35
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az országod aktuális felépítésétől függő térképes megjelenítést látsz, és ahogy fejlődik az ország, úgy fejlődik a látott térképen is az ország. Ugyanez igaz akkor is, ha területet vesztesz, vagy épületeket rombolnak le.

Funkcionális változást nem jelent.

Ez a modul a februárban előzetesen bemutatottak szerint működik. Ott még csak egy országfelépítést láttál, mostanra ez a saját országodtól függ, és rengetegféleképpen változhat.
tehát, ha vmit elbontok és más lesz helyén, mást látok majd a térképen is?
olyat nem lehet, hogy ne forogjon magától és ha rámegyek vmi tetejére, lássak, mi az?
Reply With Quote
  #203  
Old 04-30-2015, 00:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
tehát, ha vmit elbontok és más lesz helyén, mást látok majd a térképen is?
Ha összeszámolod, akkor nem darabszámra pontos, hanem arányaiban. Tehát ha lebontasz 1 tornyot, és építesz a helyére egy házat, attól nem biztos, hogy a térképen is rögtön eltűnik egy torony, és lesz egy új házad. De ha arányaiban észrevehető mennyiségben csinálod ezt, akkor ennek megfelelően mást fogsz látni a térképen: kevesebb tornyot és több házat.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #204  
Old 04-30-2015, 17:21
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default Kis észrevétel a térképről.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha összeszámolod, akkor nem darabszámra pontos, hanem arányaiban. Tehát ha lebontasz 1 tornyot, és építesz a helyére egy házat, attól nem biztos, hogy a térképen is rögtön eltűnik egy torony, és lesz egy új házad. De ha arányaiban észrevehető mennyiségben csinálod ezt, akkor ennek megfelelően mást fogsz látni a térképen: kevesebb tornyot és több házat.
Nekem ezzel csak egy bajom van ami miatt egyenlőre ki is kapcsoltam ezt a funkciót. A tornyot fel lehet ismerni, hogy mi a térképen ám a többi épületről lövésem sincs, hogy mit takar. Összehasnlítottam egy 4-es és egy 3-as szinten lévő országom térképét amiknek 55 hektár különbség van a területe között. Az épületlistájuk elég eltőrő márcsak a különböző faj miatt is. Ám a kettő között egyedül anynit tapasztaltam, hogy egy sor épület hiányzik.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy a térképen mi jelöli a házakat, mi a templomokat, kocsmákat, barrakokat hogy csak a legfontosabb épületeket említsem. Számomra ez a térkép jelenleg semmilyen információt nem ad azon kívül, hogy vannak épületeim, meg azokhoz képest arányaiban kevés tornyom. Tervezed valahol megadni a térképhez a jelmagyarázatot?
Reply With Quote
  #205  
Old 04-30-2015, 17:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Farkas View Post
Tervezed valahol megadni a térképhez a jelmagyarázatot?
Az egyes épületek pontos számát nem hivatott jelezni a térkép. A pontos számokat továbbra is a megszokott építés, és tanácsadók oldalakon tudod ellenőrizni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #206  
Old 04-30-2015, 18:12
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az egyes épületek pontos számát nem hivatott jelezni a térkép. A pontos számokat továbbra is a megszokott építés, és tanácsadók oldalakon tudod ellenőrizni.

Nem is a pontos számmal van a bajom mert azt nem is tudná szerintem jelezni.

Én azt nem tudom, hogy a sárga meg a barna tetős házak közül melyik milyen épületet jelez. Most látom hogy arányosan enyni meg annyi épületem, de nem tudom, hogy a képen látott arány melyik épület arányát jelzi számomra. Igazság szerint eddig én a tornyokkal együtt 3 különböző épületet tudtam megkülönböztetni:
-Tornyok
-Barna tető
-Sárga tető
Esetleg még az U alakú, L alakú és négyszög alakú épületekben látnék különbséget.

Szerintem úgy lenne ez a térkép jó ha ránézek és látom, hogy több templomom van mint kocsmám, de ezt most nem látom mert nem tudom melyik a kocsma és melyik a templom.

Azt értem, hogy nem anyni épület lesz a képen mint a tanácsadók oldalon de ott tudom, hogy a templom szó melletti szám a templomok számát jelöli. A térképen nem tudom, hogy a barna tetős épületek mit jelentenek meg a sárga tetős épületek mit jelentenek, ebből a képből gyakorlatilag csak a tornyok arányát láthatnám jelenleg. Pl nekem most ugyan annyi tornyom van mint kocsmám meg templomom, ergó a képen látok 3 tornyot, tehát még kéne találnom 3-3 valamilyen épületet ami a kocsmákat meg a templomokat jelöli.
Most megszámoltam és barna meg sárga tetős L alakú épületből is három-három van, gondolom ezek akkor a kocsmáim meg a templomaim.

Az előző hozzászólásomban azt akartam jelezni, hogy a térképen használt ikonokról nem tudom(vagy csak hosszadalmas keresgetés és számolgatás után tudom), hogy melyik 'ikon' milyen épületet jelez számomra. Ezen gondoltam, hogy javítani kéne. Pl a súgóban lehetne egy táblázat ahol ott van az épület neve és a térképen hozzá rendelt ikon amiből ha az ember megtanulta melyik ikon mit jelent egyből lehetne látni, hogy milyen arányban van az országában pl. barrak.

Lehet csak én vagyok ennyire régimódi, hogy a térképhez szeretek kapni egy jelmagyarázatot is mert máskülönben nem tudom, hogy a térképen mit látok.
Reply With Quote
  #207  
Old 05-14-2015, 15:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Van-e még bármilyen egyéb észrevétel, hibajelzés a térképpel kapcsolatban?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #208  
Old 05-14-2015, 16:51
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Van-e még bármilyen egyéb észrevétel, hibajelzés a térképpel kapcsolatban?
Részemről csak a jelmagyarázat hiánya volt észrevétel de azt már jeleztem
Reply With Quote
  #209  
Old 05-14-2015, 19:37
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Van-e még bármilyen egyéb észrevétel, hibajelzés a térképpel kapcsolatban?
Én csak azt szeretném tudni, hogy mire jó a térkép?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #210  
Old 05-29-2015, 16:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Az aktuális tervek szerint június első felében mindenki számára elérhetővé lesz téve az összes olyan bővítés, amit most még csak a béta program résztvevői használhatnak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu