Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 11-10-2014, 21:32
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Ati esetleg egy kérdőív szerűség(nem tudom mennyire érdekelné ez az embereket plusz mennyire trollkodnának bele egyesek..), vagy valami, arról, hogy ki hogyan ismerte meg a játékot, megvalósítható(működő)? Mert arra is lehetne ötletelni, azt javítani, ami működőnek tűnik.. plusz össze lehetne hasonlítani, hogy a régiek, hogyan találtak ide és az újak.. változott-e vagy sem stb.. Csak így hirtelen eszembe jutott lehet nincs is értelem..
és mire jutnánk a kérdőív alapján?
amikor én az NyF-re jártam, egy egész kollégium játszott vele...
nah, akkor mit lehet leszűrni ebből?
kb. semmit, mivel hirdetni nincs keret...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 11-10-2014, 21:48
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Az se igazán világos, hogy miért nem lehet haladni a gyorsban a normál kétszeresével, az a 100 óra kedvezmény lófasz, a VIP meg csak kopik, ami gyorsban elég sokba kerül...
Vagy ez lenne a cél?
Igen meggondolando 10 perces valtas 6 orankent 144 naponta nem lenne egy olcso mulatsag

Mert ugye szerver tobbet dolgozik mert tobbszor kell frissiteni nem tudom
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #103  
Old 11-11-2014, 07:18
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Hol van ez a Belso forum amit mar tobbszor emlegettek?
Nyílvános fórum a játékban, meghívó kérhető...
Reply With Quote
  #104  
Old 11-11-2014, 07:29
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

A feldobott ötletek közül egyetlen egy van, amelyik hosszabb távon -esetleg- segíthet a játék hanyatlásán. Ez a restart. Az összes többi, meg még ami majd eszünkbe jut, csak masszírozása a játéknak, az alapvető problémát nem oldja meg.

Új belépők nagy része lemorzsolódik. Nem baj, nem is várható, hogy százezren fognak majd játszani egyszerre. Ennek a játéknak elég, ha van egy stabil törzsállománya, amiből ha távozik is évente mondjuk 10%, jön helyette másik 10%. Na ez utóbbi az, ami nem működik. Akiket megfog a játék, és maradnak, az addig tart, míg nem szembesülnek azzal, hogy a régiekkel szemben behozhatatlan hátrányban vannak.

A restart ötletét felvetetem már régebben, (Zandagort c. játékkal példálóztam), a régiek, a jelenlegi törzsközönség nagy része rögtön úgy reagált, hogy akkor ő abba is hagyná nyomban. Amit mellesleg meg is értek.

Igazából ami itt eldöntendő kérdés az az, hogy hajlandó-e Ati a restart bevezetésével kicserélni a jelenlegi törzsközönség nagy részét, vagy elvegetál még a játék néhány évig, aztán kimúlik csendben.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #105  
Old 11-11-2014, 09:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Igazából ami itt eldöntendő kérdés az az, hogy hajlandó-e Ati a restart bevezetésével kicserélni a jelenlegi törzsközönség nagy részét
Ezzel a gondolattal egy picit azért játsszunk el, és ennek részletes kifejtésében kérném a segítségedet. Jön egy új játékos, aki kijön 3 nap védelem alól. Milyen olyan behozhatatlan előnnyel találkozik szerinted 5. szinten, amivel egy restartot követő 3 hónap múlva nem fog bárki találkozni?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #106  
Old 11-11-2014, 10:32
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel a gondolattal egy picit azért játsszunk el, és ennek részletes kifejtésében kérném a segítségedet. Jön egy új játékos, aki kijön 3 nap védelem alól. Milyen olyan behozhatatlan előnnyel találkozik szerinted 5. szinten, amivel egy restartot követő 3 hónap múlva nem fog bárki találkozni?
Simán előfordulhat, mert valószínűleg restart miatt abbahagyná egy csomó ember..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #107  
Old 11-11-2014, 10:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Simán előfordulhat, mert valószínűleg restart miatt abbahagyná egy csomó ember..
Most koncentráljunk a játszókra. Restart. Elkezdesz játszani. 3 hónap múlva regisztrál valaki. Miért ne lennél előnyben?

Bár én megmondom őszintén, hogy 5. szinten semmiféle behozhatatlan előnyt nem látok, de most ettől a meglátástól tekintsünk el, mert tényleg szeretném megérteni, hogy mi van a felvetés hátterében. Simán lehet olyasmi, amire még csak nem is gondoltam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #108  
Old 11-11-2014, 10:39
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
A feldobott ötletek közül egyetlen egy van, amelyik hosszabb távon -esetleg- segíthet a játék hanyatlásán. Ez a restart. Az összes többi, meg még ami majd eszünkbe jut, csak masszírozása a játéknak, az alapvető problémát nem oldja meg.

Új belépők nagy része lemorzsolódik. Nem baj, nem is várható, hogy százezren fognak majd játszani egyszerre. Ennek a játéknak elég, ha van egy stabil törzsállománya, amiből ha távozik is évente mondjuk 10%, jön helyette másik 10%. Na ez utóbbi az, ami nem működik. Akiket megfog a játék, és maradnak, az addig tart, míg nem szembesülnek azzal, hogy a régiekkel szemben behozhatatlan hátrányban vannak.

A restart ötletét felvetetem már régebben, (Zandagort c. játékkal példálóztam), a régiek, a jelenlegi törzsközönség nagy része rögtön úgy reagált, hogy akkor ő abba is hagyná nyomban. Amit mellesleg meg is értek.

Igazából ami itt eldöntendő kérdés az az, hogy hajlandó-e Ati a restart bevezetésével kicserélni a jelenlegi törzsközönség nagy részét, vagy elvegetál még a játék néhány évig, aztán kimúlik csendben.
Miért segítene a restart, hogy több játékos legyen? Aki régebb óta játszik simán elveri az újakat restart után is.. Ha azért nem játszanak, mert nincs esélyük stb, akkor ugyanúgy abbahagyják ezután is, mert mindig lesznek jobb játékosok és rosszabbak.. Ha pl minden évben újraindulna a játék, az gyakorlatilag a hosszútávú játékosok javát venné el a játéktól, mert nem lenne ok sokáig maradni..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #109  
Old 11-11-2014, 17:02
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Megtisztelőnek vennénk, ha a belső, erre a célra létrehozott fórumon is írnátok, kicsit jobban pörög, mint ez, illetve van aki ott tag, de itt nem...
Akinek kell, kérhet meghívót, nyilvános a fórum
Köszönöm!
Reply With Quote
  #110  
Old 11-11-2014, 17:05
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel a gondolattal egy picit azért játsszunk el, és ennek részletes kifejtésében kérném a segítségedet. Jön egy új játékos, aki kijön 3 nap védelem alól. Milyen olyan behozhatatlan előnnyel találkozik szerinted 5. szinten, amivel egy restartot követő 3 hónap múlva nem fog bárki találkozni?
OK, kifejtem részletesen.

Az új játékosokat 3 csoportba osztom:
1. azok, akik elkezdik, de pár nap/hét alatt megunják, csalódnak, mégsem tetszik, és abbahagyják.
2. azok, akiknek bejön a játék, belejönnek, megtanulják a fortélyait, élvezik, aztán pár hónap után eljutnak olyan szintre (nem feltétlenül 1/A, elég a 4. topja), ahol szembekerülnek sokszemes, tapasztalt, rengeteg pénzzel rendelkező országokkal, szövikkel. Kikapnak rendesen, többször is, és abbahagyják. Azért, mert belátják, hogy ekkora előnnyel nem versenyezhetnek. Nem csak a pénzre gondolok, hanem a tapasztalatra, tudásra, kapcsolati hálóra, stb. is.
3. azok, akik a 2. csoportból fentiek ellenére sem hagyják abba, hanem fogcsikorgatva, lapulva, kerülve a nagyokat próbálnak túlélni.

Az 1. csoport most, a nullázás kérdésében nem releváns, illetve annyiban, hogy meg kéne őket is tartani mindenféle újításokkal, és ha sikerül, akkor a 2. vagy 3. csoportba kerülnek.

Fentiek alapján tehát a jelenleg hosszabb távon játszók egyrészt a behozhatatlan hátrányuk miatt szenvedő, kedvetlenül játszókból, másrészt a régi tagokból állnak. Ez utóbbiak nagy része unja már a játékot, nincs számukra kihívás benne, abba is hagynák, ha nem sajnálnák a sok év alatt befektetett időt, energiát.

Mielőtt nekem esnétek, hogy "behozhatatlan hátrány" nincs, a lehetőség mindenki előtt adott, csak idő és szorgalom kell, stb. Nos, a hátrány akkor lenne behozható, ha a régi nagyok elmennének szabira addig, amíg a többiek utol nem érik őket mindenben.

Egy teljes körű nullázás persze hatalmas kockázattal járna. Könnyen lehet, hogy a játék végét jelentené. Ezért, ha rajtam múlna, én úgy vezetném be, hogy a jelenlegi Hódítót ilyen szempontból változatlanul hagynám, és elindítanék egy alternatív játékot, ami mindenben azonos az eredetivel, kivéve, hogy évente minden lenullázódik.

Ez kezdetben tutira nem lenne sikeres, (lehet, hogy később sem, de veszíteni nem lehet vele akkora sem). Viszont alternatívát kínálna azoknak, akik a 2. csoportba tartoznak. Ideális helyzet az lenne, ha mindkét verzió fennmaradna, ki-ki ízlése szerint abban játszana, amelyik szimpatikusabb, (vagy mindkettőben). De szerintem valószínűbb az, hogy a kettes verzió erősödésével az eredeti hanyatlik, a régiek privát játszóterévé válik, míg teljesen meg nem szűnik. Erre gondoltam a "jelenlegi törzsközönség lecserélésével".

És hogy a kérdésre is válaszoljak, egy év alatt is lehet behozhatatlan előnyre szert tenni, aki januárban kezdte, biztos, hogy előrébb tart majd, mint aki májusban vagy októberben. De a később kezdők is tudják, hogy december végén jön az apokalipszis, és onnantól nekik is annyi lesz az esélyük, mint bárki másnak. Addig meg vagy felfüggeszti a játékot, vagy jegyzi, kik azok, akinek majd törleszteni fog.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
"Országod" és "Tanácsadók" lekérése újrázáshoz Pool Megbeszélések 4 10-05-2014 18:45
Hódító elérése okostelefonról "hagyományos" módban. karesz6 Segítség 40 03-01-2011 10:51
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 16:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 17:20


All times are GMT +1. The time now is 15:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu