Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 11-10-2014, 08:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Seldon View Post
Csak felmerült bennem, hogy ez esetben fel lehetne-e oldani az 5-ik szinten max. 1 ország szabályt U-ra és akár Q-ra?
Gondolom elsősorban az azonos csoporton belül több országot irányítók ellen van a rendszer bemeneténél erősebben szabályozva, hogy több idő legyen kiszűrni az ilyen szabályszegőket. (miért érzem azt, hogy az ilyen felvetések is sokszor le lettek már érvelve?)
Az 5. szinten 1 ország a kezdők védelmében van, hogy a fellépés lehetetlensége miatt ((2x)3 csoportból is ugyanoda jut fel, így 3-ból max 1 országgal léphet) senki ne "kényszerüljön" a kezdők szivatására.

Mivel nem a kezdők számára van, a gyors csoport ez alól akár kivétel is lehet a teszt idejére.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 11-10-2014, 11:34
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

A csoportok összevonása 5-ös és 4-es szinten normálban, hogy ne legyen az így is kevés játékos még jobban szétszórva?
Reply With Quote
  #83  
Old 11-10-2014, 11:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
A csoportok összevonása 5-ös és 4-es szinten normálban, hogy ne legyen az így is kevés játékos még jobban szétszórva?
Igencsak bennevan a pakliban, hogy azzal még kevesebb új ember marad meg. Most mindenki talál most magának célpontot, 5. szinten 2 körön belül is bőven. Ha az aktívabb mezőny miatt sokkal több támadás éri már a kezdetekkor, és esélye sincs normálisan kiépülni, annak meglátásom szerint sokkal több negatív hatása lenne, mint előnye.

A direkt kislétszámú csoportban játszót pedig bedobni a mélyvízve nem lenne jó. Bőven elég neki a 3. szinten összekerülnie a többiekkel, hiszen direkt egy csendesebb játékot választott.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #84  
Old 11-10-2014, 11:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Én továbbra is úgy látom, hogy a legtöbbet azzal lehetne elérni, ha akinek tetszik a Hódító, az az ismerettségi körében jelezné ezt másoknak. Ezt már másik témában végigbeszéltük, hogy a legjobban ismerettség útján terjed, hiába a reklám akár az ismeretleneknek, akár azoknak, akik egyszer már voltak ugyan itt, de egy ideje nem. Ebben Ti tudtok a legjobban segíteni, én a reklámot sajnos csak igen korlátozott példányszámban tudom megejteni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #85  
Old 11-10-2014, 11:48
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Igencsak bennevan a pakliban, hogy azzal még kevesebb új ember marad meg. Most mindenki talál most magának célpontot, 5. szinten 2 körön belül is bőven. Ha az aktívabb mezőny miatt sokkal több támadás éri már a kezdetekkor, és esélye sincs normálisan kiépülni, annak meglátásom szerint sokkal több negatív hatása lenne, mint előnye.

A direkt kislétszámú csoportban játszót pedig bedobni a mélyvízve nem lenne jó. Bőven elég neki a 3. szinten összekerülnie a többiekkel, hiszen direkt egy csendesebb játékot választott.
Akkor legalább az W,X,V és T,R,S csoportokból lehetne egyet csinálni...
Reply With Quote
  #86  
Old 11-10-2014, 11:48
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én továbbra is úgy látom, hogy a legtöbbet azzal lehetne elérni, ha akinek tetszik a Hódító, az az ismerettségi körében jelezné ezt másoknak. Ezt már másik témában végigbeszéltük, hogy a legjobban ismerettség útján terjed, hiába a reklám akár az ismeretleneknek, akár azoknak, akik egyszer már voltak ugyan itt, de egy ideje nem. Ebben Ti tudtok a legjobban segíteni, én a reklámot sajnos csak igen korlátozott példányszámban tudom megejteni.
Az én ismerőseim már mind családapák, nem hiszem, hogy lenne idejük rá. Mai fejjel sztem én sem kezdeném el...
Reply With Quote
  #87  
Old 11-10-2014, 11:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Hmm, a banner oldal nem megy... Erre ránézek valamikor, hogy miért nem, mert ott van a továbbajánló kód, amivel ezért még VIP tagság is szerezhető.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #88  
Old 11-10-2014, 13:24
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

A mentorkodásos téma is fel lett dobva, ha jól emléxem.
Reply With Quote
  #89  
Old 11-10-2014, 13:53
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Seldon View Post
Ez annyit biztos jelentene, hogy a jelenlegi játékosállomány egy része pluszban kipróbálná a félórás körváltást a normál 5-ik szintu országa mellett, vagyis none a mintavételezési mennyiség ugyanakkora idosávon belül, akik utána véleményt tudnak nyilvánítani.
De akkor meg mindig a jelenlegi jatekosallomanynal tartunk. Meg mindig nem tudom osszefuzni amit Pool feltetelez, hogy a jatek gyorsitasa megfogna tobb jatekost. Az uj jatekosnak en nem is ajanlanam hogy egy 10 perces korvaltasi csoportba kezdje a jatekot.
Szerintem ezt 2 reszre kellene osztani.
1. Mi hozna be az uj jatekosokat es mi lenne az ami meg is fogna oket?
2. Mitol lehetne elvezetesebb es mi lenditene fel a regieket?
Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Jo, de ne feledd, hogy 100-ból 101 tinédzser fog menni kántörözni akkor...
Szerintem a 10en evesek egyaltalan ra sem neznek egy olyan jatekra ahol olvasni kell es szamolni. Mi is a kulombseg a 2 fele jatek kozott?
Az olyan jatekosok akik a latvanyt szeretik, a mozgo kepeket ahol a hatterbe tortenik a szamlalas stb.. azokat te sosem fogod tudni ide hozni, mert egyszeruen oket ilyen jatek nem erdekli. Egy ilyen jatekosnak ha azt mondod kepzeljed oda a lovasokat olyan lenne mintha a fogat huznad. De egyuttal egy csupa kepes es beprogramozott jatek ami egy ido utan kiszamithato vagy megvan szabva mit lehet es ennyi, szamunkra epp olyan mint nekik a mi jatekunk.

Akiket megtudunk fogni azok a jatekosok akik mi sajat magunk vagyunk, nem a latvanyert jatszanak es igazan mindegy hany evesek. Egy beprogramozott jatek sosem eli tul a mi jatekunkat mivel a mi jatekunkba nem a program dolgozik, hanem mink, elo jatekosok, ha mi kitervezunk valamit es csinaljuk akkor tortenik valami, ha nem akkor bizony a program nincs a hatterbe hogy csinalja. Mert ugye a helytarto is csak kissebb dolgokat tud elvegezni, de tervezni a kovetkezo lepeseket, harcolni, lopni, infot szerezni nem tud, azt mi a jatekosok magunk csinaljuk. A mi jatekunk azert jo annak aki szereti, mert kialakitottunk mi jatekosok egy osszhangolt jatekot, ahol mi vagyunk a foszereplok, mi hatarozzuk meg mi fog tortenni, mi alakitottunk egy kozosseget (igen kozosseg nem program) ami ossze tart bennunket.

Egy progamozott jatekba nincs ekkora szerepe a jatekosoknak. Ott vagy legyozod amit a program enged vagy sem. A mi jatekunkat magunk mi jatekosok kulomboztetjuk meg a tobbitol. Nincs egy uj kepes megirt jatekban ekkora szabad kez, ennyi kulombozo strategia amit tudunk mi alkalmazni naponta. Nem azert erdekesebb igy akkor ahogy mi jatszunk? A hatarok messzire nyulnak, persze vannak szabalyok, az kell is, de epp ezert erdekes mert nem mindig tudod mit fog csinalni az ellenfel.

Nincs megszabva hogy nez ki a fegyver, az epuletek vagy az egysegek. Mindenki sajat maga fantaziajara van bizva. En azt tartom hogy az en kardom mar rozsdas es csopog a vertol, te meg ugy gondolod a tied fenyes es csillogo.

Mondhatnam meg orakig, de befejeztem, a lenyeg, hogy akit megfogunk az nem a 14 eves jatekos a Call of Dutybol lessz, hanem akinek eleve az a lenyeg, hogy szabad keze legyen a sajat jatekaban, de legfokeppen erezze ugy magat hogy a kozosseghez tartozik. Epp ebben van a problema. Egy uj jatekost fel kell karolni es a kozossegbe iktatni minel elobb. Nem szabad magukra hagyni. Eloszor kell oket tanitani es megszerettetni veluk a jatekot es ereztetni hogy tartozik valahova nincs egyedul a dzsungelbe, kesobb meg lehet jobb jatekos lessz belole mint mi vagyunk, vagy jobb otlete lenne feljlesztesre mint nekunk.

ui. epp ma vettem eszre, angolba jelentkezett uj jatekos, adatai szabadon lathato kozepkoru ferfi, szeret text base jatekokat jatszani, huha mi kozenk valo akkor! Mi az elso beirasa a forumra? (ezt is mindenki lathassa az angol forumon es aki tud angolul megerti) Erdekesnek talalja hogy sugo van minden oldalon, de a sugo nem magyarazza el a jatek alapjat. Akkor meg mindig valahol valami hianyzik az kozott amit mi gondolunk segit egy uj jatekosnak es ami valojaban tortenik amikor valaki eloszor kezd jatszani
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #90  
Old 11-10-2014, 14:01
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default mobil app

Nem játékmeneti ötlet, de ha már mobilkorszakban élünk és valószínűleg (saját vélemény) rengetegen mobilról lépnek be, érdemes volna mobil applikációt készíteni. Nagyjából annyit lenne érdemes tudnia, hogy a minimál grafikai elemeket ne betölteni kelljen, plusz acc/pass tárolás.

Jelenleg kifejezetten nehézkes telefonról hódítózni. A régi wap/android felület szerintem használhatatlan (többek közt pl. feles seregfelmérés képességét sem ismeri), a webes felület pedig kényelmetlenül nagy és vannak "érdekes" glitchei.
Mondom ezt úgy, hogy normál weboldalakat is boldogan kezel a telefonom.

Örülök, hogy van android értesítő (az kifejezetten tetszik benne, hogy csak adatkommunikáció van, semmi média, vagy egyéb sávszéligényes dolog), azonban szerintem kevés.

Szerintem már ez önmagában is tudna dobni a játékon (plusz a store-okban is lehetne promózni). Sokszor nem a játékkal magával, hanem a kezelésével van a problémám (user experience).
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Seldon For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
"Országod" és "Tanácsadók" lekérése újrázáshoz Pool Megbeszélések 4 10-05-2014 17:45
Hódító elérése okostelefonról "hagyományos" módban. karesz6 Segítség 40 03-01-2011 09:51
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 15:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 16:20


All times are GMT +1. The time now is 09:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu