Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1161  
Old 01-14-2014, 12:48
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Tegyük fel, hogy egyszerre csak 2 sereg fér be mészárolni a félelfhez. 7 kör alatt befér akkor 4 darab. Seregenbként 6-8% veszteségből vegyük most csak az alját, a 6%-ot. Az összességében 22%-os veszteség, ami ráadásul visz a tolvajokból, a varázslókból és a civil lakosságból is, szemben a félelf katonagyilkolásával, ami ezekből nem visz. Ha a 8%-ot számolod, akkor 4 sereggel az már több mint 28%-os veszteség olyan egységekből is, amit a katonagyilkolás nem érint.

Ha összehasonlítjuk a 28%-os veszteséget MINDEN egységre, a 17%-os veszteséggel, amiben nincsenek benne a lakosok, tolvajok és varázslók, akkor én még mindig úgy látom, hogy a félelf meg se közelíti a hadis által ugyannyi idő alatt végezhető károkozás mértékét.
Szokásos vesszőparipám: tegyük fel, hogy a félelf értelmes, és alulról 6 körről fog piszkálódni... (de 2-3k ponton belülről)

Másik hatalmas előny: a hadi dolgokra fel lehet készülni, hiszen tudod, mikor fog csapódni, míg a tolvajkodás azonnali.

Szerintem ezért nem lehet ezeket így összehasonlítani.
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1162  
Old 01-14-2014, 15:00
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez most teljesen komoly kérdés, hogy egy _félelf_ _erősítésére_ szóló topicban kérdezed azt, hogy miért is nem szólalok fel egy olyan akció ellen, ami

1. nem is lesz erősítve
2. nem is félelf specifikus
3. csak ésszerűtlen felépítés ellen zavaró (nem óriás/félelf varis)

Kicsit unom már a szalmabáb érvelési hibákat ezekben a megbeszélésekben, amikor írok valamit.
Ki mondta, hogy erősítve lesz a varigyilok? Huhh, ha tényleg ennyire értelmezhetetlen, akkor még egyszer. Felemelted a hangod a katigyilok duplázása mellett, ami így nőtt 17%-ra. Talán mert az nem érint? Mert hogy az durva. Én meg azt kérdeztem, hogy a varigyilok ellen miért nem emeltél szót korábban (nem itt, hanem bárhol máshol), ami alapból több, mint 17%. Igen, tudom, hogy az nem emelkedik Ha unod az érvelési hibákat, akkor olvass figyelmesebben és átgondoltan írj, mert csak teleszemeteled a fórumot. De többet nem javítalak ki.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Tegyük fel, hogy egyszerre csak 2 sereg fér be mészárolni a félelfhez. 7 kör alatt befér akkor 4 darab. Seregenbként 6-8% veszteségből vegyük most csak az alját, a 6%-ot. Az összességében 22%-os veszteség, ami ráadásul visz a tolvajokból, a varázslókból és a civil lakosságból is, szemben a félelf katonagyilkolásával, ami ezekből nem visz. Ha a 8%-ot számolod, akkor 4 sereggel az már több mint 28%-os veszteség olyan egységekből is, amit a katonagyilkolás nem érint.

Ha összehasonlítjuk a 28%-os veszteséget MINDEN egységre, a 17%-os veszteséggel, amiben nincsenek benne a lakosok, tolvajok és varázslók, akkor én még mindig úgy látom, hogy a félelf meg se közelíti a hadis által ugyannyi idő alatt végezhető károkozás mértékét.
Egyetértek.
Reply With Quote
  #1163  
Old 01-14-2014, 15:06
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szokásos vesszőparipám: tegyük fel, hogy a félelf értelmes, és alulról 6 körről fog piszkálódni... (de 2-3k ponton belülről)

Másik hatalmas előny: a hadi dolgokra fel lehet készülni, hiszen tudod, mikor fog csapódni, míg a tolvajkodás azonnali.

Szerintem ezért nem lehet ezeket így összehasonlítani.
Most őszintén, mit tud tőled, feltételezem hadi oritól egy félelf lopni? Ha értelmes, egyrészt beléd se köt azért, hogy 1k tekit elvigyen egyszerre.
Annak meg végképp nincs értelme, hogy csak úgy hülyeségből gyilkolássza a katikat.

Különben is, ez a topik arról szól, hogy adjuk vissza a félelfet... Szóval legyen a szövidbe egy félelf, aki vissza tud ütni. Ennyi.
Reply With Quote
  #1164  
Old 01-14-2014, 15:27
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem lehetne, hogy az én beírásaimra csak olyanok válaszoljanak, akik értik is, amit írok?
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #1165  
Old 01-14-2014, 16:40
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szokásos vesszőparipám: tegyük fel, hogy a félelf értelmes, és alulról 6 körről fog piszkálódni... (de 2-3k ponton belülről)
Az 5-ös csoport alját kivéve ilyen nem fordul elő. Ott pedig egészen kevés az országok egysége, amiből ölni lehetne.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #1166  
Old 01-14-2014, 16:49
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Az 5-ös csoport alját kivéve ilyen nem fordul elő. Ott pedig egészen kevés az országok egysége, amiből ölni lehetne.
De, szerintem a 4 és 3 alján és a fellépési heki torlódás környékén is volt/van ilyen. Ha az 5-ös szinten a kezdőkre gondolsz, akkor igazad van, de számukra mindegy is ez a módosítás. Egy normálisan kiépült kevés hektárú országban pedig igenis van egység.

Engem az egész módosításban nem az zavar, hogy erősebb lett a feles, hanem hogy nem az eredeti felvetés irányába mozdult el(nem lesz jelen a felsőbb csoportokban, csak elvétve), hanem egy igazi gonosz genyózógép lett belőle, ami értő kezekben halomra tudja szivatni még a közepes tudású játékosokat is.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #1167  
Old 01-14-2014, 18:12
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Tegyük fel, hogy egyszerre csak 2 sereg fér be mészárolni a félelfhez. 7 kör alatt befér akkor 4 darab. Seregenbként 6-8% veszteségből vegyük most csak az alját, a 6%-ot. Az összességében 22%-os veszteség, ami ráadásul visz a tolvajokból, a varázslókból és a civil lakosságból is, szemben a félelf katonagyilkolásával, ami ezekből nem visz. Ha a 8%-ot számolod, akkor 4 sereggel az már több mint 28%-os veszteség olyan egységekből is, amit a katonagyilkolás nem érint.

Ha összehasonlítjuk a 28%-os veszteséget MINDEN egységre, a 17%-os veszteséggel, amiben nincsenek benne a lakosok, tolvajok és varázslók, akkor én még mindig úgy látom, hogy a félelf meg se közelíti a hadis által ugyannyi idő alatt végezhető károkozás mértékét.
érvelésed azért is hibás Ati (amit Remy leírt - 6 kör) kívül mert:
félelf felméri... mire jön a sereg? mészár? mindent ki kv előtt 5 seccel. csapódik - elhullás nulla - bevásárol, pénzt ugye nem kellett eltegye. voila.
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #1168  
Old 01-14-2014, 19:52
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
érvelésed azért is hibás Ati (amit Remy leírt - 6 kör) kívül mert:
félelf felméri... mire jön a sereg? mészár? mindent ki kv előtt 5 seccel. csapódik - elhullás nulla - bevásárol, pénzt ugye nem kellett eltegye. voila.
Ez a másik szívfájdalmam, ezzel a kis huszárvágással rengeteg taktikai dolog ki lett véve a játékból...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1169  
Old 01-14-2014, 20:20
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem lehetne, hogy az én beírásaimra csak olyanok válaszoljanak, akik értik is, amit írok?
Ez egy fórum, azon belül egy topik. A gondolatod nem volt olyan mélyenszántó, hogy ne lenne világos, bárkinek. Ati megkért, hogy ne személyeskedj. A témára összpontosíts kérlek. Visszaolvasva az előző pár üzinket, csak lejárattad magad. Ha ez az ellenségeskedés annak köszönhető, hogy négyen nem tudtok mit kezdeni egy pici félelffel már lassan két hete és félsz, hogy mi lesz holnaptól, hát az nem ide tartozik.

Ez egy stratégia játék, nekem nagyon bejön. Azzal, hogy bekerül a seregek felmérésének lehetősége, több lesz a lehetőség, nem kevesebb, ez szintén tetszik. De ezt úgy mondod, mintha ez a lehetőség csak "másoknak" lenne hozzáférhető és ti pedig mekkora hátrányban lesztek "másokhoz" képest. Különben sem csak mészár és fosztogatás létezik.

Már egy ideje be lettek jelentve a változások és a határidők, hogy mindenkinek legyen ideje felkészülni.
Reply With Quote
  #1170  
Old 01-14-2014, 20:32
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Engem az zavar, hogy nem érted amit írok, és így válaszolsz rá, azaz konkrétan nem is a beírásomra. A személyeskedős dolog pedig nem nekem szólt, lévén semmi személyeskedésem nem volt Ati beírása előtt. Részemről most tiltottalak le a saját nyugalmam érdekében.

PS:kevés nagyobb botorságot írhatnál ide, mint hogy én félek egy kezdőtől.. És még én járatom le magam...
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 01-14-2014 at 20:42..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 02:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu