Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #821  
Old 10-24-2013, 16:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Katonagyilkolás erősítése +10%-kal az íjász/védő és +20%-kal a támadó/elit/lovas egységekre. Más ötlet az erősítés mértékére nem jött.
Nem hiszem, hogy ezeket külön kellene kezelni.

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Szövik is részesülhessenek a zsákmányból. Csak tekercsből?
Nagy lelkesedés nem volt erre a javaslatra. Egyelőre ez nincs az én listámon.

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Hátrányként szóba jött a szabadságra menetel korlátozása, készültség és külön %-os jelző alapján
A félreértések elkerülése végett: ez nem csak a félelfre vonatkozna, hanem MINDENKIRE.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #822  
Old 10-24-2013, 16:21
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Ok, köszi. Azért próbáltam összeszedni, hogy tudjuk mi az álláspontod
Reply With Quote
  #823  
Old 10-24-2013, 16:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Ok, köszi. Azért próbáltam összeszedni, hogy tudjuk mi az álláspontod
A bankok átlophatósága az egyetlen kényes pont szerintem, és azzal kapcsolatban nem lesz úgysem egyetértés, hiszen érthetően mindenki arra van beállva, hogy 20-30 bank védi a pénzét, és ettől nem szeretne senki eltérni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #824  
Old 10-24-2013, 17:11
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A bankok átlophatósága az egyetlen kényes pont szerintem, és azzal kapcsolatban nem lesz úgysem egyetértés, hiszen érthetően mindenki arra van beállva, hogy 20-30 bank védi a pénzét, és ettől nem szeretne senki eltérni.
Szerintem bankátlopáson kívül is kap annyi erősítést, hogy megjelennek majd a felesek, és szövbe is beveszik majd őket. A másik, hogy nem csak pénzt tud lopni, ott a teki meg a nyers is. Ezek a fenti csopikban egyre drágábbak, szóval gyakran több pénz jön be belőle mint a pénzlopásból. Mivel katonagyilkolás is erősödni fog, közvetlen nagyobb kárt is okozhat, amit ha pótolni akarnak szintén pénzbe kerül.

Bankátlopással kapcsolatban akkor már a max. 15 bankos védelem talán a legjobb. Nem kell más fajoknak a megszokottól eltérő éplistával játszani, viszont sokbankosoktól is tud lopni. A területarányos bankvédelemnél úgyis az az egyik érv, hogy akkor a hadisoknak +bankot kell felépíteiük. Viszont a feles a tanyamalusz meg az Árnyak % növelésével megkapja a szabad épületeket. Ha még minden más fajt is x% beépítésére köteleznénk az túl durva lenne.
Reply With Quote
  #825  
Old 10-24-2013, 18:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Bankátlopással kapcsolatban akkor már a max. 15 bankos védelem talán a legjobb. Nem kell más fajoknak a megszokottól eltérő éplistával játszani, viszont sokbankosoktól is tud lopni.
Nekem ez pont azért nem tetszik, mert nem tudsz ellene védekezni. Más megoldásokkal ha akarod, akkor meg tudod oldani, hogy továbbra is védve legyen a "teljes" pénzed.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #826  
Old 10-24-2013, 19:25
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nekem ez pont azért nem tetszik, mert nem tudsz ellene védekezni. Más megoldásokkal ha akarod, akkor meg tudod oldani, hogy továbbra is védve legyen a "teljes" pénzed.
15 banknál a pénz 3,52%-ból lophat. Az általad említett 3milliárdnál, 105 millióból. Ha ennyi lopható pénzt sem hagysz a felesnek kötve hiszem hogy bárki is beválasztaná A-ba. Persze így se nagyon, de talán. Meg ugye ha etetik kell valami hasznot is hoznia, azon kívül hogy fenyegetést jelent a tolvajaival
Reply With Quote
  #827  
Old 10-24-2013, 20:07
rocchess rocchess is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Location: Nyíregyháza
Posts: 79
Activity: 0%
Longevity: 59%
Default

Emlékszem páran jó ötletnek tartanák,hogy a szövik is részesüljenek a zsákmányból!ez szerintem is jó ötlet!
Reply With Quote
  #828  
Old 10-24-2013, 20:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
15 banknál a pénz 3,52%-ból lophat. Az általad említett 3milliárdnál, 105 millióból. Ha ennyi lopható pénzt sem hagysz a felesnek kötve hiszem hogy bárki is beválasztaná A-ba.
Azt a logikát követem, ami itt a fórumon is megjelent már, hogy sokan nem lesznek hajlandóak több bankot építeni a mostaninál.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #829  
Old 10-24-2013, 22:25
Tomka Tomka is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 12
Activity: 0%
Longevity: 57%
Default

Quote:
Originally Posted by rocchess View Post
Emlékszem páran jó ötletnek tartanák,hogy a szövik is részesüljenek a zsákmányból!ez szerintem is jó ötlet!
Ez a szövi részesedéses ötlet nekem is tetszene.
Reply With Quote
  #830  
Old 10-25-2013, 09:55
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
15 banknál a pénz 3,52%-ból lophat. Az általad említett 3milliárdnál, 105 millióból. Ha ennyi lopható pénzt sem hagysz a felesnek kötve hiszem hogy bárki is beválasztaná A-ba. Persze így se nagyon, de talán. Meg ugye ha etetik kell valami hasznot is hoznia, azon kívül hogy fenyegetést jelent a tolvajaival
Ha 5% bank védené le teljesen a pénzt, gondolj bele. Az elég sok. Így is rengeteg barakk kell pl. egy elf ütéséhez, amellé nem nagyon lehet még 5% bankot is betolni az országba. Szóval A-ban is lenne rá példa, hogy lopható egy ország, igencsak nagy mértékben. De amúgy is elég megfontolandó 5% bank benttartása, igen nagy dilemma, mert 5% épület elég sok.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 03:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu