Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1751  
Old 03-05-2011, 15:01
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

magyarországi igazságszolgáltatásba bizni valakinek háát nagy merészségre vall. Komolyan nagyobb lutri mint a lotto

Amikor a rendőrség hatásköre abba terjed ki hogy büntessen, mondjuk a közutakon, vagy hogyan kapjon el valakit mert 3 cd lemezt eladott, vagy odaadott és pl egy szaros büncselekményre azt mondják inkább ne tegyek feljelentést hagyjam a francba, háát nem tudom

A magyar biroság meg közröhely, Azt csinál amit akar a biro, rá a törvényi kötelezetség nem vonatkozik, ugy dönt ahogy akar és semmit se tehetsz ellene, max panaszt nyujthatsz be azzal meg kitörölni lehet, ez tapasztalat, megcáfolni senki se tudja.

Na ezért ellenzem a halálbüntetést, mig nincs igazság addig ki tudja kit itélnek halálra, ami amugy is egy nagy hülyeség. Megölök pár embert , jopárnak rosszat csinálok , majd azt mondom csá élet 1 perc és vége .
Ebbe mi a jo??

Amugy a büvös szo kényszermunka, ilyen egyszerü. Valaki nagy értékü, vagy éppen sulyos büncselekményt csinál akkor irány a bánya követ fejteni, vagy irány autoutat csinálni. Nem kell ide kerités, meg miegymás, csak a 4 sarokba 4 gépisztolyos és ha szöknek akkor löjjenek. És ez munkaköri köteleség kell hogy legyen , ne pedig utána vizsgálodni hogy jogos volt e vagy sem. Csak 3-at lönek le vagy 4-et aztán bemutatnám az esetett hadd terjedjen és onnantol megy mint a karikacsapás.
Anno faterék is nagy zajtak a határnál mikor katona volt, csönd is lett pár honapig Sokan szökdöstek nyugatra, hát megoldották okosba.


Az önfentartó börtönökről meg ne is beszéljünk.
Álmodni szabad hogy rend lesz, de addig is kilopják a seggem alol a széket
Ahogy olvastam 1 napra többe kerül az elitélt , mint egy gyerek heti kosztja
UPC van nekik?? esetleg net??

nem kell reagálni a hozzászolásomra, csak jelzem ugy rosz ahogy van magyarországon, és öszintén nem is fog változni semmi se mig egy uj politikai réteg nem tör fel és hozza be a magántulajdon védelmét, meg az egész rendcsinálást, keményen és gyorsan. Nem huzva mint a rétestésztát




Amugy meg keveslem a büntetést amit irtak, mégis mit várnak ujabb tanár gyilkoságot, vagy ujabb Cozma ügyet?? nem megyek ebbe bele jobban, mert ... inkább nyelünk és várunk
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to richardka For This Useful Post:
Sponsored Links
  #1752  
Old 03-05-2011, 15:43
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
Megölök pár embert , jopárnak rosszat csinálok , majd azt mondom csá élet 1 perc és vége .
Ebbe mi a jo??

Nem kell ide kerités, meg miegymás, csak a 4 sarokba 4 gépisztolyos és ha szöknek akkor löjjenek. És ez munkaköri köteleség kell hogy legyen , ne pedig utána vizsgálodni hogy jogos volt e vagy sem. Csak 3-at lönek le vagy 4-et aztán bemutatnám az esetett hadd terjedjen és onnantol megy mint a karikacsapás.
Anno faterék is nagy zajtak a határnál mikor katona volt, csönd is lett pár honapig Sokan szökdöstek nyugatra, hát megoldották okosba.
ezt kicsit ellentétesnek érzem.. szökési kísérletért halál, gyilkolásért meg pl szerinted kényszermunka??

am jogász vagy, hogy így vágod a témát? mert szerintem semmi rálátásod sincs (írásod alapján) arról amit írogatsz.

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
Amugy a büvös szo kényszermunka, ilyen egyszerü. Valaki nagy értékü, vagy éppen sulyos büncselekményt csinál akkor irány a bánya követ fejteni, vagy irány autoutat csinálni.
és hogy veszel rá valakit aki nem akar, vagy nem tud dolgozni? megvered? és ki fog megbízást adni egy elítéltnek? mikor ígyis munkahely hiány van az országban.. gondolod a kormány hirtelen munkát ad 50ezer elítéltnek, mikor jópárszázezer munkanélküli van magyarországon?
Reply With Quote
  #1753  
Old 03-05-2011, 16:22
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ezt kicsit ellentétesnek érzem.. szökési kísérletért halál, gyilkolásért meg pl szerinted kényszermunka??

am jogász vagy, hogy így vágod a témát? mert szerintem semmi rálátásod sincs (írásod alapján) arról amit írogatsz.
és hogy veszel rá valakit aki nem akar, vagy nem tud dolgozni? megvered? és ki fog megbízást adni egy elítéltnek? mikor ígyis munkahely hiány van az országban.. gondolod a kormány hirtelen munkát ad 50ezer elítéltnek, mikor jópárszázezer munkanélküli van magyarországon?
Nem rálátásom nincs, hanem éppen benne vagyok, van egy ügyem, és senki de senki nem akar lépni (egy lakásmaffiozoszerüvel harcolok, annak képzeli magát, de egy majom), Egyszerübb lett volna ha az egyént lelövöm kapok 2 évet és nem huzodik az ügy már 4-5 éve,
egyszerü esett, de a biroság lustasága miatt huzodozik. Illetve a rendőrség .... inkább nem mondok semmit

vagy mondjak durvábbat?? Mostanába kötöm magamat igy ha nincs papir, szerződés, nincs fizetés se.
bepereltek, zajlott az ügyecske, csak egyszerü dolgot kértem, egy nyamvadt szerzödést hogy tudjam kinek fizetek. Na a 3. tárgyaláson elbuktam a pert elvileg. Ki nem találod miért.
Jött az idézés, hogy ugye mikor van a tárgyalás, amit postán átvettem kedden. Abba az ált hogy hétfőn van a tárgyalás. Mentem reklamálni aztán az itéletett odaadták kedden. Ekkor jöttem rá a panasszal kitörölhetem

de mondhatnám azt is amikor feltörték a kocsim, tettenéréssel, már 6 éve megy az ügy ez csak 2 esett, persze a delikvens megbotlott, mikor szová tettem neki hogy te majom ha kell a magno szolj kiveszem, nem kell szétbarmolni a kocsi oldalát. Rendőr meg nekem okoskodott, hogy ne bántsam a delikvenst


A másik nem értem ellentétesnek amit irtam. valahol el kell kezdeni, nem értem miért probléma ha lelövök pár szökevényt. Ha nem ért a szép szobol akkor ....
Nem kell ezt tulkombinálni, ha kell irok esetet és ott bevállt, igaz ott nem löttek le senkit csak megjátszották, de utána rend és fegyelem volt

Azt hogy hogyan veszem rá hogy dolgozzon?? egyszerü.
ha nem dolgozzol van kenyér és viz, ha meg dolgozzol akkor esetleg kapsz más kaját is, sööt még tévét is nézhetsz
Munkahelyhiány?
vannak olyan munkák amit nem válallnak el, vagy ha igen akkor az a munka olyan is (fővállalkozó, alválalkozo, alválalkozo, alválalkozó, és utána csinálja csak a melos apropénzért, mondjuk aki ilyenért meg is csinálja annak a meloja olyan is), ezt a rab is megcsinálja
Ezt a sok kört kihagyom, ennyiért a rab is megcsinálja, igy az állam is sporol meg a rabnak is van meloja, az igaz akkor a kenőpénzek nem lesznek, de legalább eltartja magát, legalábbis egy részt tud beadni a tartásába
nem mindjárt bankigazgato munkát adnék neki, vagy te mire gondoltál??

Tök egyszerüen meg lehetne oldani magyarország problémáját, csak mi magyarok vagyunk és vagy a kiskaput keressük, vagy tulbonyolitjuk a dolgokat

Ami most van az rossz, na innentől kell valamit csinálni.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to richardka For This Useful Post:
  #1754  
Old 03-05-2011, 16:31
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ezt kicsit ellentétesnek érzem.. szökési kísérletért halál, gyilkolásért meg pl szerinted kényszermunka??

am jogász vagy, hogy így vágod a témát? mert szerintem semmi rálátásod sincs (írásod alapján) arról amit írogatsz.



és hogy veszel rá valakit aki nem akar, vagy nem tud dolgozni? megvered? és ki fog megbízást adni egy elítéltnek? mikor ígyis munkahely hiány van az országban.. gondolod a kormány hirtelen munkát ad 50ezer elítéltnek, mikor jópárszázezer munkanélküli van magyarországon?
Munkát simán lehetne adni nekik , nem is kell messzire meni vörösiszap eltakarítás pl .... útépítésnél nyomhatják lapáttal a markoló helyett stb ...
Bizonyos helyeken a tolvajnak a mai napig levgják a kezét .... az többet nem fog lopni
Miért kelen eltartanunk egy gyilkost 20-30 évig ? amikor kb évi 2 misiben van .... Szerintem ez nem normális dolog ....
Itthon a kb x ezer éves római jogon nyguszik az igazságszolgaltatás .... hát lehet , hogy kicsit elavult .....
Amikor a saját otthonodban rádtámadó akárkit nem teheted el láb alól nyugodtan ott azért nagy a baj ....
Volt pár ismerősöm akinek le akarták nyúlni a verdáját és pont észrevette , eltörte a lopós kezét lábát utána még őt akarták lecsukni és a kocsijában okozott kárt nem volt képes kifizetni az elkövető mert nincs pénze szegénykének .......
Hát azért aki védi őket erősen gondolkozon el szerintem
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
  #1755  
Old 03-05-2011, 16:31
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
mindenben lehet találni támadó felületet, tökéletes rendszert senki sem tudna létrehozni.
Egy képeslapon lehetne akár:

"Jajj, ne haragudj, hogy kivégeztük egy éve az apádat, hiba volt, elkaptuk a tettest."
"Váltsd be ezt a képeslapot egy boltban, és kapsz egy pár kiló kenyeret."
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #1756  
Old 03-05-2011, 16:34
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Egy képeslapon lehetne akár:

"Jajj, ne haragudj, hogy kivégeztük egy éve az apádat, hiba volt, elkaptuk a tettest."
"Váltsd be ezt a képeslapot egy boltban, és kapsz egy pár kiló kenyeret."
a háborúban mindig is voltak áldozatok

" A nagyobb jóért "
Reply With Quote
  #1757  
Old 03-05-2011, 16:42
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
a háborúban mindig is voltak áldozatok

" A nagyobb jóért "
Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
igen, megölnek egy másik is, aki megöl egy embert nem önvédelemből, az hidd el nekem nem fog megállni egynél... ha egy pedofil állat megrontaná a kislányodat, és megölné, nem ölnéd meg??
Furcsa, hogy az ember sose tudja azt gondolni, hogy vele vagy a családjával is megtörténhet...
Tegyük fel, hogy a 2. idézetben nem lányod van, hanem fiad, akit kivégeznek ezért, majd írnak, hogy bocsi, tévedtünk...

Otthon az ebédlőasztalnál tuti azt mondanám, hogy szegény gyerek, de fogadjuk el a nagyobb jó érdekében...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #1758  
Old 03-05-2011, 16:46
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Furcsa, hogy az ember sose tudja azt gondolni, hogy vele vagy a családjával is megtörténhet...
Tegyük fel, hogy a 2. idézetben nem lányod van, hanem fiad, akit kivégeznek ezért, majd írnak, hogy bocsi, tévedtünk...

Otthon az ebédlőasztalnál tuti azt mondanám, hogy szegény gyerek, de fogadjuk el a nagyobb jó érdekében...
szerintem ez nem jó példa. ha az én gyerekem ilyen ügybe keveredik, annak alapja van. senkit sem azért vádolnak meg, mert miért ne őt..
Reply With Quote
  #1759  
Old 03-05-2011, 16:51
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Egy képeslapon lehetne akár:

"Jajj, ne haragudj, hogy kivégeztük egy éve az apádat, hiba volt, elkaptuk a tettest."
"Váltsd be ezt a képeslapot egy boltban, és kapsz egy pár kiló kenyeret."
Nem jelemző a pozitív felderítési statisztika ........
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
  #1760  
Old 03-07-2011, 11:54
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha a halálbüntetés elrettentő lenne mindenki számára, akkor a középkorban megszűnt volna a bűnözés. Mivel ez nem történt meg, feltételezhető, hogy okkal törölték el ezt a témával foglalkozó tanult emberek.

Ha pedig egy rendőrről kiderül, hogy miatta nem lett feljelentés egy hivatalból üldözendő esetben, akkor eltiltják a pályától, és talán még börtönbe is csukják bűnpártolásért.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 17:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu