Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-03-2010, 10:53
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default A piac nem raktár.

Csak óvatosan vetném fel, tudom a profik 99%nak nem tetszik majd az ötlet, de hátha elgondolkozik valaki rajta mégis

A lényeg, hogy a súgó is írja, meg Ati is megemlíti néha, hogy a piac nem raktár. A helyzet viszont az, hogy mégis mindenki ott tartja a tartalékot.
Első körben arra gondoltam, hogy ha már 1piacra lépésbe kerül, hogy árut "vigyünk" a piacra, kerülhetne az is egy belépésbe amikor visszahozzák az árut. (ha már mindet elhasználtuk egyszerűen elveszne) Elvégre maguktól nem tudnak visszajönni az áruk, a "piacvezetőknek" meg igen drága az idejük mint tudjuk...
Második körben, (ha az első már teljesült volna valami csoda folytán) a hazatérő árukról is nyugodtan potyoghatna le szerintem 10% cucc, mint a karavánról. Mert hát odafele mi ugyan vigyázunk a szépen kifényesített cuccokra, de visszafele nem mi felügyeljük a pakolást, igy hát amortizálódik

Ha ezek, vagy ehhez hasonló teljesülne akkor máris el lehetne gondolkozni azon, érdemes-e piacon tartalékolni, és talán teljesülni részben a szabály, miszerint a piac nem raktár.
Hatalmas hekin is pozítivnak tartanám, mert igy valóban kell bent tartani egységeket az országban, és nem csak arra az 1körre amíg mondjuk támadást inditunk vagy védünk kell etetni a népet. Tehát 15k heki felett lehet módosulna a játék. Előnyére...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-03-2010, 11:09
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Csak óvatosan vetném fel, tudom a profik 99%nak nem tetszik majd az ötlet, de hátha elgondolkozik valaki rajta mégis

A lényeg, hogy a súgó is írja, meg Ati is megemlíti néha, hogy a piac nem raktár. A helyzet viszont az, hogy mégis mindenki ott tartja a tartalékot.
Első körben arra gondoltam, hogy ha már 1piacra lépésbe kerül, hogy árut "vigyünk" a piacra, kerülhetne az is egy belépésbe amikor visszahozzák az árut. (ha már mindet elhasználtuk egyszerűen elveszne) Elvégre maguktól nem tudnak visszajönni az áruk, a "piacvezetőknek" meg igen drága az idejük mint tudjuk...
Második körben, (ha az első már teljesült volna valami csoda folytán) a hazatérő árukról is nyugodtan potyoghatna le szerintem 10% cucc, mint a karavánról. Mert hát odafele mi ugyan vigyázunk a szépen kifényesített cuccokra, de visszafele nem mi felügyeljük a pakolást, igy hát amortizálódik

Ha ezek, vagy ehhez hasonló teljesülne akkor máris el lehetne gondolkozni azon, érdemes-e piacon tartalékolni, és talán teljesülni részben a szabály, miszerint a piac nem raktár.
Hatalmas hekin is pozítivnak tartanám, mert igy valóban kell bent tartani egységeket az országban, és nem csak arra az 1körre amíg mondjuk támadást inditunk vagy védünk kell etetni a népet. Tehát 15k heki felett lehet módosulna a játék. Előnyére...
A piac valóban nem raktár, a játékosok legjava tudomásom szerint a nagyobb haszon reményében magasabb áron teszi ki a portékáját, ám az legtöbbször eladatlanul érkezik vissza.

Az árút nem Te viszed ki a piacra, Te csak eladod őket. Előzetesen megegyeztek az árban és a mennyiségben. Ha nem így lenne, akkor ott helyben megkapnád a pénzt és a portékádnak sem kéne minimum fél óra, hogy kiérjen.

A 'hatalmas hekis' gondolatod mögött biztos vagyok benne, hogy a tapasztalat bújkál, ezért juthatott eszedbe ez a nagyszerű érv.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #3  
Old 08-03-2010, 11:33
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

10k hekin vagyok A-ban, ott is érintene. Belekötni én is beletudok bármibe
Reply With Quote
  #4  
Old 08-03-2010, 11:35
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Az árút nem Te viszed ki a piacra, Te csak eladod őket. Előzetesen megegyeztek az árban és a mennyiségben. Ha nem így lenne, akkor ott helyben megkapnád a pénzt és a portékádnak sem kéne minimum fél óra, hogy kiérjen.

Teljesen mindegy, a lényeg hogy valahogy odakerül, és az 1piacba kerül. Ha feltételezzük, hogy ugyanúgy kerül vissza az áru, akkor is megállja a helyét. Nem új történetet akarok mesélni, hanem valamit tenni, hogy ne raktárként üzemeljen a piac, ahogy jelenleg teszi...
Reply With Quote
  #5  
Old 08-03-2010, 11:46
Rob Rob is offline
Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 238
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Csak óvatosan vetném fel, tudom a profik 99%nak nem tetszik majd az ötlet, de hátha elgondolkozik valaki rajta mégis

A lényeg, hogy a súgó is írja, meg Ati is megemlíti néha, hogy a piac nem raktár. A helyzet viszont az, hogy mégis mindenki ott tartja a tartalékot.
Első körben arra gondoltam, hogy ha már 1piacra lépésbe kerül, hogy árut "vigyünk" a piacra, kerülhetne az is egy belépésbe amikor visszahozzák az árut. (ha már mindet elhasználtuk egyszerűen elveszne) Elvégre maguktól nem tudnak visszajönni az áruk, a "piacvezetőknek" meg igen drága az idejük mint tudjuk...
Második körben, (ha az első már teljesült volna valami csoda folytán) a hazatérő árukról is nyugodtan potyoghatna le szerintem 10% cucc, mint a karavánról. Mert hát odafele mi ugyan vigyázunk a szépen kifényesített cuccokra, de visszafele nem mi felügyeljük a pakolást, igy hát amortizálódik

Ha ezek, vagy ehhez hasonló teljesülne akkor máris el lehetne gondolkozni azon, érdemes-e piacon tartalékolni, és talán teljesülni részben a szabály, miszerint a piac nem raktár.
Hatalmas hekin is pozítivnak tartanám, mert igy valóban kell bent tartani egységeket az országban, és nem csak arra az 1körre amíg mondjuk támadást inditunk vagy védünk kell etetni a népet. Tehát 15k heki felett lehet módosulna a játék. Előnyére...
nemcsak a profik 99%-ának nem tetszik, hanem nekem se ennek még a gondolatába is beleborzongok ez kb olyan kaliberű változás lenne, mintha csinálnánk egy másik játékot a hódító helyett, márpedig a hódot szeretjük
Reply With Quote
  #6  
Old 08-03-2010, 11:54
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
10k hekin vagyok A-ban, ott is érintene.
Akkor simán mazochista vagy vagy csak nem látod át ennek a negatív következményeit?

Egy bizonyos magasság után természetes, hogy egységet kell az embernek benntartania, lévén maxpénzből nem tudja magát full-ra venni, de annak is megvan a maga technikája..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #7  
Old 08-03-2010, 12:03
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Nem hiszem, hogy ez az ötlet nagyon népszerű lesz, nekem sem tetszik. Az a helyzet, hogy a piac "raktárként" történő használata mindenkinek érdeke, az összes csoportban.

Egyébként ennyi erővel azt is kijelenthetnénk, hogy a piac nem tőzsde, és tiltsuk meg az olcsón vásárlást, és drágán eladást.
Reply With Quote
  #8  
Old 08-03-2010, 13:14
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Csak óvatosan vetném fel, tudom a profik 99%nak nem tetszik majd az ötlet, de hátha elgondolkozik valaki rajta mégis

A lényeg, hogy a súgó is írja, meg Ati is megemlíti néha, hogy a piac nem raktár. A helyzet viszont az, hogy mégis mindenki ott tartja a tartalékot.
Első körben arra gondoltam, hogy ha már 1piacra lépésbe kerül, hogy árut "vigyünk" a piacra, kerülhetne az is egy belépésbe amikor visszahozzák az árut. (ha már mindet elhasználtuk egyszerűen elveszne) Elvégre maguktól nem tudnak visszajönni az áruk, a "piacvezetőknek" meg igen drága az idejük mint tudjuk...
Második körben, (ha az első már teljesült volna valami csoda folytán) a hazatérő árukról is nyugodtan potyoghatna le szerintem 10% cucc, mint a karavánról. Mert hát odafele mi ugyan vigyázunk a szépen kifényesített cuccokra, de visszafele nem mi felügyeljük a pakolást, igy hát amortizálódik

Ha ezek, vagy ehhez hasonló teljesülne akkor máris el lehetne gondolkozni azon, érdemes-e piacon tartalékolni, és talán teljesülni részben a szabály, miszerint a piac nem raktár.
Hatalmas hekin is pozítivnak tartanám, mert igy valóban kell bent tartani egységeket az országban, és nem csak arra az 1körre amíg mondjuk támadást inditunk vagy védünk kell etetni a népet. Tehát 15k heki felett lehet módosulna a játék. Előnyére...
nagyon előnyös ötlet.. megölni a piacokat okos..
kicsit is belegondoltál mivel járna, ha "a piac nem raktár" lenne?
alig lenne elérhető árú, az is piszok drágán.. hiszen, ha minden egyes alkalommal elbukom a vagyonom 10%-át nem fogok vagyon tartani.. gyakorlatilag meglőnéd az összes csoportot, még kevesebb akció lenne..
a pénz hosszú távon elértéktelenedne.. az hogy 4 mrdból nem tudsz tölteni Aban az még ok, de hogy b topján se tudj egy hadis oriban sereget cserélni..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #9  
Old 08-03-2010, 14:03
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

én örülnék neki, ha a piac raktár funkicója elveszne
Reply With Quote
  #10  
Old 08-03-2010, 16:13
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
nagyon előnyös ötlet.. megölni a piacokat okos..
kicsit is belegondoltál mivel járna, ha "a piac nem raktár" lenne?
alig lenne elérhető árú, az is piszok drágán.. hiszen, ha minden egyes alkalommal elbukom a vagyonom 10%-át nem fogok vagyon tartani.. gyakorlatilag meglőnéd az összes csoportot, még kevesebb akció lenne..
a pénz hosszú távon elértéktelenedne.. az hogy 4 mrdból nem tudsz tölteni Aban az még ok, de hogy b topján se tudj egy hadis oriban sereget cserélni..
Attól sereget cserélni még lehetne
Jöhetnek más ötletek is ezzel kapcsolatban, eddig csak olyan érveket hallottunk, hogy azért ne piszkáljunk hozzá a piac szabályhoz (mert ez attól még szabály, amit nem én találtam ki) mert azzal értelmét veszti elkövetni a szabálytalanságot
Lehet durvának hangzik, mert az is. Csak kicsit következetesebb lehetne a játék, ha bármi hasonló bevezetésre kerülne ami mondjuk bünteti a piac raktárként való használatát. Vagy akkor egyszerűen csak törölni kéne a súgóból, meg a szabályok közül ezt a tételt, és mindenki boldogan használhatná továbbra is raktárként a piacot.
Egyelőre tényleg azt szeretném, ha csak beszélnénk róla normálisan, nem kell mindent ilyen agresszívan letámadni ami elvenne a játékbeli "kényelemből".

Hallatni lehetne más ötletet is, amin el lehet gondolkozni, én csak felvetettem hirtelen kettőt...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 18:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 02:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 17:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 13:43


All times are GMT +1. The time now is 20:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu