Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #721  
Old 07-23-2010, 05:20
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Volt már pár konkrét javaslatom, felvetésem ezzel kapcsolatban.. mindre csak hümmögés és fejrázás, avagy halovány, a nyilvánosságot kerülő bólintás volt a reakció, így maradnék annál a verziónál, hogy ez nem az én tisztem, mégis érdemesebb lenne megvizsgálni az alsó csoportok max heki / max heki arányait és ahhoz képest kikalkulálni egy értéket, amihez lehet viszonyítani.
Azért lennének érdekesek a konkrét értékek, mert így nehéz eldönteni, hogy ezzel lényegesen könnyebb lenne-e lefordulni, vagy csak aligéppen. Utóbbi esetben a játékosok zöme nem élne vele, jobban megéri neki fenntartani egy orit a topban és B-ből forogni. Ha viszont lényegesen könnyebb lenne, megint felvetődik az, hogy a jóval kevesebb teljesítményért miért járjon ugyanúgy kék szám.

A nem túl nehéz lefordulási feltétellel (pl 5K fix heki) ösztönözve lenne az, aki csak kínlódva halad, hogy leforduljon, és azzal, hogy csak másodszori körbemenetel után jár plusz szem a kék szám nimbusza is megmaradna.

Az meg, amit feszegetsz, hogy adott, konkrét helyzetben melyiket éri meg inkább választani, hát ezt mindenki el tudja majd dönteni, mikor olyan helyzetbe kerül.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #722  
Old 07-23-2010, 09:08
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Volt már pár konkrét javaslatom, felvetésem ezzel kapcsolatban.. mindre csak hümmögés és fejrázás, avagy halovány, a nyilvánosságot kerülő bólintás volt a reakció, így maradnék annál a verziónál, hogy ez nem az én tisztem, mégis érdemesebb lenne megvizsgálni az alsó csoportok max heki / max heki arányait és ahhoz képest kikalkulálni egy értéket, amihez lehet viszonyítani.
Azért kiváncsi lettem volna, hogy pl. a most a-ban levő két 10 szemesnek mekkora hekit gondoltál
Reply With Quote
  #723  
Old 07-23-2010, 09:10
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Sziasztok megint!

Mit szólnátok ahoz, hogy a top 10-30% (vagy 20-30%) -ig eső részben ketyegnének a top körök, és lenne morálromlás. Így aki nem játszik csak a forgatás miatt áll ott, az kénytelen lenne egy idő után mozdulni valamilyen irányba.
Reply With Quote
  #724  
Old 07-23-2010, 09:26
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 17%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Azért kiváncsi lettem volna, hogy pl. a most a-ban levő két 10 szemesnek mekkora hekit gondoltál
Volt téma, hogy a könnyítés legkisebb foka a top30%-nál végződjön valahol, de volt egy olyan felvetés is, ami azt célozta meg, hogy a személyiségének megfelelő topkövetelmény +15% (ez jelenleg 10k heki környékén van).
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #725  
Old 07-23-2010, 09:32
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arty View Post
Sziasztok megint!

Mit szólnátok ahoz, hogy a top 10-30% (vagy 20-30%) -ig eső részben ketyegnének a top körök, és lenne morálromlás. Így aki nem játszik csak a forgatás miatt áll ott, az kénytelen lenne egy idő után mozdulni valamilyen irányba.
Marhaság...
Nem mindenki azért áll ott, mert forgat, hanem millió más oka is lehet...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #726  
Old 07-23-2010, 11:01
Járkál a farkas Járkál a farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Ez így mind szép és jó, egyet is értek vele, de:

Tegyük fel fellépek A-ba 2K heki körül a szövimmel, semmi támogatás, magunknak kell először termelni, majd feljutni. Ha most kezdeném, kb. a 10K hekit kellene megcélozni a biztos top30%-hoz, tehát 2K hekin kell összetermelni az ország megötszörözéséhez(!) elegendő tartalékot, kis ráhagyással. Mivel nem csináltam még ilyet, nem akarok találgatni, de biztos nem 8-10 yardba kerülne fejenként...
8-10 yard

itt fent 100 heki 1 yard...

kb 50milliárddal felérsz a topba ha fedezni akarsz

20al ha üttök
Reply With Quote
  #727  
Old 07-23-2010, 12:00
Járkál a farkas Járkál a farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Nem olvastam mindent végig, de összegezve az én észrevételem a következő lenne:

Növeljük meg a szintlépéses max hekit minden csoportban, főleg a B-ben.
mert a probléma forrása az, h 2400ról kell feljutni a topba... a 2400fix, a top30 meg növekszik...
következményei:
- lenti csoportok lehet nem lennénk már olyan könnyűek (kékszámosaknak sztem tuti)
- B-ben is felpezsdülne a várakozás
- nem kell az A-ban teljenek a körök növekedéshez,
- közelebb kerülhetsz a tophoz a fordulás után..

- javasolnám én is a morál rombolást a túl sok topkör után (bár magam ellen beszélek)
Reply With Quote
  #728  
Old 07-23-2010, 12:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Járkál a farkas View Post
- javasolnám én is a morál rombolást a túl sok topkör után (bár magam ellen beszélek)
Huszonnyolcmilliomodszor is: ilyen nem lesz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #729  
Old 07-25-2010, 13:00
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ati amit levezettél par oldallal elörebb hogy könyitett fordulás és nincs kék szám max ha mégegyszer könyitett forduláson vagyok az nem jo

ha nem akarok az 1-be játszani és tudom hogy mondjuk 2000 hekin léptem fel
és el kell jutnom 5000-ig hogy ujra lenn játszak akkor nem egyszerübb ha az orit zérozom, vagy törlöm és hozzok egy ujat??

minek pazaroljam az idöt arra hogy még az 1-be 2000-ről 5000-ig feljussak??

ugyse kapok érte semmit se hogy értelme legyen. Egyszerübb ha mindjárt a 2-ből zérozok vagy törlök

nem tartom szerencsés iránynak ezt

Az tetszik hogy 2b felső max földhatárját feljebb toljuk. Mondjuk mindig annyi lenne amennyi a top 30 harmadaD ez akkor most pl 3300 heki??

de az is megfelelő hogy lenne egy fix határ és az ország megkapja a kék számot

Last edited by richardka; 07-25-2010 at 13:06..
Reply With Quote
  #730  
Old 07-25-2010, 17:55
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
Ati amit levezettél par oldallal elörebb hogy könyitett fordulás és nincs kék szám max ha mégegyszer könyitett forduláson vagyok az nem jo

ha nem akarok az 1-be játszani és tudom hogy mondjuk 2000 hekin léptem fel
és el kell jutnom 5000-ig hogy ujra lenn játszak akkor nem egyszerübb ha az orit zérozom, vagy törlöm és hozzok egy ujat??

minek pazaroljam az idöt arra hogy még az 1-be 2000-ről 5000-ig feljussak??

ugyse kapok érte semmit se hogy értelme legyen. Egyszerübb ha mindjárt a 2-ből zérozok vagy törlök

nem tartom szerencsés iránynak ezt

Az tetszik hogy 2b felső max földhatárját feljebb toljuk. Mondjuk mindig annyi lenne amennyi a top 30 harmadaD ez akkor most pl 3300 heki??

de az is megfelelő hogy lenne egy fix határ és az ország megkapja a kék számot
Ha nem akarsz A-ban játszani, és persze ha nem akarsz kék számot soha, most is zérózhatsz, vagy törölhetsz. Ha viszont nem akarsz A-ban játszani, de szeretnél valaha kék számot, akkor vagy játszol mégis A-ban, vagy esetleg lefordulsz kétszer könnyítve.

Ati azt is leírta már párszor, hogy ez a javaslat azokat célozza, akik nem szeretnek, vagy idő hiányában, vagy bármi más okból nem tudnak aktívan játszani A-ban. A 2B max földhatárának tologatása mennyiben segít rajtuk?

A fix határ után rögtön kék szám, na azt én is támogatnám, de azért lássuk már be, hogy a plusz szemért tenni is kell valamit. Aki aktív, és szeret A-ban játszani, az azt, hogy teljesíti a feltételeket, a többiek meg valami formában szívjanak már, ne hulljon ölükbe a kék szám, na ez lenne a kétszer körbemenetel.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 12:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu