Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #911  
Old 06-23-2007, 21:12
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Kis reménysugár
Köszi
ne légy mán olyan Nagy reménysugár!
__________________
LotR
Sponsored Links
  #912  
Old 06-23-2007, 21:26
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
ne légy mán olyan Nagy reménysugár!
Bízom benne Minden esetre pozitív
  #913  
Old 06-25-2007, 00:38
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt mire mondod? Akit idéztél, LotR, pont azt javasolta, hogy az 1 perces vonatlekésést még nézzük el. A mostani konkrét eset kapcsán én ezt úgy értelmezem, hogy a 40 perceset is nézzük már el, ha az 50-et nem is.
Elnézést ha félreérthető voltam. Valószínű simán felhúztam magam azon az egyszerű tényen, hogy sokan a legtermészetesebb módon beszélnek a csalásokról. Úgy mintha ez normális lenne. Ezért olvashattam félre Lotr írását.
Lényeg, mondataim pont azt a próbálták kifejezni, semmiféle csalást a LEGkissebbet sem lehet megengedni, mert ez a tisztességesen játszókat károsítja. A Warkraft-ban volt olyan, hogy Rank: Cheater!!
Igen, aki nem képes a szabályok adta keretek között eredményt elérni az ne is játszon...
Inkább jussak el valameddig a játékban önerőből mint legyek a top tetején csalásból...
Lényegében ennyit szerettem volna mondani:

Talán annyit még hozzátennék, hogy ez a probléma nem csak itt a játékban hanem a való életben is igen komoly.

Last edited by Pali papa; 06-25-2007 at 00:41..
  #914  
Old 06-25-2007, 22:07
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Elnézést ha félreérthető voltam. Valószínű simán felhúztam magam azon az egyszerű tényen, hogy sokan a legtermészetesebb módon beszélnek a csalásokról. Úgy mintha ez normális lenne. Ezért olvashattam félre Lotr írását.
Lényeg, mondataim pont azt a próbálták kifejezni, semmiféle csalást a LEGkissebbet sem lehet megengedni, mert ez a tisztességesen játszókat károsítja. A Warkraft-ban volt olyan, hogy Rank: Cheater!!
Igen, aki nem képes a szabályok adta keretek között eredményt elérni az ne is játszon...
Inkább jussak el valameddig a játékban önerőből mint legyek a top tetején csalásból...
Lényegében ennyit szerettem volna mondani:

Talán annyit még hozzátennék, hogy ez a probléma nem csak itt a játékban hanem a való életben is igen komoly.
ez a játék egy ügyes hasonmása a valóságnak
ezért itt is, akárcsak a valóságban a csalás teljesen általános dolog, néha még a határvonal sem egyértelmű, mi is a csalás, mi nem
ha vki érvényesülni akar, azt roppant nehéz vmiféle csalás nélkül

itt a lényegi kérdés, hogy a büntetés is olyan hébehóba módon, és vitatható sorrendben csap-e le, mint a való életben is
engem pl. bosszant, hogy a csoportban, ahol az egyik orim van, nyiltan tápol a fenti 5 db. ori egy 4-es szövit heteken keresztül, amit csak az adminok nem látnak, vagy nem akarnak látni, ám máskor meg egy sima földátadás anarchot ér a kis tizessel rendelkező orinak
sokáig volt ebben a játékban, hogy sok országot vitt mindenki, pedig tilos volt, aztán csak hopp. egyszer csak százával lettek törölve, pedig előtte évekig nyugodtan "csalhattak"
jó lenne egy egzakt csalásfigyelő rendszer, pusztán a kiszámíthatóság végett
de miután a való élet sem igazságos a legcsekélyebb mértékben sem, ezért valószínűleg ilyen nincs és nem is lesz
  #915  
Old 07-29-2007, 12:01
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
ez a játék egy ügyes hasonmása a valóságnak
ezért itt is, akárcsak a valóságban a csalás teljesen általános dolog, néha még a határvonal sem egyértelmű, mi is a csalás, mi nem
ha vki érvényesülni akar, azt roppant nehéz vmiféle csalás nélkül

itt a lényegi kérdés, hogy a büntetés is olyan hébehóba módon, és vitatható sorrendben csap-e le, mint a való életben is
engem pl. bosszant, hogy a csoportban, ahol az egyik orim van, nyiltan tápol a fenti 5 db. ori egy 4-es szövit heteken keresztül, amit csak az adminok nem látnak, vagy nem akarnak látni, ám máskor meg egy sima földátadás anarchot ér a kis tizessel rendelkező orinak
sokáig volt ebben a játékban, hogy sok országot vitt mindenki, pedig tilos volt, aztán csak hopp. egyszer csak százával lettek törölve, pedig előtte évekig nyugodtan "csalhattak"
jó lenne egy egzakt csalásfigyelő rendszer, pusztán a kiszámíthatóság végett
de miután a való élet sem igazságos a legcsekélyebb mértékben sem, ezért valószínűleg ilyen nincs és nem is lesz

Hát elnézve az utóbbi idők eseményeit a hébe - hóba/kirakatper verzió nyert
Legalább nem veszi el az ember annyi idejét a játék, ha teljesen érdektelen
Nézzük mindennek a pozitív oldalát
  #916  
Old 07-29-2007, 12:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Hát elnézve az utóbbi idők eseményeit a hébe - hóba/kirakatper verzió nyert
Legalább nem veszi el az ember annyi idejét a játék, ha teljesen érdektelen
Nézzük mindennek a pozitív oldalát
Minden alkalommal megállapítom, hogy a saját érdekeiden kívül mindenki mást nagyívben le... ööö, sajnálsz, azért ez nem biztos, hogy ennyire pozitív dolog ám.

Csak a saját felvetéseddel foglalkozzon mindenki, amit más felvetett, az mind hátrébb való, és kevésbé fontos. Nehogymár olyan dolgokkal foglalkozzunk, amit nem te vetettél fel, mert az hogy nézne már ki. Azok mind mellékesek, csak az kell, amit te mondasz, minden mást azonnal felejtsünk el.

Elég vicces hozzáállás ez azért, nem mondta még ezt senki neked?

A kb 40 aktuális téma közül csak ezzel akarod, hogy foglalkozzunk, minden mást hagyjunk a fenébe, mert azokat más javasolta, és bár azoknak sokkal nagyobb hatásai vannak, nem érdekesek, mert nem te mondtad őket.

Huhh.

Egy picit azért érdemes lenne azon elgondolkozni, hogy nem te vagy az egyetlen játékos, és nem személyreszabottan a te ízlésed szerint kell, hogy alakítsuk a játékot.

Tudom, tudom, átkerült anarchba a szövid, amit sérelmezel, és más is dögöljön már meg.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez nagyon gyerekes.

Tudom, más témákat nem olvasol, mert nem te indítottad őket, nem a te javaslatod, és ezért nem fontosak. Azok a témák sem, amiket én indítok a fejlesztések menetéről és aktuális állásukról, vagy arról, hogy mi mikor fog bekerülni.

Mindezekután egyetlen dolgot tudok neked javasolni:

Ha a Hódítóban való részvétel nem okoz örömöt, vagyis nem éri el nálad a célját, akkor keress valami olyasmit, ami örömet okoz. És ezt teljesen komolyan mondom. Nem áll ugyanis szándékomban a te egyéni igényeidnek megfelelően ugrálni és alakítgatni többezer ember játékát. Még akkor sem, ha a szövetségesed bevallottan csalt.

Ha valaki legköztelebb megtámad, akkor újra alakítsuk át a játékot, mert milyen dolog az, hogy földet vittek tőled?

Szemmel láthatóan olyan elvárásaid vannak, amik figyelmen kívül hagyják a többség érdekeit, és csak a saját érdekeid érvényre jutásáért harcolsz.

Márpedig a Hódító célja nem az, hogy Arrakis jól szórakozzon mindenki más kárára.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 07-29-2007 at 12:30..
  #917  
Old 07-29-2007, 13:30
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Minden alkalommal megállapítom, hogy a saját érdekeiden kívül mindenki mást nagyívben le... ööö, sajnálsz, azért ez nem biztos, hogy ennyire pozitív dolog ám.

Csak a saját felvetéseddel foglalkozzon mindenki, amit más felvetett, az mind hátrébb való, és kevésbé fontos. Nehogymár olyan dolgokkal foglalkozzunk, amit nem te vetettél fel, mert az hogy nézne már ki. Azok mind mellékesek, csak az kell, amit te mondasz, minden mást azonnal felejtsünk el.

Elég vicces hozzáállás ez azért, nem mondta még ezt senki neked?

A kb 40 aktuális téma közül csak ezzel akarod, hogy foglalkozzunk, minden mást hagyjunk a fenébe, mert azokat más javasolta, és bár azoknak sokkal nagyobb hatásai vannak, nem érdekesek, mert nem te mondtad őket.

Huhh.

Egy picit azért érdemes lenne azon elgondolkozni, hogy nem te vagy az egyetlen játékos, és nem személyreszabottan a te ízlésed szerint kell, hogy alakítsuk a játékot.

Tudom, tudom, átkerült anarchba a szövid, amit sérelmezel, és más is dögöljön már meg.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez nagyon gyerekes.

Tudom, más témákat nem olvasol, mert nem te indítottad őket, nem a te javaslatod, és ezért nem fontosak. Azok a témák sem, amiket én indítok a fejlesztések menetéről és aktuális állásukról, vagy arról, hogy mi mikor fog bekerülni.

Mindezekután egyetlen dolgot tudok neked javasolni:

Ha a Hódítóban való részvétel nem okoz örömöt, vagyis nem éri el nálad a célját, akkor keress valami olyasmit, ami örömet okoz. És ezt teljesen komolyan mondom. Nem áll ugyanis szándékomban a te egyéni igényeidnek megfelelően ugrálni és alakítgatni többezer ember játékát. Még akkor sem, ha a szövetségesed bevallottan csalt.

Ha valaki legköztelebb megtámad, akkor újra alakítsuk át a játékot, mert milyen dolog az, hogy földet vittek tőled?

Szemmel láthatóan olyan elvárásaid vannak, amik figyelmen kívül hagyják a többség érdekeit, és csak a saját érdekeid érvényre jutásáért harcolsz.

Márpedig a Hódító célja nem az, hogy Arrakis jól szórakozzon mindenki más kárára.

Értem Atilla, és köszönöm az útmutatásod
Azt hittem bármely topicba írhatok, de már sajnálom, hogy éppen ebbe tettem.
Nézzük csak az elvárást, ami figyelmen kívül hagyja a többség érdekét: " csalás visszaszorítása" .
Ezennel elnézést kérek a többségtől, önző mivoltom nem tagadom.

Köszönöm szépen az elmúlt 5 évet, sok élményt, és ismeretséget adott nekem, és boldoggá tett a játék. Bele is untam, meg bizonyos körülmények is arra sarkallnak, hogy ne folytassam tovább, így nekem ehhez valóban nincs kedvem, Attila. Ha sokaknak így tetszik a játék, akkor az így jó, én valóban nem kellek hozzá, mert változtató szándék volna bennem, aminek semmi foganatja nincs, hiába írok itt bármit

Minden kedves baráttól, és ellenségtől búcsúzom, ez egy jó játék volt Veletek, harag nincsen, a jó kapcsolat pedig bízom benne, hogy megmarad

Egy szolgáltatásért fizettem, mely szórakozásom szolgálta hosszú időn keresztül, már valóban nem azt nyújtja. A kifizetett szolgáltatást még igénybe veszem, az azt követő időszakra pedig minden kedves játékostársamnak sok sikert kívánok mind a játékban, mind az életben!

Legyetek jók.

Üdv,

Arra
  #918  
Old 07-29-2007, 13:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Nézzük csak az elvárást, ami figyelmen kívül hagyja a többség érdekét: " csalás visszaszorítása" .
Ezennel elnézést kérek a többségtől, önző mivoltom nem tagadom.
Nem a csalás visszaszorítását, hanem boszorkányégetést akartál, mindenáron. Ez a tipikus "dögöljön meg mindenki más is" hozzáállás, ami semmi jóra nem veezet:

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Hát elnézve az utóbbi idők eseményeit a hébe - hóba/kirakatper verzió nyert
Nem a csalás visszaszorítását akartad, hiszen ezügyben egyetlen folyamatban lévő megbeszéléshez sem szóltál érdemben hozzá akkor, amikor lehetett/kellett. Ha ez lett volna a célod, akkor valószínüleg érdemben hozzászólsz ezekhez, amikor aktuálisak. Nem tetted.

Folyamatos vesszőparipád, hogy minél többen kerüljenek anarchba.

Azt gondolom, hogy ez nem egy egészséges hozzáállás. Ez a játék nem azért van, hogy minél több embert büntetni kelljen.

Ha a Hódítóban az okozza számodra az örömet, hogy másokat áthelyezve látsz, akkor ez egy olyan öröm, ami nem szolgálja a többség érdekeit. Ezt kárörömnek hívják, és nem lehet ez a Hódító fő fejlesztési irányvonala.

Sajnálom.

Köszönöm az eddigi játékot, örültem, hogy velünk voltál. Nem tudom, hogy mi változtatta meg a hozzáállásodat és szellemiségedet ilyen irányba, hogy csupán mások kárának örülj, de ez valóban nem egy olyan dolog, ami célja a Hódítónak.

Szia!
__________________
Hódító * Queosia
  #919  
Old 07-29-2007, 13:54
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Rég el határoztam hoghy iylen kényes témákhoz nem szólok hozzá mert mindig rosszul jövök ki belölle.
Most még is megteszem.

Ati, Arra, nekem az az érzésem hogy kölcsönösen nem akarjátok érteni egymást és nem értem hogy miért húzzátok a másik agyát?

Arra: Én személy szerint nagyon sajnálnám ha egy butaság miatt kellene a játékod és a társaságod nélkülözni.

Ati sokszor másképp lát dolgokat vagy másképp értékel helyzeteket. Sokszor nem értek egyet a döntéseivel, de ezt az utóbbi időben nem hangoztatom mert nem látom értelmét. Csak játszom, mert vannak még olyan emberek akiknek az oldalán szivesen játszom és vannak akiket nem kedvelek, néha hangos szócsatákat vívok velük a fórumon, vagy ha arra kerül sor örömmel csatázok velük a játékbvan. Neked is valami hasonlót kellene csinálnod. Aki pedig csal, vagy csalni akar hát tegye. Én nerm bánom.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #920  
Old 07-29-2007, 14:11
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Arra, csatlakozom Gyulához. Ne csinálj hülyeséget, ennyiért nem éri meg...
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu