Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-11-2007, 12:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default 03.01. Védekező, békés stratégia

Milyen fajt válasszak, ha békésen szeretnék játszani?
Milyen személyiséget?
Milyen épületeket tartsak?
Egyedül, vagy szövetségben játsszak?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-11-2007, 19:15
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Vegyük sorra a kérdéseket:

1.Milyen fajt válasszak, ha békésen szeretnék játszani?
Két igazaán vedékezre alkalmas faj van: az óriás és az elf.
Óriás: Erős a varázslója, ezért mágikus ártás nehéz ellene, mivel kevesebb tolvajra van szüksége, így akár 50% barakk-torony arány is kihozható az országból, ami szinte beüthetetlenséget eredményez. Kevesebb ház és tanya kell, mert van mindkettőre bónusza.
Elf: a faji varázslata szinte minden ártó szándéktól megvéd. Nagyok a védelmi bónuszai minden egységre. Magas a mágia és hadügyi tudománytekercse, amik nagyban segítik a védelmét is. Kevés barakk-torony % elég a jó védelemhez (össz 24-26%) a tanyái nagyon jól termelnek, és tekercs kopását össze lehet lopni, ezért könyvtárat nem érdemes alacson hekin tartani.

2.Milyen személyiséget?
Ez aktívságtól függ. Én elsősorban a túdós személyiséget javaslom, mert állandóan hat, ha meg van írva a kellő számú tudomány tekercs. A túlélő is jó, mert minden embereim ellen inditótt akcióban kevesebben vesztesz. A gazdálkodó személyiséged is ajánlom, de inkább csak a kajatermelő részét. Így még kevesebb tanya kell és lehet egységet tartó épületet építeni.
Kicsit elvonatkoztatva akár a harcos személyiséget is ajánlanám, de azt csak kicsit tapasztaltabbaknak. Ez úgy segít, hogyha valaki rádszáll, akkor lehetőséget van egy ütéssel messzebb kerülni az ellentől, és a fellépő értékkölönbség is plusz védelmet ad.

3.Milyen épületeket tartsak?
Mindenképpen 15% torony és 15% barakk mellé (gnóm elég 10-10%), hogy a védelmi bónuszok a maximunom legyenek. Ne legyen bányád, mert az vonza a lopást és ne legyen sok könyvtárad se, mert az is ( személy szerint kis hekin egyiket se javaslom) Legyen 2-3% bankod, ami majdnem megvédi az összes pénzedet. Ha néha támadsz akkor érdemes 3-4% kórházat is, hátha beteg, vagy előhalott országot ütsz, ami ki s hekin sűrűn előfordul.

4.Egyedül, vagy szövetségben játsszak?
Ez mindenkire rá van bízva. Egyedül senki nem mondja meg, hogy mit kéne csinálnod és nem kell másokhoz igazodnod. Igaz így jobban ki vagy téne a környezetnek. Ha szövibe lépsz, mindenképpen tudasd velük, hogy mikor tudsz játszani, a hétvégi szabit is beleértve. Tapasztaltabb játékosokból álló szövibe, gyorsabban ki lehet tanulni a játék apró trükkjeit.
Én is szövibe tanultam meg.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #3  
Old 07-11-2007, 22:07
sasa sasa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest
Posts: 116
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
3.Milyen épületeket tartsak?
Mindenképpen 15% torony és 15% barakk mellé (gnóm elég 10-10%), hogy a védelmi bónuszok a maximunom legyenek. Ne legyen bányád, mert az vonza a lopást és ne legyen sok könyvtárad se, mert az is ( személy szerint kis hekin egyiket se javaslom) Legyen 2-3% bankod, ami majdnem megvédi az összes pénzedet. Ha néha támadsz akkor érdemes 3-4% kórházat is, hátha beteg, vagy előhalott országot ütsz, ami ki s hekin sűrűn előfordul.

4.Egyedül, vagy szövetségben játsszak?
Ez mindenkire rá van bízva. Egyedül senki nem mondja meg, hogy mit kéne csinálnod és nem kell másokhoz igazodnod. Igaz így jobban ki vagy téne a környezetnek. Ha szövibe lépsz, mindenképpen tudasd velük, hogy mikor tudsz játszani, a hétvégi szabit is beleértve. Tapasztaltabb játékosokból álló szövibe, gyorsabban ki lehet tanulni a játék apró trükkjeit.
Én is szövibe tanultam meg.
Az első két pontra adott válasszal maximálisan egyetértek.
Ám a 3-as és 4-es kérdést én másképp látom.

3. Hogy jött a képbe a gnóm?
nálam a min. torony/barakk : 16%/17%; így van hely a bejövő képzésnek is, valamint a kerekítgetés maceráját is el lehet felejteni.
Azért ha kezd drágulni a nyersi, akkor érdemes bányákat tartani óriásnál. elfnél akkor sem, ott inkább több tolvaj kell.
könyvtár nem kell. (ha már minden maxon van és csak a kopást felügyeled)
kórházat akkor kell építeni, ha beteg vagy. Ha egyáltalán nem támadsz (beton elf), akkor a kórház felesleges. Hullát meg ne üss...

4. A fedezgetős játék szerintem mfként a legjobb, mert ha már van szövi, akkor módosulnak a dolgok. Négy egymás mellett fedezgetős, ritkán bejelntkező országnak több a hátránya. Voltam már ilyesmi szöviben -> iszonyatosan hiányzott az a 40% mf bónusz...
Ha kevés időd van, de mégis szöviben akarsz játszani, akkor válaszd a lassú csoportot. Ott már nem is kell feltétlen csak fedezgetni, mert békés lehetsz termelőként is.
Reply With Quote
  #4  
Old 07-12-2007, 17:17
demian demian is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Zalaegerszeg
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Milyen fajt válasszak, ha békésen szeretnék játszani?
1 - Elf:
A legnagyobb védőértékkel rendelkező faj a játékban, fantomsereg varázslata miatt nem sokan mernek vele újat húzni, mivel ha fent van a varázslat nem lehet látni az egységeket, ergó a legkiszámíthatatlan faj.

2 - Gnóm
50%-os tekercsei miatt ugyanannyi épületben több egység elfér, több gabonát termel, mint más fajok, könyvtárkulcs varázslata miatt tekercset nem lehet tőle lopni, ami általában legjobban megkeseríti az országot.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Milyen személyiséget?
Egy személyiségnél szerintem a tudós a legjobb választás +5% minden tekercshez, kivéve a lakáshelyzeti. Szerintem magáért beszél, nagyobb hatásfokkal termelnek a tanyák, nagyobb védelem hadi, mágikus, tolvaj akciókkal szemben.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Milyen épületeket tartsak?
Magányos farkas esetén:

Elf esetében:
15-20% barakk+torony
8-10% templom
600 hektár körül max 10 db bank (ennél több nem kell feljebb sem)
kocsma 10%-tól felfele (+ működéshez nem szükséges épületek)

Gnóm esetében:
10%-15% barakk+torony (+ működéshez nem szükséges épületek)
8% templom
8% kocsma
600 hektár körül max 10 db bank (ennél több nem kell feljebb sem)

Szövetség tagjaként:

Szövetségben csak annyiban módosulnak az arányok, hogy a + épületeket a választott típushoz adjuk. Pl: Tolvajnál a felesleges épületekből kocsmák lesznek, Varázslónál templomok, Harcosnál barakk.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egyedül, vagy szövetségben játsszak?
Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

Sajnos az elf faj nem nagyon alkalmas szövetségi játékra a negatív módosítók miatt tolvajlásnál, illetve varázslásnál, egyedül harcosnak tudom elképzelni, amit békés szövifelállásnál nem nagyon tudok elképzelni, illetve a szövi többi tagjával való nagy hátránya hogy felfedezéssel csak a csoport 10%-áig tud felmenni. Magányos farkasént viszont szépen csöndben elvan, a legkevesebbet támadott faj, márha fentvan a fantomsereg.

Gnóm szövibe és magányos farkasként is megállja a helyét, az Elftől picit lemarad a védelme, de még ígyis elfogadható, igaz én Gnómot inkább szövibe ajánlanék, mivel ott színesebb az élet.

Last edited by demian; 07-13-2007 at 19:45.. Reason: pepa kedvéért
Reply With Quote
  #5  
Old 07-12-2007, 18:51
sasa sasa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest
Posts: 116
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Nem esett még szó a békés törpékről.
A termelés a legbékésebb elem a játékban. Erre a törpék a legalkalmasbbak. Gazdálkodó vagy tudós személyiséggel érdemes nekivágni (semmi esetre sem varázslóként: kezdőknél gyakori hiba, így próbálják meg kompenzálni a hátrányát).
A bányák és kovácsok hozama órisái, ami sajnos minden tolvajnak szemetszúr. Éppen ezért kell elfelejteni a tartalékok benn tartását. A faji varázslata ugyan működik, de egy mindenre elszánt félelf úgyis a tekercseket fogja vinni. Aztán szabad utat kap a raktárakhoz is. Ezt megelőzendő, sok tolvajt kell tartani, ami annyira nem is nehéz, mivel a törpe rendelkezik a legtöbb férőhellyel. Megkapja a +20%-ot faji bónuszként és erre jön még a megszerezhető +30% tekercsekből, így összesen 1,2*1,3=1,56 azaz +56%-kal több férőhelye van. (Ez több, mint a gnóm lakáshelyzetije!) A tekercseknél mindig számolni kell a lopással, érdemes a többségét a piacon tartani. Innen már nincs is olyan messze a békesség, már csak a tornyok kellenek és varázslók. Védelemnek ideális a 14% torony, 15% barakk íjászokkal feltöltve. A varázslókon lehet keveset spórolni, hogy maradjon hely a bányáknak.
Egy lehetséges ország:

ház: 17%
barakk: 15%
tanya: 15%
raktár: 2%
őrtorony: 14%
kocsma: 17%
templom: 10%
bányák, kovácsok: 10%

Szövetségben játszva kevesebb tolvaja is lehet és több termelő épülete.

Érdekesség: Vakmerőbbek élezett tolvajnak használják, full íjász védelemmel. Majd az éj leple alatt 10 rizikós kör után a tolvajokból lovas válik és a szomszédok meg csak néznek, hogy teganap még egy tolis volt, ma meg már hadis. Kezdőknek ezt egyáltalán NEM javaslom.
Reply With Quote
  #6  
Old 07-12-2007, 19:23
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ha a bányák hozama óriási, akkor csak a hülye tolvaj lop tekrcset
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #7  
Old 07-12-2007, 21:54
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by sasa View Post
3. Hogy jött a képbe a gnóm?
nálam a min. torony/barakk : 16%/17%; így van hely a bejövő képzésnek is, valamint a kerekítgetés maceráját is el lehet felejteni.
Azért ha kezd drágulni a nyersi, akkor érdemes bányákat tartani óriásnál. elfnél akkor sem, ott inkább több tolvaj kell.
könyvtár nem kell. (ha már minden maxon van és csak a kopást felügyeled)
kórházat akkor kell építeni, ha beteg vagy. Ha egyáltalán nem támadsz (beton elf), akkor a kórház felesleges. Hullát meg ne üss...

4. A fedezgetős játék szerintem mfként a legjobb, mert ha már van szövi, akkor módosulnak a dolgok. Négy egymás mellett fedezgetős, ritkán bejelntkező országnak több a hátránya. Voltam már ilyesmi szöviben -> iszonyatosan hiányzott az a 40% mf bónusz...
Ha kevés időd van, de mégis szöviben akarsz játszani, akkor válaszd a lassú csoportot. Ott már nem is kell feltétlen csak fedezgetni, mert békés lehetsz termelőként is.
A gnóm úgy jött szóba, hogy neki elég már a 10-105 torony barakk a védelmi bonusz miatt. Könyvtárból elég 2-3db (gnómként 6db), hogy felügyelje az adott országot, és óriással, gnómmal ezt nem igazán lehet ellopni. Beton elfel is lehet ütni üres orit és azok lehetnek betegek. Kórházat csak akkor tartanék, ha támadok.

Megnézném, hogy 3 hadi egy toli-vari szövibe Te nem fedezve hogy jutsz fel a topba. Annyit nem részesüls, mindenképeen elszakadsz Tőlük, ha néha nem fedezel. Illetve, le is verhetnek. Egyébként A-ba az egész klán fedez egymástól 10-15 körre (tudom, nem ide tartozik).
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #8  
Old 07-12-2007, 22:00
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by demian View Post

Magányos farkas esetén:

Elf esetében:
15-20% barakk+torony
8-10% templom
600 hektár körül max 20-30 db bank (ennél több nem kell feljebb sem)
kocsma 10%-tól felfele (+ működéshez nem szükséges épületek)

Gnóm esetében:
10%-15% barakk+torony (+ működéshez nem szükséges épületek)
8% templom
8% kocsma
600 hektár körül max 20-30 db bank (ennél több nem kell feljebb sem)

Minek ennyi bank, csak a helyet foglalja. 5 bank maximálisan elég alacsony hekin, fentebb max 10. 20 bankal 1.000.000.000 aranyból 770.000 aranyat lopnak el. De nem hiszem, hogy mindenki ennyivel szaladgálna 600 hekin, kívéve kiáruláskor.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #9  
Old 07-13-2007, 12:59
demian demian is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Zalaegerszeg
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
Minek ennyi bank, csak a helyet foglalja. 5 bank maximálisan elég alacsony hekin, fentebb max 10. 20 bankal 1.000.000.000 aranyból 770.000 aranyat lopnak el. De nem hiszem, hogy mindenki ennyivel szaladgálna 600 hekin, kívéve kiáruláskor.
Azt írányadónak szántam én 20 at szoktam tartani, mivel elég sokszor sok pénz van az orimban piacozás miatt, lehet kevesebb is ki hogy érzi nálam bejött
Amúgy vannak azért elvetemült tolvajok akik a 0,5 milláért is folyamatosan lopnak így meg max 100-200k-t visznek maximum.
Reply With Quote
  #10  
Old 07-13-2007, 16:48
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by demian View Post
Azt írányadónak szántam én 20 at szoktam tartani, mivel elég sokszor sok pénz van az orimban piacozás miatt, lehet kevesebb is ki hogy érzi nálam bejött
Amúgy vannak azért elvetemült tolvajok akik a 0,5 milláért is folyamatosan lopnak így meg max 100-200k-t visznek maximum.
Ha sok pénz van az országodban akkor figyelj rá több tolival, vagy jobb védőértékkel. 200 hekin 10-15% bank, a legnagyobb hülyeség. az a tolvaj aki fél milláért lop, az pitiáner és mint ilyen nem kell vele foglalkozni. Nekem személy szerint A-n kivül sosem volt 10 banknál többen. Sőt angol B-ben 800.000.000-nál sincs egy darab sem.

Főleg elfnek az mondani, hogy bank???
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu