Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Mi a véleményed a játékbeli(!!!) adóról?
Változtatni kellene rajta. 28 43.75%
Jó ez így. 21 32.81%
Nekem midegy. 11 17.19%
Nem is kéne adó! (Tehát változtatni kéne rajta...) 4 6.25%
Voters: 64. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-19-2007, 22:24
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Exclamation pölö

Quote:
Originally Posted by Békés View Post
Csak a Te részedre annyi, a pénz a csopiban marad csak épp más játékosnál. Akitől vásároltad annál.

Ok. Ez kicsit off lesz...

Vegyünk egy egyszerű példát (elvont lesz). Vagytok ketten a csoprtban. Neked van 50000 aranyad X-nek 2 lova, tegyük fel, hogy a ló piaci értéke 50k. A renszerben ekkor van 150k érték. Ő elad neked egy lovat 50k-ért, majd beüt, a lovad megdölik... (Jó mi?). Mennyi érték lesz ekkor a rendszerben? Mert tuti nem 150k.
Sponsored Links
  #22  
Old 01-19-2007, 22:29
Gazsy's Avatar
Gazsy Gazsy is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Pécs
Posts: 196
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Ok. Ez kicsit off lesz...

Vegyünk egy egyszerű példát (elvont lesz). Vagytok ketten a csoprtban. Neked van 50000 aranyad X-nek 2 lova, tegyük fel, hogy a ló piaci értéke 50k. A renszerben ekkor van 150k érték. Ő elad neked egy lovat 50k-ért, majd beüt, a lovad megdölik... (Jó mi?). Mennyi érték lesz ekkor a rendszerben? Mert tuti nem 150k.
de csak a pénzről volt szó! nem az értékről! Az arany mennyisége nem változik!
  #23  
Old 01-19-2007, 22:41
Békés's Avatar
Békés Békés is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Philippines
Posts: 411
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Ok. Ez kicsit off lesz...

Vegyünk egy egyszerű példát (elvont lesz). Vagytok ketten a csoprtban. Neked van 50000 aranyad X-nek 2 lova, tegyük fel, hogy a ló piaci értéke 50k. A renszerben ekkor van 150k érték. Ő elad neked egy lovat 50k-ért, majd beüt, a lovad megdölik... (Jó mi?). Mennyi érték lesz ekkor a rendszerben? Mert tuti nem 150k.

A döglött ló a Te károd, az arany amit adtál érte az nem döglött meg
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
  #24  
Old 01-19-2007, 22:49
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Lightbulb csak a pénz számít?

Igazatok van a pénzzel kapcsolatban, de szerintem nem csak a pénz számít. Mert önmagában az arannyal semit nem tudnánk kezdeni, ha nem lenne mit venni.

Ha viszont csökken a piaci áruk mennyisége, a kereslet meg tfh. állandó akkor az árak nyílván nőni fognak. Például ha valaki(ke)t rengetnek és fogy a kő, akkor általában az ára is megy fel.
Én csak azt mondom, hogy ahogy vesszük ki az árukat a piacról úgy csökken-(nő) az arany értéke. Tehát ne csak magát az aranyat nézzük, hanem az értéket is, amit képvisel.

Ha meg az aranyat pumpáljuk be akkor meg fene se tudja már mi lehet.

De itt nem ez a lényeg, hanem az, hogy legyen-e az adónak A-n kívül is értelme, ha egyáltalán ott van neki. Ezt -Fegya- tudja.
  #25  
Old 01-19-2007, 22:53
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
[indent]Aztán lehetne olyan, hogy minnél gazdagabb egy ország, annál több jönne be neki adóból.

Ebben hol a logika? Mi számít gazdagságnak, ha teszem azt van 1 millám meg 4mrd tekim a piacon, a másiknak 10 millája és 0 értékű tekije akkor ő gazdagabb, vagy hogy is van ez?
  #26  
Old 01-19-2007, 22:54
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
én teljesen ellenzem ezt, úgy ahogy a drágakő árának a növelését is elleneztem. szerintem egyáltalán nincs szükség további inflációra.

csak abban az esetben támogatom, ha az adó erőteljesebben fogja befolyásolni a lakóssági morált.
Tedd hozzá h ez csak a lassú csopidra vonatkozik
  #27  
Old 01-19-2007, 23:04
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Post

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Ebben hol a logika? Mi számít gazdagságnak, ha teszem azt van 1 millám meg 4mrd tekim a piacon, a másiknak 10 millája és 0 értékű tekije akkor ő gazdagabb, vagy hogy is van ez?
Természetesen az lenne a gazdagsági alap, ami kézpénzben megvan. Kit érdekel mennyi felesleges tekid van a piacon?
  #28  
Old 01-19-2007, 23:50
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az adónak jelenleg egy igen fontos oldala, hogy az országod haderejét ebből fizeted -tehát zsolddal egybe számolva nem kereseti forrás(kereskedő és drágakő áremelés óta legalábbis), sőt: egy semleges adóval (~24%) inkább kiadás.
Szerintem nem szabad az adót a zsoldtól függetlenül mozgatni, mert így egy nem elhanyagolható elem kerülne ki a játékból: a zsold miatti katmorálcsökkenés. Ha az adót és a zsoldot is megemeljük, akkor nem jutunk sehova, mert a kiadásunkat emeljük ezzel, míg ha csökkentjük, megintcsak ellentmondunk a kiinduló felvetésnek.
Hab a tortán, hogy a tekercs árát előállítási költségként is lehetne számolni, azaz csupán 299 arany/db, amivel a kopás értéke csak 299*667=199433 arany 19 körönként.

Ha meg nincsen a csoportban csak 10.000 pénz, akkor aztán lehet neked 10 lovad is akár, akkor is csak 10.000 pénzed lesz max
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 01-19-2007 at 23:53..
  #29  
Old 01-20-2007, 00:48
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
1. Az első rész elég meggyőző, bár nem tudom, hogy az A-ban 20 kör alatt 3M mennyit ér, vagy mennyi egy kereskedő bevételéhez képest.

2. A pénz szerintem igenis kivándorol azzal, ha katonák pusztulnak, mert ha azokat is vetted, akkor bizony az arra fordíott zsetonnak annyi.
Szerintem pénz csak akkor megy ki amikor valami közvetlenül pénzbe kerül és értékesíthető dolgot nem kapsz érte pl. zsol, épületek fenntartása felfedezés stb. Mert ha pl lovat veszel ahogy irtad igaz hogy megpusztulnak és az értékük számodra elveszik de az a pénz amiből vetted őket annál az orinál van már akitől vetted. Éppen ezért szerintem a hódító pénze javarészt nem aranyban van hanem aranyra váltható dolgokban pl. tekikben és aranyból relative kevés van az viszont gyorsan forog a csoportokon belül mert az csak néhány faj néhány fullosan tolira kiélezett orijának érheti meg hogy milliárdokat tartsanak az orikban.
  #30  
Old 01-20-2007, 10:50
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Az adónak jelenleg egy igen fontos oldala, hogy az országod haderejét ebből fizeted -tehát zsolddal egybe számolva nem kereseti forrás(kereskedő és drágakő áremelés óta legalábbis), sőt: egy semleges adóval (~24%) inkább kiadás.
Na ez az, amit lehet hogy jó lenne megváltoztatni. Hogy ne csak arra legyen jó, hogy nem jó semmire.

Nemrég pénzszűkében voltam, gondoltam kicsit megemelem az adót. Aztán néztem mikor kiderült, hogy még a zsold fedezésére sem elég, nemhogy bevételem legyen belőle...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu