Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Mi a véleményed a játékbeli(!!!) adóról?
Változtatni kellene rajta. 28 43.75%
Jó ez így. 21 32.81%
Nekem midegy. 11 17.19%
Nem is kéne adó! (Tehát változtatni kéne rajta...) 4 6.25%
Voters: 64. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-19-2007, 16:43
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Post Adó

Nem tudom, nektek mi a véleményetek a játékbeli adóról, de szerintem amit most be tud tölteni, az semmi.
Ehhez hozzátartozik a gazdasági tekercsek haszontalansága is. Megnéztem, ha gnómmal 25%-ra rakom az adót, és 55%-on vannak a tekercseim, akkor a tekercskopás miatt többet bukok az adón, mint amit nyerek. A morálról nem is beszélve.
Szóval inkább marad a 0% adó, meg a 0% tekercs.
Szerintem ki kéne erre is találni valamit, mint a drágakőre.
Ha rosszul látom nyugodtan ugassatok le.
Sponsored Links
  #2  
Old 01-19-2007, 16:46
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs up

szerintem igazad van. meg lehetne emelni a lakosok keresetét, régen pénz volt az adó is, de mostmár annyit se ér mint a drágakő ért a régi árán.
  #3  
Old 01-19-2007, 16:54
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én megvagyok nélküle is, de szerintem is valahogy kéne a gazdasági tekercsek hasznosságát növelni.
Én az ipari tekercseknek se látom sok hasznát, azt inkább kicserélném valamivel,
de ez nem a témához jön
  #4  
Old 01-19-2007, 17:11
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Belegondolva ebbe a tekercses dologban van valami, hogy a kopás miatt nagyon sok a veszteség, viszont szerintem az adó azért jó arra hagy pl fedezze a katonák zsoldjának nagyrészét, ha véletlenül túl sok pénzt költesz akkor azért legyen egy-két köröd hogy valahonnan keríts egy kicsit még mielőtt nagyon csökenni kezd a morál. És valószínűleg éppen azért ilyen "kevés" az adó hogy az emberek ne eből szerezzék a bevételüket, hanem vagy küzdjenek meg érte (tolizás, hadizás), vagy termeljék meg a nyersanyagot, fegyvert, gabonát stb-t amit eladhatnak.

Mondjuk a tekercses dolog miatt tényleg kéne kezdeni valamit, mivel tényleg hűlyén néz ki így, hogy több a kopás, mint amennyit felhúz az adón
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
  #5  
Old 01-19-2007, 17:40
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Cool lehetőség

Utánna gondoltam kicsit.
Három dolgot kéne ugye összekapcsolni, ebből kettő egyértelmű: a morál meg a bevétel, ezek mellé viszont még valahogy bele kellene kalkulálni a dologba az adott ország gazdaságát is.
Kicsit konkrétabban:
Az adókulcs emelésével csökkenhet a morál, ez visszahat az adófizetésre, meg vannak egyéb káros hatásai. De a bevétel egy ideig nagyobb.
Aztán lehetne olyan, hogy minnél gazdagabb egy ország, annál több jönne be neki adóból. DE!!! Beszámíthatna a területének nagysága is, így egy kis területű vagyonos országnak lehetne nagyobb adóbevétele, mint egy nagy szegénynek.
Persze az egészet úgy kéne kitalálni, hogy a csoprtok tetején "camp"-előknek ne legyen sok hasznuk belőle.

Eddig kb. ennyi.

Last edited by Meteo; 01-19-2007 at 17:49..
  #6  
Old 01-19-2007, 17:48
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

egyetértek sztem teljesen fölösleges így az adó... meg a gazdasági tekik is kellene valamit vele csinálni. még ha 0% tartom akkor is romlik a morál, de ha meg fel húzom azzal a pénzel semmit nem csinálok.
  #7  
Old 01-19-2007, 17:49
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Utánna gondoltam kicsit.
Három dolgot kéne ugye összekapcsolni, ebből kettő egyértelmű: a morál meg a bevétel, ezek mellé viszont még valahogy bele kellene kalkulálni a dologba az adott ország gazdaságát is.
Kicsit konkrétabban:
Az adókulcs emelésével csökkenhet a morál, ez visszahat az adófizetésre, meg vannak egyéb káros hatásai. De a bevétel egy ideig nagyobb.
Aztán lehetne olyan, hogy minnél gazdagabb egy ország, annál több jönne be neki adóból. DE!!! Beszámíthatna a területének nagysága is, így egy kis területű vagyonos országnak lehetne nagyobb adóbevétele, mint egy nagy szegénynek.
Persze az egészet úgy kéne kitalálni, hogy a csoprtok tetején "camp"-előknek ne legyen sok hasznuk belőle.

Eddig kb. ennyi.
sztem elég lenne szimplán annyi h a foglalkozott emberek több pénzt adnak be
  #8  
Old 01-19-2007, 17:56
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by dreaman68 View Post
sztem elég lenne szimplán annyi h a foglalkozott emberek több pénzt adnak be
Nyilván ez lenne a legegyszerűbb, csak gondoltam lehetne még lökni kicsit a dolgon.
  #9  
Old 01-19-2007, 18:02
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by dreaman68 View Post
egyetértek sztem teljesen fölösleges így az adó... meg a gazdasági tekik is kellene valamit vele csinálni. még ha 0% tartom akkor is romlik a morál, de ha meg fel húzom azzal a pénzel semmit nem csinálok.
ne tartsd nullán, rakj be 19et, az nem kopik tovább, s ad 1% - ot
  #10  
Old 01-19-2007, 18:08
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én teljesen ellenzem ezt, úgy ahogy a drágakő árának a növelését is elleneztem. szerintem egyáltalán nincs szükség további inflációra.

csak abban az esetben támogatom, ha az adó erőteljesebben fogja befolyásolni a lakóssági morált.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu