Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 02-21-2007, 21:04
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

azért ha még nem kerül törlésre a téma, az teljesen nem logikus pillanatnyilag, hogy a bankokban nem kell dolgozzanak a népek
ugyanúgy le kéne állniuk emberhiány esetén, mint a többi épületnek

egyébként az alapötlet is többször előkerült már, és én most is egyetértek vele, akár évekkel ezelőtt
a játékban minden épület területarányosan fejt ki hatást, kivéve a bank
1000 heki felett a jelenlegi formájában akár ki is lehetne szedni a játékból a pénzlopással együtt, mindenkinek van 20db, felesleges
Sponsored Links
  #42  
Old 02-22-2007, 04:18
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
azért ha még nem kerül törlésre a téma, az teljesen nem logikus pillanatnyilag, hogy a bankokban nem kell dolgozzanak a népek
ugyanúgy le kéne állniuk emberhiány esetén, mint a többi épületnek

egyébként az alapötlet is többször előkerült már, és én most is egyetértek vele, akár évekkel ezelőtt
a játékban minden épület területarányosan fejt ki hatást, kivéve a bank
1000 heki felett a jelenlegi formájában akár ki is lehetne szedni a játékból a pénzlopással együtt, mindenkinek van 20db, felesleges

Korábban valaki erre mondta, hogy a védeni szükséges pénz se nő területarányosan.
  #43  
Old 02-23-2007, 19:37
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

maximálva van
de a bármihez szükséges pénz fogyása már területarányos

a tekercsekből is akármennyi van, területarányosan kopik (1000-ig legalábbis)
az építőanyag is területarányos, még a szükséges rúna is, mert területarányos vari használja
az égvilágon minden területarányos, csak a bankok nem
  #44  
Old 02-23-2007, 19:39
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én ugyanazt csinálnám a bankokkal, mint a tekercsekkel
200-1000 között 200 hekinként romlana a hatásfok, aztán már állandó lenne, hogy a nagy hadiüzelmeket ne befolyásolja
  #45  
Old 02-23-2007, 20:24
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

így is kirakják a tekit az 5% kopás ellen is. most mégjobban figyelnének rá. én sem támogatom
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #46  
Old 02-24-2007, 09:26
Vili Vili is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Nem nagyon értem, hogy mi itt a probléma. Pénzhez jutni nem csak pénzlopással lehet. És ha már mindenképpen a tolvajlással való haszonszerzésnél akarunk maradni, csak annyi megjegyzésem van: A bankok csak a pénzt védik.
Innentől kezdve mindenkinek induljon be a saját fantáziája.
Tehát szerintem ez a "bank védelmének területfüggése" teljesen fölösleges módosítás lenne, jó ez így, ahogy van, aki meg mindenáron pénzt akar lopni, oldja meg maga.
  #47  
Old 02-24-2007, 11:27
Non Omnis Moriar Non Omnis Moriar is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest
Posts: 210
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Akkor legyen az, hogy a nem müködő bankok ne védjek, és akkor emberhiányt kell csinálni...
De magas hekin ez se ér semmit, 30 épület elsuvad akárhova.
Engem ez zavar igazából... egy nagy ország lazán megvédi a pénzét, fosztani ugyse megy rá sose, és szinte 0 erőfeszítéssel 100% védelmet alakít ki. Ez szerintem irreális.
Ennyi erővel mért kopnak a tekercsek jobban nagy hektáron? A %-hoz szükséges tekercsmennyiség épp úgy nem változik mint a bankokban lévő pénz... Akkor legyünk következetesek...
Én nem megint az 1Aval kell példálózni, mert ott van a 2ik szint is ami szintén már szinte csak a hadizásról szól meg 1-2 fajról. Az emberek nagy hányadának csak időhúzás, aki Aba akar menni játszani annak is, meg aki normál csoportban annak is.
  #48  
Old 02-24-2007, 14:31
Vili Vili is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 94%
Question

Már többedszer olvasom azt, hogy a bank nem áll le, ha munkaerőhiány van. Valaki homályosítson föl, legyen olyan kedves, hogy ezt miből lehet észrevenni!
Nekem ugyanis más tapasztalatom van erről.
Amikor kereskedő személyiséggel játszottam, nem egyszer előfordult, hogy az emberrablások miatt nem üzemeltek a bankjaim, és ekkor kamatot nem kaptam. Ezek szerint a bankok munkaerőhiány esetén nem üzemelnek.
Kérdem én, ha a bankok nem állnak le munkaerőhiány esetén, akkor, miért nem kaptam kamatot?
  #49  
Old 02-24-2007, 14:43
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

A pénzt védi, akkor is ha nem dolgozik benne senki, de a kereskedő csak a működő bankok után kap kamatot. Így pontos a dolog.
  #50  
Old 02-24-2007, 19:19
Kancsendzönga Kancsendzönga is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 178
Activity: 0%
Longevity: 94%
Lightbulb

Nah!

Sztem a javaslat így ugyan nem életképes, de előkerült, h egy bankba mennyi pénz fér... előhoznám azt is, hogy mennyit kezel (150000, ha jóltudom ami kamatozik), így arra jutok, hogy lehetne megmondani azt, hogy mennyit véd. mondjuk egy bank X millát véd (persz csak 0.9-cel megszorozva ezt a látható X millát) így nem területtel nőne, hanem országon belül tartott pénztartalék mennyiségével...

most úgylátom,itt mindenki a változtatás ellen van, amit én túlélnék, de sztem ez az eredeti problémára egy jobb megoldás...
lehet jólmegmondani most! Tegyék ezt Önök meg okosan!
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu