Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-11-2007, 12:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default 02.01. Ha kevés időd van

Hogy kezdjek neki a játéknak, ha előreláthatóan kevés időm lesz?
Milyen stratégiát célszerű alkalmaznom?
Milyen fajokat célszerű választanom?
Milyen épületeket célszerű tartanom?
Egyedül, vagy szövetségben játsszak?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-11-2007, 17:08
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha egy játékos kevés időt tud/akar a játékra szánni, akkor általában magányos farkasként ajánlott játszani. A szöviben nem igazán szeretik, ha 1 tag nem aktív. Ezen kivül sokkal sebezhetőbb az országod, mivel ha támadnak, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy azonnal vissza tudsz támadni, ami nagyon sokszor sorsdöntő lehet. A legközelebbi belépésedig nagyon leszakadhatsz a szövijeidtől, akik már nem tudnak neked segítséget küldeni. Magányos farkasként is megüthetnek, de ha megfelelő védelmed van, akkor a legtöbb ország inkább más célpont után kutat. Személyiségnek a tudós ajánlom, mivel ez adja a legtöbb plusszot.

Érdemesebb egy deffenzívebb stratégiával játszani, a legalsó szint kivételével. Ott nagyon sok gyengén kiépített országgal lehet találkozni, akiktől lehet javakat lopni vagy fosztani. Ajánlott "tekivédő" fajokat választani ilyenkor (gnóm vagy óriás), vagy olyan fajt, amelyikkel tudsz védekezni a tekercslopások ellen. Az elf a legjobb ebben az esetben, viszont az 5. szinten az ember fajjal is lehet boldogulni.

Szóval, 5. szintre:

A gnómmal és az óriással érdemes 30-40% barakkot, 10% tornyot, 15% templomot tartani, gnómmal kicsivel kevesebb barakk, és több kocsma, óriással meg fordítva; tanyát meg annyit, hogy 1 pici túltermelésed legyen. Másképp, ha nem tudsz figyelni az országra, akkor a kajahiány komoly károkat okozhat az országban. A barakkokban annyi nyilas legyen, amennyi a tornyokba elfér, és a többi helyre mehet elit.
Elffel 10-10% barakk és torony, 20-20% kocsma és templom. kocsma lehet több is, ha van elég szabad területed. A barakkokba csak nyilasok mennek.
Emberrel 13-14% torony és barakk, 8-10% templom, és legalább 25% kocsma. A barakkokba itt is nyilasokat kell tenni.

Személy szerint fentebbi szintekre nem ajánlom az óriást és az embert. Az óriást azért, mert kocsma hiányában hamar lezuhan a morálod, ami nagyon gyengíti az országod védelmét, az embert meg azért, mert a katonai védelme nagyon gyenge.

Gnómmal vagy elffel én ajánlom a full beton országot: 14-15% barakk és torony, 18-20% kocsma és templom (a gnómnál lehet tologatni ezeket az arányokat), tanya elfnél kb 11%, gnómnál kb 13%.

Néhányan olyan gnómmal, esetleg óriással játszanak, amikkel ütni is lehet néha. Gnómmal körülbelül a fent említett épületlista (30-35% barakk, 10% torony, 13-15% templom) + 8% kocsma, viszont nagyon kevés üthető célpont lesz, és eléggé résen kell lenni. Óriással 42-45% barakk, 8-10% torony, 15% templom, 1-2% kocsma. Ezzel, mint említettem, az a gond, hogy nagyon hamar lemegy a morálja. Nagyon sok hasonló óriást láttam, és be kell vallanom, hogy a szövink kedvenc célpontjai közé tartoztak és tartoznak még most is az ilyen mf-ek.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #3  
Old 08-13-2007, 14:19
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Milyen fajokat célszerű választanom?

Semmiképpen nem ajánlható, hogy kevés játékidővel félelf, ork vagy törpe fajokkal indulj, de az elf és ember fajokhoz sem árt a több odafigyelés. Az óriás, gnóm és élőhalott fajok ideálisak a kevesebb játékidőhöz.
Reply With Quote
  #4  
Old 08-13-2007, 20:53
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
Milyen fajokat célszerű választanom?

Semmiképpen nem ajánlható, hogy kevés játékidővel félelf, ork vagy törpe fajokkal indulj, de az elf és ember fajokhoz sem árt a több odafigyelés. Az óriás, gnóm és élőhalott fajok ideálisak a kevesebb játékidőhöz.
az elfből elég erős jól bevédett önellátó országot lehet létrehozni, azaz szerintem igenis megéri vele kevesebb idő ráfordítása esetén is játszani
Reply With Quote
  #5  
Old 08-13-2007, 21:21
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ede- View Post
az elfből elég erős jól bevédett önellátó országot lehet létrehozni, azaz szerintem igenis megéri vele kevesebb idő ráfordítása esetén is játszani
elfből csak úgy vagy jó, ha éheztetsz is, különben szétlopnak, vagy beütnek

de tény, hogy nagy vesztesség nem ér, ha a hadivédelemre koncentrálsz, és hagyod, hogy néha pár tekercs eltűnjön, így végülis a közepes kategóriába tettem

azt hiszem, a kitekizhető fajok ne tartozzanak a kevés idejű kategóriába
Reply With Quote
  #6  
Old 08-20-2007, 11:08
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kevés időráfordításhoz szerintem az óriás a legjobb faj. Önellátóan is nagyon stabil országot lehet belőle építeni.
Az élőholtat kezdőnek nem nagyon ajánlanám, az állandó lopkodás igencsak elveheti egy a játékkal épp ismerkedő ember kedvét az egésztől.
Reply With Quote
  #7  
Old 04-12-2008, 20:48
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ha kevés időm lenne, akkor én mindenképpen óriást, vagy elfet választanék, már csak azért is mert kevés időm volt játszani régen, és ezekkel játszottam.
Elffel 3/g-ben 38% kocsmával voltam fenn a topban, 10-10% barakk-torony aránnyal. Szépen lehet fedezgetni, ami egyébként olcsóbb is, a tolvajok ellen elég védett, kivéve, ha egy óriás nem áll le tolvajt mérgezni. Egy tolvajt találtam aki lelopott, de ő élezett félelf volt. Sokan nem mennek ki eddig a szintig egy elfre, mert nem tudnak róla semmit, és mindig van biztosabb célpont.
Óriással a 2/b-ig mentem, csak elit felállással. Ezt annyira már nem ajánlom, kell 8-10% torony, íjjakkal. Leginkább egy hadi varázslót mf-ként, ha kevés időd van játszani. Ezzel is lehet,igaz a morál, mint említették nagyon le is eshet!

DE, semmiképpen se játsszunk orkkal, fél-elffel, törpével és hullával, ha nincs sok időnk!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #8  
Old 04-12-2008, 21:06
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

kevés idő esetén, mint már előttem mondták olyan fajt kell választani, amelyik védi a tekiket.
félelfet nem ajánlom, mert könnyen szétszedik, és az igazából éhezéssel jó.
elf a legjobb választás szerintem, pont annyi sereggel mindenből, hogy se ártani, se lopni, se beütni ne nagyon tudjanak.
óriás is egy jó választás, de kevés idő esetén, a hadivarit tudom ajánlani, elit-íj felállásban. így nem kell félni az esetleges rengetésektől, a támadások nem nagyon fognak sikerülni, mert az íj és az elit is jól véd, a toliktól meg nem kell félni.
gnómot nem ajánlom, mert szétlopnak, és felgyújtanak hamar.
élőhalottat egyáltalán nem ajánlom mert mindenhogy rossz
embert sereggel könnyen szét lehet ütni, ezért az se jó.
ork az totál felejtős, mivel a leg időigényesebb faj.
törpét is el lehet felejteni.
és remélem mindent leírtam
Reply With Quote
  #9  
Old 04-14-2008, 09:56
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Ha kevés időd van, akkor ami fontos, kerüld a háborús helyzeteket. egy elhuzodó háborúban biztos a vereséged, ha nem tudsz a gép elött lenni! Ez nem jelenti azt, hogy nem üthetsz, de csak biztosra menjél. Ha biztos vagy benne, hogy nem fog tudni ártani neked az ellen, csak akkor vállalj be ütést. Persze lehet kockáztatni is, de akkor nem kell meglepödni, ha következő belépésedre romokban lesz az országod.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu