Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok

Fantasy, szerepjátékok Fantasy, RPG, szerepjáték

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-30-2006, 09:59
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Quote:
Originally Posted by MiKoR
én nemismerem a "Werewolf-ot" de bánom hogy eddig kihagytam
Sajnos nekem nincs kimondottan játékoskörnyezetem ,mert idióták és mindig megunják, öregekkel meg nemtudnak játszani , még 10. generációssal is eléggé bénán csinálják
hát az ciki bizony... nézd ha mejd lesz időnk egyszer összeülni, akár te is eljöhetsz...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 01-30-2006, 13:35
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nem tudja valaki hogy a Werewolf meg a Mage alapkonyvek jonnek e majd magyarul? Akkor sokkal elterjedtebb lenne, nem hinnem hogy tul sokan jaszanak angol konybol..
Reply With Quote
  #13  
Old 01-30-2006, 15:22
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Quote:
Originally Posted by Senki
hát ha tudna.... először megmentettem az életét egy csapat orosz katonától... ( a gyógyi nem lefizette a vonat őrségét egy votkával az útra hanem karmok elő, és rávetette magát a vonatra oldalról...

Hát, az igazság az, hogy ezek alapján nem igazán tud játszani werewolfal az a játékos... őszíntén szolva egy jobb érzésű garu társadalomban ezek amiket leírtál olyan szégyenfoltok lennének, hogy valószínű elküldenék valami igencsak öngyilkos küldetésre, hogy legalább azzal megtisztítsa saját és falkjának hírnevét és "vérét", hogy hősi küzdelemben kinyírják... és látod, ezért mondtam, hogy nem szerencsés keverni a wod-os karaktereket egy játékban... jobb az, ha a vámpíroknál egy garu kérlelhetetlen harcos, míg a vérfarkasoknál a vámpírok a féreg fertőzte lények (néhány kivétellel... pld a Salubrik megmaradt tagjai közül van 3 amiket garuk védenek, meg néhány vámpírvadász)...



Amúgy mindenkinek érdemes kipróbálni a legtöbb wod játékot, mert jók... Bár a Wraith-ot azért nem ajánlanám kezdő játékosoknak és főleg nem társaság kedvelőknek, lévén azt 2-3 főnél többen nem nagyon érdemes játszani (és a 3 fő tényleg max)...
Reply With Quote
  #14  
Old 01-30-2006, 15:24
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm
Nem tudja valaki hogy a Werewolf meg a Mage alapkonyvek jonnek e majd magyarul? Akkor sokkal elterjedtebb lenne, nem hinnem hogy tul sokan jaszanak angol konybol..

Hát, szépen sorba adogatnak ki mindent, de szerintem csak akkor fognak kijönni az egyéb wod-os könyvek, ha a vampire-ből kiadtak már mindent (ha vége a mostani klánkönyveknek, akkor jönnek a középkoriak, így elvileg a Salubri és a Baali is )...
Reply With Quote
  #15  
Old 01-30-2006, 15:40
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdvözlet!

Szerintem a különböző wod fajok összemesélése tökéletesen működhet egy saját világ keretein belül.
Az egyik mesémben pl vámpírok és vérfarkasok/ vérleopárdok/ stb vérlények szerepelnek együtt gond nélkül. (Igaz a fajok csak részben hasonlítanak a szabálykönyvekben leírtakra.) A történet egy kölcsönvett (Laurell K. Hamilton: Anita Blake sorozatából) + saját ötletekkel kiegészített világon játszódik.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #16  
Old 01-30-2006, 15:42
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na jó, de azok tényleg különlegesek és ott a wod-os dolgok csak arra voltak jók, hogy abból alkosd meg azt a világot és a szabályokat... Ott minden teljesen másképp működik... De úgy tényleg jól megy együtt...
Reply With Quote
  #17  
Old 01-30-2006, 15:53
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by aúú
Hát, az igazság az, hogy ezek alapján nem igazán tud játszani werewolfal az a játékos...
hát a legnagyobb baja szegénynek nem az hogy nem tudja kijáttszani, hanem hogy már nem tudja gyakorlatilag levadásztuk szerencsétlent ... a legnagyobb baja ott kezdődött a fenris garunak (mert ráadásul az) hogy belevetette magát két vén vámpír és annak lidércserege elé, hogy ő most kitapossa a férget innét... azt majd' meghalt... ezután vérfertőzték egy kis vérköteéssel és le van tiporva egy uralommal ha ki akar törni... az életbe nem tud megszabadulni már, vagy bele is hal ebbe, mert vagy a társai ölik le érte ha vissza tudna térni, vagy inkább megölne engem mint a leggonoszabb férget a csapatba.. (mert a másik kari az harmónia ösvényt jár, azt egyáltaln nem ézi féregnek, csak hát őt is azért megszabadította volna léte "kegyetlen mivoltától" csak hát az meg hogy ne haljon meg vérrel gyógyította majd vérkötötte ) szószó azért nagyon meghalna akármivel próbálkozna.... de már azt se tud... el tudod képzelni hogy fanyaloga játékos... ráadásul végig bénákat dob, úgyhogy egyre jobban elragadja a balszerencséje

Last edited by Senki; 01-30-2006 at 15:55..
Reply With Quote
  #18  
Old 01-30-2006, 16:09
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Elnézést, hogy beleszólok, de mi értelme van egy olyan karakternek, amit nem lehet kijátszani? Mire jó az, hogy egy játékos teljesen el van lehetetlenítve? Nem értem, hogy mehetett bele a DM egy ilyen csapatösszeállításba...
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #19  
Old 01-30-2006, 16:30
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

hát ez gáz... sajnos én csak a Vampire-ig jutottam....
szal még1 lámer kérdés: Mi az a wod?
jah lenéztem a vámpírkünyv hátuljáról, szal wod= world of darkness gondolom...!
Angol verziókat nemtudok nekem küldeni?
biztos nemolvasom el, de legalább meglegyen!
Reply With Quote
  #20  
Old 01-31-2006, 04:43
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Quote:
Originally Posted by Chris
Elnézést, hogy beleszólok, de mi értelme van egy olyan karakternek, amit nem lehet kijátszani? Mire jó az, hogy egy játékos teljesen el van lehetetlenítve? Nem értem, hogy mehetett bele a DM egy ilyen csapatösszeállításba...
mert a karaktert mi nyomorítottuk el mert hülye a játékosa ha nem ilyen "ordas" balfék akkor megúszta volna és izgalmas lehetett volna a dolog... (hiszen ki mondta eddig nekünk játékosoknak vagy én nektek, hogy miért jött L.A.be? lehet hogy a fejünkért csak még azelőtt beszopattuk, hogy kiderült volna ez majd elmondom mi lett vele végül ha véget ér az a krónika... (irgalmatlan hosszú egyébként, szóval nemtudom mikor lesz az, de majd elmesélem az új fejleményeket )
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu