Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szeretnéd egy abalakban látni a szövetségeseid oriját, mint a felmért orik esetében?
Igen. 43 78.18%
Nem, jó ez így külön főmenü és tanácsadók oldallal. 12 21.82%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 05-19-2006, 12:59
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cuyu
Ha már szavaztam,én is reagálok...
Nos, hogy ki csinálta a gömböt,az szerintem is fontos,szerintem oda kellene azt is biggyeszteni.
A főoldalas-tanácsadós dologra annyit,hogy nem lehetne esetleg egymás MELLÉ tenni a 2 oldalt és mind2nek külön gördítősávot tenni???
Mert így szerintem jobb lene,igaz,kicsit nyomottabb,de szerintem ha a 2-t egyszerre tudod nézni az is nagyon sok segítség lenne...
Egymás mellett már túlzsúfoltság lenne szerintem, nem mindenki 1600*1200-ban hódítózik

Hogy ki csinálta a gömböt nyilván fontos, erre volt olyan javaslat hogy legyen kiírva a közös gömbök mellé az hogy ki követte el.

De el tudnék még képzleni egy olyat is mások által említett példa okán:
Szövetség Kristálygömbjei:
- gömbjeid
- xy gömbjei
...
- összes kristálygömb

A szövetségeseid orija helyett akkor inkább a gömböket lehetne megbontani, illetve összébb hozni mert jelenleg 3 különböző helyen vannak szétszórva. (vagy vannak átfedések is? nem tudom megnézni mert nem vagyok szöviben jelenleg, ha tévedtem volna javítson ki valaki )
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 05-19-2006, 13:00
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Nem tudom, de szerintem a waposok miatt ez kicsit macerás lenne...
wap-on nincs is szövetségesek oldal... csak a fórumot lehet elérni
Reply With Quote
  #33  
Old 05-19-2006, 13:19
MrG
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Horváth Ferenc
wap-on nincs is szövetségesek oldal... csak a fórumot lehet elérni
Ez így igaz, ráadásul az sem mindig látszik... (Túl nagy fájl)
Reply With Quote
  #34  
Old 05-19-2006, 16:54
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

En is tamogatom, es szivesen latnam, hogy egy oldalon bejonne az adott szovetsegesemrol a tanacsadok es gombje, kenyelem es alkalmakkor szerintem a gyors infoszerzes szempontjabol is. S nem tartom hulyesegnek, hogy a szovetseg kristalygombjei menupontban a gomb melle oda legyen biggyesztve hogy xy csinalta a gombot
Reply With Quote
  #35  
Old 05-19-2006, 22:37
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Esetleg az éplistával is össze lehetne vonni, mint a VIPes pontlistában, ahol ha rákkattintassz az INFÓ feliratra, kiírja az éplistát, a gömböt és a szövifelmérést is...

Valami ilyesmit lehetne elkövetni arár az eseményekben is, vagy ahogy Ti írtátok, a szövioldalon.
Reply With Quote
  #36  
Old 05-24-2006, 13:13
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default "Szövetségi kincstár"

Sziasztok.

Nem a felvetést reagálom le, mert nem igazából érzem át a problémát így nem tudok állást foglalni.

Viszont felvetett bennem egy másik gondolatot amit viszont nap mint nap használna az egész klán és ebből kiindulva tudna piaci manőverekbe kezdeni. Ez pedig egy Szövetségi háború menüponthoz hasonló ablak aminek a neve "Szövetségi kincstár"

Ez minden szövetségesnél látszódna és a klán ÖSSZES PÉNZKÉSZLETÉT mutatná, hogy nem kelljen minden alkalommal 10 ori gömbjén végigmenni és összeadogatni a pénzeket ha kiváncsi vagyok a klánvagyonra.
Reply With Quote
  #37  
Old 05-24-2006, 14:28
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem jo ötlet, egyszerübb leen, áttekinhetőbb.
mármint az 1 ablakos megoldás.
Reply With Quote
  #38  
Old 05-24-2006, 17:44
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Ez minden szövetségesnél látszódna és a klán ÖSSZES PÉNZKÉSZLETÉT mutatná, hogy nem kelljen minden alkalommal 10 ori gömbjén végigmenni és összeadogatni a pénzeket ha kiváncsi vagyok a klánvagyonra.

jah ez sem lenne rossz.
Reply With Quote
  #39  
Old 05-27-2006, 22:03
Rém Rém is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 104
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

szerintem egy olyat is lehetne csinálni , hogy mind3 szövimet lássam egyszerre( mind a 3) egymás alatt mint amikor a kristálygömböket nézem ami a közösbe vannak.
Reply With Quote
  #40  
Old 07-05-2006, 00:10
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha már átkerültünk ide, illendő összefoglalva a hozzászólások/felvetések alapján amiket mindenkinek köszönök:

Többség jó ötletnek tartotta, hogy a Szövetségesek menü alatt a szövetségesem nevére kattintva egy oladalon láthassuk a következőket:
- Főmenü
- Tanácsadók
- Segítség a szövetségeseknek
Természetesen csak akkor, ha ő megengedi hogy lássam ezen infókat róla.

Felmerült hogy ezen infóablak legyen elérhető a pontlistából is, egy ugyanolyan "infó" linkkel a szövik neve mellett mint a felmért orik esetében.

Előnyök : Kevesebb ablaknyitogatás/vissza gomb, egyszerűbb, könnyebb áttekinthetőség.
Hátrányok : Eltünik a Kristálygömbök menü ennél a megoldásnál.

Hogy egymás mellé vagy alá pakolva lássam mind a három szövetségesem ezen adatait nem tartom előnyösnek, az már túlzsúfoltság lenne és maradna valahol áttekinthetetlen.

A hátrány kiküszöbölésére, a Kristálygömbök külön a szövetségeseimtől, átkerülhetne más formában a Szövetség kristálygömbjei alá. vannak esetek amikor tényleg fontos hogy ki csinálta az adott gömböt (pl egy szöviben láthatólag csak a tolitól van az összes gömb napok óta akkor ott bizony a vari sumákol és azt nem árt tudnia a többi tagnak).

Formailag a kristálygömbök fölé/alá kerülhetne, hogy ki követte el azt a gömböt. Ily módon, szrintem a gömbök is áttekinthetőbbek lennének abból a szempontból, ha valaki éppen arra kíváncsi ki mennyit gömböz a szöviben.

Felmerült, hogy legyen egy Szövetségesi kincstár az 1/A ban, mert 4 ori pénzkészletét összeadogatni még nem nehéz, de 10 orin végigfutni már nehézkes ha valaki éppen a klánja vagyoni helyzetét igyekszik felmérni.

Kicsit merészebbre venném ezzel kapcsolatban a figurát:
Miért ne lehetne akkor már egy olyan hogy "A Szövetség", egyben látnál egy generált "fantom" orit ami "összeadná" az egész szövetség/klán orijait.

pl:

xy Klán (#) [1/A]

Föld: föld1 + föld2 + ... hektár Katona: katona1 + katona2 + ...
Népesség: ... Védõ: ...
Foglalkoztatottság: ### Támadó: ...
Pénz: arany1 + arany2 + ... Íjász: íjász1 + íjász2 + ...
Étel: ... bála Lovas: lovas1 + lovas2 + ...
Rúna: ... rúna Elit: ...
Morál: ### Varázsló: ...
Katonai morál: ### Tolvaj: ...
Érték: ... Helyezés: ###

Persze erősen vitatható, főleg egyes mezők értelmezhetetlensége miatt
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu