Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 10-03-2008, 05:55
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by putika View Post
4 toli egy szövibe
Szerintem ezzel a felállással haladni csak lassan lehet, mert addig ér valamit, amíg egyben a szövi és mindig lefognak belőle ütni 1-1 tagot, nagyobb hekin akkor meg lehet a felzárkózásra várakozni rendszeresen.

Szerintem egy dologra jó igazán, ha tönkre akarnak tenni egy országot, akkor egy ilyen tolis szövi elég kellemetlen tud lenni, de másra nem való.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 10-03-2008, 08:35
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ó de. 5. szinten elég működőképes, mivel nem kell hatalmas hektárokra felmenni. 600 hekiig meg nem eshet nagy bajuk.
Ráadásul ha jól játszanak, egyáltalán nem biztos, hogy levernek 1 tagot is. 4 elf eléggé be tudja betonozni magát. És ha egy kicsit rámennek a riziókra, nagyon bejöhet nekik. Pl ha csak 1 ember nyit TK-t a célországra, és aztán mindenki áttol egy rakás íjászt abba az országba, amit lopnak. Nagyon ritka az, hogy nem azt támadják meg. Lévén, hogy tolvajokról van szó. Egy elf tolit igencsak nehéz bemérni tolvajokkal, hogy vajon kik is a szövetségesei... Nagyjából erre csak fél-elf képes. Ha már van egy feles a szövetségben, akkor mindenképp kell legyen egy varázsló is. Ha más nem, hadi-vari. Magyarul a 4 tagú szöviből 2 esetleg 2,5 országnyi sereg tud kitámadni. Az meg kevés, hogy beverjenek 4 országnyi elf íjászt...
Ha meg a szövetségben nincs olyan tag, aki fel tudja mérni az elf szövetségeseit, akkor meg pláne eltörpül a valószínűsége annak, hogy nem azt fogják megtámadni, aki a TK-t nyitotta.
A fentebb említettek szerint abban meg egy rakás íjász van, amit nem fognak tudni átütni.
Főleg úgy nem, hogy általában a tolvajok felfelé lopkodnak, szóval lefelé kéne támadni. Vagy alábontani. Ami egy drága piacokkal rendelkező csoportban (mert van ilyen 5. és 4. szinten is!) nem jó mulatság.
Szóval szerintem olyan 800 hektárig teljesen jól tud működni egy ilyen szövetség. (ez persze csak az én véleményem.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #23  
Old 10-03-2008, 08:41
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

És különben is, lassan járj, tovább érsz.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #24  
Old 10-03-2008, 09:12
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by tulip View Post
Szerintem ezzel a felállással haladni csak lassan lehet, mert addig ér valamit, amíg egyben a szövi és mindig lefognak belőle ütni 1-1 tagot, nagyobb hekin akkor meg lehet a felzárkózásra várakozni rendszeresen.

Szerintem egy dologra jó igazán, ha tönkre akarnak tenni egy országot, akkor egy ilyen tolis szövi elég kellemetlen tud lenni, de másra nem való.
Szerintem aki ezt a felállást választja, az lassan akar haladni, minél több tarcsit felhalmozva. Ha meg sok a tartalék, nem olyan nehéz dolog akár naponta is fedezni ha muszáj.

Nem rossz felállás, de értelmét én is csak alsó csopikban látom, és olyan útvonalon, amit már ismer a szövi és tudja mit érdemes lopni, mennyire lehet élezni.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
Reply With Quote
  #25  
Old 10-03-2008, 09:21
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
.. Pl ha csak 1 ember nyit TK-t a célországra, és aztán mindenki áttol egy rakás íjászt abba az országba..
miért ne lehetne megtudni kik a szövetségesei? minden csak idő kérdése, de egy óriással is megtalálhatod A többi része nagyjábol stimmel..
Reply With Quote
  #26  
Old 10-03-2008, 09:28
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ráadásul 600 hekire is macerásan mennek fel hacsak nem lopnak pár hekit
Reply With Quote
  #27  
Old 10-03-2008, 09:53
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
miért ne lehetne megtudni kik a szövetségesei? minden csak idő kérdése, de egy óriással is megtalálhatod A többi része nagyjábol stimmel..
Ez benne a rizikó, amit ugyanabban a HSZ-ben is említettem. Ha egy erős, jól játszó szövetségbe köttök bele, akkor ők úgyis kiderítik kik a tagok.

De mondjuk 4 elf esetében nem sokra mennek vele, mert ez is lutri, hogy kit támadjanak meg? Éplistet mérni nem tudnak, fogalmuk nincs mennyi torony és mennyi íjász van 1 országban, azt meg pláne nem tudják, hogy a szövetség az íjászait melyik taghoz csoportosították át. (Oké, lehet tűzgolyózgatni egy óriás variból, de akkor se tudnak pontos értékeket.)
Én pl utálok szellemekkel oroszrulettezni. De ez már ízlés kérdése persze.

Egyébként nem tudom miért csak óriással lehet megtalálni. Szerintem meg lehet találni a szöviket orkkal is. Vagy akármi mással. (Talán hullával nem.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #28  
Old 10-03-2008, 09:57
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Ráadásul 600 hekire is macerásan mennek fel hacsak nem lopnak pár hekit
Erre van az a tolvajakció, hogy "Tolvajaid besurrantak az ellenséges ország Földhivatalába, és az éj leple alatt átírtak 27 hektárt a te nevedre..."



Egyébként 5. szinten simán lehet ütni íjászokkal is. A vagyonból meg igazán kitelik fedezgetésre. Senki nem mondta, hogy egy toliszövetség siet akárhova is. Szerintem nyugodtan el lehet tölteni egy rakás időt az alsó szinten, pénzt felhalmozni. Szintlépés előtt olcsó árakon átépülni, a 4. szinten meg új fajokat/személyiségeket választani.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 10-03-2008 at 09:59..
Reply With Quote
  #29  
Old 10-03-2008, 10:40
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

ott volt h is.. azaz bármi más fajjal is, aki tud tolizni.. de általában neki a legkevesebb a toli elfel, csak az a baj, hogy a tolik meg vannak már gyengítve
Reply With Quote
  #30  
Old 10-03-2008, 10:43
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Gnómban is orkban is szoktam látni 1 kocsmát, de ez nem vita tárgya, végeredményben ugyanazt bizonygatjuk mind a ketten, egyezzünk meg, hogy igazunk van. Az elffel nem is agreszívkodni kell. Elfmániás vagyok, és elég jól el szoktam lenni anélkül, ogy egyetlen gyújtást vagy bármi ilyesmit megeresztenék. Felfelé lopkodok 5-8 körre, azt jóvan. Lassan de biztosan gyűlik a vagyonkám. ^^
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
Gnóm ép lista + terv, taktika és stratégia Tamás Stratégia & Tippek 140 09-19-2010 22:44
Háborús tippek Babszemjankó Stratégia & Tippek 676 08-22-2008 14:36
Tippek, hogyan érjem el az A csopiban a top 30%-ot a leghamarabb Rebellis Általános beszélgetés Hódítós témákban 21 02-08-2008 15:16
Tőzsdézéshez tippek Hunor a sirály Segítség 28 06-06-2007 16:50


All times are GMT +1. The time now is 17:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu