Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 05-20-2006, 21:44
Greg Greg is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy
nem nem es nem. egy jo szovi seperc alatt szetmeszarol
meg egy rossz is
3.-as színten már valóban nem az igazi, de előtte nagyon jól működött. Jó és rossz szövi se tudott bedarálni. Persze mondjuk az is igaz, hogy kicsit lassabban jutsz fel, de nem sokkal.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 05-21-2006, 09:53
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nekem sem volt sok gondom az MF, később szövitag ember hadisommal, igaz ötben, ahol azért ha ügyi az ember ki lehet kerülni a kemény szöviket...

Csak csendben kell maradni, vagy kemény szövibe kell lépni...

A harcban általában az ellenfél varisa, vagy ha nem gnóm volt a tolis, akkor a tolisa volt az én feladatom...

4-ből 3 szor bejött, a negyedik miatt lettem gnóm...
Reply With Quote
  #63  
Old 06-11-2006, 15:18
Non Omnis Moriar Non Omnis Moriar is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest
Posts: 210
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Régebben mikor még nem volt 5x tükör, akkor volt egy ember tolisom, csakazértis ember faj alapon... egyetlen egyszer lopták le, még gyerekkorában. Szöviben egy félelffel és két varissal végig loptuk a csoportot. Mindössze egyszer bírtak beütni, egy jksz-es MF hadi ori.
Anarchban van egy pár hadi ember orim, poénból, végül is nem rosszak ha nem lopják ki belöle a tekit.
Tavaly rengeteget írtam az emberrel kapcsolatban a levlistára, mielött erösítették volna a tükröt. Igazaból az emberböl nem második (alternatív) tolist kellett volna csinálni, hanem hadi-tolis kettös célú orit, kb mint amilyen az óriás most (hadi-varis).
Mivel a legtöbb fantasy vilagban az ember a leggyakoribb legszaporább faj (rövid élet) akkor asszem azt javasoltam hogy tarthasson nagyobb seregeket (+25%barakk) de most atgondolva lehet az se igazán tökéletes megoldás szvsz.

elsö szövimben volt ember hadi, mivel én félelf voltam öt senki se tekizte, és volt másodlagos toli képessége. (2x tükörrel még) Nem volt vészes...

Egy félelfes szöviben, ahol jó a felelf, akár milyen tekizhetö faj ki tudja hozni a maximumot, tanyafree törpe hadim is volt szövibe, az is erös volt nagyon. Azt a minimális teki veszteséget kihozta kovácsbol meg képzésböl, és mellette majd olyan erös volt mint a gnóm hadi.




Csupa elites szövire azt mondom fujj de amig vannak ilyenek örülök mert jól el lehet velük szórakozni Nah, komolyan, a tolisnak és a varisnak, ha nem lopja el a szövijeitöl a haderöt azokat gyengítve, a védelme mint a mirellit lepkepuki...
Mindkét harcmodornak vannak hívei, jó- és rossz alkalmazói persze. Az elitet én személy szerint nem sokra becsülöm, a sereg össze-vissza hívogatás meg kétélü fegyver.
Az elit otthon ülös mindent-vagy-semmit kitámadásokra és a csiki-csukizóknak jó, az íj+ló meg a mindig távolozóknak...
Az elites otthon ül a s...sejhaján, és azt lesi mikor nem nez távolt a másik és ha egyszer kimozdul izgulhat amig kint van a serege. A lovas folyton izgul, hogy tudjon helpet kérni, viszont egyfolytában kint lehet a serege non-stop, és még kevesebb kaját is eszik. A tornyok nem esznek és ha épp nem müködnek, nem megy el értékes haderö.
Nem is beszélve arról hogy a legjobb hadi faj, az ork, kimondottan íj+ló harcmodorra való...

Egyetlen jobb dolog van, az az amikor az elites sereget cserélget a piacon, és megkavarja a támadókat... De ki bírja ezt pénzzel, ugye
Konzervatív vs. Dinamikus harc ...ennyi. Természetesen nem az eliteseket akartam fikázni sértegetni, csak kb leírni amit gondolok...
Ristacpa

Tisztelettel.

Last edited by Non Omnis Moriar; 06-11-2006 at 15:25..
Reply With Quote
  #64  
Old 09-27-2008, 15:28
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vonos82 View Post
Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, van -e értelme, életképes -e egy ember fajú hadis ország irányításának. személyiség, taktika, szövetségesek, tekercsek...

Minden érdekelne...

(Ha lehet, nagyon ne hordjatok le, mert már úgyis mindegy -> ez van!)
ahány hozzászólás annyi vélemény,alsó csoportban szerintem mindent lehet .írta valaki,hogy semmire sem jó az ember ,igaza van de mégis mindenre jó az ember ez is igaz.sem előnye sem hátránya kezdő orinak sztem az egyik legjobb, könnyen variálható mindent kipróbálhatsz vele magam részéről csop 4. helyről léptem kereskedő emberrel hadisnak beéllítva 1000 kör után azóta már váltottam de nem bánom,hogy ember voltam
Reply With Quote
  #65  
Old 09-28-2008, 09:54
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
ahány hozzászólás annyi vélemény,alsó csoportban szerintem mindent lehet .írta valaki,hogy semmire sem jó az ember ,igaza van de mégis mindenre jó az ember ez is igaz.sem előnye sem hátránya kezdő orinak sztem az egyik legjobb, könnyen variálható mindent kipróbálhatsz vele magam részéről csop 4. helyről léptem kereskedő emberrel hadisnak beéllítva 1000 kör után azóta már váltottam de nem bánom,hogy ember voltam
Bármit kipróbálhatasz bármivel 5-ös szinten, elvégre oda mindenki eljut
nekem volt egy ember vari szövim (ez is a "minden" kategória, hát megemlítem)..nem nagyon rajongtam érte, de lelkes volt a srác, az első szöviháború után törölt...11k varija volt, 2 nap alatt az 5 napos orik is beártózták, volt olyan feelingje, mint mikor valaki gnóm varit gyilkol...olyat is láttam már szóval azért ez a mindent ki lehet próbálni dolog, ez igaz, itt az a kérdés, hogy érdemes-e...szerintem se hadinak, se varinak nem jó (varinak...miért gyúrna valaki arra, amiben amúgyis átüthetetlen? logikátlan)

nem neked, csak olvastam és reagálok:
az elites felálláshoz annyit, hogy a kósza hadikat nem tudod megfogni annyi elittel, amennyi az oriban van (ember toli) mert általában 59-vagy 00-kor indulnak, akkor meg már késő...nekem 2-szer olyan is volt, amikor elszámoltam magam, és 01-kor indultam, azt meg már észre sem veszik, oda a help,ezért nem szeretem a full elitet, mert lehet, hogy háborúban több a lehetőség benne, de a földelések ellen nem véd semmit...

összefoglalva én kis hekin nem játszanék ember tolit, mert ott még nagyon ki vannak éleződve a felesek, szétlopnak...ha szétlopják a tolit, a hadit is szétlopják.magasabb hekin gyenge a hadija, beverik, ha hadi, ha nem hadi...ha hadi, akkor először lelopják a tekijeit, aztán ütnek be, lényegtelen, szóval sztem életképtelen, bár egyszer kipróbálható, de mint tudjuk, minden kipróbálható, kérdés, hogy megéri-e?
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hadisarc, szabályozott keretek között. Gyula Megbeszélések 179 01-22-2008 22:51
Akkor vagy igazi alkoholista ha szekely Viccek 17 08-22-2007 22:39
más csoportba lévő országom lehet vagy a tesznek anarba? werden Segítség 10 04-05-2007 14:43
Elf --> hadis, tolis vagy varis ??? Loxhero007 Segítség 33 12-28-2006 09:26


All times are GMT +1. The time now is 04:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu