Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 09-23-2007, 20:04
BigPi BigPi is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 204
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Azóta indítottam gnómot is próba kép a kihívás kedvéért.
A tolvajokra visszatérve, ha lenne 12-13% kocsmám, úgy gondolod a 20% felettiek nem csinálnak meg ugyan ezt? Legfeljebb még nagyobb vehemenciával, és még nagyobb pusztítással.

Legfeljebb ha szükséges, akkor felhúzol pár templomot, hogy ne lásson be minden féle jöttment.

Különben igazad van abban, hogy nem 0 kocsmásra akartam, ha nem 1 kocsmásra.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 09-23-2007, 20:19
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

legalább ne erőltetnéd
Reply With Quote
  #13  
Old 09-23-2007, 20:34
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én mentem már végig 1 kocsmás MF gnómmal. Persze, könyvtáram nem volt, bank meg 15 db.
Nem volt az rossz.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #14  
Old 09-23-2007, 20:41
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Én mentem már végig 1 kocsmás MF gnómmal. Persze, könyvtáram nem volt, bank meg 15 db.
Nem volt az rossz.
meg gondolom nem volt 15% torony barakkodmeg talán a kereskedő szem csak 1 volt a sok közül
mikor is volt ez??
Reply With Quote
  #15  
Old 09-23-2007, 20:51
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
meg gondolom nem volt 15% torony barakkodmeg talán a kereskedő szem csak 1 volt a sok közül
mikor is volt ez??
Pontosan így volt. 10% torony volt, sok barakk, elég sok templom, több személyiség
Talán másfél-két éve.
Tudom, hogy ez nem egy tipikus bankos felállás, csak annyit akartam írni, hogy az 1 kocsma nem olyan hülyeség.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #16  
Old 09-23-2007, 21:16
Tyborrex Tyborrex is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 50
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

NApi 25 milla...hát nem tom nekem most törpként embereladásból lopásból(hadi-toli vok) összejön annyi, extra jó napokon a haditoli szakma adott már 100 millát is pro Tag nem is egyszer, most fogok gnómra váltani...mert azért lássuk be a haditoli jobban megy neki: )
Reply With Quote
  #17  
Old 09-23-2007, 21:21
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Pontosan így volt. 10% torony volt, sok barakk, elég sok templom, több személyiség
Talán másfél-két éve.
Tudom, hogy ez nem egy tipikus bankos felállás, csak annyit akartam írni, hogy az 1 kocsma nem olyan hülyeség.
Fegya, azért 1 kocsmás gnómhoz már eléggé aktív hadisnak kell lenned, nem bebetonozott kereskedőnek.
Amúgy csatlakozom az előttem szólókhoz, BigPi, inkább tanulj egyelőre mint taníts másokat.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #18  
Old 09-24-2007, 07:24
BigPi BigPi is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 204
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Ha a srác azt írta volna, hogy hadis gnóm akar lenni, és folyamatosan ütögetni szeretne, akkor más ori listát írtam volna neki. Hiszen ha ilyen vágya van akor miért akar kereskedő lenni? Még is ha ütögetni szeretne + tolvajokat is szeretne tartani akor miért akar kereskedő lenni és +-ban még bankokat is tartani?
Az írásából nem az derült ki, hogy ő hadis akarna lenni, és bárkit is megszeretne ütni, vagy esetleg tolvaj.
Nekem az írásából az derült ki, hogy ő egy békésen fedezgetős tipus aki pénzt és vagyont akkar gyűjteni, és közben tözsdézgetni.

UI: Én legalább vettem a fáradságot, hogy írjak neki valamilyen orilistát, de TI még erre sem voltatok képesek. Tehát a továbbiakban, csak úgy kritizáljatok ha ti is leírátok a sájátotokat, és akkor ellehet végezni az össze hasonlító elemzést.
Sok féle játék stilus van és mindegyik eredményes is lehet.
Reply With Quote
  #19  
Old 09-24-2007, 09:42
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én cska azt nem értem az éplistával kapcsolatban hogy miert kell annyi könyvtár.Ha most azt akarjuk bebizonyitani hog a kereskedő milyne jó mert kamatozik a lové akkor minek a könyvtár.

Amugy magyarán szolva a kereskedő semmitsem ér kis hekin. Ha mondjuk van 7000 hekid és 20% bankod akkor már esetleg.

De addig a piacot nézve siman jobb a fegyver a katona a tekercs...
Reply With Quote
  #20  
Old 09-24-2007, 10:09
csofika csofika is offline
Banned
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 120
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Szerintem is felesleges 5-ös szinten kereskedő személyiséggel indulni. Ilyen alacson hekinél még nem éri meg a kamat, amit egy bank hoz. Sokkal jobban megéri katikat eladni a piacon, mert ott még magas az ára.

Talán élőhalottnál használtam kereskedő személyiséget, ahol a pénz miatt kellet 10-15 bankot tartani, és milyen jó, hogy egyúttal kamatozik is. Tehát indulásnál, 5-ös szinten az élőhalottnál lehet alkalmazni a kereskedőt, ha nem akarsz tudós, tábornok, vagy harcos lenni.

Én gnómmal védekező típusú országnál íjat toronyban, varit és tolit szoktam tartani. Ilyen esetben a toli arra is elég szokott lenni, hogy remekül lopkodjak, nincs tehát szükség a bankokra.

Összefoglalva csak magas hektáron számít a bank jó pénzfialó eszköznek, 5-ös szinten nem érdemes kereskedő gnómot indítani. Ez persze a szubjektív véleményem, akinek kedve van hozzá kipróbálhatja.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
Fél-elf stratégiák & trükkök joyfulpoison Stratégia & Tippek 509 06-08-2009 18:03
09.01. Kereskedő Ati Hódító Kézikönyv 1 07-12-2007 15:04
25. Kezdési stratégiák Ati Hódító Kézikönyv 6 07-11-2007 16:13
párbaj stratégiák Half Stratégia & Tippek 82 03-18-2007 10:14


All times are GMT +1. The time now is 17:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu