Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #3911  
Old 10-18-2013, 20:39
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Bocs a késésért, manapság viszonylag ritkán járok ide, ezért a focis kommentekhez késve, de azért szeretnék hozzászólni. Igyekszem rövidre és lényegre törőre fogni.

In medias res, szerintem a válogatottól való elfordulás a román és holland meccs után visszataszítóbb, mint a válogatott teljesítménye.
Egy percen múlt, hogy nem pótselejtezünk, ha Románia nem egyenlít a 93. percben Pesten, akkor most röhögve, holland-magyar 8-1-gyel és magyar-andorra akár 1-0-lal is 2. helyen végeztünk volna.

A futballban persze nincs ha, de a gondolatkísérletet érdemes elvégezni. Ha akkor nem egyenlítenek a románok, akkor valószínűleg most mindenki az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb focisikeréről áradozna, és valószínűleg ugyanazok az emberek, akik most a legnagyobb gyűlölettel tekintenek a válogatott játékosokra - a legnagyobb hősöknek kiáltanák ki őket.

Holott a hazai labdarúgás helyzete viszont nem azon az 1 percen múlt és múlik. Ha kijutunk a pótselejtezőre, a most harsányan emlegetett bajok ugyanúgy meglennének - és a feledés homályába merülnének egyúttal.

Be kellene mindenkinek látnia, hogy nem vagyunk elég jók - ezer okból, amik közül Szalai is megemlített párat - de nem reális kijutnunk a VB-re.
Ezt a legkönnyebben szerintem úgy lehet leegyszerűsíteni, hogy mondjon valaki akár 1 azaz egy darab jelzőt, amit rá lehet aggatni a magyar labdarúgásra, de Magyarországra nem.

Direkt nem akarok jelzőket mondani, de szerintem a legtöbben ha belegondolnak, érzik a korrelációt.
Viszont ha a másik oldalról nézzük, a 3. hely a lehető legtisztességesebb helytállás. Az ennél több abszolút bravúr és csoda lett volna. Ja, hogy a politikusok is mindig beígért bravúrral és csodával b*sznak át...?

Persze én is abszolút támogatom a reformot és fejlődést, sőt. De szerintem az ott kezdődik, hogy sportoló, sportvezető és szurkoló is belátja, hogy mi a legmagasabb szinthez kevesek vagyunk - és önámítás meg mások ámítása helyett alázatra és szorgalomra buzdítanak. Mert szerintetek Izland hogy érte el a pótselejtezőt...?
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
Sponsored Links
  #3912  
Old 10-18-2013, 22:00
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default mellément, mégis gól

Reply With Quote
  #3913  
Old 10-19-2013, 00:59
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Bocs a késésért, manapság viszonylag ritkán járok ide, ezért a focis kommentekhez késve, de azért szeretnék hozzászólni. Igyekszem rövidre és lényegre törőre fogni.

In medias res, szerintem a válogatottól való elfordulás a román és holland meccs után visszataszítóbb, mint a válogatott teljesítménye.
Egy percen múlt, hogy nem pótselejtezünk, ha Románia nem egyenlít a 93. percben Pesten, akkor most röhögve, holland-magyar 8-1-gyel és magyar-andorra akár 1-0-lal is 2. helyen végeztünk volna.

A futballban persze nincs ha, de a gondolatkísérletet érdemes elvégezni. Ha akkor nem egyenlítenek a románok, akkor valószínűleg most mindenki az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb focisikeréről áradozna, és valószínűleg ugyanazok az emberek, akik most a legnagyobb gyűlölettel tekintenek a válogatott játékosokra - a legnagyobb hősöknek kiáltanák ki őket.

Holott a hazai labdarúgás helyzete viszont nem azon az 1 percen múlt és múlik. Ha kijutunk a pótselejtezőre, a most harsányan emlegetett bajok ugyanúgy meglennének - és a feledés homályába merülnének egyúttal.

Be kellene mindenkinek látnia, hogy nem vagyunk elég jók - ezer okból, amik közül Szalai is megemlített párat - de nem reális kijutnunk a VB-re.
Ezt a legkönnyebben szerintem úgy lehet leegyszerűsíteni, hogy mondjon valaki akár 1 azaz egy darab jelzőt, amit rá lehet aggatni a magyar labdarúgásra, de Magyarországra nem.

Direkt nem akarok jelzőket mondani, de szerintem a legtöbben ha belegondolnak, érzik a korrelációt.
Viszont ha a másik oldalról nézzük, a 3. hely a lehető legtisztességesebb helytállás. Az ennél több abszolút bravúr és csoda lett volna. Ja, hogy a politikusok is mindig beígért bravúrral és csodával b*sznak át...?

Persze én is abszolút támogatom a reformot és fejlődést, sőt. De szerintem az ott kezdődik, hogy sportoló, sportvezető és szurkoló is belátja, hogy mi a legmagasabb szinthez kevesek vagyunk - és önámítás meg mások ámítása helyett alázatra és szorgalomra buzdítanak. Mert szerintetek Izland hogy érte el a pótselejtezőt...?

Az a baj, hogy nem látod át az egészet.

Nem az a baj, hogy most pocskondiázzák a válogatottat, hanem az, hogy EDDIG NEM TETTÉK.

De nem szabad elhinnünk a "merjünk kicsik lenni" szlogent. Hogy a 3.hely tisztes helytállás? A jelenlegi kerettől TALÁN igen. (Azért megnéztem volna, hogy mondjuk egy Sousa vezette válogatott mit nyújtott volna Husztival, Tőzsérrel, Leandróval)

Nekünk olyan futball múltunk van, mint nagyon keveseknek a világon. Az embereknek hatalmas futball szeretete. Ha itt jó foci lenne (és pénz a jegyre), akkor a régió legnagyobb átlag-nézőszámával bírnánk.

Az utóbbi 15 évben:

Horvátország: VB bronzérem, Suker, Modric, Olic, Mandzukic
Lengyelország: EB, VB részvétel, Dudek, Lewandowski, Piszczek, Blaszczykowski
Csehország: EB bronzérem, VB részvétel, Nedved, Koller, Cech, Rosicky, Baros
Románia: EB, VB részvétel, Hagi, Mutu
Ukrajna: VB részvétel (rendezőként EB), Sevcsenko, Timoscsuk


Ha nem lopnának szét mindent, nem mutyiznának és lennének velejéig korruptak a labdarúgás (és az ország) vezetői, akkor nekünk ezeket az eredményeket messze túl kéne szárnyalnunk. De mi még csak a pótselejtezőig sem jutunk el. És ez szégyen.

Szégyen, amit az MLSZ művel, előbb Kistelekivel, aztán Csányival az élen, szégyen, ami utánpótlás szinten zajlik, már az U17-es csapatunk is rémgyenge, szégyen, ami edzőképzés szinten zajlik (egyetlen külföldön, normális szinten edzősködő edzőnk van, László Csaba).

A magyar fociban igenis benne van a bravúr. Ahogy '86-ban benne volt a vidiben, ahogy '95-ben benne volt a fradiban. Csakhogy valakik ellopják ezt a bravúrt. Mert ugyanez az ország termelte ki az aranycsapatot, Albert Flórit, Nyilasi Tibit.

Nem elégedhetünk meg 3., 4. hellyel egy vb-selejtezőben. Nem mondhatjuk, hogy csak ennyire futja. Neki kell állni egy tudatos építkezésnek, aminek a vége, hogy újra lesz egy valamirevaló válogatottunk. Péniszrajzolók és uzsorások nélkül.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #3914  
Old 10-19-2013, 11:28
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Az a baj, hogy nem látod át az egészet.

Nem az a baj, hogy most pocskondiázzák a válogatottat, hanem az, hogy EDDIG NEM TETTÉK.

De nem szabad elhinnünk a "merjünk kicsik lenni" szlogent. Hogy a 3.hely tisztes helytállás? A jelenlegi kerettől TALÁN igen. (Azért megnéztem volna, hogy mondjuk egy Sousa vezette válogatott mit nyújtott volna Husztival, Tőzsérrel, Leandróval)

Nekünk olyan futball múltunk van, mint nagyon keveseknek a világon. Az embereknek hatalmas futball szeretete. Ha itt jó foci lenne (és pénz a jegyre), akkor a régió legnagyobb átlag-nézőszámával bírnánk.

Az utóbbi 15 évben:

Horvátország: VB bronzérem, Suker, Modric, Olic, Mandzukic
Lengyelország: EB, VB részvétel, Dudek, Lewandowski, Piszczek, Blaszczykowski
Csehország: EB bronzérem, VB részvétel, Nedved, Koller, Cech, Rosicky, Baros
Románia: EB, VB részvétel, Hagi, Mutu
Ukrajna: VB részvétel (rendezőként EB), Sevcsenko, Timoscsuk


Ha nem lopnának szét mindent, nem mutyiznának és lennének velejéig korruptak a labdarúgás (és az ország) vezetői, akkor nekünk ezeket az eredményeket messze túl kéne szárnyalnunk. De mi még csak a pótselejtezőig sem jutunk el. És ez szégyen.

Szégyen, amit az MLSZ művel, előbb Kistelekivel, aztán Csányival az élen, szégyen, ami utánpótlás szinten zajlik, már az U17-es csapatunk is rémgyenge, szégyen, ami edzőképzés szinten zajlik (egyetlen külföldön, normális szinten edzősködő edzőnk van, László Csaba).

A magyar fociban igenis benne van a bravúr. Ahogy '86-ban benne volt a vidiben, ahogy '95-ben benne volt a fradiban. Csakhogy valakik ellopják ezt a bravúrt. Mert ugyanez az ország termelte ki az aranycsapatot, Albert Flórit, Nyilasi Tibit.

Nem elégedhetünk meg 3., 4. hellyel egy vb-selejtezőben. Nem mondhatjuk, hogy csak ennyire futja. Neki kell állni egy tudatos építkezésnek, aminek a vége, hogy újra lesz egy valamirevaló válogatottunk. Péniszrajzolók és uzsorások nélkül.
Hogy honnan bányásztad ki a kommentemből, hogy én a merjünk kicsik lenni pártján állok, azt én nem tudhatom.

Lefordítom az utolsó bekezdést amit írtam: fel kell mérni és el kell fogadni, hogy jelenleg nem tartunk sehol sem az elithez képest, majd erre alapozva neki kell állni egy tudatos építkezésnek, mint pl Izland ugye.
Nem pedig a csodát kellene várni, majd hirtelen mikor kiderül, hogy nem jött meg, cinikusan elfordulni a csapattól.

A realitás felmérése és elfogadása nem egyenlő a beletörődéssel, hanem pont az első lépés a fejlődés irányába.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 10-19-2013 at 11:51..
Reply With Quote
  #3915  
Old 10-19-2013, 12:06
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Hogy honnan bányásztad ki a kommentemből, hogy én a merjünk kicsik lenni pártján állok, azt én nem tudhatom.

Lefordítom az utolsó bekezdést amit írtam: fel kell mérni és el kell fogadni, hogy jelenleg nem tartunk sehol sem az elithez képest, majd erre alapozva neki kell állni egy tudatos építkezésnek, mint pl Izland ugye.
Nem pedig a csodát kellene várni, majd hirtelen mikor kiderül, hogy nem jött meg, cinikusan elfordulni a csapattól.

A realitás felmérése és elfogadása nem egyenlő a beletörődéssel, hanem pont az első lépés a fejlődés irányába.
Amúgy hány izlandi meccset néztél meg?
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #3916  
Old 10-19-2013, 12:39
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Viszont ha a másik oldalról nézzük, a 3. hely a lehető legtisztességesebb helytállás. Az ennél több abszolút bravúr és csoda lett volna.
Nem kell nekem lefordítani semmit. Ez az egy mondat mutat mindent.

Ellenfelünk volt egy rémgyenge török válogatott, akiket Terim érkezése előtt még a "szerethető" csapatunk is meg tudott verni. Ellenfelünk volt az elmúlt 20 év leggyengébb román válogatottja, akiknek a legnevesebb játékosuk (Marica) csapat nélküli, az egyetlen játékosuk, aki komoly klubnál játszik (Chiriches, ejtsd Kerekes), pedig még pályára sem lépett bajnokin.

Nehogy már csoda legyen ezek elé odaérni. A Hollandiában kiálló csapatnak talán csoda. A grafikusnak talán csoda, akinek annyi az edzői munkája, hogy "profik vagytok, menjetek és csináljátok, nem kell ide taktika", aztán ha nem jön be, akkor a játékosokat hibáztatja. A magyar középmezőny tagjából (Haladás) válogat be középső védőket??? Az volt még szép, amikor Tököli játszott. Ezt érezni kell. Tököli játszott 2011-ben a válogatottban tétmeccsen! Minden tiszteletem neki, de 35 évesen nem válogatott szint.

A péniszrajzoló azt nyilatkozta egyik meccs után, hogy azért játszott teljesen hülye felállásban a védelem, mert nem tudta kiket rakjon be. Ezt mégis hogyan? Neki az a feladata, hogy igenis tudja kiket lehet játszatni. Amikor a posztjára került azt mondta, hogy fiatalokat akar játszatni és csak olyanokat, akik rendszeresen pályára lépnek a klubjaikban. Erre rendre csapat nélküliek és kispadozók játszottak (pl. Koman).

Devecseri, Guzmics, Mészáros, Cvitkovics, és még jó pár játékost mondhatnék, akiknek a válogatott közelébe sem szabadott volna kerülnie!

Béna, korrupt beválogatás, semmi taktika, és állandó hazudozás, mellébeszélés, felelősség hárítás.

Egy m1-es műsorban megkérdezték Egervárit, hogy miért nem válogatja be a belga bajnok csapatkapitányát, Tőzsért. Erre elkezdett halandzsázni, hogy Dani olyan poszton és stílusban játszik, ami nem illeszkedik a csapatba. Utána Tőzsér reagál, hogy évek óta nem azon a poszton és stílusban játszik....

De jól is megy a szekér, hogy a belga bajnok (A belgák top10-esek a világranglistán és lazán nyerték a selejtező-csoportjukat) csapatkapitánya nem fér be a stílusa miatt! (Talán őt már nem kellett eladni külföldre?)

Huszti, Tőzsér, Vass, Leandro, Lovrencsics, Stieber, Nikolics. Pár játékos, akikkel jobb lett volna ez a csapat.
Csak éppen Huszti ki merte mondani, hogy velejéig korrupt a rendszer, Tőzsért nem szereti egérke, Vass ki merte mondani, hogy az utánpótlás válogatott csapattársai bundáztak, Leandro honosított mer lenni és messzeföldön cipruson játszik (Ciprus pedig még nincs telepítve a fantasztikus szoftverbe, amit használ), Lovrencsics azért mégsem egy Elek, vagy Cvitkovics, Stieber is Németországban merészel játszani, Nikolics pedig szintén honosított, még biztos nem érti, hogy mit jelent a tippmix.

Vannak azért játékosaink, még utánpótlásunk is: Holman, Kovács, Kleinheisler, Otigba, Lang, Jova.


De persze megverni a románokat az nagy csoda lenne...
A lehető legtisztességesebben helyt álltunk! Csak 3:0-ra szívtunk a románok ellen és alig kaptunk 8-t a hollandoktól!
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #3917  
Old 10-20-2013, 13:39
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mintha mostanában a magyar bajnokságban láttam volna ilyet utoljára...

__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #3918  
Old 10-20-2013, 14:34
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Nem kell nekem lefordítani semmit. Ez az egy mondat mutat mindent.
Ja hogy kiragadtál egy darab mondatot és az megmutat mindent.

Persze lehettünk volna másodikok is, csakhogy attól még a fundamentumok nem változnak meg, hovatovább nem is indokolják, hogy másodikok legyünk.
A hazai labdarúgás helyzete alapján gondolom te sem hiszed azt, hogy Európa legjobb 16 országa között vagyunk. Én erről beszéltem, ezért lett volna csoda.

A vicc az, hogy egyetértek veled abban amit írsz, csak azt nem értem, hogy te második nekifutásra is hogy tudod direkt vagy véletlen nem megérteni amit én írtam?

Már rögtön az első kommentemben írtam, hogy 1 percen múlott a pótselejtező, ami egyáltalán nem ment volna csodaszámba nyilván, ha nem egyenlítenek a románok. Utána írtam hogy a fundamentumokat nyilván nem az az egy perc határozza meg. Tehát a hazai labdarúgás helyzete miatt lett volna és lenne bármikor csoda, ha 2. helyen végeznénk, mert az alapok nincsenek meg hozzá. Nem azért mert pont ebben a selejtezősorozatban nem lehetett volna megcsípni a második helyet.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #3919  
Old 10-20-2013, 21:07
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Puskás-díj szagot érzek:

__________________
קפוד!
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to szamóka For This Useful Post:
  #3920  
Old 10-20-2013, 21:26
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Puskás-díj szagot érzek:

azt inkább "nagy gólokra" adták eddig is, nem ilyenre
akkor a Barcának minden harmadik gólja esélyes lenne
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 16 (0 members and 16 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 08:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu