Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #161  
Old 05-18-2011, 18:24
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
[...]
köszönöm a tippeket!

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Arra vigyázz majd, hogy ha vindózt telepítesz linux után, az megeszi a Grubs-ot, így csak a win-t lehet majd indítani - illetve utána szenvedni kell majd, hogy visszajöjjön a linux...
Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Dehogy kell szenvedni, bebootolsz livecdrol es egy parancsot kell kiadni.
közben kicsit kiakadtam erre a Kubuntu 11.04re is, szóval gondoltam már melózni kéne, mert a főnök leszedi a fejem, és gyorsan felrakok egy win7et... no hát egyszerűen nem engedte. Hiába volt még 100 giga allokálatlan terület, amit formáztam, meg létrehoztam partíciót, meg töröltem, meg minden, sehogy sem hagyta... szóval most úgy néz ki, hogy leformáztam az egészet, és fenn van a win7. majd holnapután (holnap vizsga) felrakok rá egy régebbi kubuntut, aztán ha az sem tetszik, akkor megnézek egy debian-t... valahogy sehogy sem sikerült úgy beállítani ezt a 11.04est, mint amilyen az egyik ismerősömnek a 10.10es... :S de most erre már nincs több időm (tegnap délután óta birizgálom).

De nem adom fel!

Andrew: Debian-ból melyik verzió van fenn Nálad?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #162  
Old 05-18-2011, 18:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
közben kicsit kiakadtam erre a Kubuntu 11.04re is, szóval gondoltam már melózni kéne, mert a főnök leszedi a fejem, és gyorsan felrakok egy win7et... no hát egyszerűen nem engedte. Hiába volt még 100 giga allokálatlan terület, amit formáztam, meg létrehoztam partíciót, meg töröltem, meg minden, sehogy sem hagyta... szóval most úgy néz ki, hogy leformáztam az egészet, és fenn van a win7.
Ezt nem a Linux nem engedi. Ha ez történt, akkor max a Win volt képtelen találni magának megfelelő üres particiót. Ez nem a linux hibája, maximum a Windows-é.

A Windows-nak talán nagyobb igényei vannak azzal kapcsolatban, hogy hova telepszik, szerintem célszerűbb először azt feltenni, és utána a linuxot.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #163  
Old 05-18-2011, 18:32
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt nem a Linux nem engedi. Ha ez történt, akkor max a Win volt képtelen találni magának megfelelő üres particiót. Ez nem a linux hibája, maximum a Windows-é.

A Windows-nak talán nagyobb igényei vannak azzal kapcsolatban, hogy hova telepszik, szerintem célszerűbb először azt feltenni, és utána a linuxot.
igen. lehet rosszul fogalmaztam... nem ezért akadtam ki a kubuntura, hanem meglepődtem amikor telepíteni akartam a win7-et, hogy nem engedi... közben unokabátyámmal beszéltem, és ő is ezt mondta, mint Te, hogy a win-t kell hamarabb...
Reply With Quote
  #164  
Old 05-18-2011, 18:44
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Andrew: Debian-ból melyik verzió van fenn Nálad?
6.valahányas... a legújabb amit le lehetett tölteni - én kapsából a KDE-s változatot töltöttem le, mert az tetszik.
Mi volt a gond amúgy a Kubuntu-val? Az Ubuntu 11.04 az biztos, hogy máshogy néz ki, mint az előzőek, mert átesett egy reformon a kezelő felület.

Viszont az első nap az esélyes, hogy tökölős lesz vele, mire mindet fölteszel ami kell + beállítgatod a dolgaidat
Reply With Quote
  #165  
Old 05-18-2011, 19:19
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
6.valahányas... a legújabb amit le lehetett tölteni - én kapsából a KDE-s változatot töltöttem le, mert az tetszik.
Mi volt a gond amúgy a Kubuntu-val? Az Ubuntu 11.04 az biztos, hogy máshogy néz ki, mint az előzőek, mert átesett egy reformon a kezelő felület.

Viszont az első nap az esélyes, hogy tökölős lesz vele, mire mindet fölteszel ami kell + beállítgatod a dolgaidat
az Ubuntuval a legnagyobb nem tetszést az váltotta ki, hogy a "start menü" megnyomására egy sajátgépszerű izében találtam magam, ahol ikonokként megjelentek az alkalmazások, meg minden menüpont (pl: képernyőbeállítás, meg az ilyenek is). nem szeretem a sajátgépet, jobban szeretem a listákat, mint az ömlesztett ikonokat, és sehogy sem tudtam megváltoztatni. Második dolog, hogy a gyorsindító ikonok nem a tálcán vannak, hanem bal oldalon, mintha egy automata elrejtésű startmenü lenne, és néha gond volt, hogy odavittem az egeret, de sehogy sem akart előjönni... Valamint az éppen futó alkalmazások is erre e gyorsindítós cuccra kerülnek rá. Így bosszantó volt, ha nem tudtam előhozni.

Viszont az asztalok kezelése az tetszett, a KDE-ben hiányoltam, hogy ha csúsztatok jobbra egyet, akkor "nem mutatja a váltást", csak átvált (de lehet ez beállítás, láttam menüpontot, de nem bújtam úgy bele, mint az ubuntu-ba).

A 11.04es Kubuntunál ami nem tetszett, az a több asztal kezelése, illetve itt sem sikerült "start menüs" listát csinálni. itt egy címoldal van, amin csoportosítás látható (pl internet) ha ráklikkelsz akkor pár másodpercnyi effekt után bejön egy új ikonhalmaz, amiben maguk a programok vannak (pl mozilla). nem volt annyira bosszantó, mint az Ubuntunál a teljesen ömlesztett, kinézetre is tetszetős, de még mindig nem az igazi...

Egyik ismerősömnek nagyon szép, letisztult Ubuntuja van, Start menü jellegű menüvel, a futó alkalmazások is egymás mellett vannak a tálcán, mint windowsban, és az óra mellett még egy munkaablak váltó is van. Nagyon praktikusan oldotta meg a dolgokat. Egy hasonlót szeretnék végsősoron én is. Aztán majd ha jobban elmélyedek a linuxban akkor lehet elszakadok jobban a windows-szerű jellegtől is.

Az enyémeken meg egy picit mindent zavarosnak éreztem... node még tesztelgetek... Remélem a vinyó nem adja be a kulcsot!
Reply With Quote
  #166  
Old 05-18-2011, 23:03
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Nekem az tetszik a KDE-ben, hogy szép, egyszerű, letisztult.
Betettem egy panelt a képernyő bal oldalára, ott úgy sem zavar semmit, ezen tartom a gyakran használt programok gyorsindítóját, egy órát, az asztal megjelenítése gombot, illetve a processzorok kihasználtságát jelző kis widgetet.
Egy ideig felül is volt egy panel, de a Chrome miatt nem optimális, mert a [most volt egy áramszünet, gép lekapcs, és újraindulás után megmaradt minden, nem tűnt el a szöveg amit eddig gépeltem o.O WIN] lapfülekre rálógott - így kitettem jobb oldalra, de ott meg bezavarta gördítősávnak, úgyhogy a rajta lévő elemeket átcsoportosítottam bal oldalra, a panelt meg töröltem.
Reply With Quote
  #167  
Old 05-19-2011, 22:27
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Nekem az tetszik a KDE-ben, hogy szép, egyszerű, letisztult.
Betettem egy panelt a képernyő bal oldalára, ott úgy sem zavar semmit, ezen tartom a gyakran használt programok gyorsindítóját, egy órát, az asztal megjelenítése gombot, illetve a processzorok kihasználtságát jelző kis widgetet.
Egy ideig felül is volt egy panel, de a Chrome miatt nem optimális, mert a [most volt egy áramszünet, gép lekapcs, és újraindulás után megmaradt minden, nem tűnt el a szöveg amit eddig gépeltem o.O WIN] lapfülekre rálógott - így kitettem jobb oldalra, de ott meg bezavarta gördítősávnak, úgyhogy a rajta lévő elemeket átcsoportosítottam bal oldalra, a panelt meg töröltem.
én még paneleket azért nem rakosgattam.... most egyenlőre megint elhavaztam magam, úgyhogy valószínű pár hetet várat magára az ubuntu próbálás... de már megvan a Kubuntu 10.10es telepítő pendrive...
Reply With Quote
  #168  
Old 06-15-2011, 14:31
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Van lehetőség Linux alól a windowsos partíciómon vírusok keresésére? Természetesen olyanokat szeretnék megtalálni, amik windows-os vírusok
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #169  
Old 06-19-2011, 23:50
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Ma alkothatnékom volt, hát alkottam. Cron-nal minden nap átmásoltatom a linuxos msnes beszélgetéseimet az adat winyómra. Először is elindít egy terminált, és abban írja hogy pontosan mit csinált. Ez eddig szép és jó, de a karakterkódolása nem jó, valami Current Locale(ANSIX3.4-1968). Hiába állítom át, legközelebb ugyan ezzel a kódolással indul. Viszont, ha éppen fut egy terminál, és úgy indul ez a terminál, akkor jó a karakterkódolása. Valami ötlet?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #170  
Old 06-20-2011, 07:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Ma alkothatnékom volt, hát alkottam. Cron-nal minden nap átmásoltatom a linuxos msnes beszélgetéseimet az adat winyómra. Először is elindít egy terminált, és abban írja hogy pontosan mit csinált. Ez eddig szép és jó, de a karakterkódolása nem jó, valami Current Locale(ANSIX3.4-1968). Hiába állítom át, legközelebb ugyan ezzel a kódolással indul. Viszont, ha éppen fut egy terminál, és úgy indul ez a terminál, akkor jó a karakterkódolása. Valami ötlet?
A crontab file elejére írd be a környezeti változókat, amiket használni akarsz, köztük a kódolást is.

Bár ez most csak általános tipp, mert a problémát nem teljesen értem. Egy "cp x y"-hoz nem számít a kódolás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új Windows Ati PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 42 11-26-2007 14:45
Országod órája -Fegya- Segítség 63 03-06-2007 09:05


All times are GMT +1. The time now is 14:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu