Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #391  
Old 01-04-2010, 22:36
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Első újra: 500 kör

szintkezdésnél van 4 yard arany, meg 10 milla teki, ez X pont, ebből számolja a rendszer, hogy minden további újra Y körbe kerül...

Tehát csak az számít, mit újrázol meg, az nem, hogy hányadszor.

De persze Y számításában be lehetne venni, hogy hányadszor újrázol, mondjuk nem túl nagy súllyal...
Mi a helyzet a többi javakkal? Kati, rúna?
__________________
by Batu
Reply With Quote
Sponsored Links
  #392  
Old 01-04-2010, 22:38
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Mi a helyzet a többi javakkal? Kati, rúna?
Az is beleszámolódna, persze, képzésen lévő egységekkel együtt.

Remy: Nekem ez így jobban tetszik, ha Ati bevállalja a megvalósítást Meg ugye tesztidőszak
Reply With Quote
  #393  
Old 01-04-2010, 22:41
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Nem is vártam Tőled mást a személyeskedésen kívül. Sajnállak, ha csak eddig látsz és örülök, hogy ennyire be vannak tojva a topos orik.

Ati az érvelésem leggyengébb pontjába kötsz bele, aféle előételnek szántam csak és ezek szerint félre is értettem a javaslatodat picit.
nos erre reagálnék egy picit
először is,hogy ne legyen totál off az Ati féle javaslat nagyon szinpatikus!
a Ts féle felvetés miszerint soha ne tudjuk a bünti számítási módját szerintem maximálisan helytálló!
Batu arról hogy a toppos orik mennyire be vannak tojva tőletek szerintem felesleges beszélniszinte fillér nélkül hetek alatt szét lettetek kapva B-ben,tehát számomra bebizonyítottátok hogy sok vizet nem zavartok A-ban bármennyi a pénzetek!engem inkább az zavart,hogy az alsó 4 szint játékát teljesen elcseszitek!főleg Tibu fűrer a "B vezére" akinek tejelni kell ha fordulni akarsz a csopiból.tehát számomra a topic egyáltalán nem az A csoportban fenyegető "rettenetes" veszély elhárításáról szól,hanem az alsó 4 szint játszhatóságáról!gondolom ezzel nem vagyok egyedül
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Killer For This Useful Post:
  #394  
Old 01-04-2010, 22:51
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
nos erre reagálnék egy picit
először is,hogy ne legyen totál off az Ati féle javaslat nagyon szinpatikus!
a Ts féle felvetés miszerint soha ne tudjuk a bünti számítási módját szerintem maximálisan helytálló!
Batu arról hogy a toppos orik mennyire be vannak tojva tőletek szerintem felesleges beszélniszinte fillér nélkül hetek alatt szét lettetek kapva B-ben,tehát számomra bebizonyítottátok hogy sok vizet nem zavartok A-ban bármennyi a pénzetek!engem inkább az zavart,hogy az alsó 4 szint játékát teljesen elcseszitek!főleg Tibu fűrer a "B vezére" akinek tejelni kell ha fordulni akarsz a csopiból.tehát számomra a topic egyáltalán nem az A csoportban fenyegető "rettenetes" veszély elhárításáról szól,hanem az alsó 4 szint játszhatóságáról!gondolom ezzel nem vagyok egyedül
Menjünk át ezzel az offtopicba.
__________________
by Batu
Reply With Quote
  #395  
Old 01-04-2010, 23:24
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Killerhez hasonlóan, hogy én se legyek totál off.

Ati javaslata, számomra elfogadható, kiegészítve azzal amit Remy írt, h extrém vagyon felett már az első újra is legyen büntetve.

Batu és None kartársaknak, meg azoknak akik azon nyivákolnak hogy a top klán vagy a nagy országok utol érhetetlenek. Illetve h mennyi katonát termelnek most.

Játékidő 1.000 kör 23.726 kör MEGFELEL
Minimális föld xx.xxx hektár xx.xxx hektár MEGFELEL
Maximális föld 100.000 hektár xx.xxx hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 18.880 kör MEGFELEL

Ez az én feljutás menűm. Mikor én a jelenlegi országommal a klánba kerültem a Big még nem volt top klán de már fent volt a csúcson, tehát nekik sokkal több a játék idejük.

Kedves none vagy batu!

A jelenlegi nagy országoknak is évekbe telt, hogy oda kerüljenek ahol most vannak és meg kellett dolgozniuk azért, h most napi 20-50k-s katona termelések legyen.

Nem ujra matyiztak sem a biges sem egyéb nagy orik. Megdolgozott mindenki a jelenlegi pozicióért.

Hogy mennyire nem a pénz kell nektek a feljutáshoz azt killer elmondta, hiába volt sok pénzetek, le lettetek verve, páran mentek anarhba. A pénz kell a játékhoz, de nem elég.

Nagyon jó ellen példa Monró, akármilyen csöves országgal ha neki vág a topnak, felmegy és közben megtermeli a szükséges anyagiakat, mert tud játszani. Az ujramatyikkal ellentétben.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Gyula For This Useful Post:
  #396  
Old 01-05-2010, 05:44
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Killerhez hasonlóan, hogy én se legyek totál off.

Ati javaslata, számomra elfogadható, kiegészítve azzal amit Remy írt, h extrém vagyon felett már az első újra is legyen büntetve.

Batu és None kartársaknak, meg azoknak akik azon nyivákolnak hogy a top klán vagy a nagy országok utol érhetetlenek. Illetve h mennyi katonát termelnek most.

Játékidő 1.000 kör 23.726 kör MEGFELEL
Minimális föld xx.xxx hektár xx.xxx hektár MEGFELEL
Maximális föld 100.000 hektár xx.xxx hektár MEGFELEL
Top30% ideje 336 kör 18.880 kör MEGFELEL

Ez az én feljutás menűm. Mikor én a jelenlegi országommal a klánba kerültem a Big még nem volt top klán de már fent volt a csúcson, tehát nekik sokkal több a játék idejük.

Kedves none vagy batu!

A jelenlegi nagy országoknak is évekbe telt, hogy oda kerüljenek ahol most vannak és meg kellett dolgozniuk azért, h most napi 20-50k-s katona termelések legyen.

Nem ujra matyiztak sem a biges sem egyéb nagy orik. Megdolgozott mindenki a jelenlegi pozicióért.

Hogy mennyire nem a pénz kell nektek a feljutáshoz azt killer elmondta, hiába volt sok pénzetek, le lettetek verve, páran mentek anarhba. A pénz kell a játékhoz, de nem elég.

Nagyon jó ellen példa Monró, akármilyen csöves országgal ha neki vág a topnak, felmegy és közben megtermeli a szükséges anyagiakat, mert tud játszani. Az ujramatyikkal ellentétben.
Pontosan. Tehát nem érdekes ki mekkora vagyonnal lép A-ba. Mégis szabályváltozást akarnak sokan ez ügyben. Még mindig nem értem az okát? Azért, mert az alsóbb csopikban néhol olcsóbban lehet javakhoz jutni, mint máshol vagy miért? "Újramatyik" eddig is voltak és ahogy tudom sok vizet nem zavartak igazán, hiszen ahhoz játéktudás is kell.
Valaki összegezné pls, hogy akkor hogyan is lesz akkor az újra ezután? Kissé zavaros így nekem, hogy milyen vagyon hogyan számolódik, esetleg a javak között van-e a súlyozott, stb....
__________________
by Batu
Reply With Quote
  #397  
Old 01-06-2010, 07:19
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Pontosan. Tehát nem érdekes ki mekkora vagyonnal lép A-ba. Mégis szabályváltozást akarnak sokan ez ügyben. Még mindig nem értem az okát? Azért, mert az alsóbb csopikban néhol olcsóbban lehet javakhoz jutni, mint máshol vagy miért? "Újramatyik" eddig is voltak és ahogy tudom sok vizet nem zavartak igazán, hiszen ahhoz játéktudás is kell.
Valaki összegezné pls, hogy akkor hogyan is lesz akkor az újra ezután? Kissé zavaros így nekem, hogy milyen vagyon hogyan számolódik, esetleg a javak között van-e a súlyozott, stb....
Én végig olvastam szinte mindent, és megállapítottam, hogy kedvet kaptam a 30 újrázáshoz, mivel hihetetlen vagyonokat írtatok le

Összegezve: súlyozott minden amitek van, és szeretném ha súlyozatlan lenne minden ami nekem van
Reply With Quote
  #398  
Old 01-06-2010, 08:38
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Pontosan. Tehát nem érdekes ki mekkora vagyonnal lép A-ba. Mégis szabályváltozást akarnak sokan ez ügyben. Még mindig nem értem az okát? Azért, mert az alsóbb csopikban néhol olcsóbban lehet javakhoz jutni, mint máshol vagy miért? "Újramatyik" eddig is voltak és ahogy tudom sok vizet nem zavartak igazán, hiszen ahhoz játéktudás is kell.
Valaki összegezné pls, hogy akkor hogyan is lesz akkor az újra ezután? Kissé zavaros így nekem, hogy milyen vagyon hogyan számolódik, esetleg a javak között van-e a súlyozott, stb....
Az én szemszögemből például az az ok, hogy az alsó 4 szinten a felhamozott értékek miatt nem csak néha olcsóbban lehet vásárolni valamit, hanem a sok pénz miatt teljes piacok felvásárlása folyik, valamint utalgatások össze-vissza.

- Nem szeretek úgy harcolni, ha az ellenfelem kiveheti az összes ijat, hogy akkor se tudjak védeni valakit, ha elviekben arra azért pont lenne pénzem. (vagy lovakat, hogy ne támadhassak)
- Továbbá, hogy adott emberek összes ismerősének hirtelen harcnál mindig megtelik a pénztárcájuk utalással.
- Valamint a határtalan pénzszerzés lehetősége szegény könnyen befolyásolható játékosokat csalásra sarkall, ezzel elveszítve országukat a normál csoportokban. Ezen játékosok a kisebb haszon reményében lehet nem csalnak, és tovább élvezhetik a hódítót, ami több potenciális ellenfelet eredményez, a harc meg ugye mindig öröm.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to siQ For This Useful Post:
  #399  
Old 01-06-2010, 09:58
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

bocsi, hogy mégis írok, de..
azt mondod/mondjátok a probléma az, hogy valaki a semmiből tud pénzt teremteni az újrával egyszerűen, de akkor miért csak a nagy vagyon duplázását szeretnéd szabályozni, kicsiben miért lehessen újrázni, hisz úgyis a semmiből lesz, és még sokkal egyszerűbb is kicsiben megcsinálni..(Ati kérlek erre reagálj ne úgy mint a multkor, hogy a neked tetszó részeket kiragadod..)
Ez olyan mint, hogy 20k forint alatti lopás az megélhetési bűnözés.. pedig az is ugyanolyan lopás..
De nézzük kinek is árthat igazábol az újrázással szerzett vagyon..
akik kezdők ugye nekik csak pozitív (nincs sok milla teki tartalék), hogy olcsóbban vehetnek tekit vagy rúnát a piacrol vagy 1/A-ban olcsóbban vehetnek katit.. akik rendelkeznek pár milla tekivel, ha kicsit informálódnak, és kiárulnak előző szinten akár 2-3-4szeres mennyiségű tekire is szert tehetnek.. tehát nekik se igazán ártalmas.. jobb játékosok többnyire visznek magukkal kp-t lépéskor, így olcsó tekiből bevásárolva akár viszonylag gyorsan is 1,5-2szeres pénzre tehetnek szert.. tehát akinek rossz lehet az az aki hosszú háborúba kezdene az ilyen vagyonnal rendelkezőkkel szemben.. és egy kezdő biztos, hogy nem kezd hossz háborúba, (egy jobb játékos meg tudja felmérni a helyzetét..) de egy jobb játékos könnyen kijöhet nagyon pozitívan egy ilyen harcbol..
Összegezve.. az újrázás vagy teljessen legyen leszabályozva vagyontól függetlenül, vagy egyáltalán ne változzon.. így lenne logikus..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #400  
Old 01-06-2010, 10:07
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Ez olyan mint, hogy 20k forint alatti lopás az megélhetési bűnözés.. pedig az is ugyanolyan lopás..
Ahogy leírtad, a való világban is pontosan megvan ez a korlátozás. Ha kicsit lopsz nem veszi észre a társadalom, vagy ha észreveszi is nem érdekli a többséget. Ha sokat lopsz és kiderül akkor meg mindenki ellened fordul.

De ha jól tudom pl: nyomtatok nyomtatóval egy 20ezres bankjegyet. 1 db-ot és megpróbálom használni, észreveszik nincs priuszom szerintem nem kaphatok tul nagy büntit. Ha viszont nyomtatok belőle egy bőröndnyit akkor durvábban megbüntetnek. Az ujrázási idő növelési ugyanilyen büntetésnek minősül a valószinüsithetően jogtalan használat miatt.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 22:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu