Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1171  
Old 08-24-2010, 23:25
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 12%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Benneteket miért zavar?
Nem látom be miért rossz az a kezdő A-snak, hogy nem kell kétszer körbemennie úgy, hogy egy fix hekiről lép le (4k heki volt megjelölve) ahelyett, hogy 4,8k hekiről lefordul egy személyiségért és mikor legközelebb az A-ban jár ugyanazzal az orival, már 5600 hekire kell felmennie.

Ugyanígy nem lehetne azt sem megcsinálni, hogy egy egyszemes orival betelepszik valaki 4800 hekire és forgatja az orijait, hisz a rendszer mindig a nagyobb személyiségű orit venné figyelembe, így ha valaki 5 szemes orit szeretne hatossá tenni, akkor A-ban is az 5 szemes követelményét kell teljesítenie. Így némi aktivitásra kényszerítjük a bunkereket is és elkerüljük a szakadékok kialakulásását.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #1172  
Old 08-24-2010, 23:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A témánál maradva, de egy kicsit mégis kibővítve azt...

Eddig 2 fő tábor képviseltette magát (elnézést a sarkításért, teljesen szándékosan fogok most sarkítani):

  1. Az A-t szerető emberek, akik a B-ből való fordulás lehetőségét is elvennék.
  2. Az A-t nem szerető emberek, akik nem is értik miért kell az A-ba fellépni, lehessen fordulni az A nélkül is.
Az eddig körvonalazódó megoldás úgy érzem, hogy mindkét tábornak ideális.

Most viszont megjelent egy harmadik tábor, akik valahol a kettő között helyezkednek el. Vagyis ki tudja eddig hol helyezkedtek el, de a kialakuló megoldás egyik fele se tetszik nekik:
  • Akik se az A-ban maradni nem akarnak, se mégegyszer végigmenni az alsóbb szinteken.
Ahhoz, hogy a megoldásba valahol ez a tábor is beleférjen, szükséges részletesen tudni, hogy tulajdonképp ez a tábor mit akar.

Én eddig itt tartok, és megint szándékosan sarkítok: "Nem akar az A-ban folyamatosan játszani. Nem akar az alsóbb szinteken sokat játszani. Inkább az A-ban vegetálgat egy ideig, de ne sokat, mert a plusz személyiség azért kell!"

Tudom, hogy nem szerencsések a sarkítások, de egy nagyon erősen körvonalazható képnek és igénynek fel kell vázolódnia.

Ennek a tábornak a "képviselőihez" fordulok most a kérdésekkel: pontosan mi az, amit szeretnétek? Pontosan mi az, amit csináltok? Miért nem akartok az A-ban játszani? Ha nem akartok az A-ban játszani, akkor miért nem akartok az alsó csoportokban sem játszani?

A kérdések sarkítottak, de nem szarkasztikusak, nem ironikusak. Valós kérdések, amikre tényleg válaszolni kell, ha ezt a köztes igényt is valamilyen formában figyelembe szeretnénk venni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #1173  
Old 08-25-2010, 00:05
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Mint ahogy pár éve is volt 150-200k-s szakadék néha, mégis betöltődött.
Aki aktívan akar játszani, az úgyis megoldja az ugrást, aki meg fordulni akar, annak tökéletes lesz...
Sztem ha nem fix hekis lesz a könnyítés, hanem bármi más, akkor nem lehet látni a célt azoknak, akik könnyítve lépnének tovább...
Sok szemes is járhat úgy, hogy könnyítve menne, micsoda könnyítés lenne neki vagy 8-9k hekire menni...

Sztem hagyni kell a mostani top30%-ot és kell egy fix hektáros könnyített...
Ami hektár módosítása természetesen Ati joga, ha úgy látja túl könnyű/nehéz, persze nem hetente...
Az a 150-200k-s szakadék, amiről írtál, gyakorlatilag nem volt akkora akadály, mivel a top 30% fölött volt BŐVEN. Ez a top 30 alatt lenne, ami zavarja a feljutást.

Őszintén, egy sok szemes ne menjen úgy könnyítve, mint egy kezdő. Egy sok szemes legyen képes megtermelni azt a pluszt, már az alsóbb szinteken is, amire szüksége van.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #1174  
Old 08-25-2010, 01:42
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Az a 150-200k-s szakadék, amiről írtál, gyakorlatilag nem volt akkora akadály, mivel a top 30% fölött volt BŐVEN. Ez a top 30 alatt lenne, ami zavarja a feljutást.

Őszintén, egy sok szemes ne menjen úgy könnyítve, mint egy kezdő. Egy sok szemes legyen képes megtermelni azt a pluszt, már az alsóbb szinteken is, amire szüksége van.
ha már kétszer fordulos hix heki lessz az egyetlen lehetoség a konnyitésre
én sem látom ertelmét hogy szemenként szigoritva legyen
nem értem miért fáj az valakinek ha mas ugy dont hogy nem probál a-ban top30ba menni mert ez tul nagy kihivás a számára
és inkább korbemegy kerulouton ideális esetben 10ezer kor alatt (leghamarabb) +1 szemért
ugy hogy az a-n kivul amugy mindenhol teljesitenie kell a számára eloirt top%ban a koroket
és kizárolag a-ban van neki konnyités
miért ekkora nagy probléma ez hogy ekkora szigorra lenne szukség ?
ebben egyetértek poolal hogy ha 2szer fordulos akkor csakis mindenkinek egyforma hekirol legyen
ha valaki személyiséggyujto mániás ugyis topbafedez egy elfet es a b-bol forog nem fog 10k koroket keringeni egy személyiségért
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #1175  
Old 08-25-2010, 01:42
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

eljutottam arra a szintre, hogy a javaslatok közül leginkább azt támogatom, amit Ati összefoglalt..
(eddig felvettet) 4k hekiről kétszer forgás azoknak nyújtana segítséget, akik nem szeretnek/nem tudnak Aban játszani.. a javaslat nekem azért tetszik, mert ezeknek az embereknek is elérhető lenne a plusz szem úgy, hogy folyamatossan szórakoznak és nem válik nyűggé a játék..(1/A fedezőverseny)
ez a javaslat nem eredményezne "szakadékot" míg a normál szemért való fix hekis fordulás igen.. (jobban belegondolva nagy valószínűséggel Tsobi javaslata is "szakadékot" eredményezne hosszútávon..)
az ötlet azoknak könnyítés, akiknek ténylegessen szüksége van rá, de ugyanakkor nem jelent előnyt azokkal szemben, akik nem élnek vele (nem lesz gyorsabban +szem, csak megmarad a játék szórakoztató oldala)
azok, akik se Aban se lent nem akarnak játszani azok meg ne akarjanak plusz személyiséget pláne ne gyorsabban..

ja igen a kétszer forgáshoz én se támogatom a személyiségenkénti nehezítést, semmi szükség rá
__________________
same old song..

Last edited by none; 08-25-2010 at 01:44..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
  #1176  
Old 08-25-2010, 01:51
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
eljutottam arra a szintre, hogy a javaslatok közül leginkább azt támogatom, amit Ati összefoglalt..
(eddig felvettet) 4k hekiről kétszer forgás azoknak nyújtana segítséget, akik nem szeretnek/nem tudnak Aban játszani.. a javaslat nekem azért tetszik, mert ezeknek az embereknek is elérhető lenne a plusz szem úgy, hogy folyamatossan szórakoznak és nem válik nyűggé a játék..(1/A fedezőverseny)
ez a javaslat nem eredményezne "szakadékot" míg a normál szemért való fix hekis fordulás igen.. (jobban belegondolva nagy valószínűséggel Tsobi javaslata is "szakadékot" eredményezne hosszútávon..)
az ötlet azoknak könnyítés, akiknek ténylegessen szüksége van rá, de ugyanakkor nem jelent előnyt azokkal szemben, akik nem élnek vele (nem lesz gyorsabban +szem, csak megmarad a játék szórakoztató oldala)
azok, akik se Aban se lent nem akarnak játszani azok meg ne akarjanak plusz személyiséget pláne ne gyorsabban..

ja igen a kétszer forgáshoz én se támogatom a személyiségenkénti nehezítést, semmi szükség rá
a top 30 novekedése is szakadékot fog eredményezni magátol is
jelenlegi is sok rész van a pontlistán ahol csomokat kell fokozni mire találsz olyan orit ami klánlétszámban is stimmel és be is tudod verni
csak annyi a kulonbség hogy ha mesterségesen állitod meg a novekedését akkor font jon létre szakadék
ha magátol alakul ki akkor meg a top30 alatt
igazábol egy atlag 500fos csoport nem nyujthato a végletekig szakadékok nélkul
jelenleg pedig a teteje nyulik rendesen

Last edited by NewJackCity; 08-25-2010 at 02:34..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #1177  
Old 08-25-2010, 13:32
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Továbbra is az egyszer lefordulós, fix hektáros könnyítést javasolnám. Csak, hogy újra elkezdjem a témát...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Sami For This Useful Post:
  #1178  
Old 08-25-2010, 15:03
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Csak eszembe jutott, majd átgondolom miért nem jó az ötlet, de mi lenne ha nem egyéniben számolódna a top30%, hanem klánilag? Vagyis mindegy hol vagy, de ha olyan klánba csatlakozol ami ezáltal a top30% van, akkor ketyeg neked is.
Tényleg hirtelen felindulás, de amit látok előny az az, hogy megszünnének a kis,1fős elf'edezgetős klánok, sűrűsödne a mezőny is talán
Vagy mivel klán azért elég kevés van, lehetne az top40% is akár. Nem számolgattam, hogy ez mit jelentene, segítsetek átgondolni


Mondjuk így nem 336kört kéne eltölteni benne, hanem 1k-t (vagy 2-3-4?), vagyis tovább húzódna az 1/A azért más csoport mondás is
Reply With Quote
  #1179  
Old 08-25-2010, 15:06
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 12%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Csak eszembe jutott, majd átgondolom miért nem jó az ötlet, de mi lenne ha nem egyéniben számolódna a top30%, hanem klánilag? Vagyis mindegy hol vagy, de ha olyan klánba csatlakozol ami ezáltal a top30% van, akkor ketyeg neked is.
Tényleg hirtelen felindulás, de amit látok előny az az, hogy megszünnének a kis,1fős elf'edezgetős klánok, sűrűsödne a mezőny is talán
Vagy mivel klán azért elég kevés van, lehetne az top40% is akár. Nem számolgattam, hogy ez mit jelentene, segítsetek átgondolni


Mondjuk így nem 336kört kéne eltölteni benne, hanem 1k-t (vagy 2-3-4?), vagyis tovább húzódna az 1/A azért más csoport mondás is
Magyarul ha a top1 klán tagja vagyok, akkor 1700 hekiről tudok fordulni?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #1180  
Old 08-25-2010, 15:10
Rob Rob is offline
Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 238
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Csak eszembe jutott, majd átgondolom miért nem jó az ötlet, de mi lenne ha nem egyéniben számolódna a top30%, hanem klánilag? Vagyis mindegy hol vagy, de ha olyan klánba csatlakozol ami ezáltal a top30% van, akkor ketyeg neked is.
Tényleg hirtelen felindulás, de amit látok előny az az, hogy megszünnének a kis,1fős elf'edezgetős klánok, sűrűsödne a mezőny is talán
Vagy mivel klán azért elég kevés van, lehetne az top40% is akár. Nem számolgattam, hogy ez mit jelentene, segítsetek átgondolni


Mondjuk így nem 336kört kéne eltölteni benne, hanem 1k-t (vagy 2-3-4?), vagyis tovább húzódna az 1/A azért más csoport mondás is
én is elkezdtem egy ilyen vonalon gondolkodni anno, de semmi normális nem sült ki belőle. de maga a vonal, hogy a fordulásnál számítson valamilyen szinten a klán az nagyon pozitív és érdekes dolog.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Rob For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 06:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu