Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #161  
Old 05-19-2010, 05:41
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Akkor eddig kettőből kettő ember, aki nem fordulna le, ha nem kapna semmit érte. És mivel ezt akár most is meg lehet tenni (akár zéróstart, akár vip nélkül új országgal), ezért ezt a vonalat szerintem kár is tovább erőltetni, itt nincs semmi tennivaló. Aki minden plusz néélkül le akar fordulni, most is megteheti, kár egy újabb bővítés valami olyanra, ami már eleve létezik.
Nézd más szemszögből a dolgot, Ati!

1 plusz szemért most szenvedek az A-ban mondjuk 5000 kört. Tamagocsizom és a környezetem életét is nehezítem a betonelfemmel. Tolom felfelé a top30 határát. Végül megkapom a plusz szemet.

Ha kétszer kéne érte körbemennem, úgy, hogy pl 2000 kör után fordulhatok, akárhol is állok, akkor nem lassítanám jelenlétemmel az A-t, pezsdíteném viszont a lenti csoportokat, hisz igyekeznék vissza az újabb 2000 körömért.

Az A is, és a többi csopi is nyerne, és én is, mert azt a cirka 5000 kört, amit mindkét esetben le kell húznom a plusz szemért, aktívabb játékkal tölthetném.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
Sponsored Links
  #162  
Old 05-19-2010, 07:11
Weri's Avatar
Weri Weri is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Debrecen
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Sziasztok!
Szerintem sokkal egyszerűbb lenne ,ha maximálnák az A-ban tölthető időt és ki mit teljesített a szerint fordulhatna.Vagy ,ha nem lehetne a kettőből fordulni,akkor muszáj lenne lejönni az A-ból.
Az biztos,hogy valamit tenni kell,mert a játékosok 70%-nak kedve sincs felmenni,mindenki tudja miért.
Reply With Quote
  #163  
Old 05-19-2010, 07:12
Szesy Szesy is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Mitchelstown
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Akkor eddig kettőből kettő ember, aki nem fordulna le, ha nem kapna semmit érte. És mivel ezt akár most is meg lehet tenni (akár zéróstart, akár vip nélkül új országgal), ezért ezt a vonalat szerintem kár is tovább erőltetni, itt nincs semmi tennivaló. Aki minden plusz néélkül le akar fordulni, most is megteheti, kár egy újabb bővítés valami olyanra, ami már eleve létezik.

Akkor nézzük a többi -- eddig felmerült -- lehetőséget:

Azt írod, hogy hátrányban lennél a többi többszemélyiségű országhoz képest. Ennek fényében örülnél-e (konkrétan Te, jelen helyzetedben, nem általánosítva), ha a plusz személyiségek megszerzése nagyon-nagyon könnyű lenne, így körülötted csupa olyan ország lenne, aki különösebb játéktudás nélkül Nálad sokkal több személyiséggel rohangálnak?

Illetve fordulnál-e, ha könnyebb lenne ugyan a fordulás, de a fordulásért nem kapnál az égvilágon semmit, csak mégegyszer körbemehetnél 5. szinttől egészen fel A-ig, és majd csak egy újabb -- szintén a mostaninál valamivel könnyebb, de amúgy nem feltétlenül könnyű -- fordulás után kapnál csak plusz személyiséget?

VAGY, ha ezek a lehetőségek lennének, akkor esetleg továbbra is inkább kivárnád a szükséges top30%-ot, és akkor fordulnál egy plusz személyiségért?

(Remélem sikerült úgy fogalmaznom, hogy ne legyen teljesen evidens, hogy én melyiket támogatom, bár az eddigi beírásaimból már úgyis kiderült. )
Az a baj, "nagyon nagyon" sarkitasz
Nem, nem örülnék ha nagyon koönnyen lehetne szemeket szereni.
Nem, nem valószinű, hogy lefordulnék A-ból csak úgy puszira.

Gyilván ilyen választ vártál, de ettől még nem biztos, hogy jó a rendszer.
Ettől még az országok beszorulnak a szintekre mert nem tudnak tovább menni.
Akik meg fent ülnek A tetején azoknak az országaik csak forognak és forognak....
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Szesy For This Useful Post:
  #164  
Old 05-19-2010, 07:18
Szesy Szesy is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Mitchelstown
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A problémát az okozza, hogy két tábor van jelen az A-ban. Azok az országok, akik a legnagyobbak akarnak lenni, és azok, akik fordulni szeretnének. Mi lenne, ha külön lennének választva? Nem fizikailag, hanem egyszerűen a top határába az A-ban eltöltött pl 2000 kör fölötti országok nem számítanának bele? A fellépés résznél pedig jelezni lehetne, hogy melyik helyezést kell megelőzni ehhez.
Ez a legszimpatikusabb az eddigiek közül számomra
Reply With Quote
  #165  
Old 05-19-2010, 07:24
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Nézd más szemszögből a dolgot, Ati!

1 plusz szemért most szenvedek az A-ban mondjuk 5000 kört. Tamagocsizom és a környezetem életét is nehezítem a betonelfemmel. Tolom felfelé a top30 határát. Végül megkapom a plusz szemet.

Ha kétszer kéne érte körbemennem, úgy, hogy pl 2000 kör után fordulhatok, akárhol is állok, akkor nem lassítanám jelenlétemmel az A-t, pezsdíteném viszont a lenti csoportokat, hisz igyekeznék vissza az újabb 2000 körömért.

Az A is, és a többi csopi is nyerne, és én is, mert azt a cirka 5000 kört, amit mindkét esetben le kell húznom a plusz szemért, aktívabb játékkal tölthetném.
Az is lehet, hogy én maradtam le valamiről, de ha a lenti csoportokat tudnád pezsdíteni a játékoddal, akkor az A-t miért nem?
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #166  
Old 05-19-2010, 07:29
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Én azt nem értem, hogy egyáltalán B-ből miért lehet fordulni? Tudom, hosszú megbeszélés előzte meg a döntést, de szerintem akkor sem jó dolog. (a hódosok 80% egyáltalán nem használja a külsőt sztem, és sajna nem találtam meg azt a topicot ami tárgyalná a témát) A legértelmesebb ötlet az lenne, ha ezt el lehetne törölni. Pár embernek ez természetesen nem lenne jó, (a legnagyobb hangúaknak) de a többség jól járna vele...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
  #167  
Old 05-19-2010, 07:35
Weri's Avatar
Weri Weri is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Debrecen
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Ezt a szavazás dolgot én itt értelmetlennek látom,mert az átlag(akik többen vannak,mint az A tetején csücsülők) játékosok ide nem is jönnek,mert itt is az a helyzet,mint az A-ban,és természetes,hogy így azok fognak szavazni ,akik az A tetején csücsülnek és persze,hogy így jó nekik
Talán,ha kiforrott a dolog lehetne körüziben az A-ban lévő orikat meg szavaztatni.
Reply With Quote
  #168  
Old 05-19-2010, 07:53
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Én azt nem értem, hogy egyáltalán B-ből miért lehet fordulni? Tudom, hosszú megbeszélés előzte meg a döntést, de szerintem akkor sem jó dolog. (a hódosok 80% egyáltalán nem használja a külsőt sztem, és sajna nem találtam meg azt a topicot ami tárgyalná a témát) A legértelmesebb ötlet az lenne, ha ezt el lehetne törölni. Pár embernek ez természetesen nem lenne jó, (a legnagyobb hangúaknak) de a többség jól járna vele...
Nem a legnagyobb hangúaknak nem lenne jó, hanem jó pár csendes embernek sem. Mert a játék célja végülis az, hogy a Te országod (akár a tied) legyen a legnagyobb, ehhez meg csak az 1/A szint alkalmas. De ha több országod van, akkor a többivel is kell játszanod, amúgy meg minek lennének? Nekem az A-s orim már több, mint 18.000 kör óta van A-ban, de hogy B-ből lehet forogni, a többi orimat nem kellett kukáznom...
Nem kell rögtön rosszindulatúan megközelítened a témát...
sztem...
Reply With Quote
  #169  
Old 05-19-2010, 07:54
Rob Rob is offline
Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 238
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

olvasok, olvasok, de a téma vége csak egyre távolodik annyit írtok. mostmár átérzem a fedezgetős orik problémáját a top-határral
Reply With Quote
  #170  
Old 05-19-2010, 08:03
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Nem a legnagyobb hangúaknak nem lenne jó, hanem jó pár csendes embernek sem. Mert a játék célja végülis az, hogy a Te országod (akár a tied) legyen a legnagyobb, ehhez meg csak az 1/A szint alkalmas. De ha több országod van, akkor a többivel is kell játszanod, amúgy meg minek lennének? Nekem az A-s orim már több, mint 18.000 kör óta van A-ban, de hogy B-ből lehet forogni, a többi orimat nem kellett kukáznom...
Nem kell rögtön rosszindulatúan megközelítened a témát...
sztem...

Van benne igazság, de mivel többnyire a rosszindulatot érzekelem külsőn/belső fórumon egyaránt, ez az első érzés ami felmerül bennem
Ha a játék célja az, hogy a legnagyobb orit elérjük, akkor meg eleve minek lehet fordulgatni?
Lehet valami chat témában kéne folytatni, de rengeteg szempont van szerintem ami miatt jó a fordulás, meg ami miatt nem. Ugyanez a helyzet az A-csopival is, ugye sok elf van, aki ezek szerint nem rendeltetésszerüen használja a játékot, mert nem az a céljuk hogy legnagyobb orit/szövetséget kialakítsanak, hanem hogy a topban maradjon az országuk. Vagyis mivel az országok többsége a fordulásra hajt, akkor most megkérdezném mi is a célja a játéknak?
Szerintem csak az, hogy ne legyenek unalmasak a hétköznapok....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 15:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu