Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #861  
Old 05-21-2008, 13:36
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by tulip View Post
Erre javasoltam, hogy szöviben a szövetséges tudjon a hullára védelem varázslatot feltenni. Ez lényegében kompenzálná, amit az mf státuszról való lemondással elveszít. Így pl. 3 hulla + 1 óriás hadivariból álló szövi már játszaható is lehetne a 2 szintig.
30% plusz az nem sok...Ha megnézed Valezius-nak egy régiebbi hsz-lét, amiben benne van egy link egy excelhez (egy képhez, vagy mi volt az), megláthatod, hogy 30% nagyon kevés az amit a védelem varázslat adna...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #862  
Old 05-21-2008, 13:41
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by tulip View Post
Erre javasoltam, hogy szöviben a szövetséges tudjon a hullára védelem varázslatot feltenni. Ez lényegében kompenzálná, amit az mf státuszról való lemondással elveszít. Így pl. 3 hulla + 1 óriás hadivariból álló szövi már játszaható is lehetne a 2 szintig.
Akkor már sokkal egyszerűbb, ha megkapja a védelem varázslatot alapból. De ez nem segít semmin...
Ha ennyi elég lenne, hogy bevegyék szövibe, most is bevennék, mivel a szövitársnak lehet íjakat küldeni. És még az sem igaz, hogy ezentúl lényegesen kevesebbet kell küldeni.

Magyarul ez a javaslat az ég világon semmire se jó.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #863  
Old 05-21-2008, 13:58
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Én mostmár inkább Valezius ötlete mellett állok, mert tényleg fönt erősítené a hullákat, de azért még tuti lesz mit finómítani rajta...
Reply With Quote
  #864  
Old 05-21-2008, 18:19
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Szerintem jó ötlet lenne valahova összegyűjteni az eddig elhangzott javaslatokat, úgy valszeg könnyebb lesz eldönteni, h hogyan tegyük a hullát játszhatóbbá...
Reply With Quote
  #865  
Old 05-21-2008, 18:58
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
Szerintem jó ötlet lenne valahova összegyűjteni az eddig elhangzott javaslatokat, úgy valszeg könnyebb lesz eldönteni, h hogyan tegyük a hullát játszhatóbbá...
Egyenlőre Valezius javaslata az ami még fennáll és nem lett gyorsan, egyszerűen megdöntve, szal ezzel még lehet várni
Reply With Quote
  #866  
Old 05-21-2008, 20:41
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Hmmm... Olvasgatom itt a hsz-ek hadát. Itt-ott feltűnt egy kis személyeskedés, egy kis offolás és néha kicsit el is tért a beszélgetés a témától. Hmmm...

Nekem személy szerint tetszik a hulla faj, de eszem ágában sincs jelen állapot mellett irányításom alá vonni. Egyszer megtettem de... mint amit korábban is sokan említették max 300 hekiig lehet vele bohóckodni, szó szerint bohóckodni. Másra nem igazán alkalmas.
Az hogy szintlépésenként kap 10% hadibónuszt az édeskevés. Pláne ha hozzávesszük azt is hogy a hulla katmorálja ritkán van 75-80% fölött. Egy tapasztaltabb mfnek vagy szövinek a hulla = ingyen föld+moráljavítás. Csoporttól és hektártól függetlenül. Bármely más fajjal lehet max hekivel szintet lépni ezzel legfeljebb 5ből, némi szerencsével talán még 4ből is de erre már nem sok esély van. Itt el is veszti az értelmét az "egy apró tuning a hullához" Mert ide nem apró tuning kell hanem egy alapos tatarozás és renoválás.

Nos ez áll a súgóban...

Előnyök

* ételfogyasztásuk nulla,
* csatában és útközben nincs veszteségük,
* támadások alkalmával, más fajjal való nyertes csata esetén az ellenfél elhulló egységeit a saját seregébe megkapja, ugyan olyan formában ahogy az elhullott, kivéve mészárlás esetén a varázslók és tolvajok alap katonaként jelennek meg -ezek is katonai egységek-
* mivel buta népség és emelett halottak is ezért a katonák képzése/átképzése gyorsabb mint a többi fajé (minden katonai egységet 8 kör alatt képez)
* állandó betegségforrás, rá azonban hatástalan a betegség,
* hatástalan ellene a varázslók meggyilkolása, a katonák gyilkolása és a tolvajmérgezés, - melyik hulla tart varit meg tolit? -
* ha az országban vihar tombol, nem zavarja,
* a földrengés csak minimális károkat okoz,
* minden indított serege azonnal vérszomjjal támad,
* az ellene irányuló minden tolvajakció a távolság függvényében a szokottnál kevesebb hatást ér el, továbbá fennáll a veszélye annak, hogy betegséget is hazavisznek a tolvajok (kb.0.0001%, nem maga a szám a fontos hanem inkább csak az, hogy van rá esély. De aki jó kockásból az kitalálhat ide egy konkrét számot is)
* hadi ereje szintenként növekszik: a 4. szinten +10% támadó- és védőerővel rendelkezik, a 3. szinten +20%-kal, a 2. szinten +30%-kal, míg az első szinten +40%-kal.
* eggyel több tábornokkal rendelkezik,
* férőhelye szintenként növekszik: a 4. szinten +10% , a 3. szinten +20%-kal, a 2. szinten +30%-kal, míg az első szinten +40%-kal.
* a katonai morál (csak a katonai morál!) 75% helyett 85%-hoz közelít.
* ha a támadásra küldött seregének támadóértéke magasabb (legalább 2x-se), mint az otthon maradt sereg védőértéke, akkor az ellene irányuló minden katonai, mágikus és tolvaj akció 50%-al kisebb hatékonyságú, amíg ez az állapot fennáll.

Hátrányok:

* nem varázsolhat,
* nem indíthat semmilyen tolvajakciót,
* tudománytekercseinek maximum hatásfoka: 0%.
* szövibe nem nagyon veszik be
* a sok vaktámadás miatt a katmorál elég tré lesz mert minnél tapasztaltabb környezetben van annál többet bukik majd be.
* minnél magasabb szinten van annál életképtelenebb a többi fajjal szemben
* a tapasztaltabb játékos(ok) szemében "ingyenföldként" jelennek meg
* ez a legkiszolgáltatottabb faj

... az én ötleteimmel és véleményemmel kiegészítve.

Nem mondom, hogy az amit leírtam az jó és működőképes is lenne, sőtt! De én szeretném ha az ork után a hulla lenne a második legmillitárisabb faj. Már ha varisnak meg tolisnak egyáltalán nem lehet használni, akkor valamiben csak ki kellene tűnnie. Legalább is ezt tartom logikusnak.

Gondolom van 1-2 ötletem ami felháborodást fog kelteni vagy épp abszúrdnak fognak tartani mint pl a tolvajlással bacit kapni, de! : ha már betegségforrás és beteg területre küldjük a tolikat akkor miért is ne kaphatná meg elvétve 1x-1x? Meg ha emlékeim nem csalnak mielőtt még nem volt a hulla faj azelőtt bárkinek, bármikor, bármelyik csopiban csak úgy egyik körről a másikra felüthette a fejét a pestis az orijában, igaz ez a démontojás korszakában volt

Várom a hszeket, építő jellegű kritikákat és javaslatokat. Addig is ovserve mode!


Off.: véleményem szerint az ember faj akkor élte virágkorát amikor a tükörvarázst nem lehetett átütni
Reply With Quote
  #867  
Old 05-21-2008, 22:43
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hani, ez mar nagyon durva. +40% lakibonusz teki nelkul az elso szinten... +a tobbivel 1utt mar boven tulzasba vitted. szamold ki 80% barakkal. bocsi.

ezert nem lesz soha semmi a hullabol, mert mindig el van tulozva.

amit en javasoltam anno, annak a lenyege ez volt:

minden tovabbi szinten +2 ferohely es +5% toli/vari rezisztancia.

ennyi az egesz, tok 1szeru, semmi bonyolultsag.
ez a gyakorlatban igy lenne:

sereg/barakk:
5. szinten 40
4. szinten 42
3. szinten 44
2. szinten 46
1. szinten 48

lakos/haz:
5. szinten 50
4. szinten 52
3. szinten 54
2. szinten 56
1. szinten 58

lakos/uresheki
5. szinten 8
4. szinten 10
3. szinten 12
2. szinten 14
1. szinten 16

toli/vari rezisztancia:
5. szinten +0%
4. szinten +5%
3. szinten +10%
2. szinten +15%
1. szinten +20%


igy mar gyujtasra nem lenne annyira erzekeny. amivel total ki lehet nyirni, mert eselye sincs, hogy vedekezzen ellene, igy minden total gyatra ori 1 tolival is szanaszet gyujthatja (kiveve a tobbi hulla es az orias).

sztem ez tok 1szeru, semmi bonyolult keplet, hasznalhato es inkabb finomhangolas mint durva beavatkozas. de ha utanaszamolunk akkor sztem kedvezoen alakulna a kep.

dehat a javaslatok altalaban ehhez is mindig-mindig tulzoak voltak, igy aztan szepen elhalt a dolog eredmeny nelkul.


meg igy is a leggyengebb hadis lenne pl az a-ban, dehat nem kell kajalnia, nem lehet leartozni, meg alig kell ra odafigyelni. jo lenne ez igy, csak gondoljatok bele. legalabbis sokkal jobb mint most.

Last edited by Smooth Scroller; 05-22-2008 at 07:09..
Reply With Quote
  #868  
Old 05-22-2008, 07:50
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Hani View Post
Nem mondom, hogy az amit leírtam az jó és működőképes is lenne, sőtt! De én szeretném ha az ork után a hulla lenne a második legmillitárisabb faj. Már ha varisnak meg tolisnak egyáltalán nem lehet használni, akkor valamiben csak ki kellene tűnnie. Legalább is ezt tartom logikusnak.
Logikus is, hogy a 2. legmilitárisabb legyen, de ebből úgy érzem úgyse lenne semmi, ezért az egyetlen reális cél az lehet, hogy anni erősítést kapjon, hogy ha nem is könnyen, de játszható legyen.

A javaslataidról:
Mészárláskor nem fog katonát kapni, ezt Ati világosan elmondta. (Még abba se megy bele, hogy vesztes csatára, vagy győztes védésre kapjon)
Képzés gyorsítása: Párbajban elég jó lenne, normálban meg tudna kis pénzt csinálni a hulla. Szóval ez jó kis javaslatnak tűnik
A hazavitt betegségről már beszéltünk párszor. Ha kicsi a szám nem ér semmit, ha sok, akkor meg senki nem meri majd lopni a hullát, ami már a ló túloldala.
Eggyel több tábi: hát azzal sokra megy.
A férőhely bón korrekt.
Ez a katmorál emelés segít rajta, de akkor már azt tenném be, hogy a vesztes csatáktól kevésbé csökkenjen a katmorálja, mint más fajoknak.
Az utolsó pont se rossz.

És most nézd rá, ez túl bonyolult. Én ehelyett az egyszerűséget javaslom, lásd korábban. Egyetlen hadibónusz, ami felváltja az autovérszomjat, és a szintenkénti erősítést, persze azért azokat felül is múlja.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #869  
Old 05-22-2008, 07:53
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Smooth:
(Üdv újra a topicban )

Ez akkor is bonyolult, egy kezdő meglátja a hullához odaírva és elmegy az életkedve.
Továbbá a hullával ugyanúgy csak alig lehetne eljutni 5. szinten 500heki közelébe. Így egy kékszámos se lesz hulla.
Míg az én képletem azt is lehetővé teszi (persze egy kis módosítása nem árthat)
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #870  
Old 05-22-2008, 10:21
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Így egy kékszámos se lesz hulla.
Nekem most is van egy a 4. szinten
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu