Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: gyengüljön e az elf védelme klántámadásokkal szemben?
igen gyengüljön! 1 1.85%
gyengüljön klántámadásokkal szembe de csak ha a klán 60% a elf! 4 7.41%
tökéletes ahogy van! 49 90.74%
Voters: 54. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 05-30-2008, 09:43
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kincza View Post
Szerintem az elf jó úgy, ahogy van, a hiénázás sokkal nagyobb gáz. Nagyon bosszantó, hogy az A-s játék ebbe az irányba mozdult el. Vagy csipásan ébredsz és talán foglaltál, vagy egyet ütsz nappal és ketten vernek be cserébe. Úgy meg ritkán üthetsz, hogy otthon is marad valaki etetni a disznókat meg nyilazgatni a toronyból.
Nem tudom, hogy mit lehetne tenni ez ellen, de biztos van olyan, aki nálam többet töprengett már ebben a témában.
Előfordult hogy egy gyümölcsöző hiénázásom után (B-ben) megírta a kárvallott hogy ez csak 5-ben és 4-ben szokás, itt már nem szabad. Csak néztem mint Szerjózsa.
Egy másik esetben meg örvendező (kárörvendő) levelet kaptam attól, akitől eredetileg származott a föld.
Ma már sajnos nincs időm arra hogy napokon keresztül várogassam mikor támadnak ki. Fárasztó, mf-nek való feladat.

Szumma szummárum, az hogy egy csoportban nem ketten vannak, ilyen formán is nehezíti a játékot, ami sztm rendjén van. Úgy a nyíltan támadónak, mint a koncon marakodóknak egyre ügyesebbnek kell lenniük, mind többet áldozva a forrásaikból.

Nem tudom hogy jön ez az elfhez. Talán úgy, hogy az elfek kevesebb harcot vállalnak szemtől szembe? Csak tipp.

Last edited by Princ; 05-30-2008 at 09:47..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #152  
Old 05-30-2008, 10:55
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csak úgy csendben megjegyezném, hogyha annyira legyengítenétek az elfeket, hogy nem lenne érdemes velük játszani az A-ban, akkor az orkoknak hiába lenne több tízmilliárdjuk, nem tudnák az orijukat kiélezni, mert egyszerűen nem kapnának a piacon gabonát, mert nem lenne, aki megtermeli. Ezeket a full hadis orikat pontosan a betonfelfek szűlik, szerintem.
Reply With Quote
  #153  
Old 05-30-2008, 12:31
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Stoky(Gárdi) NEXUS View Post
no azok a szegény elfek simán megfognak egy 75-81% barakkos orkot ugy hogy az elf még önelláto is szinte....

azért a szegény elfek röhögve fogják az ork seregeket....
Na idáig jutottam el anélkül, hogy hozzászóljak.

Az elf faj szerintem rendben van.
Kedves Gárdi! A falon nem csak áttörni lehet, hanem meg is lehet esetleg kerülni, vagy át is lehet rajta mászni.

A játék célja nem az a primitív stratégia, hogy építs nagyobb ágyút.
A támadó félnek alkalmazkodnia kell a kialakult helyzethez.
Ha nem megy sereggel, akkor máshol kell rést találni a védelmen.

A klánháború művészete nem csak abból áll, hogy alárakok az ellennek egy nagy ágyút, elsütöm, majd kibontok.

Egy sokezer hekis foglalásért néha biza nagyon meg kell küzdeni, előkészíteni az akciót egyéni támadásokkal tolikakl varikkal, megsebezni az ellent, és a sebzett vad nyilván nem véd akkorát. Ha ez nem lehetséges a távolság miatt akkor oda kell vinni valakit a támadó klánból.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #154  
Old 05-30-2008, 12:38
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
miért akkor jön elő a javaslat, amikor a témanyitó ilyen klánon pattan? kár

a javaslat már jóvalta régebben megtalálható monro által. nem az elf a hibás alapvetően, mert egyénibe lazán bevered orkkal, hanem a toronybónusz. a +30% védelem akkora védelmet ad az alapvetően védekezésre beállt klánnak, hogy nem lehet átütni őket.
én nem értem, hogy a mostani klántámadásos rendszer miért védi ennyire a klánokat. egyéniben a toronybónuszt kompenzálja az alulrolütés meg a tábi, de klánban egyik sincsen. nem értem az összefüggést

Kláncsatánál a támadó van előnyben, ezt Neked is tudnod kell.
FELKÉSZÜLHET

Átépül, morált húz, nem kp-ból vesz sereget, infói vannak a célpontról, Ő dönti el, hogy mikor támad, és a támadáskor ott van az egész csapata.

Ezek hatalmas előnyök. Hátrány csak a felső ritka mezőnyben van a támadónak, mégpedig a ráálláshoz szükséges ki-belépések miatti földleadás, ill. a támadási kényszer, mert mi van, ha a célpont kirak valakit.

Azaz elsőre nagy sereggel kell menni a cél menekülési lehetősége miatt.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Reaktor For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 03:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu