Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #171  
Old 09-25-2006, 20:18
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma View Post
Ebből látszik, hogy még soha nem gyújtogattál. kb 80 ház alatt nem lehet gyújtogatni, de nem a szám a lényeg, hanem ez, hogy van ilyen korlátozás. 200 hekin nincs az az épkézláb ori amiben akár egy házat is fel tudnál gyújtani
De gyujtogattam csak nem 200 hekin ez igaz most olvasom ezt a részt a súgóban elméletleg lehet gyújtani csak nagyon kicsi az esélye ... azt nem írja hogy lehetetlen ...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #172  
Old 09-29-2006, 17:22
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Yorgem View Post
Én még úgy módosítanám a hullát, hogy tegyük fel a barakkba mondjuk 3 szor annyi katona férne el alapból lásd tömegsírok, hogy egy kicsit morbid legyek és 20 vagy 30 %-át képezheted a lakosságot katonává de viszont ha letelt 5. ik szinten a védelmed akkor mindennap támadnod kéne legalább egyszer különben elmenne a sereged mondjuk elöször az 5%-a és ez minden nappal növekedne köv nap már a maradék 6 %-a és így tovább és csak 5.-ik szinten lenne védelmed a többin nem vagy csak egy rövid időre hogy ne tudj 3 nap alatt iszonyatosan megerősödni ...
Én ezt találtam ki de ezen lehet finomítani is ha gondoljátok... várom véleményetek

Tehát a 3szor több egység a barakkokban javaslat alapján:

200 hektáros hulla, mondjuk kezdésnek 140 barakkal és 60 házzal -gyors példa, csak a szemléltetés kedvéért, ne egyetek meg- a következőképp néz ki: 3000 fős lakosság, napi 600-900 katona képződik. A 140 barakkba 16800 egység fér el, ebből legyen mondjuk csak 12800 lovas. Ezeke felfelé 5 tábornokkal, 100%-os morállal, természetesen 5. szinten 117.511-es támadóértéket képviselnek.

Míg egy 50%-os ork, a maga 100 barakkjával 5200 egységet tart max lakáshelyzet mellett. Természetesen tábornok személyiséggel, és legyen mondjuk 4000 lova. Ezek felfelé, 8 tábornokkal, 100%-os katmorállal, vérszomjjal, 40%-os hadüggyel 74.954-el ütnek.

E mellett az orkot ott szopatod tolvajokkal és varázslókkal, ahol akarod, míg a hullát nem igazán tudod bántani...

Ilyen körülmények között rendkívül egyszerű lenne a hullának napi egyszer ütnie. Illetve az alap 100%-os katmorálra se lenne szüksége, megszerzi azt magától rendkívül könnyen.

Számoljatok utánam, szerintem semmit nem számoltam el. Mindenesetre azt mondom, hogy át kéne gondolni még egyszer ezt az ötleted.
Reply With Quote
  #173  
Old 09-30-2006, 09:09
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Yorgem
... mondjuk 200 hekin megerősödünk keresünk egy hullát elkezdjük gyujtani ha nagyon lemegy megadjuk valakinek az esélyt hogy leüssön mellé minket és tovább gyujtjuk és addig amíg van egy db háza is ... szerintem megoldható.
Quote:
Originally Posted by Yorgem
Én még úgy módosítanám a hullát, hogy tegyük fel a barakkba mondjuk 3 szor annyi katona férne el alapból ...
Csak egy megjegyzés. Április elseje még messze van.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #174  
Old 09-30-2006, 13:15
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Yorgem View Post
Az lehet de most a hullákról van itt szó ne kanyarodjunk el a témától ... Ha lenne időm és 3 ismerősöm én összeraknák egy szövit csak félelfből és kipróbálnám hogy rászállunk egy hullára hogy mi történik .... mondjuk 200 hekin megerősödünk keresünk egy hullát elkezdjük gyujtani ha nagyon lemegy megadjuk valakinek az esélyt hogy leüssön mellé minket és tovább gyujtjuk és addig amíg van egy db háza is ... szerintem megoldható. Vagy törli magát

Gondolj bele ez egy hulla neki nincs morálja az igaz ezért kéne 100 on tartani mert ő ha pusztítani kell mindegy hogy mi kerül elé pusztítja és tök mindegy hogy veszít vagy nyer nem lesz rosszkedve , nem fáj semmie nem érdekli semmi csak az , hogy öljön és pusztítson ... Az élőknek fontos a katonai morál
mert ők örülnek ha nyernek és rossz a kedvük ha veszítenek az élőhalottaknak nincsenek érzelmeik ők mindig 100%-on kéne hogy legyenek ha támadnak mert nekik nincs érzelmük és szinte képtelenek az önálló gondolkodásra a hódító szerint megindulnak és mennek ... a nap 24 órájában nem eszmek, nem isznak, nem alszanak, nem lesznek betegek, nem fáj nekik semmi .... fejetlenül is tudna ütni vágni szóval tökéletes gyilkológépnek kéne lenniük de nem azok ....

Ezen az alapon asszem Csokibácsi közelítette az igazságot nemrég: Az orkot mega többit lelkesíti a zsákmány lehetősége, a megbecsteleníthető szüzek meg mittomén. A hulla nem lelkesedik semmiért. Neki mindegy, hogy győz avgy veszít, azaz legyen 0 katmorálja.
Reply With Quote
  #175  
Old 10-03-2006, 09:35
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Én csak annyit mondanék , hogy én nem azt mondtam, hogy mindet hanem ezek közül mit lehetne !

A kat. morálról: ők csak azért léteznek , hogy pusztítsanak és igenis motiválja őket valami az ami feltámasztotta őket !!! Arra, hogy pusztítsanak ez a lételemük semmi más csak a pusztítás ezért kéne 100%-os hatékonysággal csinálniuk ... Ha jól belegondolnátok .... Azért kapják meg alapból a vérszomjat ! akkor azt is miért kapják ?

Azt hogy több hulla férjen el egy barakkban az jogos , lehet nem 3* annyian , de többnek kéne !
Reply With Quote
  #176  
Old 10-03-2006, 09:49
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Csak egy megjegyzés. Április elseje még messze van.
Én legalább írok olyan ötleteket ami nem tér el a hulla személyiségtől ! Mert itt már olyat is írtak ami egyáltalán nem illik a hullához !

Mondjuk annyit is írhattál volna , hogy ne 3* annyi legyen hanem mondjuk + 50% vagy valami hasonló ... Valami építő jellegű kritikákat is írhatnál ...

Arra válaszolj , hogy miért kapja meg a vérszomjat ? Az is egy morális állapot szerintem ... Mivel hogy nem varázsolod a hullánál .
Reply With Quote
  #177  
Old 10-03-2006, 11:55
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Yorgem View Post
Én legalább írok olyan ötleteket ami nem tér el a hulla személyiségtől ! Mert itt már olyat is írtak ami egyáltalán nem illik a hullához !
Ha semleges a morálja, akkor nem lehet 100%. Márpedig ugye semleges, mivel nem is örül, nem is szomorú, tökmindegy, mi a csata végeredménye. Agyhalott droidok. Semmiképp sem fix 100%. Ha ezt a gondolatmenetet követem, lehetne mondjuk fix 50%, se több, se kevesebb. Akkor meg inkább a jelenlegi állapot, ahol 75%-hoz húz a morál.

Quote:
Originally Posted by Yorgem View Post
Mondjuk annyit is írhattál volna , hogy ne 3* annyi legyen hanem mondjuk + 50% vagy valami hasonló ... Valami építő jellegű kritikákat is írhatnál ...
Elég szomorú, ha azt 3x-os férőhelyet komolyan gondoltad, mindenféle utánszámolás nélkül. Ha utánaszámoltál, még rosszabb a helyzet rád nézve.
Ezek után építő jellegű kritika: sóder, tégla, cement.

Quote:
Originally Posted by Yorgem View Post
Arra válaszolj , hogy miért kapja meg a vérszomjat ? Az is egy morális állapot szerintem ... Mivel hogy nem varázsolod a hullánál .
Hogy egy leheletnyi esélye azért legyen beütni egy másik országot?
A vérszomj nem semleges morális állapot, illetve nem a morál hiánya, pedig eddig ezekről beszéltél.
Van egy olyan érzésem, hogy most mattot adtál magadnak.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #178  
Old 10-03-2006, 13:45
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Igaz a hasamra ütöttem és mondtam azt hogy 3* annyian ez igaz ... Én csak egy számot mondtam amit lehet csökkenteni is ... de miért is mondtam ... mert a sugóban az van írva ( amiből megszeretnénk elvileg a hulla fajt ) Hogy tömegesen jönnek . Erre mi van a játékban alig van katonám a játékban, nem sokkal több mint a többi fajnak mert ugye a többi fajnak ott a lakásteki és a faji módosító.

Szerintem a hullánál nem morálnak kéne hívni és akkor nem lenne gond vele ... és pont azért kéne 100-on tartani mert ő rá nem hat semmiféle külső befolyásoló tényező ezért mindig ugyanannyi a teljesítménye Pl kiadják neki a parancsot, hogy csináljon valamit ő addig csinálja 24 órában amíg mást nem adnak neki .
Reply With Quote
  #179  
Old 10-03-2006, 13:51
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Még egy ötlet ! A katonák is hulljanak a betegségtől kisebb arányban mint az emberek de ők is hulljanak ! Szerintem ez jogos lenne ! Máris jobban meglenne gondolva hogy betámadják-e a hullát ! Csak azt kéne Kiszámolni hogy milyen %-os arányban hulljanak ... Meg ezt a veszteséget is csökkentené a kórház .. Ehhez mit szóltok ???
Reply With Quote
  #180  
Old 10-03-2006, 20:49
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Yorgem View Post
Szerintem a hullánál nem morálnak kéne hívni és akkor nem lenne gond vele ... és pont azért kéne 100-on tartani mert ő rá nem hat semmiféle külső befolyásoló tényező ezért mindig ugyanannyi a teljesítménye Pl kiadják neki a parancsot, hogy csináljon valamit ő addig csinálja 24 órában amíg mást nem adnak neki .
Az alap probléma még mindig az a hullával, hogy kicsi az ütő és védőereje, ami annak tudtában, hogy tolvajokkal és varázslókkal egyáltalán nem tud semmit, igenis komoly hátrány. A legfontosabb feladat azt hiszem az, hogy úgy módosítsuk a hullát, hogy jól üssön, de ne boruljon fel az egyensúly, és ne teremtsünk legyőzhtetlen fajt.

Ha ésszerűen végiggondolod, onnantól, hogy a hulla serege erősebb lesz, jobban, többet tud ütni, máris meg lesz oldva a katmorál kérdése is. Itt nem az a lényeg, hogy gyönyörű meséket találjunk ki, és biológiai szemppontból elemezzük az élőhalottakat, hanem hogy kőkemény számolásokkal hatásossá tegyünk egy gyenge hódítós fajt. Ha ez meg van, akkor jöhet a misztikus mesélgetés, hogy miért olyanok amilyenek.

Ezért én azt mondom, a hullát módosítsuk adott esetben úgy, hogy akár az orkkal is felérjen a hadereje, de mindenképp legyen sebezhetőbb. Annak nincs értelme, hogy apró, rendkívül okos reformokat alkalmazzunk a fajjal szemben, amikkel érdemben nem ér semmit.

Ennek fejében az én javaslatom a következő:
-Minden szinten +50% hadügyi plussz, vagy minden szinten +30% védekezési bónusz és +60% támadó bónusz, a jelenlegi csoportonként növekvő hadügyi bónusz helyett, amely +40%-nál nem megy magasabbra.
-Ha már erősebb a serege, legyen nagyobb létszámú is. Imígyen a barakkok ne 40 egységnek adjanak helyet, hanem 50-nek.
-Hulla országonra nyitott térkapun keresztül ne legyenek elérhetőek a szövetségesei.

Ugyanakkor elvenném a jelenlegi bónuszai közül:
-az ellene irányuló emberrablások a távolság függvényében a szokottnál kevesebb embert visznek el.
-a földrengés csak minimális károkat okoz.

A számok jelenleg még csak puhatolózás szerűek, ezért kérek mindenkit, hogy mielőtt negatív kritikát írna a commentemre, számoljon egyet, és írjon inkább jobb számadatokat, százalékokat.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu