Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #161  
Old 09-23-2006, 21:13
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Yorgem View Post
No akkor összegezném a javaslataimat a hullához :
1 : A lakosság 20 %-t lehessen képezni katonává egyszerre .
2 : Ház nélkül is lehessen min 40 embere a területén, cserébe nála lehessen más épületet gyujtogatni pl: bank, bánya csak egyszerre kevesebbet.
3 : 100 % katonai morál .

Szeretném ha Ati is hozzászólna ezekhez a javaslatokhoz ha lehet ! Valaki ismeri tudna szólni neki ?


Csokibácsinak üzenem akkor már tényleg teljesen játszhatatlan lenne a hulla
Az első javaslat még csak-csak oké. Meg kéne vizsgálni a várható hatásait, de használható ötletnek tűnik.

A második javaslat mármár zavaros. "Ház nélkül is lehessen min 40 embere a területén" Ergo minden üres területén éljen 40 ember 8 helyett? Vagy minden egyes hektáron(akár beépített, akár nem) éljen 40 lakos? Ezt nem igazán értem egyenlőre.

3. javallat: a hullával az a gond, hogy csak arra nem használható, amire ki lett találva: támadásra. Ezen kéne változtatni. Ergo a hulla is tudjon sikeresen támadni(erre már jött millió ötlet). Ha ez meg van oldva, akkor máris magasan tudná tartani a katonai morálját. Illetve hogy már nem is tudom kit idézzek: a kat.morál nem egy varázsolható dolog, nem lehet összelopni, és a boltban sem kapható. Aki magas katmorált akar, harcoljon meg érte.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #162  
Old 09-23-2006, 21:23
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na meg is találtam. Idézet Csokibácsitól:"Lényeg, hogy a magas morálért meg kell dolgozni, nem hullik az öledbe, nem kérhető kölcsön a szövitől karavánnal, nem lopható tolikkal, szóval nem adják ingyen, de még juszufnál sem vásárolható meg akciós áron.
Ugyanígy ne is legyen varizható."
Reply With Quote
  #163  
Old 09-24-2006, 00:27
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Yorgem View Post
Az azért nem lenne jó hogy több hulla férjen a házakba mert akkor kevesebb ház kell és kevesebbet kellene felgyújtani hogy nagyon nagy hiányt idézz elő..
annyi baj legyen... ha nem tart elég házat, vessen magára.

Quote:
Egyébként az is a törpe kiváltsága hogy alapból többen férnek el a házakban ez is másolás lenne ....
és akkor mi van? még van sok előny és hátrány, ami nem csak 1 faj tulajdonsága.

a 100%-os állandó morált nem támogatom. a hulla igenis támadjon.
amúgy a te javaslataid nem erősítenék a hullák hadi erejét, és szerintem ez a téma pont erről szól.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #164  
Old 09-25-2006, 08:43
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
annyi baj legyen... ha nem tart elég házat, vessen magára.

és akkor mi van? még van sok előny és hátrány, ami nem csak 1 faj tulajdonsága.


a 100%-os állandó morált nem támogatom. a hulla igenis támadjon.


amúgy a te javaslataid nem erősítenék a hullák hadi erejét, és szerintem ez a téma pont erről szól.
Te játszottál már hullával ? Mondjuk rádszáll egy négyes szövi és elkezd gyujtogatni szerinted marad elég házad ? Mert én megnézem azt a hullát akinek marad ha minden öt órában kap 20 gyújtást... Napi minimum 80-90 ház na ezt hogy véded ki ? Vagy van sok házad vagy van barakkod szerintem ...

Szerintem a hódító közösségének van annyi képzelőereje hogy valami újjat kitaláljon ...

Szerinetm meg ne a morálért támadjon hanem a fejlődése érdekében...

Pl: a dupla katonaképzés nem erősítené .... hát lehet .
Reply With Quote
  #165  
Old 09-25-2006, 08:53
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Az első javaslat még csak-csak oké. Meg kéne vizsgálni a várható hatásait, de használható ötletnek tűnik.

A második javaslat mármár zavaros. "Ház nélkül is lehessen min 40 embere a területén" Ergo minden üres területén éljen 40 ember 8 helyett? Vagy minden egyes hektáron(akár beépített, akár nem) éljen 40 lakos? Ezt nem igazán értem egyenlőre.

3. javallat: a hullával az a gond, hogy csak arra nem használható, amire ki lett találva: támadásra. Ezen kéne változtatni. Ergo a hulla is tudjon sikeresen támadni(erre már jött millió ötlet). Ha ez meg van oldva, akkor máris magasan tudná tartani a katonai morálját. Illetve hogy már nem is tudom kit idézzek: a kat.morál nem egy varázsolható dolog, nem lehet összelopni, és a boltban sem kapható. Aki magas katmorált akar, harcoljon meg érte.
A 2. javaslatnál az első variációra gondoltam .....

Van még egy ötletem majd kicsit késöbb leirom .
Reply With Quote
  #166  
Old 09-25-2006, 13:25
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Yorgem View Post
Te játszottál már hullával ? Mondjuk rádszáll egy négyes szövi és elkezd gyujtogatni szerinted marad elég házad ? Mert én megnézem azt a hullát akinek marad ha minden öt órában kap 20 gyújtást... Napi minimum 80-90 ház na ezt hogy véded ki ? Vagy van sok házad vagy van barakkod szerintem ...

Szerintem a hódító közösségének van annyi képzelőereje hogy valami újjat kitaláljon ...

Szerinetm meg ne a morálért támadjon hanem a fejlődése érdekében...

Pl: a dupla katonaképzés nem erősítené .... hát lehet .
nem csak a hullákat szokták gyújtani... szerintem egy igazi gyújtás- és időjárássorozattal egy nem hulla orit hamarabb szétkapnak.
+ amikor olyant írsz, hogy napi 80-90 ház, gondolsz az automatikus védelemre meg arra is, hogy 200 házból több gyúl fel, mint 100-ból? a gyújtogatás +20% férőhelynél lehet, hogy nagyobb károkat okozna, ami a sereget illeti, viszont mindenképpen több maradna, mint a most...

a 100%-os morállal kapcs: akkor már miért van egyáltalán katonai morál? az országok ne amiatt támadjanak, hanem a fejlődés érdekében...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #167  
Old 09-25-2006, 13:28
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

persze emelett engem nem zavar a dupla katonaképzés... egy hullának úgyis jóval kevesebb a lakóssága ugyanazon a területen, mint más fajoknak.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #168  
Old 09-25-2006, 19:53
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
nem csak a hullákat szokták gyújtani... szerintem egy igazi gyújtás- és időjárássorozattal egy nem hulla orit hamarabb szétkapnak.
+ amikor olyant írsz, hogy napi 80-90 ház, gondolsz az automatikus védelemre meg arra is, hogy 200 házból több gyúl fel, mint 100-ból? a gyújtogatás +20% férőhelynél lehet, hogy nagyobb károkat okozna, ami a sereget illeti, viszont mindenképpen több maradna, mint a most...

a 100%-os morállal kapcs: akkor már miért van egyáltalán katonai morál? az országok ne amiatt támadjanak, hanem a fejlődés érdekében...

Az lehet de most a hullákról van itt szó ne kanyarodjunk el a témától ... Ha lenne időm és 3 ismerősöm én összeraknák egy szövit csak félelfből és kipróbálnám hogy rászállunk egy hullára hogy mi történik .... mondjuk 200 hekin megerősödünk keresünk egy hullát elkezdjük gyujtani ha nagyon lemegy megadjuk valakinek az esélyt hogy leüssön mellé minket és tovább gyujtjuk és addig amíg van egy db háza is ... szerintem megoldható. Vagy törli magát

Gondolj bele ez egy hulla neki nincs morálja az igaz ezért kéne 100 on tartani mert ő ha pusztítani kell mindegy hogy mi kerül elé pusztítja és tök mindegy hogy veszít vagy nyer nem lesz rosszkedve , nem fáj semmie nem érdekli semmi csak az , hogy öljön és pusztítson ... Az élőknek fontos a katonai morál
mert ők örülnek ha nyernek és rossz a kedvük ha veszítenek az élőhalottaknak nincsenek érzelmeik ők mindig 100%-on kéne hogy legyenek ha támadnak mert nekik nincs érzelmük és szinte képtelenek az önálló gondolkodásra a hódító szerint megindulnak és mennek ... a nap 24 órájában nem eszmek, nem isznak, nem alszanak, nem lesznek betegek, nem fáj nekik semmi .... fejetlenül is tudna ütni vágni szóval tökéletes gyilkológépnek kéne lenniük de nem azok ....
Reply With Quote
  #169  
Old 09-25-2006, 20:02
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Yorgem View Post
Az lehet de most a hullákról van itt szó ne kanyarodjunk el a témától ... Ha lenne időm és 3 ismerősöm én összeraknák egy szövit csak félelfből és kipróbálnám hogy rászállunk egy hullára hogy mi történik .... mondjuk 200 hekin megerősödünk keresünk egy hullát elkezdjük gyujtani ha nagyon lemegy megadjuk valakinek az esélyt hogy leüssön mellé minket és tovább gyujtjuk és addig amíg van egy db háza is ... szerintem megoldható. Vagy törli magát

Ebből látszik, hogy még soha nem gyújtogattál. kb 80 ház alatt nem lehet gyújtogatni, de nem a szám a lényeg, hanem ez, hogy van ilyen korlátozás. 200 hekin nincs az az épkézláb ori amiben akár egy házat is fel tudnál gyújtani
Reply With Quote
  #170  
Old 09-25-2006, 20:08
Yorgem Yorgem is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Én még úgy módosítanám a hullát, hogy tegyük fel a barakkba mondjuk 3 szor annyi katona férne el alapból lásd tömegsírok, hogy egy kicsit morbid legyek és 20 vagy 30 %-át képezheted a lakosságot katonává de viszont ha letelt 5. ik szinten a védelmed akkor mindennap támadnod kéne legalább egyszer különben elmenne a sereged mondjuk elöször az 5%-a és ez minden nappal növekedne köv nap már a maradék 6 %-a és így tovább és csak 5.-ik szinten lenne védelmed a többin nem vagy csak egy rövid időre hogy ne tudj 3 nap alatt iszonyatosan megerősödni ...
Én ezt találtam ki de ezen lehet finomítani is ha gondoljátok... várom véleményetek
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu